Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Για την ακριβεια λεει οτι ειναι αντιθετοι και το καταψηφισαν γιατι ειναι αντιλαικο:Βεβαιως"και τι σημασια εχει αν το Συνταγμα ειναι αντιλαικο"οπως ειπε και ο Μητσοτακης...

Πράγματι είναι αντιλαϊκό...Επιτρέπει την ελευθερία του λόγου και ακούγονται και άλλες απόψεις πλην της Μιας και Μοναδικής Αλήθειας που κατέχει το Κώμα...Άσε που προστατεύει κάτι σατανικούς θεσμούς τύπου ιδιοκτησίας, προβλέπει εκλογές με πολλά κόμματα (τεχνάσματα των καπιταλιστών για να διασπούν τολαϊκό κίνημα) και πληθώρα κοινωνικών και πολιτικών δικαιωμάτων (όλα για αποπροσανατολιμσό και ξεκάρφωμα εννοείται)...

Υ/γραφο: Το Σ. δεν είναι εκ προοιμίου "αντιλαϊκό" ή "φιλολαϊκό"...Οι δε οικονομικές του προβλέψεις είναι ελάχιστες και έχουν να κάνουν κυρίως με ατομικά δικαιώματα τύπου ιδιοκτησίας και ελυθερίας (στις οποίες συμπεριλαμβάνεται και η επιχειρηματική)
 

Επισκέπτης
Τι σημασια εχει το συνταγμα, οι νομοι, η υποτιθεμενη δημοκρατια (ο κοινοβουλευτισμος δεν ειναι δημοκρατια), οταν συστηματικα η πλειοψηφια του κοσμου αδικειται? Αφου εχουμε νομους γιατι δεν πηγε κανενας απο τους πολιτικους μας φυλακη?
Δεν καταλαβα...Συνταγμα Κυριε...ο καταστατικος χαρτης του Κρατους...Τα ιερα και απαραβιαστα ανθρωπινα δικαιωματα-ιδιως αυτο της ιδιοκτησιας,οπως επεσημανε ο λατρης της νομιμοτητας ισιος...

Και λες εσυ"ειμαι αντιθετος στο Συνταγμα γιατι ειναι αντιλαικο"?

Βεβαιως οταν ο,εγνωσμενων αντιληψεων,Γιανναρας προτεινει στον ΠτΔ να κανει το"ιερο"Συνταγμα ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ για να ερθουν οι"επιστρατευμενοι αριστοι"(οι λεξεις ΔΕΝ επιλεγονται τυχαια),που στην συνεχεια θα ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΝ(με νεο Καταστατικο Χαρτη)κατι περιεργους τυπου ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ και λοιπους αυτο δεν εχει καμμια σημασια...

Ζητω το Εθνος λεμε.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν καταλαβα...Συνταγμα Κυριε...ο καταστατικος χαρτης του Κρατους...Τα ιερα και απαραβιαστα ανθρωπινα δικαιωματα-ιδιως αυτο της ιδιοκτησιας,οπως επεσημανε ο λατρης της νομιμοτητας ισιος...

Και λες εσυ"ειμαι αντιθετος στο Συνταγμα γιατι ειναι αντιλαικο"?

Βεβαιως οταν ο,εγνωσμενων αντιληψεων,Γιανναρας προτεινει στον ΠτΔ να κανει το"ιερο"Συνταγμα ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ για να ερθουν οι"επιστρατευμενοι αριστοι"(οι λεξεις ΔΕΝ επιλεγονται τυχαια),που στην συνεχεια θα ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΝ(με νεο Καταστατικο Χαρτη)κατι περιεργους τυπου ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ και λοιπους αυτο δεν εχει καμμια σημασια...

Ζητω το Εθνος λεμε.

Οι ακροδεξιοί βλέπουν οβραίους, ιλουμινάτους  και μασόνους να συνομωτούν για να ξεριζώσουν τον τιατάνα ελληνισμό...Οι αριστεροί (δεν χρειάζεται πια να βάζουμε μπροστά τη λέξη άκρο- ... Από τότε που ο συνασπισμός έγινε τσύριζα όλη η αριστερά είναι ακραία πια) βλέπουν πραξικοπηματα του κεφαλαίου με την ευλογία των διεθνών κερδοσκόπων με σκοπό να πλήξουν την ένδοξη ελληνική (δημοσιο)υπαλληλική τάξη...

Είπαμε...Η μόνη διαφορά είναι στο όνομα του προφήτη...
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Δεν καταλαβα...Συνταγμα Κυριε...ο καταστατικος χαρτης του Κρατους...Τα ιερα και απαραβιαστα ανθρωπινα δικαιωματα-ιδιως αυτο της ιδιοκτησιας,οπως επεσημανε ο λατρης της νομιμοτητας ισιος...

Και λες εσυ"ειμαι αντιθετος στο Συνταγμα γιατι ειναι αντιλαικο"?

Βεβαιως οταν ο,εγνωσμενων αντιληψεων,Γιανναρας προτεινει στον ΠτΔ να κανει το"ιερο"Συνταγμα ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ για να ερθουν οι"επιστρατευμενοι αριστοι"(οι λεξεις ΔΕΝ επιλεγονται τυχαια),που στην συνεχεια θα ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΝ(με νεο Καταστατικο Χαρτη)κατι περιεργους τυπου ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ και λοιπους αυτο δεν εχει καμμια σημασια...

Ζητω το Εθνος λεμε.

Δεν ειμαι αντιθετος στο συνταγμα.
Ειμαι της αποψης πως αν κατι δεν δουλευει ή το διορθωνεις ή το αλλαζεις.
Και ειμαι δυσαρεστημενος απο τον τροπο που λειτουργει το κρατος και η "δημοκρατια" μας.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Δεν ειμαι αντιθετος στο συνταγμα.
Ειμαι της αποψης πως αν κατι δεν δουλευει ή το διορθωνεις ή το αλλαζεις.
Και ειμαι δυσαρεστημενος απο τον τροπο που λειτουργει το κρατος και η "δημοκρατια" μας.

Η δημοκρατία μας είναι για το ΠΕΟΣ..
 

Επισκέπτης
Οι ακροδεξιοί βλέπουν οβραίους, ιλουμινάτους  και μασόνους να συνομωτούν για να ξεριζώσουν τον τιατάνα ελληνισμό...Οι αριστεροί (δεν χρειάζεται πια να βάζουμε μπροστά τη λέξη άκρο- ... Από τότε που ο συνασπισμός έγινε τσύριζα όλη η αριστερά είναι ακραία πια) βλέπουν πραξικοπηματα του κεφαλαίου με την ευλογία των διεθνών κερδοσκόπων με σκοπό να πλήξουν την ένδοξη ελληνική (δημοσιο)υπαλληλική τάξη...
Οπως συνηθως οι φιλελευθεροκατι το παιζουν ΥΠΕΡΑΝΩ αντιληψεων και(συμφωνα με τους ιδιους)ιδεολογιων:Ζητανε να ΚΡΙΝΟΥΝ τους παντες ΑΛΛΑ να μην κρινονται οι ιδιοι.

Στην ουσια ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ,η εστω τον Καισαρα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Οι ακροδεξιοί βλέπουν οβραίους, ιλουμινάτους  και μασόνους να συνομωτούν για να ξεριζώσουν τον τιατάνα ελληνισμό...Οι αριστεροί (δεν χρειάζεται πια να βάζουμε μπροστά τη λέξη άκρο- ... Από τότε που ο συνασπισμός έγινε τσύριζα όλη η αριστερά είναι ακραία πια) βλέπουν πραξικοπηματα του κεφαλαίου με την ευλογία των διεθνών κερδοσκόπων με σκοπό να πλήξουν την ένδοξη ελληνική (δημοσιο)υπαλληλική τάξη...

Είπαμε...Η μόνη διαφορά είναι στο όνομα του προφήτη...
φιλε και εγω το ιδιο ακριβως πιστευω.πραγματικα με εκνευριζει απιστευτα η αντιδραση των δημοσιων υπαλληλων.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οπως συνηθως οι φιλελευθεροκατι το παιζουν ΥΠΕΡΑΝΩ αντιληψεων και(συμφωνα με τους ιδιους)ιδεολογιων:Ζητανε να ΚΡΙΝΟΥΝ τους παντες ΑΛΛΑ να μην κρινονται οι ιδιοι.

Στην ουσια ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ,η εστω τον Καισαρα.

Εν προκειμένω το θανάσιμο αμάρτημά μου ήταν ότι άσκησα κριτική στο Κώμα...Παλιά κάποιοι το πλήρωναν με τη ζωή τους, ακόμη και αν την είχαν αφιερώσει σε αυτό...
Σήμερα απλά εισπράττουν το θυμό των πιστών ή των συνοδοιπόρων του τύπου "ποιοι είστε εσείς που θα κρίνετε"...Ευτυχώς, το Σ. προβλέπει (ακόμη) την ελευθερία του λόγου και τα κνατ δεν εισβάλουν (προς το παρόν) σε σπίτια διαφωνούντων...
Αν και κάποιες ανθυποσέχτες του αυτού περίπου χώρου, που και πού καινε και κανά αμάξι αν κάποιος ασχοληθεί με το γκρουπούσκουλό τους (βλεπε Κανάκης)
 

Επισκέπτης
Ποντικάκι  :grin:

Συμφωνείς με το ΚΚΕ  :grin:

Λέγε..
Με το ΚΚΕ δεν συμφωνω σε πολλα,και δεν προκειται να το ψηφισω ξανα(το εκανα παλια,και το εχω ξαναγραψει).

Το ζητημα ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΟ και αφηνοντας στην ακρη τις ΙΣΙΟ-ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΙΕΣ του τυπου"το κακο ΚΚΕ δεν αναγνωριζει το Συνταγμα"το ζητημα εχει ως εξης:O Mητσοτακης(και πολλοι αλλοι)ΤΡΕΜΟΥΝ οχι μηπως το ΚΚΕ το γυρισει σε επαναστατικο Κομμα(που δεν ειναι και το εχει δηλωσει)αλλα μηπως οι διαδηλωσεις(απο τις οποιες το Κωμα δεν μπορει να απεχει)ΞΕΦΥΓΟΥΝ απο τον ελεγχο του...ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Οι μπηχτες του Μητσοτακη ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ σε αυτο το ζητημα:Ζηταει"σεβασμο στην νομιμοτητα","υπευθυνοτητα"αλλα καλου κακου λεει οτι"θα βρεθειτε ανιμετωποι ΞΑΝΑ με την εννομο ταξη"(σαφης Ιστορικος υπαινιγμος)...
 

Επισκέπτης
Εν προκειμένω το θανάσιμο αμάρτημά μου ήταν ότι άσκησα κριτική στο Κώμα...Παλιά κάποιοι το πλήρωναν με τη ζωή τους, ακόμη και αν την είχαν αφιερώσει σε αυτό...
Σήμερα απλά εισπράττουν το θυμό των πιστών ή των συνοδοιπόρων του τύπου "ποιοι είστε εσείς που θα κρίνετε"...Ευτυχώς, το Σ. προβλέπει (ακόμη) την ελευθερία του λόγου και τα κνατ δεν εισβάλουν (προς το παρόν) σε σπίτια διαφωνούντων...
Αν και κάποιες ανθυποσέχτες του αυτού περίπου χώρου, που και πού καινε και κανά αμάξι αν κάποιος ασχοληθεί με το γκρουπούσκουλό τους (βλεπε Κανάκης)
Εδω ο ισιος κανει το ΑΛΛΟ κολπο:Καθε απαντηση αντιμετωπιζεται ως ΔΗΘΕΝ αποπειρα φιμωσης.

Απολυτη συνεπεια στην γραμμη"Ο Θεος δεν κρινεται".
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Με το ΚΚΕ δεν συμφωνω σε πολλα,και δεν προκειται να το ψηφισω ξανα(το εκανα παλια,και το εχω ξαναγραψει).

Το ζητημα ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΟ και αφηνοντας στην ακρη τις ΙΣΙΟ-ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΙΕΣ του τυπου"το κακο ΚΚΕ δεν αναγνωριζει το Συνταγμα"το ζητημα εχει ως εξης:O Mητσοτακης(και πολλοι αλλοι)ΤΡΕΜΟΥΝ οχι μηπως το ΚΚΕ το γυρισει σε επαναστατικο Κομμα(που δεν ειναι και το εχει δηλωσει)αλλα μηπως οι διαδηλωσεις(απο τις οποιες το Κωμα δεν μπορει να απεχει)ΞΕΦΥΓΟΥΝ απο τον ελεγχο του...ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Οι μπηχτες του Μητσοτακη ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ σε αυτο το ζητημα:Ζηταει"σεβασμο στην νομιμοτητα","υπευθυνοτητα"αλλα καλου κακου λεει οτι"θα βρεθειτε ανιμετωποι ΞΑΝΑ με την εννομο ταξη"(σαφης Ιστορικος υπαινιγμος)...

Ποντικάκι.. (όσον αφορά το σύνταγμα)  συμφωνώ και εγώ με το ΚΚΕ  :headbang: :headbang:

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

[size=15pt]ΣΥΜΦΩΝΩ[/size]

Θα είμαι και μέσα στην διαδήλωση αρκεί να πάμε να τους πλακώσουμε ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ

Και να τους σουτάρουμε για άλλες Πολιτείες (Ενωμένες) :uglystupid:


ΤΙ ΛΕΣ  :grin:


 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Με το ΚΚΕ δεν συμφωνω σε πολλα,και δεν προκειται να το ψηφισω ξανα(το εκανα παλια,και το εχω ξαναγραψει).

Το ζητημα ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΟ και αφηνοντας στην ακρη τις ΙΣΙΟ-ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΙΕΣ του τυπου"το κακο ΚΚΕ δεν αναγνωριζει το Συνταγμα"το ζητημα εχει ως εξης:O Mητσοτακης(και πολλοι αλλοι)ΤΡΕΜΟΥΝ οχι μηπως το ΚΚΕ το γυρισει σε επαναστατικο Κομμα(που δεν ειναι και το εχει δηλωσει)αλλα μηπως οι διαδηλωσεις(απο τις οποιες το Κωμα δεν μπορει να απεχει)ΞΕΦΥΓΟΥΝ απο τον ελεγχο του...ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Οι μπηχτες του Μητσοτακη ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ σε αυτο το ζητημα:Ζηταει"σεβασμο στην νομιμοτητα","υπευθυνοτητα"αλλα καλου κακου λεει οτι"θα βρεθειτε ανιμετωποι ΞΑΝΑ με την εννομο ταξη"(σαφης Ιστορικος υπαινιγμος)...

Μα να μην αναγνωρίζει ο παπαρολόγος ίσιος το δικαίωμα των χιλιαστ..,ε , κομμουνιστών να κλείνουν ξενοδοχεία, λιμάνια, δρόμους, όντας μια δράκα άνθρωποι; Σε λίγο θα μας πει ότι αυτά συνιστούν και παράνομες πράξεις αλλά μάλλον αγνοεί ότι και ο Ποινικός Κώδικας αντιλαϊκός είναι (για τον αστικό δεν το συζητώ καν, είναι δυνατό να υπακούουμε σε νομοθέτημα με το όνομα "αστικός" μπροστα; Jamais! )
 

Επισκέπτης
Μα να μην αναγνωρίζει ο παπαρολόγος ίσιος το δικαίωμα των χιλιαστ..,ε , κομμουνιστών να κλείνουν ξενοδοχεία, λιμάνια, δρόμους, όντας μια δράκα άνθρωποι; Σε λίγο θα μας πει ότι αυτά συνιστούν και παράνομες πράξεις αλλά μάλλον αγνοεί ότι και ο Ποινικός Κώδικας αντιλαϊκός είναι (για τον αστικό δεν το συζητώ καν, είναι δυνατό να υπακούουμε σε νομοθέτημα με το όνομα "αστικός" μπροστα; Jamais! )
Ας τους βγαλουν ΞΑΝΑ(οπως ειπε ο Μητσοτακης εκτος Νομου...παλια μου τεχνη κοσκινο.
Ποντικάκι.. (όσον αφορά το σύνταγμα)  συμφωνώ και εγώ με το ΚΚΕ  :headbang: :headbang:

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

[size=15pt]ΣΥΜΦΩΝΩ[/size]

Θα είμαι και μέσα στην διαδήλωση αρκεί να πάμε να τους πλακώσουμε ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ

Και να τους σουτάρουμε για άλλες Πολιτείες (Ενωμένες) :uglystupid:


ΤΙ ΛΕΣ  :grin:
Να μην σου διαφευγει οτι μπροστα στην βουλη βρισκονται τα"παιδια του λαου"με τα πρασινα και τις φυσουνες...των οποιων τα επιδοματα ΔΕΝ κοπηκαν ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ας τους βγαλουν ΞΑΝΑ(οπως ειπε ο Μητσοτακης εκτος Νομου...παλια μου τεχνη κοσκινο.Να μην σου διαφευγει οτι μπροστα στην βουλη βρισκονται τα"παιδια του λαου"με τα πρασινα και τις φυσουνες...των οποιων τα επιδοματα ΔΕΝ κοπηκαν ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ.

Ποια ειναι "παιδια του λαου" δεν πιστευω να ενοεις το ΛΑ.Ο.Σ :grin:

Μετα το πραξικοπημα  :grin:

Ο Πλευρης θα μπει αμεσως μετα υπουργος ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ (ΠΑΚΙΑ RULEZ)

:2funny: :2funny:
[size=18pt]
ΖΗΤΩ Ο ΠΛΕΥΡΗΣ[/size] :rockon: :rockon: :rockon:
 

Davatzis_90

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
123
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Το ΚΚΕ και γενικα τα κομματα της αριστερας εχουν αποδειξει οτι δεν ειναι συγχρονα και δεν ανταποκρινοντε στις αναγκες του σημερα κ γενικα η ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην Ελλαδα ειναι ανικανη και δεν ειναι τυχαιο οτι απο τοτε που υπαρχει Ελληνικο κρατος κυριαρχει η ΔΕΞΙΑ κατα κυριο λογο. ειναι απλα τα πραγματα,ο Ελληνας δεν γουσταρει την ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!
 

condo

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.326
Κριτικές
15
Like
114
Πόντοι
2.945
διαφωνώ, ο Ελληνας την γουστάρει αλλά κρυφά. τον έχουν πείσει να Ντρέπεται να το πει!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom