Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αναφέρομαι σε ΑΥΤΟ το ποστ του πλέζουρα, με το οποίο κανείς δεν ενοχλήθηκε.
Και το οποίο φυσικά δεν κρίθηκε άξιο μπαναρίσματος.
Εφόσον δεν κρίθηκε λοιπόν αυτό, δεν τρέχει τίποτα και με τα όποια δικά μου ποστ ασχοληθούν με τα συγγενικά πρόσωπα του οποιουδήποτε.

Α προπο, Δωρητή που είναι οι τολμηρές φωτογραφίες της μανούλας σου που μου υποσχέθηκες; Θέλω να δω αν είναι όντως "καλό εργαλείο" (όπως η μανούλα του Χρηστίδη, που το κοκορευόταν κιόλας) ή απλώς μπαζόλα.
Δεν φαντάζομαι να σε πειράζει, έτσι;
Και κανέναν άλλον, άλλωστε.

Άσχετο, αλλά από τα συφραζόμενα, ο πλέζουρας δεν πρέπει να βρίζει τη μητέρα σου αλλά νομίζω ότι υπαινίσσεται ότι κάποιος υπουργός πηδάει την γκόμενά σου ...

Εν πάσει περιπτώσει, πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να κάνει τοοοοοοσο αγώνα για να βρίζει τις μάνες άλλων...

Είναι σκληρή η ζωή τελικά...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Γιατι πιστευεις οτι τα ποσοστα του μειωνονται?

Δεν μειώνονται.
Παραδόξως, εν σχέσει με τη "δεξαμενή" απο την οποία επιμένει να αντλεί ψήφους.
Αυτή η δεξαμενή είναι όμως που μειώνεται, αντικειμενικά.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Άσχετο, αλλά από τα συφραζόμενα, ο πλέζουρας δεν πρέπει να βρίζει τη μητέρα σου αλλά νομίζω ότι υπαινίσσεται ότι κάποιος υπουργός πηδάει την γκόμενά σου ...

Εν πάσει περιπτώσει, πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να κάνει τοοοοοοσο αγώνα για να βρίζει τις μάνες άλλων...

Είναι σκληρή η ζωή τελικά...

Ο Πλέζουρας αναφέρεται (και μάλιστα καλυμμένα, γιατί ούτε σε αυτό είναι άντρας) σε μια παλιά μου κόντρα με τον Υπουργό.
Και μιλάει για τη μητέρα μου και μόνον.
Ασχέτως αν ούτε ο Υπουργός ειχε τότε μπαναριστεί γι' αυτό που έγραψε.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί σε ενοχλεί το ύφος γραφής μου εφόσον δεν έχεις ενοχληθεί ποτέ απο τα γραφόμενα του Πλέζουρα.
Κι ας μην ανήκεις σ' αυτούς που έκαναν την καμπάνια για τη "λευτεριά" του.
Να υποθέσω φυσικά οτι είσαι ΥΠΕΡ της ισονομίας στο σάιτ όμως, έτσι;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Μιλας για τους νεους?

Μιλάω για τη γενιά της αντίστασης και του εμφυλίου, απο την οποία παραδοσιακά το ΚΚΕ παίρνει σε ψήφους τη μερίδα του λέοντος.
Όσο για τη νεολαία που λες, θα σου θυμίσω οτι απο την ΚΝΕ πέρασαν -απο το 1974 και μετά- εκατοντάδες χιλιάδες νέοι.
Αν έμεναν στο ΚΚΕ, θα ήταν με διαφορά το πρώτο κόμμα στην Ελλάδα.
Δεν έμειναν όμως.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Ο Πλέζουρας αναφέρεται (και μάλιστα καλυμμένα, γιατί ούτε σε αυτό είναι άντρας) σε μια παλιά μου κόντρα με τον Υπουργό.
Και μιλάει για τη μητέρα μου και μόνον.
Ασχέτως αν ούτε ο Υπουργός ειχε τότε μπαναριστεί γι' αυτό που έγραψε.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί σε ενοχλεί το ύφος γραφής μου εφόσον δεν έχεις ενοχληθεί ποτέ απο τα γραφόμενα του Πλέζουρα.
Κι ας μην ανήκεις σ' αυτούς που έκαναν την καμπάνια για τη "λευτεριά" του.
Να υποθέσω φυσικά οτι είσαι ΥΠΕΡ της ισονομίας στο σάιτ όμως, έτσι;
ρε περιεργε....
ο ενας σου βριζει την μανα,ο αλλος το ιδιο,ο παραλλος το ιδιο,τελικα οποιος μιλαει ελληνικα σου εχει βρισει την μανα....
μηπως να το ξανασκεφτεις;;;;;;
και η να κουλαρεις η να μαζεψεις τα κουβαδακια σου και να πας σε αλλη παραλια;;;; :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Όσο για τη νεολαία που λες, θα σου θυμίσω οτι απο την ΚΝΕ πέρασαν -απο το 1974 και μετά- εκατοντάδες χιλιάδες νέοι.
Αν έμεναν στο ΚΚΕ, θα ήταν με διαφορά το πρώτο κόμμα στην Ελλάδα.
Δεν έμειναν όμως.

 Αυτο ειναι ενα θεμα....
 Μαλλον Το θεμα
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ρε περιεργε....
ο ενας σου βριζει την μανα,ο αλλος το ιδιο,ο παραλλος το ιδιο,τελικα οποιος μιλαει ελληνικα σου εχει βρισει την μανα....
μηπως να το ξανασκεφτεις;;;;;;
και η να κουλαρεις η να μαζεψεις τα κουβαδακια σου και να πας σε αλλη παραλια;;;; :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:

Μιλάω γι αυτούς που μου έχουν όντως βρίσει τη μητέρα.
Και ο Υπουργός με τον Πλέζουρα είναι δύο απ' αυτούς, μπορώ να στο αποδείξω όποτε θέλεις.
Αλλά δεν θα κάνεις καμπάνια υπέρ μου;
Είπα κάτι διαφορετικό απο αυτά που έλεγε προχτές ο Πλέζουρας και χτες επικροτούσες;
Στο ξαναλέω, είσαι λίγος Χρηστίδη, απελπιστικά.
Και σίγουρα όχι αυτός που θα μου πει τι θα κάνω.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
  Θα ελεγα καλυτερα Πατριωτης..
  Αν το δειτε θα καταλαβετε

     [youtube=425,350]rf62CA_3zwM&feature=related[/youtube]

Που να' ξερε ο κόσμος για τα τάγματα τσάμηδων του ΕΛΑΣ καθώς και για την κριτική που ασκείται ως και σήμερα στο ζέρβα για τη "συμπεριφορά" του στους τσάμηδες από τους πολιτικούς επιγόνους του ελας...
Για να μην πω ότι πολλοί από τους γονείς των σημερινών πορωμένων ανθελλήνων σκοπιανών είχαν πολεμήσει με το δσε...
(και δεν έγιναν ανθέλληνες επειδή διώχθηκαν κτλ- ήταν από πριν...)

Είπαμε..Το μάρκετνιγκ κάνει θαύματα...

Όσο για το ΚΚΕ, εκτιμώ ότι από τότε που υπήρχε ως ΣΕΚΕ, η προσφορά στη χώρα είναι τουλάχιστον αρνητική...

Ο Πλέζουρας αναφέρεται (και μάλιστα καλυμμένα, γιατί ούτε σε αυτό είναι άντρας) σε μια παλιά μου κόντρα με τον Υπουργό.
Και μιλάει για τη μητέρα μου και μόνον.
Ασχέτως αν ούτε ο Υπουργός ειχε τότε μπαναριστεί γι' αυτό που έγραψε.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί σε ενοχλεί το ύφος γραφής μου εφόσον δεν έχεις ενοχληθεί ποτέ απο τα γραφόμενα του Πλέζουρα.
Κι ας μην ανήκεις σ' αυτούς που έκαναν την καμπάνια για τη "λευτεριά" του.
Να υποθέσω φυσικά οτι είσαι ΥΠΕΡ της ισονομίας στο σάιτ όμως, έτσι;

Έγραψα ποια είναι η άποψή μου για το βρίσιμο μητέρων στο βαζελικό θρεντ...
Αν για εσένα ισονομία είναι να βρίζεις και εσύ τις μάνες των άλλων, σε τί είσαι καλύτερος από αυτούς;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Έγραψα ποια είναι η άποψή μου για το βρίσιμο μητέρων στο βαζελικό θρεντ...
Αν για εσένα ισονομία είναι να βρίζεις και εσύ τις μάνες των άλλων, σε τί είσαι καλύτερος από αυτούς;

Σε τίποτα.
Κάνω απλώς ότι κι εκείνοι.
Οπότε πιέζω την κατάσταση ώστε να δοθεί κάποτε τέλος σ' αυτή την ιστορία που -φυσικά- δεν την ξεκίνησα εγώ.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Στρέιτ, δεν έχεις ακούσει ΠΟΤΕ για τμήματα του ΕΔΕΣ που συνεργάστηκαν με τους Γερμανούς περί το τέλος της Κατοχής;
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Που να' ξερε ο κόσμος για τα τάγματα τσάμηδων του ΕΛΑΣ καθώς και για την κριτική που ασκείται ως και σήμερα στο ζέρβα για τη "συμπεριφορά" του στους τσάμηδες από τους πολιτικούς επιγόνους του ελας...
Για να μην πω ότι πολλοί από τους γονείς των σημερινών πορωμένων ανθελλήνων σκοπιανών είχαν πολεμήσει με το δσε...
(και δεν έγιναν ανθέλληνες επειδή διώχθηκαν κτλ- ήταν από πριν...)

Είπαμε..Το μάρκετνιγκ κάνει θαύματα...

Όσο για το ΚΚΕ, εκτιμώ ότι από τότε που υπήρχε ως ΣΕΚΕ, η προσφορά στη χώρα είναι τουλάχιστον αρνητική...

 Καλα αυτος ο ματζικον,μου φαινεται φασισταριο ετσι;
 χαχαχαχ
 παντως αυτη ειναι η αληθεια ακριβως
 οπως τη λεει το βιντεακι
 Αλλα ειπαμε,πας μη συμφωνος με ΚΚΕ=φασιστας,δεξιος και δεν ξερω γω τι

 



 
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Που να' ξερε ο κόσμος για τα τάγματα τσάμηδων του ΕΛΑΣ καθώς και για την κριτική που ασκείται ως και σήμερα στο ζέρβα για τη "συμπεριφορά" του στους τσάμηδες από τους πολιτικούς επιγόνους του ελας...
Για να μην πω ότι πολλοί από τους γονείς των σημερινών πορωμένων ανθελλήνων σκοπιανών είχαν πολεμήσει με το δσε...
(και δεν έγιναν ανθέλληνες επειδή διώχθηκαν κτλ- ήταν από πριν...)

Είπαμε..Το μάρκετνιγκ κάνει θαύματα...

Όσο για το ΚΚΕ, εκτιμώ ότι από τότε που υπήρχε ως ΣΕΚΕ, η προσφορά στη χώρα είναι τουλάχιστον αρνητική...

Έγραψα ποια είναι η άποψή μου για το βρίσιμο μητέρων στο βαζελικό θρεντ...
Αν για εσένα ισονομία είναι να βρίζεις και εσύ τις μάνες των άλλων, σε τί είσαι καλύτερος από αυτούς;
Μιλας για το σκυλι του βασιλια? Ειπαμε γερμανικες στολες ξεχασμενες απο τα χρονια της Κατοχης φοραγαν οι λακεδες του Ζερβα.Στρατιωτικη στολη φοραγε και αυτος και παριστανε τον στρατιωτικο σαν να ηταν σε παρτυ μασκε
Τσαμηδες στρατολογησαν και οι δυο πλευρες,τα εχουμε ξαναπει. Οτι κανανε το 21 οι οπλαρχηγοι με τα "καπακια"(Ερχομαι δηλαδη σε συμφωνια με τον Τουρκαλβανο να βγει πχ με τους δικους του απο την Τριπολη για να μπω μετα εγω και να σφαξω Τουρκους)το ιδιο εκαναν και στον Εμφυλιο. Δεν ηταν και τοσο διαφορετικα τα πραγματα
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Πραγματι ειναι αδικια. Τι δουλεια εχει ο Βελουχιωτης ο βλαχος απο τα βουνα με αυτον τον λαμπρο κοσμοπολιτη (βλεπε Κα'ι'ρο με Τσουδερου ,Ερωτιαρες Βεδουινες κλπ κλπ)τον εραστη των Μπαλ μασκε( μαλιστα η αγαπημενη του μεταμφιεση ηταν μια στολη στρατιωτικου, ξεφαντωμα λεμε)και το ειχε μεταδωσει και στους αντρες του που ντυμενοι  Γερμανοι ηταν οταν πολεμαγαν στον Γραμμο μαζι με τους Εγγλεζους για την Ελευθερια του εθνους.... αλλα τι λεω? Ξεχασα σ΄αυτους ειχαν ξεμεινει οι στολες απο την Κατοχη, οταν τους τις ειχαν δωσει οι ιδιοι οι Γερμανοι.
:)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μιλάω για τη γενιά της αντίστασης και του εμφυλίου, απο την οποία παραδοσιακά το ΚΚΕ παίρνει σε ψήφους τη μερίδα του λέοντος.
Όσο για τη νεολαία που λες, θα σου θυμίσω οτι απο την ΚΝΕ πέρασαν -απο το 1974 και μετά- εκατοντάδες χιλιάδες νέοι.
Αν έμεναν στο ΚΚΕ, θα ήταν με διαφορά το πρώτο κόμμα στην Ελλάδα.
Δεν έμειναν όμως.

Δεν ξέρω αν ήταν εκατοντάδες χιλιάδες...Έχεις κάποια τεκμηρίωση γι' αυτό;
Και μην ξεχνάς τους ρηγάδες, τους πρώιμους νεολαίους πασοκ κτλ- άσε αυτούς που έμπαιναν σε αριστερές οργανώσεις για να γνωρίσουν καμια γκόμενα (θυμάσαι τις ατάκες του θλεμου για τις ρηγίτισσες) ή για γνωριμίες. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τη δαπ ή την πασπ σήμερα, δε σημαίνει όμως ότι όλοι όσοι εγράφονται είναι ντε και καλά πασόκοι ή νδιτες...

Και μην ξεχνάς επίσης, ότι στις πρώτες ελεύθερες εκλογές με συμμετοχή κκε, το 1974, τα αστικά κόμματα (νδ και ένωση κέντρου) πήραν μαζί σχεδόν 75%!

Η πραγματική επιρροή του κκε ήταν αρκετά μικρότερη απ' όσο το ίδιο φαντάζεται...

Στρέιτ, δεν έχεις ακούσει ΠΟΤΕ για τμήματα του ΕΔΕΣ που συνεργάστηκαν με τους Γερμανούς περί το τέλος της Κατοχής;

Η άποψη αυτή υποστηρίζεται από ΈΝΑΝ μόνο ιστορικό, το φλάισερ (όλως τυχαίως γερμανικής καταγωγής και επιπέδου ρεπούτση) ο οποίος τη βασίζει σε ένα non paper του γερμανικού στρατού...
Και φυσικά αγνοεί ή μάλλον δεν μπορεί να εξηγήσει λογικά πώς οι εδεσίτες πετσόκοβαν καθόλη τη διάρκεια της κατοχής στην ήπειρο μεγάλες μονάδες των γερμανών σε μεγάλες μάχες εκ παρατάξεως...
Σημειώνω ότι επειδή ο εδες μαχόταν ως τακτικός στρατός, οι γερμανοί απέφυγαν τα αντίποινα κατά του άμαχου πληθυσμού στην περιοχή, εφαρμόζοντας το δίκαιο του πολέμου και τη συνθήκη της γενευης...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Τσαμηδες στρατολογησαν και οι δυο πλευρες,τα εχουμε ξαναπει. Οτι κανανε το 21 οι οπλαρχηγοι με τα "καπακια"(Ερχομαι δηλαδη σε συμφωνια με τον Τουρκαλβανο να βγει πχ με τους δικους του απο την Τριπολη για να μπω μετα εγω και να σφαξω Τουρκους)το ιδιο εκαναν και στον Εμφυλιο. Δεν ηταν και τοσο διαφορετικα τα πραγματα

 Παντως ο Ζερβας δεν στρατολογησε τσαμηδες..
 Να μην το ξεχναμε
 Οσο για αυτο που λες παρακατω,υποννοεις τιποτα για τον Γερο του Μωρια;
 Η τακτικη "Διαιρει και βασιλευε" σου λεει κατι ως τακτικη
 χωρισμου αμυνομενων σε ισχυρα οχυρωμενη πολη,απο ξυπολητους και
 απειροπολεμους επαναστατες;

 Γιατι αν δεν σου λεει,μαλλον εχεις την ιδια στρατηγικη αντιληψη
 με τον Ζερβα..
 Και να ελεγα οτι δεν ξερεις απο Ιστορια...

 
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μιλας για το σκυλι του βασιλια? Ειπαμε γερμανικες στολες ξεχασμενες απο τα χρονια της Κατοχης φοραγαν οι λακεδες του Ζερβα.Στρατιωτικη στολη φοραγε και αυτος και παριστανε τον στρατιωτικο σαν να ηταν σε παρτυ μασκε
Τσαμηδες στρατολογησαν και οι δυο πλευρες,τα εχουμε ξαναπει. Οτι κανανε το 21 οι οπλαρχηγοι με τα "καπακια"(Ερχομαι δηλαδη σε συμφωνια με τον Τουρκαλβανο να βγει πχ με τους δικους του απο την Τριπολη για να μπω μετα εγω και να σφαξω Τουρκους)το ιδιο εκαναν και στον Εμφυλιο. Δεν ηταν και τοσο διαφορετικα τα πραγματα

Σκυλί του βασιλιά ο ζέρβας;;;;
For the sweet love of jesus!
Ο Ζέρβας, για να μαθαίνεις, ήταν αξιωματικός του πλαστήρα και βενιζελικός...
Οι βασιλικοί δεν τον πολυπήγαιναν, απλά πολεμούσαν τον ίδιο εχθρό..
Μετά τον πόλεμο, οι ζερβικοί δεν έτυχαν και της καλύτερης μεταχείρισης από το παλάτι, όπως και ο ίδιος ο ζέρβας...Και αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι...
Στον εμφύλιο μάλιστα ο εδες τέθηκε πολύ νωρίς εκτός μάχης στην ήπειρο όποτε δεν ξέρω τί ακριβώς έκαναν οι "λακέδες" του...
Και δεν το έπαιζε στρατηγός, ήταν στρατηγός...Και έκανε πόλεμο με τους γερμανούς, όχι πλιάτσικα...
Όσο για τις γερμανικές στολές, μου θυμίζεις λίγο τις φωτογραφίες της μαυριανής με το μητσοτάκη!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν ξέρω αν ήταν εκατοντάδες χιλιάδες...Έχεις κάποια τεκμηρίωση γι' αυτό;
Και μην ξεχνάς τους ρηγάδες, τους πρώιμους νεολαίους πασοκ κτλ- άσε αυτούς που έμπαιναν σε αριστερές οργανώσεις για να γνωρίσουν καμια γκόμενα (θυμάσαι τις ατάκες του θλεμου για τις ρηγίτισσες) ή για γνωριμίες. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τη δαπ ή την πασπ σήμερα, δε σημαίνει όμως ότι όλοι όσοι εγράφονται είναι ντε και καλά πασόκοι ή νδιτες...

Και μην ξεχνάς επίσης, ότι στις πρώτες ελεύθερες εκλογές με συμμετοχή κκε, το 1974, τα αστικά κόμματα (νδ και ένωση κέντρου) πήραν μαζί σχεδόν 75%!

Η πραγματική επιρροή του κκε ήταν αρκετά μικρότερη απ' όσο το ίδιο φαντάζεται...

Η άποψη αυτή υποστηρίζεται από ΈΝΑΝ μόνο ιστορικό, το φλάισερ (όλως τυχαίως γερμανικής καταγωγής και επιπέδου ρεπούτση) ο οποίος τη βασίζει σε ένα non paper του γερμανικού στρατού...
Και φυσικά αγνοεί ή μάλλον δεν μπορεί να εξηγήσει λογικά πώς οι εδεσίτες πετσόκοβαν καθόλη τη διάρκεια της κατοχής στην ήπειρο μεγάλες μονάδες των γερμανών σε μεγάλες μάχες εκ παρατάξεως...
Σημειώνω ότι επειδή ο εδες μαχόταν ως τακτικός στρατός, οι γερμανοί απέφυγαν τα αντίποινα κατά του άμαχου πληθυσμού στην περιοχή, εφαρμόζοντας το δίκαιο του πολέμου και τη συνθήκη της γενευης...

Από έναν μόνο ιστορικό;
Προφανώς το λες γιατί έναν μόνο ιστορικό έχεις υπόψη σου.
Πράγμα που δεν σου δίνει -κατά τη γνώμη μου- το δικαίωμα να επιχειρηματολογείς με τόσο στόμφο, όντας αδιάβαστος.
Υπάρχει μεγάλη βιβλιογραφία επι του θέματος, που θα σου την έδινα ευχαρίστως αν πίστευα οτι θα διάβαζες έστω και ένα απο τα βιβλία που θα σου πρότεινα.
Και τα οποία δεν είναι βέβαια επιστημονικής φαντασίας, ούτε σαν κι αυτά του Λιακόπουλου.

Όσο για τους νέους του 1974, εφόσον δεν τους έζησες γιατί επιμένεις να μιλάς για κάτι που και πάλι εμφανώς δεν ξέρεις;
Είσαι πολύ περισσότερο Κνίτης τελικά απ΄όσο νομίζεις, μιας και είσαι η αποθέωση του συλλογισμού "εφόσον η αλήθεια δεν συμφωνεί με την ανάλυσή μου, τόσο το χειρότερο για την αλήθεια".
Άστο λοιπόν το γαμημένο, δεν σε πάει.
Βρες κάτι που θα σου ταιριάζει περισσότερο, γραμματόσημα, κηπουρική κλπ.
Που είναι αν μη τι άλλο ταιριαστά με την γεροντική σου σκέψη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom