Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε Ραουλ, γιατί δεν ανοίγεις ενα καινούργιο θρεντ για τον Παναμα. Νομίζω οτι θα εχει πολύ ενδιαφέρον :thumbsup:

Την Κούβα την εχουμε ξεχάσει γιατί η Ελλάδα σε λίγο θα γίνει κουβας, σορρυ Κουβα της Ευρώπης
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Ειμαι νεος στο σιτε, να μαθω σιγα σιγα πως γινεται και ευχαριστως να μοιραστω μαζι σας καποιες εμπειριες απο Παναμα και οχι μονο.Δεν ειμαι που λενε και ειδικος στο ιντερνετ.
Η Ελλαδα δεν θα γινει ποτε Κουβα, ουτε η Ελληνιδες θα γινουν ποτε Κουβανες, ολο γκρινιαζεται στην πατριδα αλλα το επιπεδο ζωης στην Ελλαδα ειναι 100 χρονια μπροστα απο την Λ.Αμερικη.Το μεγαλυτερο προτερημα μας σαν φυλη ειναι οτι δεν ξερουμε τι θα πει φοβος, το μεγαλυτερο μας ελλατωμα η φαγωμαρα μεταξυ μας.

Eχεις κανα ξάδελφο που μένει Ουκρανία;;;;;;;; Ιωσήφ λέγεται
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
trikarde ειχες δικιο...η κουβανα ητανε μυκονο φαντασου εγω εχω να παω 10 χρονια εκει,η κουβανα πηγε στον δευτερο χρονο στην ελλαδα
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ραουλ ανοιξε ενα νεο θρεντ για παναμα ρε να εχουμε και εναλαλκτικη λυση
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
SPIROS 1968
Αγαπητε φιλε, ο Παναμας ειπα και πιο πριν δεν κανει για τουρισμο, μονο για δουλειες, αν θες τουρισμο διπλα ειναι η Κοστα Ρικα και ασφαλως η Κολομβια.
Φιλικα
 

Επισκέπτης
Ελληνιδα απο Ελλαδα, μενω  σχεδον μονιμα Παναμα αλλα και ΗΠΑ.
Αυτα μας κουραζουν ...ειναι γνωστα!!!για οποιον δεν τα ξερει πατριδογνωσια Παναμα, Γυναικογνωσια κλπ ..Παναμας Κολομβια και σχεδον Κολομβια  βενεζουελα αλλα και Βραζιλια κουβα δυστυχως εχουν τελειωσει...μην μας ταλαιπωρειται με μαλακιες αν η γκομενα ειναι Ελληνιδα  ή κουβανη ή της διασπορας....ελεος!!!!!
 

totozis

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2011
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
lusiano ασε τον κοσμο να λεει την αποψη του και μην χαρακτηριζεις ασχημα!ο Ραουλ ειναι λεει 30 χρονια σ αυτα τα μερη! εσυ νομιζεις πως τα ξερεις ολα? μην κανεις τον...ξερολα! εκτιθεσαι!
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
lusiano ασε τον κοσμο να λεει την αποψη του και μην χαρακτηριζεις ασχημα!ο Ραουλ ειναι λεει 30 χρονια σ αυτα τα μερη! εσυ νομιζεις πως τα ξερεις ολα? μην κανεις τον...ξερολα! εκτιθεσαι!
διαφωνω ομως απολυτα που λεει οτι ο παναμας ειναι μονο για δουλειες και οχι για τουρισμο!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Τελικά ο Ραούλ εχει ξάδελφο τον Ιωσηφ Μπλασκο;;;;;;

Να ένα ερωτημα που θα πρεπει να απαντηθεί :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
Φιλε μου μπορεις να διαφωνεις οσο θελεις, εξ αλλου ειναι διαφορετικη η οπτικη γωνια καποιου που ζει σε εναν τοπο απο καποιον που τον επισκεπτεται εστω και σαν ναυτικος.
Εχουμε και λεμε λοιπον, απο Απριλιο-Μαιο μεχρι και Δεκεμβριο οι βροχες ειναι καθημερινες, μιλαμε για βροχη τροπικη, που δεν βλεπεις στα 3 μετρα, αυτο ανεβαζει και την υγρασια στο 90% αλλα κανει σχεδον ολους τους δρομους ποταμια. Αυτος ειναι και ο βασικος λογος που θα δεις τοσα πολλα υψηλα αυτοκινητα τυπου Jeep  στον Παναμα.
Οι ντοπιοι ακομα ομως και την ξερη περιοδο δεν κολυμπανε στον Ωκεανο, οι παραλιες απο την μερια του Ειρηνικου ειναι κακες, με το γνωστο φαινομενο της παλιρροιας.
Οι καλλυτερες παραλιες ειναι απο την μερια του Ατλαντικου,κοντα στο Κολον ειναι ομως τοσο κακος ο δρομος που πραγματικα θα πρεπει να εχεις πολυ υψηλο αυτοκινητο για να φτασεις στην ISLA GRANDE,οπου ειναι και οι καλλυτερες παραλιες,βεβαια συγκρινομενες με ελληνικα νησια δεν πιανουν μια, και την νυχτα πρεπει οποσδηποτε να βαλεις κατι για τα κουνουπια μηπως μπορεσεις να κοιμηθεις.
Λευκος δεν ειναι ευκολο να μεινει απο την μερια του Κολον, ετσι ολοι κανoυμε καθε μερα το ταξιδι Πολη του Παναμα-Zona libre de Colon ειναι περιπου 65 χιλιομετρα ανα κατευθυνση.
Οποιος εχει ελθει εστω και σαν ναυτικος ξερει οτι στα κλαμπ και στα μπουρδελομαγαζα θα βρεις Κολομβιανες και Δομινικανες, πολυ πολυ σπανια να δεις Παναμεζα, οχι γιατι δεν θεπου αλλα δεν πιανουν μια μπροστα στις εισαγομενες.
Οποιος επιμενει να ελθει ας θυμηθει το Hotel Venneto στην ομονυμη οδο via venetto,στο κεντρο της πολης του Παναμα, πανω απο 200 πουτανες σας περιμενουν, τιμες οπου σε πιασουν, απο 20-100 δολαρια, αλλα εσεις ειστε δικος μου φιλος και Ελληνας, δεν θα χρειαστει να πληρωσετε εδω, απλα θα μου κανετε ενα τηλεφωνο και εγω εχω τις ακρες χωρις να σας παρουν το κεφαλι να περασετε καλα.
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
Χθεσινη φωτογραφια
 

Συνημμένα

  • 1580101.jpg
    1580101.jpg
    24,4 KB · Εμφανίσεις: 36

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
Ακομα μια χθεσινη φωτο
 

Συνημμένα

  • Charco.jpg
    Charco.jpg
    33 KB · Εμφανίσεις: 26

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Φιλε μου μπορεις να διαφωνεις οσο θελεις, εξ αλλου ειναι διαφορετικη η οπτικη γωνια καποιου που ζει σε εναν τοπο απο καποιον που τον επισκεπτεται εστω και σαν ναυτικος.
Εχουμε και λεμε λοιπον, απο Απριλιο-Μαιο μεχρι και Δεκεμβριο οι βροχες ειναι καθημερινες, μιλαμε για βροχη τροπικη, που δεν βλεπεις στα 3 μετρα, αυτο ανεβαζει και την υγρασια στο 90% αλλα κανει σχεδον ολους τους δρομους ποταμια. Αυτος ειναι και ο βασικος λογος που θα δεις τοσα πολλα υψηλα αυτοκινητα τυπου Jeep  στον Παναμα.
Οι ντοπιοι ακομα ομως και την ξερη περιοδο δεν κολυμπανε στον Ωκεανο, οι παραλιες απο την μερια του Ειρηνικου ειναι κακες, με το γνωστο φαινομενο της παλιρροιας.
Οι καλλυτερες παραλιες ειναι απο την μερια του Ατλαντικου,κοντα στο Κολον ειναι ομως τοσο κακος ο δρομος που πραγματικα θα πρεπει να εχεις πολυ υψηλο αυτοκινητο για να φτασεις στην ISLA GRANDE,οπου ειναι και οι καλλυτερες παραλιες,βεβαια συγκρινομενες με ελληνικα νησια δεν πιανουν μια, και την νυχτα πρεπει οποσδηποτε να βαλεις κατι για τα κουνουπια μηπως μπορεσεις να κοιμηθεις.
Λευκος δεν ειναι ευκολο να μεινει απο την μερια του Κολον, ετσι ολοι κανoυμε καθε μερα το ταξιδι Πολη του Παναμα-Zona libre de Colon ειναι περιπου 65 χιλιομετρα ανα κατευθυνση.
Οποιος εχει ελθει εστω και σαν ναυτικος ξερει οτι στα κλαμπ και στα μπουρδελομαγαζα θα βρεις Κολομβιανες και Δομινικανες, πολυ πολυ σπανια να δεις Παναμεζα, οχι γιατι δεν θεπου αλλα δεν πιανουν μια μπροστα στις εισαγομενες.
Οποιος επιμενει να ελθει ας θυμηθει το Hotel Venneto στην ομονυμη οδο via venetto,στο κεντρο της πολης του Παναμα, πανω απο 200 πουτανες σας περιμενουν, τιμες οπου σε πιασουν, απο 20-100 δολαρια, αλλα εσεις ειστε δικος μου φιλος και Ελληνας, δεν θα χρειαστει να πληρωσετε εδω, απλα θα μου κανετε ενα τηλεφωνο και εγω εχω τις ακρες χωρις να σας παρουν το κεφαλι να περασετε καλα.
εσυ φυλε balboa μενεις? κανεις καμοια business εσυ στον παναμα?
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
Μενω Bethania,κοντα στις area revertidas, τις περιοχες δηλαδη που παλια κατειχαν οι Αμερικανοι και μετα το 2000 τις πουλησε η εδω κυβερνηση.
Μα σου ειπα αδελφε, εδω ειναι μονο για δουλειες, για διακοπες παμε και εμεις Ελλαδα η Καραιβικη.Οι πιο πολλοι Ελληνες εδω ασχολουνται με χρυσο, αγορα πωληση και δανεια , τα γνωστα casas de empeno.Κανω και εμποριο τροφιμα-καλλυντικα-λαστιχα-οικοδομικα υλικα κλπ  αλλα στην ελευθερη ζωνη στο Κολον, ο Παναμας ειναι μικρο κρατος και εχει μικρη αγορα.
Οταν θα ξαναλθεις θα συννενοηθουμε αν ειμαι κατω να βρεθουμε, αλλοιως θα σου δωσω το τηλεφωνο του γραφειου αν χρειαστεις κατι εκει να μην διστασεις να παρεις.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Μενω Bethania,κοντα στις area revertidas, τις περιοχες δηλαδη που παλια κατειχαν οι Αμερικανοι και μετα το 2000 τις πουλησε η εδω κυβερνηση.
Μα σου ειπα αδελφε, εδω ειναι μονο για δουλειες, για διακοπες παμε και εμεις Ελλαδα η Καραιβικη.Οι πιο πολλοι Ελληνες εδω ασχολουνται με χρυσο, αγορα πωληση και δανεια , τα γνωστα casas de empeno.Κανω και εμποριο τροφιμα-καλλυντικα-λαστιχα-οικοδομικα υλικα κλπ  αλλα στην ελευθερη ζωνη στο Κολον, ο Παναμας ειναι μικρο κρατος και εχει μικρη αγορα.
Οταν θα ξαναλθεις θα συννενοηθουμε αν ειμαι κατω να βρεθουμε, αλλοιως θα σου δωσω το τηλεφωνο του γραφειου αν χρειαστεις κατι εκει να μην διστασεις να παρεις.
στειλε PM φυλε το τηλεφονο σου και οταν ξαναερθω θα σε παρω να βρεθουμε! :sunglasses:
 

totozis

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2011
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
λες να βρω τετοια καιρικα φαινομενα και στην Αβανα(βροχες και πλημμυρες)?ελπιζω πως οχι!γιατι αν ναι θα σπαστω πολυ!απο οτι διαβασα μεχρι Οκτωβριο βρεχει!ψιλοβροχα τ αντεχω! ποταμια σαν του Παναμα δε θελω! Ραουλ τα σεβη μου! μεσα σε 2-3 μυνηματακια,εδωσες την εικονα για τον Παναμα!εισουν σαφης και γρηγορος!muchas gracias mi amigo!
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
Μην ανησυχεις, δεν εχει τετοιες βροχες η Κουβα,αν εισαι ατυχος που δεν το ευχωμαι και το ελπιζω θα βρεθεις για 1-2 μερες σε κανα τυφωνα, αλλα τιποτα παραπανω.Αφου μιλας ισπανικα θα περασεις καλα,ξεκκωλιασε οσες παραπανω Κουβανες μπορεις, γαμα αλυπητα και πληρωσε οσο λιγοτερα μπορεις.Buen viaje y lo pasas super bien.
 

Επισκέπτης
Μην ανησυχεις, δεν εχει τετοιες βροχες η Κουβα,αν εισαι ατυχος που δεν το ευχωμαι και το ελπιζω θα βρεθεις για 1-2 μερες σε κανα τυφωνα, αλλα τιποτα παραπανω.Αφου μιλας ισπανικα θα περασεις καλα,ξεκκωλιασε οσες παραπανω Κουβανες μπορεις, γαμα αλυπητα και πληρωσε οσο λιγοτερα μπορεις.Buen viaje y lo pasas super bien.
Καλα.....τραβα Κουβα να φας και συ τι φολα σου!!!και μετα μου λες ποιος τα ξερει ολα και εκτιθεται......
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
totozi καλυτερη εποχη για ητν κουβα ειναι ιανουαριος με μαιο
ειναι η εποχη με τις λιγοτερς βροχες και τηε μεγαλυτερη ηλιοφανεια
αν πας καλοκαιρι-φθινοπορο(δηλαδη ιουλιο με νοεμβριο) θα βαρεθεις τις βροχες(μεσημεριανες καταιγιδες)
 

el gato volador

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
104
Like
4
Πόντοι
1
lysiano
Δεν γνωριζεις ουτε που πεφτει η Κουβα,ασε αυτους που γνωριζουν να μιλησουν,εσυ παρε τα κουβαδακια σου και τραβα σε αλλη παραλια payaso.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom