Νέα

Γυναίκα και ζεϊμπέκικο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.166
Κριτικές
34
Like
3.149
Πόντοι
5.355
Καλησπέρα σε όλους -ες
Ο λόγος που ανάρτησα το θέμα αυτο είχε να κάνει με ένα βίντεο που είχα δει και ήταν αρκετά όμορφο.

 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Καλησπέρα σε όλους -ες
Ο λόγος που ανάρτησα το θέμα αυτο είχε να κάνει με ένα βίντεο που είχα δει και ήταν αρκετά όμορφο.

πολυ στημενη, στανταρ βηματισμος λες και το εμαθε σε μαθημα χορου, παιδακια και κλαρινα τριγυρω αρα κατι παντελως ασχετο τρεχει, καποια πρωινη εκδηλωση να ουμε "ας χορεψω ζεμπεκικο" ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ κλαιω...

Απλα παιρνει ινσταγκραμικο μπονους επειδη ειναι ωραιο μουνι σεξυ ντυμενο, ας ηταν μια χοντρελο που εκανε τις ιδιες κινησεις στο ιδιο περιβαλλον και τα μπινελικια θα πεφταν σαν σφαλιαρες σε οπαδικη συγκρουση.

Θελει νταλκα το ζεμπεκικο ρε φιλε, θελει λιγο πονο, λιγο βασανο, θελει αλκοολ και συννεφα τσιγαρων, θελει λαιβ μουσικη να κλαιει το μπουζουκι, να σπανε κανα δυο ποτηρια, θελει αρχιδια θελει θρασος πως να το κανουμε. Ολοι το χορευουν, δεν ειναι επιστημη, λιγοι ομως το τιμουν.

Ισως εγω ειμαι ρομαντικος και παλιοσχολιτης, παλαμακια στην καβλιτσα δεν θα βαραγα παντως
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Καλησπέρα σε όλους -ες
Ο λόγος που ανάρτησα το θέμα αυτο είχε να κάνει με ένα βίντεο που είχα δει και ήταν αρκετά όμορφο.

Είναι εκτός ρυθμού φίλε μου. Εσύ προσέχεις το σώμα της και το ντύσιμό της και αυτό σε αποπροσανατολίζει από το χορό της που δεν είναι κατι άξιο λόγου. Ουτε τα 9/8 δε μπορεί να ακολουθήσει.
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.460
Like
6.329
Πόντοι
1.056
Καλησπέρα σε όλους -ες
Ο λόγος που ανάρτησα το θέμα αυτο είχε να κάνει με ένα βίντεο που είχα δει και ήταν αρκετά όμορφο.

Αρρυθμη και ατσουμπαλη τελείως. Μάλλον για την κωλάρα της μάζεψε πάνω από 25 χιλιάδες likes.
 

Vasillakis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2022
Μηνύματα
148
Κριτικές
3
Like
404
Πόντοι
21
Είναι πολύ όμορφο και γοητευτικό να χορεύει ζεϊμπέκικο μια γυναίκα,αρκεί να τις ταιριάζει στο στυλ της.
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.309
Κριτικές
22
Like
7.140
Πόντοι
3.446
Καλησπέρα σε όλους, άνδρες και γυναίκες.

Ποια είναι η γνώμη σας στο θέμα -> το να χορεύει μια γυναίκα ζεμπεκικο?
Αν σας τραβάει ως θέαμα εννοώ
Οταν ξέρει να το χορεύει και δεν το διακωμωδεί, τοτε εγώ δεν έχω κανένα θέμα. πχ η κοπέλα παρακάτω μια χαρά το πήγε.

 

CoupleNP

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2019
Μηνύματα
28
Κριτικές
63
Like
3.218
Πόντοι
7.130
Γίνανε ολα μπορντελο πια, αντρες τσιφτεντελατοι και γκομενες σε ζεμπεκιες

Πας σε μαγαζι και βλεπεις τταπεζι 6 άτομα τρεις αντρες τρεις γυνακες και βγενουν μονο οι γυναίκες για τσιγαρο και οι αντρες καθοντε.
Δεν υποστηριζω το τσιγάρο καπνίζω αλλωστε αλλα οι εικονες αυτες ειναι τραγικες.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Καλο απογευμα στους Φιλους......για να ματωσουν τα πατωματα....πρεπει να εχει ματωσει η ΚΑΡΔΙΑ ........O Noων...Νοειτω....
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
34
Like
4.646
Πόντοι
7.195
δεκαετία 80, (μιτούδες και τέτοια δεν υπήρχαν) κοπέλα γύρω στα 25 από τα Τρίκαλα, τέτοιο ζειμπέκικο δεν έχω ξαναδεί, ακόμα το θυμάμαι
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
μονο αυτον τον μουναρο την σιακαλλη μπορω να δω να χορευει
Aυτο είναι το λεγόμενο ζεϊμπέκικο Μελισσανίδης. Τριπλό άξελ, ανάποδο φλικ-φλακ, ανακυβιστηση στην κατακόρυφο με χέρια τεντωμένα, assemble και straddle jump. Είναι το στυλ που μαθαίνουν στις σχολές. Πομπώδες και δήθεν.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
αντε να πω και εγω τα δικα μου μια και εχω κεφι.....
Ζεμπεκικο σπανια χορευω τωρα πια αλλα οταν χορευα επερνα αρκετα χειροκροτηματα...anyway...παντρευεται ο Μεσαιος και βρηκε μια στριτζο...γαμησε με και αφησε με....μετα την τελετη παμε στο σπιτι της Νυφης να τα πιουμε.....αφηστε τα...σε κηδεια πιο χαρα....αφου φαγαμε ...ηπιαμε...φυγαμε....και παμε προς στο σπιτι....η οικογενεια του γαμπρου....
Στο σπιτι η φουκαριαρα η Μανα μου δεν ηταν και στα καλυτερα της και βαλαμε κανενα τραγουδι....εβαλα μια Ζεμπεκια και σηκωθηκε η Μανα μου να ριξει μια στροφη.....αυλη τωρα....οπως χορευει ενα του Νοτη μπαινω μεσα στην κουζινα και οπως ηταν οι δισκοι με τα ποτηροσερβιτσια παιρνω 2 δισκους με ποτηρια και τα πεταω στα ποδια της ολα.....χαχαχαχαχχαχχαα.......κρακγ-γκρουκ.....χαχαχχαχααχαχα......
Τελειωσε ο χορος της...αντε σηκωθηκε και ο μεγαλος αδελφος ξεκινησε να χορευει καποιο αλλο τραγουδι...οχι τοσο επιτυχημενα αλλα δεν τρεχει και τιποτα...μπαινω παλι στην κουζινα.....αλλοι δισκοι με πιατα...και τα γαμημενα οταν σπανε κανουν θορυβο...δεν ειναι γυψινα......να ο θορυβος....χαχαχαχαχαχχα.....θορυβο στο θορυβο εχουν βγει στα μπαλκονια οι γειτονες και ψιλοχαζευουνε...το διασκεδαζανε......
Την επομενη μερα μου λεει η Μανα μου οτι το κουβεντιαζανε......"Να μωρε....παντρευτικε ο αλλος και τα εσπαγε ο Μικρος...."χαχχαχαχαχα...οταν πονας χορευεις.....
Καλα να περνατε......
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
οταν πονας χορευεις...
Αφιερωμένο. Από το Δράκο του Κουνδουρου. Όποιος το 'χει δει καταλαβαινει. 2:30 με 3:30 η ουσία του ζεϊμπέκικου. Εξομολογηση, ικεσία, προσευχή, παράκληση, καημός.

 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.887
Κριτικές
2
Like
20.960
Πόντοι
6.236
αντε να πω και εγω τα δικα μου μια και εχω κεφι.....
Ζεμπεκικο σπανια χορευω τωρα πια αλλα οταν χορευα επερνα αρκετα χειροκροτηματα...anyway...παντρευεται ο Μεσαιος και βρηκε μια στριτζο...γαμησε με και αφησε με....μετα την τελετη παμε στο σπιτι της Νυφης να τα πιουμε.....αφηστε τα...σε κηδεια πιο χαρα....αφου φαγαμε ...ηπιαμε...φυγαμε....και παμε προς στο σπιτι....η οικογενεια του γαμπρου....
Στο σπιτι η φουκαριαρα η Μανα μου δεν ηταν και στα καλυτερα της και βαλαμε κανενα τραγουδι....εβαλα μια Ζεμπεκια και σηκωθηκε η Μανα μου να ριξει μια στροφη.....αυλη τωρα....οπως χορευει ενα του Νοτη μπαινω μεσα στην κουζινα και οπως ηταν οι δισκοι με τα ποτηροσερβιτσια παιρνω 2 δισκους με ποτηρια και τα πεταω στα ποδια της ολα.....χαχαχαχαχχαχχαα.......κρακγ-γκρουκ.....χαχαχχαχααχαχα......
Τελειωσε ο χορος της...αντε σηκωθηκε και ο μεγαλος αδελφος ξεκινησε να χορευει καποιο αλλο τραγουδι...οχι τοσο επιτυχημενα αλλα δεν τρεχει και τιποτα...μπαινω παλι στην κουζινα.....αλλοι δισκοι με πιατα...και τα γαμημενα οταν σπανε κανουν θορυβο...δεν ειναι γυψινα......να ο θορυβος....χαχαχαχαχαχχα.....θορυβο στο θορυβο εχουν βγει στα μπαλκονια οι γειτονες και ψιλοχαζευουνε...το διασκεδαζανε......
Την επομενη μερα μου λεει η Μανα μου οτι το κουβεντιαζανε......"Να μωρε....παντρευτικε ο αλλος και τα εσπαγε ο Μικρος...."χαχχαχαχαχα...οταν πονας χορευεις.....
Καλα να περνατε......
Κάνε μια σύμβαση με το ΙΚΕΑ, να τα παίρνεις χονδρικής στους επόμενους γάμους. Πολύ ζημιάρης...
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.867
Like
12.844
Πόντοι
2.606
Aυτο είναι το λεγόμενο ζεϊμπέκικο Μελισσανίδης. Τριπλό άξελ, ανάποδο φλικ-φλακ, ανακυβιστηση στην κατακόρυφο με χέρια τεντωμένα, assemble και straddle jump. Είναι το στυλ που μαθαίνουν στις σχολές. Πομπώδες και δήθεν.
Δεν έχει παπαρια αυτή που χορεύει γυναίκα είναι που χορεύει αντρικό χορό αξιοπρεπέστατα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.519
Like
6.159
Πόντοι
2.356
Δεν έχει παπαρια αυτή που χορεύει γυναίκα είναι που χορεύει αντρικό χορό αξιοπρεπέστατα
Δεν είναι θέμα αξιοπρέπειας ή παπαριων. Κι όταν ανεβαίνουν οι μαθητές και οι μαθήτριες επανω, όλοι χορεύουν το ίδιο ακριβώς μπαλετίστικο ζεϊμπέκικο που χορεύει και η δασκάλα τους.
Χορογραφία σε έναν χορό που είναι αυτοσχεδιαστικός.
Τεσπά κουβέντα κάνουμε.
Για μένα το ζεϊμπέκικο έχει φύγει από τις χορευτικές του ριζες. Ασχέτως του αν το χορεύει άντρας ή γυναίκα. Πλέον είναι απλά επίδειξη, με υπερβολές στον τρόπο που χορεύεται. Τυπικό δείγμα είναι ο χορός αυτής της κοπέλας.
Για κάποιον αλλον παρατηρητή ο χορός της είναι τέλειος.
Θέμα προσέγγισης είναι. Δε χρειάζεται κάποιος από μας να είναι σωστός ή λάθος
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.867
Like
12.844
Πόντοι
2.606
Δεν είναι θέμα αξιοπρέπειας ή παπαριων. Κι όταν ανεβαίνουν οι μαθητές και οι μαθήτριες επανω, όλοι χορεύουν το ίδιο ακριβώς μπαλετίστικο ζεϊμπέκικο που χορεύει και η δασκάλα τους.
Χορογραφία σε έναν χορό που είναι αυτοσχεδιαστικός.
Τεσπά κουβέντα κάνουμε.
Για μένα το ζεϊμπέκικο έχει φύγει από τις χορευτικές του ριζες. Ασχέτως του αν το χορεύει άντρας ή γυναίκα. Πλέον είναι απλά επίδειξη, με υπερβολές στον τρόπο που χορεύεται. Τυπικό δείγμα είναι ο χορός αυτής της κοπέλας.
Για κάποιον αλλον παρατηρητή ο χορός της είναι τέλειος.
Θέμα προσέγγισης είναι. Δε χρειάζεται κάποιος από μας να είναι σωστός ή λάθος
Ναι ρε φίλε κουβέντα κάνουμε στις γυναίκες την Θεωρώ την αξιοπρεπέστερη
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Καλησπέρα σε όλους, άνδρες και γυναίκες.

Ποια είναι η γνώμη σας στο θέμα -> το να χορεύει μια γυναίκα ζεμπεκικο?
Αν σας τραβάει ως θέαμα εννοώ
Απωθητικό εκτος αν ειναι πιωμένη μουναρα κ8 3χω ελπιδες να γαμισω άμεσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom