Νέα

Γυναίκα και ζεϊμπέκικο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
αντε να πω και εγω τα δικα μου μια και εχω κεφι.....
Ζεμπεκικο σπανια χορευω τωρα πια αλλα οταν χορευα επερνα αρκετα χειροκροτηματα...anyway...παντρευεται ο Μεσαιος και βρηκε μια στριτζο...γαμησε με και αφησε με....μετα την τελετη παμε στο σπιτι της Νυφης να τα πιουμε.....αφηστε τα...σε κηδεια πιο χαρα....αφου φαγαμε ...ηπιαμε...φυγαμε....και παμε προς στο σπιτι....η οικογενεια του γαμπρου....
Στο σπιτι η φουκαριαρα η Μανα μου δεν ηταν και στα καλυτερα της και βαλαμε κανενα τραγουδι....εβαλα μια Ζεμπεκια και σηκωθηκε η Μανα μου να ριξει μια στροφη.....αυλη τωρα....οπως χορευει ενα του Νοτη μπαινω μεσα στην κουζινα και οπως ηταν οι δισκοι με τα ποτηροσερβιτσια παιρνω 2 δισκους με ποτηρια και τα πεταω στα ποδια της ολα.....χαχαχαχαχχαχχαα.......κρακγ-γκρουκ.....χαχαχχαχααχαχα......
Τελειωσε ο χορος της...αντε σηκωθηκε και ο μεγαλος αδελφος ξεκινησε να χορευει καποιο αλλο τραγουδι...οχι τοσο επιτυχημενα αλλα δεν τρεχει και τιποτα...μπαινω παλι στην κουζινα.....αλλοι δισκοι με πιατα...και τα γαμημενα οταν σπανε κανουν θορυβο...δεν ειναι γυψινα......να ο θορυβος....χαχαχαχαχαχχα.....θορυβο στο θορυβο εχουν βγει στα μπαλκονια οι γειτονες και ψιλοχαζευουνε...το διασκεδαζανε......
Την επομενη μερα μου λεει η Μανα μου οτι το κουβεντιαζανε......"Να μωρε....παντρευτικε ο αλλος και τα εσπαγε ο Μικρος...."χαχχαχαχαχα...οταν πονας χορευεις.....
Καλα να περνατε......
Περαστικά
Δαφνι εισαι στα μπροστά δεξια η πισω βαθος με τις λουρίδες που τους δένουνε???
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.148
Κριτικές
149
Like
2.829
Πόντοι
6.925
Ούτε να το βλέπω.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Ναι, καλά....εγώ, σε γιορτή/γάμο δεν θα σε καλούσα πάντως. Τα χούγια δεν κόβονται :cheesy:
και σε γαμο να με καλεσεις και σε γιορτη....μονο σε παρτουζα μην με καλεσεις....η συμπεριφορα μου ειναι αψογη...οπως Οι Ασκητες στο Αγιο Ορος.....προβατακι του Θεου.....
Kourkoulos.jpg
5 (2).jpg
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.887
Κριτικές
2
Like
20.960
Πόντοι
6.236
και σε γαμο να με καλεσεις και σε γιορτη....μονο σε παρτουζα μην με καλεσεις....η συμπεριφορα μου ειναι αψογη...οπως Οι Ασκητες στο Αγιο Ορος.....προβατακι του Θεου..... Προβολή συνημμένου 979866 Προβολή συνημμένου 979867
Shocked Dog GIF by Scooby-Doo


ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ!
Γεννήθηκες για την καταστροφή!
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Shocked Dog GIF by Scooby-Doo


ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ!
Γεννήθηκες για την καταστροφή!
για την ερωτικη καταστροφη....Ναι...να το δεχτω....εβγαζα Παθος....δυσκολα να μεινει ασυγκινητη η γυναικα που ηταν διπλα μου.....με οσες εμπλεξα θελανε να με παντρευτουνε....αλλα εγω γινομουνα Λουης....
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.887
Κριτικές
2
Like
20.960
Πόντοι
6.236
για την ερωτικη καταστροφη....Ναι...να το δεχτω....εβγαζα Παθος....δυσκολα να μεινει ασυγκινητη η γυναικα που ηταν διπλα μου.....με οσες εμπλεξα θελανε να με παντρευτουνε....αλλα εγω γινομουνα Λουης....
Αααχ, ξεχειλίζει το πάθος στο bou...
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.457
Πόντοι
2.487
Τελευταία τροποποίηση:

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.352
Κριτικές
1
Like
2.978
Πόντοι
456
Μαλακία για εμένα. Φαίνεται άσχημο.
 

Vagsof87

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2023
Μηνύματα
28
Like
468
Πόντοι
20
Αν το έχει η γυναίκα το ζεϊμπέκικο μια χαρά το χορεύει
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.244
Κριτικές
3
Like
1.092
Πόντοι
216
Το ζεϊμπέκικο δεν είναι γυναικείος χορός.

Απαγορεύεται αυστηρώς σε γυναίκα να εκδηλώσει καημούς ενώπιον τρίτων· είναι προσβολή γι' αυτόν που τη συνοδεύει. Αν δεν είναι σε θέση να ανακουφίσει τον πόνο της, αυτό τον μειώνει ως άντρα και δεν μπορεί να το δεχτεί.

Και στο μάτι δεν κολλάει.

Μια γυναίκα δεν είναι μάγκας· είναι θηλυκό ή τίποτα. Κι ένας άντρας, πρώτα αρσενικό και μετά όλα τ' άλλα. Αυτό είναι το αρχέτυπο. Κι αν το εποικοδόμημα γέρνει καμιά φορά χαρωπά, η βάση μένει ακλόνητη.
Χαριτόπουλος.Απόσπασμα απ'το 'μοναχικός θρήνος''.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Όπως κάθε άντρας δικαιούται να χορέψει τσιφτετέλι, έτσι και κάθε γυναίκα δικαιούται να ρίξει έναν πουταο και ένα ζεϊμπέκικο
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.005
Πόντοι
8.346
Καλησπέρα σε όλους, άνδρες και γυναίκες.

Ποια είναι η γνώμη σας στο θέμα -> το να χορεύει μια γυναίκα ζεμπεκικο?
Αν σας τραβάει ως θέαμα εννοώ
...μαγκα μου οχι ειναι ιεροσυλια! Το ζεϊμπεκικο ειναι καθαρα αντρικος χορος, ή μαλλον δν ειναι καν χορος, ειναι καταθεση ψυχης! Χορευοντας το βγαζεις το πονο σου, τον καημο, την οδυνη, τα ζορια σου. Ειναι μια παρακληση κ μια προσευχη. Εξωτερικευεις ολα αυτα που σε τρωνε, ειναι εσωτερικος χορος, και χορευεις για την παρτη σου, οχι για τους αλλους! Σεμνα , ταπεινα κ μαγκικα στον λιγο χωρο που εχεις ανοιγεις την ψυχη σου και φανερωνεις τον πονο σου χωρις ντροπη, πεφτοντας στα γονατα για να δειξεις οτι λυγισες και χτυπωντας το εδαφος για να ανοιξει η γη να μπεις!
Αναφερθηκε κ παραπανω, η γυναικα δν μπορει να εκφρασει τον καημο της γιατι ειναι προσβολη προς τον αντρα που την συνοδευει!
Επιτρεπεται σε καποιες εξαιρεσεις μονο, αν η γυναικα ειναι μονη κ χαροκαμμενη ή ειναι μεσα στον βουρκο βουτηγμενη και στεκεται ορθια ακομη (γι αυτο κ παλια εβλεπες τις πορνες να το χορευουν χωρις να υπαρχει καμμια αντιδραση).
Τελος μιλαμε για ζεϊμπεκικο, οχι για τα κουτσαπηδηματα που κανουν κατι "φλοριανες" ή κατι χορογραφιες μετροντας βηματα απο τον συλλογο χορου που πηγαινουν και το παιζουν και μαγκες τα κουτσαβακια!
Μαγκα δεν σε κανει το ζεϊμπεκικο, πρεπει να εισαι ηδη μαγκας για να το χορεψεις!
:hi:
 
Τελευταία τροποποίηση:

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.150
Like
15.761
Πόντοι
2.256
Είχαμε στη δουλειά μια παρτόλα μιλφ αλλά φουλ αντιπαθητική. Μέτριο μουνί αλλά οι μαλάκες κολακεύονται μόλις τους δείξει ενδιαφέρον. Μετά τους έβγαζε στη σέντρα και τους έκραζε φόρα παρτίδα στη δουλειά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Εγώ κρατάω απόσταση ασφαλείας επειδή υποπτεύομαι τι παίζει από τα μάτια της και μόνο! (αργότερα έμαθα την ιστορία της και δικαιώθηκα πανηγυρικά). Μου κάνει αίτημα φιλίας στο f/b και όλα τα ποστ ήταν από "σχολή ζεϊμπέκικου" αλλά και από μαγαζιά που πήγαιναν και καλά οι μαθητές και χόρευαν ζεϊμπεκιές. Ξέρετε αυτά τα προκαθορισμένα βήματα και τυποποιημένες φιγούρες. Μπλιαχ. Block απ'ευθείας!!!
 

aris pa

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
46
Like
5.302
Πόντοι
5.646
Όπως κάθε άντρας δικαιούται να χορέψει τσιφτετέλι, έτσι και κάθε γυναίκα δικαιούται να ρίξει έναν πουταο και ένα ζεϊμπέκικο
Σωστα
Και είναι και μερικές που ξέρουν καλά
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.005
Πόντοι
8.346
Είχαμε στη δουλειά μια παρτόλα μιλφ αλλά φουλ αντιπαθητική. Μέτριο μουνί αλλά οι μαλάκες κολακεύονται μόλις τους δείξει ενδιαφέρον. Μετά τους έβγαζε στη σέντρα και τους έκραζε φόρα παρτίδα στη δουλειά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Εγώ κρατάω απόσταση ασφαλείας επειδή υποπτεύομαι τι παίζει από τα μάτια της και μόνο! (αργότερα έμαθα την ιστορία της και δικαιώθηκα πανηγυρικά). Μου κάνει αίτημα φιλίας στο f/b και όλα τα ποστ ήταν από "σχολή ζεϊμπέκικου" αλλά και από μαγαζιά που πήγαιναν και καλά οι μαθητές και χόρευαν ζεϊμπεκιές. Ξέρετε αυτά τα προκαθορισμένα βήματα και τυποποιημένες φιγούρες. Μπλιαχ. Block απ'ευθείας!!!
...αστο μαγκα μου, το'χουν ξεφτιλισει τελειως! Δεν ξερεις αν πρεπει να γελασεις με το θεαμα ή να τους πλακωσεις στις κλωτσιες! Αλλα υπαρχουν κ χειροτερα, να σηκωνονται κατι κουτσαβακια κ κατι χαζογκομενες να χορεψουν σε "παραγγελια". Τι να λεμε τωρα.....
 

Alex.mauros.1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2022
Μηνύματα
504
Like
1.413
Πόντοι
206
...μαγκα μου οχι ειναι ιεροσυλια! Το ζεϊμπεκικο ειναι καθαρα αντρικος χορος, ή μαλλον δν ειναι καν χορος, ειναι καταθεση ψυχης! Χορευοντας το βγαζεις το πονο σου, τον καημο, την οδυνη, τα ζορια σου. Ειναι μια παρακληση κ μια προσευχη. Εξωτερικευεις ολα αυτα που σε τρωνε, ειναι εσωτερικος χορος, και χορευεις για την παρτη σου, οχι για τους αλλους! Σεμνα , ταπεινα κ μαγκικα στον λιγο χωρο που εχεις ανοιγεις την ψυχη σου και φανερωνεις τον πονο σου χωρις ντροπη, πεφτοντας στα γονατα για να δειξεις οτι λυγισες και χτυπωντας το εδαφος για να ανοιξει η γη να μπεις!
Αναφερθηκε κ παραπανω, η γυναικα δν μπορει να εκφρασει τον καημο της γιατι ειναι προσβολη προς τον αντρα που την συνοδευει!
Επιτρεπεται σε καποιες εξαιρεσεις μονο, αν η γυναικα ειναι μονη κ χαροκαμμενη ή ειναι μεσα στον βουρκο βουτηγμενη και στεκεται ορθια ακομη (γι αυτο κ παλια εβλεπες τις πορνες να το χορευουν χωρις να υπαρχει καμμια αντιδραση).
Τελος μιλαμε για ζεϊμπεκικο, οχι για τα κουτσαπηδηματα που κανουν κατι "φλοριανες" ή κατι χορογραφιες μετροντας βηματα απο τον συλλογο χορου που πηγαινουν και το παιζουν και μαγκες τα κουτσαβακια!
Μαγκα δεν σε κανει το ζεϊμπεκικο, πρεπει να εισαι ηδη μαγκας για να το χορεψεις!
:hi:
Σωστός!
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.309
Κριτικές
22
Like
7.140
Πόντοι
3.446
Ωραία το πάει. Εγινε viral πριν λιγες ημέρες που χορευε εξω απο την ΓΑΔΑ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom