Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

marki

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
144
Κριτικές
9
Like
90
Πόντοι
11
Ο καθενας εδω μεσα εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη ωστοσο απλως θα θεσω ενα ερωτημα. Τριαντα τοσα χρονια τωρα οι κυβερνωντες εκαναν την χωρα αυτο που ειναι τωρα. Εγω δεν θα πω ψηφιστε το ΚΚΕ για να γινει εξουσια γιατι κατι τετοιο τρομαζει πολλους ακομα και ΚΚΕδες. Ομως για φαναταστειτε ενα ΚΚΕ δευτερο κομμα στην βουλη. Πιστευτε οτι θα εκαναν οι κεφαλαιοκρατες και τα τσιρακια τους οιτι θελουν στις πλατες ολων μας; :zfuck:
 

siderenia_poutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2010
Μηνύματα
223
Like
0
Πόντοι
1
Ο καθενας εδω μεσα εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη ωστοσο απλως θα θεσω ενα ερωτημα. Τριαντα τοσα χρονια τωρα οι κυβερνωντες εκαναν την χωρα αυτο που ειναι τωρα. Εγω δεν θα πω ψηφιστε το ΚΚΕ για να γινει εξουσια γιατι κατι τετοιο τρομαζει πολλους ακομα και ΚΚΕδες. Ομως για φαναταστειτε ενα ΚΚΕ δευτερο κομμα στην βουλη. Πιστευτε οτι θα εκαναν οι κεφαλαιοκρατες και τα τσιρακια τους οιτι θελουν στις πλατες ολων μας; :zfuck:
ναι
 

marki

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
144
Κριτικές
9
Like
90
Πόντοι
11
Αποψη σεβαστη αλλα οχι υιοθετουμενη
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Ο καθενας εδω μεσα εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη ωστοσο απλως θα θεσω ενα ερωτημα. Τριαντα τοσα χρονια τωρα οι κυβερνωντες εκαναν την χωρα αυτο που ειναι τωρα. Εγω δεν θα πω ψηφιστε το ΚΚΕ για να γινει εξουσια γιατι κατι τετοιο τρομαζει πολλους ακομα και ΚΚΕδες. Ομως για φαναταστειτε ενα ΚΚΕ δευτερο κομμα στην βουλη. Πιστευτε οτι θα εκαναν οι κεφαλαιοκρατες και τα τσιρακια τους οιτι θελουν στις πλατες ολων μας; :zfuck:
Τα ιδια οπως και οι αλλοι
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Ο καθενας εδω μεσα εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη ωστοσο απλως θα θεσω ενα ερωτημα. Τριαντα τοσα χρονια τωρα οι κυβερνωντες εκαναν την χωρα αυτο που ειναι τωρα. Εγω δεν θα πω ψηφιστε το ΚΚΕ για να γινει εξουσια γιατι κατι τετοιο τρομαζει πολλους ακομα και ΚΚΕδες. Ομως για φαναταστειτε ενα ΚΚΕ δευτερο κομμα στην βουλη. Πιστευτε οτι θα εκαναν οι κεφαλαιοκρατες και τα τσιρακια τους οιτι θελουν στις πλατες ολων μας; :zfuck:
ξεκινηστε απο τα του οικου σας και μετα ελατε να μας πεισετε  και εμας τους αδαεις..
 

marki

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
144
Κριτικές
9
Like
90
Πόντοι
11
Τι να πω ρε παιδια παω να  :knockinb: και σας αφηνω να συλλογιστειτε καποια πραγματα...
 

marki

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
144
Κριτικές
9
Like
90
Πόντοι
11
χαχαχαχχαχαχαχ στην επομενη συζητηση μας κερασμενα απο εμενα τα ....
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Ο καθενας εδω μεσα εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη ωστοσο απλως θα θεσω ενα ερωτημα. Τριαντα τοσα χρονια τωρα οι κυβερνωντες εκαναν την χωρα αυτο που ειναι τωρα. Εγω δεν θα πω ψηφιστε το ΚΚΕ για να γινει εξουσια γιατι κατι τετοιο τρομαζει πολλους ακομα και ΚΚΕδες. Ομως για φαναταστειτε ενα ΚΚΕ δευτερο κομμα στην βουλη. Πιστευτε οτι θα εκαναν οι κεφαλαιοκρατες και τα τσιρακια τους οιτι θελουν στις πλατες ολων μας; :zfuck:

"Οι κεφαλαιοκράτες και τα τσιράκια τους" παράγουν πλούτο, τεχνολογία και πολιτισμό για την κοινότητα και τους ίδιους. Το ΚΚΕ τι παρήγαγε μετά το 1974 - πέραν από ανεγκέφαλους κλακαδόρους/αφισσοκολλητές, στείρα αντιπολίτευση και εθνοπροδότες συνδικαλισταράδες?

Αν το ΚΚΕ έχει τ’αρχίδια, ας πρωτοστατήσει στην δημιουργία ενός συνεταιριστικού αυτοδιαχειριζόμενου  οργανισμού (πχ στον αγροτικό τομέα), που ως “proof of concept” θα αποδείξει την  βιωσιμότητα και εφικτότητα των αμπελοφιλοσοφιών που επικαλείται σε μικροκλίμακα - κατά κύριο λόγο σε οργανωτικό και δευτερευόντως σε οικονομικό επίπεδο.

Και λέω σε οργανωτικό κυρίως, γιατί περιμένω με μεγάλη χαρά να δω σε έναν υποθετικό τέτοιο οργανισμό την αντίδραση του ΚΚΕ όταν η Χ μειοψηφούσα ομάδα  εργαζομένων αποφασίσει να απεργήσει στο όνομα της υπεράσπισης των «δικαίων της» και ενάντια στην κομματική γραμμή εμποδίζοντας  την πλειοψηφία να εργαστεί …






 

atsouballos_13

Νέο Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2009
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Οκ, ο καθένας έχει προφανώς το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του, αρκεί ορισμένα πράγματα να τα τεκμηριώνει. τι σημαίνει οι κεφαλαιοκράτες παράγουν το πλούτο, αυτή που τον παράγουν είναι οι εργάτες, όπως είναι θέλω να πιστεύω και ο καθένας απο μας εδώ μέσα, και αυτοί που κερδίζουν είναι οι κεφαλαιοκράτες. Άρα αφού οι εργάτες παράγουν το πλούτο γιατί θα πρέπει να (χρυσο)πληρώνουν για να πάρουν αυτό που δικαιωματικά τους ανήκει. Επίσης οι ανθρωπότητα και η τεχνολογία έχουν φτάσει σε τέτοια επίπεδα που μπορεί να παρέχει στον καθένα όλες του τις ανάγκες, χωρίς πάλι να απαιτείται ο εργάτης να τ' αγοράζει. Την Ακρόπολη δηλαδή δεν την έχτισε ο Δάμων και ο Φειδίας αλλά οι σκλάβοι της Αρχαίας Αθήνας, πάντα στην ιστορία τα "θαύματα" τα έκαναν οι εκμεταλλευόμενοι, άρα και σήμαρα μπορεί το "θαύμα" να το κάνει ο κάθε εργάτης και όλοι οι εργάτες μαζί. ΚΚΕ ρε!!!!
Υ.Γ. τουλάχιστον εσείς που βγάζεται ΠΑΣΟΚ και ΝΔ στη κυβέρνηση μην τους βρίζεται, δείτε σε ενα καθρέφτι και μουτζωθείτε
 

public35

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2010
Μηνύματα
386
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
όλοι μαζί στην απεργία στις 24 Φλεβάρη...κάποιοι έτρωγαν από το 2002 με χρυσά κουτάλια και τώρα
ζητάνε από τον κοσμάκη να πληρώσει τον λογαριασμό...
τα λεφτά πήγαν στις τράπεζες:
Η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ αύξησε 197,24% τα κέρδη της, οι φόροι της μειώθηκαν κατά 15%.
Η EUROBANK αύξησε κατά 114,5% τα κέρδη της, οι φόροι της μειώθηκαν κατά 40,57%
Η ALPHA BANK αύξησε κατά 45,48% τα κέρδη της, οι φόροι της μειώθηκαν κατά 29,7%
Η ΤΡ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ αύξησε 460,6% τα κέρδη της, οι φόροι της μειώθηκαν κατά 284,97%

καλά θα κάνουν οι κυβερνήσεις ΝΔ και ΠΑΣΟΚ να βρούν που πήγαν τα λεφτά!!!
η απάντηση του Παπαθανασίου στο μεγάλο ερώτημα
Υ.Γ δεν είμαι ΚΚΕ αλλά δεν πρόκειται ποτέ να ψηφίσω ξανά τους καραγκιόζηδες της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ
Τέλος ποτέ ΞΑΝΑ
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.475
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Πάντως εγώ έχω δει με τα μάτια μου διαθήκη με την οποία καταλείπονται μετά θάνατον ακίνητα στο ΚΚΕ.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μόνο μία;;;

Εγώ ξέρω 2-3 τέτοιες περιπτώσεις.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Πάντως εγώ έχω δει με τα μάτια μου διαθήκη με την οποία καταλείπονται μετά θάνατον ακίνητα στο ΚΚΕ.
βρε εδω τα εδιναν στην αγια αθανασια του αιγαλεω επειδη χαρακωσε εναν σταυρό στο στηθος της.. :tooth:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
βρε εδω τα εδιναν στην αγια αθανασια του αιγαλεω επειδη χαρακωσε εναν σταυρό στο στηθος της.. :tooth:
επειδή δεν ξέρεις που θα μας την βαρέσει όταν γεράσουμε κράτα και καμιά πισινή
:2funny:
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.475
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Μόνο μία;;;

Εγώ ξέρω 2-3 τέτοιες περιπτώσεις.
Βέβαια εσύ δουλεύεις κεντρικά, βλέπεις από μέσα πράγματα και έχει μεγαλύτερη εμπειρία.
Τώρα στο ζητούμενο ο Γρίβας πήρε τίποτε; Οι τελωνειακοί χαζοί είναι;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Οκ, ο καθένας έχει προφανώς το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του, αρκεί ορισμένα πράγματα να τα τεκμηριώνει. τι σημαίνει οι κεφαλαιοκράτες παράγουν το πλούτο, αυτή που τον παράγουν είναι οι εργάτες, όπως είναι θέλω να πιστεύω και ο καθένας απο μας εδώ μέσα, και αυτοί που κερδίζουν είναι οι κεφαλαιοκράτες. Άρα αφού οι εργάτες παράγουν το πλούτο γιατί θα πρέπει να (χρυσο)πληρώνουν για να πάρουν αυτό που δικαιωματικά τους ανήκει. Επίσης οι ανθρωπότητα και η τεχνολογία έχουν φτάσει σε τέτοια επίπεδα που μπορεί να παρέχει στον καθένα όλες του τις ανάγκες, χωρίς πάλι να απαιτείται ο εργάτης να τ' αγοράζει. Την Ακρόπολη δηλαδή δεν την έχτισε ο Δάμων και ο Φειδίας αλλά οι σκλάβοι της Αρχαίας Αθήνας, πάντα στην ιστορία τα "θαύματα" τα έκαναν οι εκμεταλλευόμενοι, άρα και σήμαρα μπορεί το "θαύμα" να το κάνει ο κάθε εργάτης και όλοι οι εργάτες μαζί. ΚΚΕ ρε!!!!
Υ.Γ. τουλάχιστον εσείς που βγάζεται ΠΑΣΟΚ και ΝΔ στη κυβέρνηση μην τους βρίζεται, δείτε σε ενα καθρέφτι και μουτζωθείτε
 το μπουζουκι ειναι οργανο, ο αστυνομικος ειναι οργανο, αρα ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι....... :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom