Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Υπάρχει αρκετός κόσμος που το έχει κάνει (έχει γράψει σπίτι) στο κόμμα.

Κάτι βέβαια που, είτε μας αρέσει είτε όχι, δεν ισχύει για κανένα άλλο από τα κόμματα που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα.
Φαντάζεται κανένας ότι κάποιος θα μπορούσε να γράψει το σπίτι του στο ΛΑΟΣ;

Πχ κάποιοι από τους οπαδούς του εδώ μέσα;

Τι σημασια εχει...Δεν παυει να ειναι ηλιθιοι οσοι δινουν τα σπιτια τους στα κοματα :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: οτι κομα και να ειναι
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Το ΚΚΕ ειναι ενα ιστορικο κομμα, με μεγάλους αγωνες και μεγαλα λάθη.
Εχει απίστευτους οργανοτικούς μηχανισμούς που κανενα αλλο ελληνικο κομμα, δεν προκοιτε να αποκτησει ποτε. Εχει μια τεράστια γραφειοκρατικη δομή και γι'αυτό και μια τεραστια κομματικη νομεκλατούρα. Τελος ειναι από  τα λιγα ευρωπαικα Κουμουνιστικα Κομματα που δεν καταφεραν να διαλυσουνε.

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το ΚΚΕ ειναι ενα ιστορικο κομμα, με μεγάλους αγωνες και μεγαλα λάθη.
Εχει απίστευτους οργανοτικούς μηχανισμούς που κανενα αλλο ελληνικο κομμα, δεν προκοιτε να αποκτησει ποτε. Εχει μια τεράστια γραφειοκρατικη δομή και γι'αυτό και μια τεραστια κομματικη νομεκλατούρα. Τελος ειναι από  τα λιγα ευρωπαικα Κουμουνιστικα Κομματα που δεν καταφεραν να διαλυσουνε.

γκου χου γκου χου......
Οταν υπήρξε το ΠΑΣΟΚ του Αντρέα φαντάζομαι ότι ήσουν κλεισμένος στο σπίτι και διάβαζες.....
Το ΚΚΕ δεν διαλύθηκε γιατί στην ελλάδα τη χώρα που γέννησε τους μαλάκες με περικεφαλαία δεν μπορείς να αφαιρέσεις τη μαλακία ούτε με εγχείριση.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
[size=10pt][size=10pt][size=10pt]ΚΚ[/size][/size][/size] Κάβλωσες; :smitten: :smitten: :smitten:


Ωραία υπογραφή....
Δεν την είχα σκεφτεί.....

ΚΚάτσε κκαλά λέμε περσόνα! :o
Μη με ανάβεις :2funny:
Θα με φωνάξεις να δούμε την [size=10pt][size=10pt][size=10pt]Παπαρήγα την κκαλή;;; [/size] [/size] [/size] :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Δυστηχώς ή ευτυχώς ποτέ δεν είδαμε την πργματική έννοια του κομμουνισμού να εφαρμοζεται σε κανενα κράτος. Τις περισσότερε φορές μιλάγαμε για αριστερές χούντες. Η αριστερά είναι παιδεία και τρόπος ζωής. Ίσως αρκετα ουτοπικό για να γίνει. Σίγουρα όμως θέλει χρόνο. Και σίγουρα θέλει διάθεση για δοκιμή.
Προσωπικά την έχω. Κουράστικα να ζώ σε ένα σύστημα που κάθε μέρα σαπίζει και πιο πολύ. Βαρέθηκα και τα σπίτια και τα μανατεριλίκια και τα λεφτά. Αγοράζω ακόμα και τις φιλίες μου.
Είμαι από τους ευνοούμενους του συστήματος. Αλλά δεν το θέλω. Θέλω να βγαίνω από το σπίτι μου και να μην κοιτάνε τα κουστούμια και το αμάξι μου. Θέλω να σταματάω στο φανάρι και να μην έρχονται 25 πακιστανογύφτοι να το καθαρίζουν. Θέλω να πηγαίνω στη δουλεια και να μην μου λένε καλημέρα γιατί πρέπει. Μπορεί;

Καλά βρε παιδια σε ποιον κόσμο ζείτε και πιστεύετε ακόμα στο ΚΚΕ?

Σε ποιο μεσαίωνα σας μεγαλώσανε και μας λέτε ακόμα για αριστερές ιδέες που ¨απλά δεν εφαρμόστηκαν ακόμα", για Κούβες Βενεζουέλες και δε συμαζεύεται?

Να φανταστώ ότι είναι η καινούρια καραμέλα που σας ταισαν και λέτε "θέλει χρόνο και διάθεση¨ ή δεν εφαρμόστηκε ακόμα ή αυτό που εφαρμόστηκε ήταν αριστερή χούντα?

Τότε φίλε μου μη συγκρίνεις το ιδεατό (έτσι όπως το έχετε στο μυαλό σας) του κομμουνισμού με τον εφαρμοσμένο καπιταλισμό (ή εν πάσι περιπτώσι αυτό που εννοείτε εσείς, δηλ ΚΑΘΕ άλλο σύστημα εκτός του κομμουνιστικού)!!!

Και εγώ με την ίδια αφέλεια  :jerking:θα σου έλεγα, τι ωραίος που είναι ο καπιταλισμός (ή όπως αλλιώς το λες) και δες τι αίσχοι γινόταν όλα τα χρόνια στα κομμονιστικά καθεστώτα όλου του πλανήτη!!!

Τώρα όλα αυτά που μας περιέγραψες είναι απλώς η κακή εφαρμογή βρεεεε! :think: :think:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
γκου χου γκου χου......
Οταν υπήρξε το ΠΑΣΟΚ του Αντρέα φαντάζομαι ότι ήσουν κλεισμένος στο σπίτι και διάβαζες.....
Το ΚΚΕ δεν διαλύθηκε γιατί στην ελλάδα τη χώρα που γέννησε τους μαλάκες με περικεφαλαία δεν μπορείς να αφαιρέσεις τη μαλακία ούτε με εγχείριση.

Όταν όμως σκεφτόμαστε τους μαλάκες με περικεφαλαία στην Ελλάδα, περσόνα, το μυαλό μας δεν πάει ΠΡΩΤΑ στους ανθρώπους του ΚΚΕ, όσο κι αν είναι δεκαετίες πίσω οι αναλύσεις τους.
Ούτε είναι αυτοί υπεύθυνοι για τις λαμογιές που βλέπουμε παντού γύρω μας.
Αν θες να δεις μαλάκες με περικεφαλαία, ψάξε κυρίως στους κόλπους του πολιτικού χώρου υπο τη σκέπη του οποίου ανατράφηκες.
Αλλά και του άλλου, που πρόκειται να ψηφίσεις με τόση χαρά.

Υ.Γ. Χωρίς καμμιά παρεξήγηση, όταν μιλήσεις με τον φίλο σου τον Πλέζουρα (για τον οποίο έκανες τόση καμπάνια για τη "λευτεριά" του), πέστου να μη μου ξαναστείλει τη μανούλα του άπλυτη. Είχε μια δυσάρεστη μυρωδιά, που μας εμπόδισε να κάνουμε την όποια "συνομιλία" είχαμε προγραμματίσει. Δεν θα το έλεγα αυτό βέβαια, αλλά εφόσον υπάρχει και ένα δικό του ποστ αναλόγου περιεχομένου σ' αυτό το θρεντ, μερικές σελίδες πίσω, με το οποίο ουδείς ασχολήθηκε, αναγκάζομαι να γράψω το μήνυμά μου εδώ. Ειδικά μετά την ...σοφή απόφαση των διαχειριστών να τον ξεμιουτάρουν μετά απο λίγες μόλις ώρες κιτρινίλας, αλλά και την εξαφάνιση του άλλου θρεντ περί τσάτσων και ρουφιάνων στο σάιτ.
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
κλαψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66

Επισκέπτης
Αμα το ΚΚΕ ητνα υπερ της αποποινηκοποισης των ναρκωτικων θα το ψηφηζα. Τωρα θα ψηφισω Τσυπριζα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
μπα..το μουνι αυτης που γαμαει ο υπουργος ειναι ολα τα λεφτα αλλα μην το πεις παραεξω(μπορεις ομως να το τραγουδησεις εκει που βγαζεις κανα νυχτοκαματο στην χαξη & στην φεξη απολυτε φτωχομπινε)..

Αναφέρομαι σε ΑΥΤΟ το ποστ του πλέζουρα, με το οποίο κανείς δεν ενοχλήθηκε.
Και το οποίο φυσικά δεν κρίθηκε άξιο μπαναρίσματος.
Εφόσον δεν κρίθηκε λοιπόν αυτό, δεν τρέχει τίποτα και με τα όποια δικά μου ποστ ασχοληθούν με τα συγγενικά πρόσωπα του οποιουδήποτε.

Α προπο, Δωρητή που είναι οι τολμηρές φωτογραφίες της μανούλας σου που μου υποσχέθηκες; Θέλω να δω αν είναι όντως "καλό εργαλείο" (όπως η μανούλα του Χρηστίδη, που το κοκορευόταν κιόλας) ή απλώς μπαζόλα.
Δεν φαντάζομαι να σε πειράζει, έτσι;
Και κανέναν άλλον, άλλωστε.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Αναφέρομαι σε ΑΥΤΟ το ποστ του πλέζουρα, για το οποίο κανείς δεν ενοχλήθηκε.
Και το οποίο φυσικά δεν κρίθηκε άξιο μπαναρίσματος.
Εφόσον δεν κρίθηκε λοιπόν αυτό, δεν τρέχει τίποτα και με τα όποια δικά μου ποστ ασχοληθούν με τα συγγενικά πρόσωπα του οποιουδήποτε.

Α προπο, Δωρητή που είναι οι τολμηρές φωτογραφίες της μανούλας σου που μου υποσχέθηκες; Θέλω να δω αν είναι όντως "καλό εργαλείο" (όπως η μανούλα του Χρηστίδη, που το κοκορευόταν κιόλας) ή απλώς μπαζόλα.
Δεν φαντάζομαι να σε πειράζει, έτσι;
Και κανέναν άλλον, άλλωστε.
η δικια μου ομως μετραει δεν μπορεις να πεις εεεεεεε;;;;; :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
κλαψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
παιδικα κομπλεξ απο την πολυ καρπαζια που ετρωγες-τρως και θα τρως
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
η δικια μου ομως μετραει δεν μπορεις να πεις εεεεεεε;;;;; :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:

Όταν την δοκιμάσω θα σου πω.
Προς το παρόν όμως με ενδιαφέρουν οι μανούλες του Πλέζουρα και του Δωρητή.
Έχω ακούσει καλά λόγια.
Εν ανάγκη θα γράψω και κριτική.
warnwarn.gif
 [/color[/URL]]
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Προς τι το πρασινάκι κύριοι Διαχειριστές;
Αφού θα μου το βγάλετε αύριο το πρωί ούτως ή άλλως.
Έτσι δεν συνηθίζεται εδώ;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Λοιπόν, δεν θα συζητήσουμε για το ....ΚΚΕ;            :dancing:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom