Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
θα σε παρακαλουσα να μιλας λιγο πιο ομορφα και να σεβεσαι τις αποψεις και τις δικιες μου αλλα και ολων

 Επειδη υποθετω οτι μιλας σε μενα,να θυμισω οτι δεν εβρισα...
 Μολις δυο ποστ πιο πανω ειναι η γνωμη μου,και φαινεται αμεσα...
 Εδω ειμαστε για να συζητησουμε και να ανταλλαξουμε αποψεις για το ΚΚΕ
 Αν θελεις να παιξεις το ρολο του ευαισθητου και μυγγιαγκιχτου μπομπιρα
 ελευθερα απο μενα..Νιαουριζε οσο θες..

 
 

Επισκέπτης
 Το θεμα δεν ειναι ποιος εχει κλεισει το στομα ποιου...
 Και των αριστερων δεν το εκλεισε κανενας απο τοτε..

 Εν αντιθεσει με τον πλουτισμο τους που δεν παει και ασχημα θα ελεγα
Το ζητημα στο Ελλαντα ειναι οτι οι δεξιοι κλαιγονται οτι ΔΗΘΕΝ οι αριστεροι δεν αφηνουν την αποψη τους να ακουστει και οτι ΔΗΘΕΝ βρισκονται υπο επικοινωνιακο διωγμο(η καπως ετσι).

Και αυτο το ΞΕΝΟΦΕΡΤΟ Δεξιο κολπο,ειδικα στην χωρα μας ειναι αστειο να ακουγεται,γιατι ΠΡΙΝ το 1974 ΜΟΝΟΝ η Δεξια αποψη ακουγοταν(επιεικως αυτο).

Για τον πλουτισμο μερικων,αυτο ειναι αλλο θεμα ειδικα για οποιον θετει πρωτιστως ΤΑΞΙΚΑ κριτηρια.Η Παπαρηγα παντως,μιας και το thread αφορα το ΚΚΕ,ειναι ΟΝΤΩΣ η φτωχοτερη αρχηγος Κομματος σε εναν τοπο οπου συμφωνα με τον ΕΜΕΤΙΚΟ Βουλγαρακη,οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο.
 

iord

Μέγας
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.114
Κριτικές
12
Like
14
Πόντοι
4.175
Η Παπαρηγα παντως,μιας και το thread αφορα το ΚΚΕ,ειναι ΟΝΤΩΣ η φτωχοτερη αρχηγος Κομματος

απο που το ξερεις αφτο? απο το ποθεν εσχες που δηλωνει στην βουλη?
α καλα το αλλο με τον τοτο το ξερεις? :2funny: :2funny: :2funny:
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
απο που το ξερεις αφτο? απο το ποθεν εσχες που δηλωνει στην βουλη?
α καλα το αλλο με τον τοτο το ξερεις? :2funny: :2funny: :2funny:
Υποθέτω, χωρίς να κάνω το δικηγόρο του, ότι εκεί πρέπει να βασιστούμε, ως πολίτες. Αλλιώς πού; :rolleyes:
 
OP
OP
A

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
ενταξει το ξερω οτι συζηταμε και ανταλλασουμε αποψεις για το κκε αφου εγω το ξεκινησα το θεμα και θα ηθελα καλη συνεργασια και δεν ειμαι ουτε ευαισθητος ουτε μυγιαγγιχτος. θεωρω το θεμα ληξαν
 

Επισκέπτης
απο που το ξερεις αφτο? απο το ποθεν εσχες που δηλωνει στην βουλη?
α καλα το αλλο με τον τοτο το ξερεις? :2funny: :2funny: :2funny:
Ναι,απο εκει.

Βεβαιως αφου διαφωνεις πρεπει να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ το αντιθετο,εαν εχεις στοιχεια...
 

iord

Μέγας
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.114
Κριτικές
12
Like
14
Πόντοι
4.175
Υποθέτω, χωρίς να κάνω το δικηγόρο του, ότι εκεί πρέπει να βασιστούμε, ως πολίτες. Αλλιώς πού; :rolleyes:

δηλαδη πρεπει να παρει επιδομα φτοχιας κ κατι ακομα η μηση και ελληνες ειμαστε ποιο πλουσοιοι απο αυτη.
Εδω κολαει το οτι ΟΛΟΙ οι πολιτικοι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ κοματος μας ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ
 

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
Για τον πλουτισμο μερικων,αυτο ειναι αλλο θεμα ειδικα για οποιον θετει πρωτιστως ΤΑΞΙΚΑ κριτηρια.Η Παπαρηγα παντως,μιας και το thread αφορα το ΚΚΕ,ειναι ΟΝΤΩΣ η φτωχοτερη αρχηγος Κομματος σε εναν τοπο οπου συμφωνα με τον ΕΜΕΤΙΚΟ Βουλγαρακη,οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο.

  Εμ βεβαια ταξικα κριτηρια θα εχω κυριε Υπερποντικε μου ,τι θες να 'χω δηλαδη;
  Ενας απλος νεος ειμαι και εγω σαν ολους τους αλλους,οχι γονος πλουσιων μπαμπαδων
  Και θα παλεψω για την θεση μου στον ηλιο
  Δεν μπορω να μην "θαυμασω" ομως και τις μεθοδους πλουτισμου διαφορων αριστερων
  που μοιαζουν ΤΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΟΟΟΟΟ πολυ με εκεινες των μπουρζουαδων που ΠΟΛΙΤΙΚΑ
  κατακρινουν και καταψηφιζουν...

  Και επειδη διαβαζω καιρο το σαιτ ως επισκεπτης,
  Και επειδη θα ηθελα να το παω πιο μακρια το πραμα,σε επιπεδο καθημερινων ατομων,ακομα
  και απο εδω μεσα....
  Δεν μπορω να μην θαυμασω την μαχη που δινουν οι αριστεροι τυπου ΑΡΙΟΝ55 για τη μη
  εκμεταλευση ανθρωπου απο ανθρωπο,σε εκεινα τα περιφημα ποστ που ελεγε οτι γαμαγε
  Βουλγαρες για μια κολυνος....
  Αυτοι ειναι οι αριστεροι;
  Για να μη πω αλλους(πανω στην θεματολογια του σαιτ..) που εχουνε κονε με Αζερες
  να γαμανε τσαμπαρια...
  Τεσπα...
 

 
 

Casual_Style

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
16
Like
4
Πόντοι
0
ληξαν ειπαμε και χαλαρωνουμε με ενα τραγουδακι των Κoimpresser "κκε" ..αναζητειστε το!
 

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
ενταξει το ξερω οτι συζηταμε και ανταλλασουμε αποψεις για το κκε αφου εγω το ξεκινησα το θεμα και θα ηθελα καλη συνεργασια και δεν ειμαι ουτε ευαισθητος ουτε μυγιαγγιχτος. θεωρω το θεμα ληξαν

  Οκ
  Τωρα εξηγηθηκαμε φιλε μου
  το θεμα και απο μενα ληξαν
  Στην κουβεντα μας τωρα,σου ριξα μια "μπαταρια"
  Ριξε μου και συ μια
  Στο στηθος ομως,οχι πλατη
  Ετσι πανε οι κουβεντες μπροστα
  Και οι διαφωνιες ειναι προκοπη
 

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
  Εγω ενα εχω να πω..
  Τους σιχαθηκα ολους ρε παιδια
  Μπλε κοκκινους ασπρους πρασινους...
  Μαθητευομενοι στου κασιδη το κεφαλι...


  (ποιος ειναι ο κασιδης;)
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.250
Κριτικές
4
Like
1.903
Πόντοι
266
Το ζητημα στο Ελλαντα ειναι οτι οι δεξιοι κλαιγονται οτι ΔΗΘΕΝ οι αριστεροι δεν αφηνουν την αποψη τους να ακουστει και οτι ΔΗΘΕΝ βρισκονται υπο επικοινωνιακο διωγμο(η καπως ετσι).

Και αυτο το ΞΕΝΟΦΕΡΤΟ Δεξιο κολπο,ειδικα στην χωρα μας ειναι αστειο να ακουγεται,γιατι ΠΡΙΝ το 1974 ΜΟΝΟΝ η Δεξια αποψη ακουγοταν(επιεικως αυτο).

Για τον πλουτισμο μερικων,αυτο ειναι αλλο θεμα ειδικα για οποιον θετει πρωτιστως ΤΑΞΙΚΑ κριτηρια.Η Παπαρηγα παντως,μιας και το thread αφορα το ΚΚΕ,ειναι ΟΝΤΩΣ η φτωχοτερη αρχηγος Κομματος σε εναν τοπο οπου συμφωνα με τον ΕΜΕΤΙΚΟ Βουλγαρακη,οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο.

Ναι, η Παπαρήγα η φτωχή με την κόρη σπουδαγμένη στα Αρσάκεια και την Αμερική. ΚΚΕ: Το πιο ΠΛΟΥΣΙΟ κόμμα με τον πιο φτωχό αρχηγό.
 

Επισκέπτης
Magicon,μου ζητας να παρω θεση για αλλους και για την οποια συνεπεια εμφανιζουν ως προς τις αποψεις τους:στα παπαρια μου οι αποψεις των αλλων και η συνεπεια,η ασυνεπεια τους.
Ο καθενας ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κρινεται και δοκιμαζεται παντου και παντα,και το αν ειναι συνεπης η οχι ο Αριων,και ο καθε Αριων,ελαχιστα με ενδιαφερει.

Βεβαια αν ΕΣΥ που εισαι οτι ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ οτι εισαι(αναμεσα στις αλλες αδυναμιες μου,τεινω να εμπιστευομαι τον αλλον οποτε δεχομαι οτι λες την αληθεια),πας και ψηφιζεις ενα Κομμα που κατεβαζει στους συνδυασμους του ατομα σαν την Γιαννα Αγγελοπουλου(παλια,ειναι η γνωστη"Χαλυβουργαινα"),βουτυρομπεμπεδες τυπου Βαρβιτσιοτακι και Καραμανλι(τον πρωθυπουργο,ντε),εχει ως Υπουργο Πολιτισμου εναν τυπο σαν το Βουλγαρακι,και ως ΥΠΕΞ μια γυναικα που σκυλευει επι 20ετια το ονομα του νεκρου πρωην συζυγου της για ψηφοθηρικους λογους(ενω εχει ξαναπαντρευτει!!),τι να πω δηλαδη...
 

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
Magicon,μου ζητας να παρω θεση για αλλους και για την οποια συνεπεια εμφανιζουν ως προς τις αποψεις τους:στα παπαρια μου οι αποψεις των αλλων και η συνεπεια,η ασυνεπεια τους.
Ο καθενας ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κρινεται και δοκιμαζεται παντου και παντα,και το αν ειναι συνεπης η οχι ο Αριων,και ο καθε Αριων,ελαχιστα με ενδιαφερει.

Βεβαια αν ΕΣΥ που εισαι οτι ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ οτι εισαι(αναμεσα στις αλλες αδυναμιες μου,τεινω να εμπιστευομαι τον αλλον οποτε δεχομαι οτι λες την αληθεια),πας και ψηφιζεις ενα Κομμα που κατεβαζει στους συνδυασμους του ατομα σαν την Γιαννα Αγγελοπουλου(παλια,ειναι η γνωστη"Χαλυβουργαινα"),βουτυρομπεμπεδες τυπου Βαρβιτσιοτακι και Καραμανλι(τον πρωθυπουργο,ντε),εχει ως Υπουργο Πολιτισμου εναν τυπο σαν το Βουλγαρακι,και ως ΥΠΕΞ μια γυναικα που σκυλευει επι 20ετια το ονομα του νεκρου πρωην συζυγου της για ψηφοθηρικους λογους(ενω εχει ξαναπαντρευτει!!),τι να πω δηλαδη...


  Φιλε Ποντικε δεν σου ζητησα γνωμη και θεση,αλλοιμονο
  Οπως ειπες ο καθενας δοκιμαζεται και κρινεται καθημερινα
  Αλλα εχουμε και μνημη,και καποιος που εχει το χαρισμα της παρατηρησης....απλα
  παρατηρει...Και βλεπει παααραααα πολλες συμπεριφορες τυπου Αριωνα..

  Οσο για τα υπολοιπα εχεις λαθος
  Ναι τους ψηφισα μια φορα,ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΟΜΩΣ
  Οσο εχει το ματι μου νερο

  Εχω ψηφισει και ΚΚΕ και ΠΑΣΟΚ...
  Φανταζομαι τον εαυτο μου ως ψηφοφορο και οχι ως οπαδο μονιμο
  Μονιμος σημαινει μισθος,και εγω δεν εχω παρει μισθο απο κανεναν τους

  Για τις ψηφοφορικες μου επιλογες την εχω δει και λιγο οπως οι Αρχαιοι Αθηναιοι
  Ποτε να μην προκειτε καποιος να αποκτησει περισσοτερη δυναμη απο τον Λαο
  Θεμιστοκλη σε λενε;
  Τον πουλο....
  Κιμωνα σε λενε;
  Τον πουλο...
  Κατι τετοιο ενα πραμα
 
  Αντε,γιατι στην Ελλαδα μας εφαγε ο οπαδισμος...
  Τα λεω καλα,η κανω λαθος;
  (εδω παρε θεση)
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
δηλαδη πρεπει να παρει επιδομα φτοχιας κ κατι ακομα η μηση και ελληνες ειμαστε ποιο πλουσοιοι απο αυτη.
Εδω κολαει το οτι ΟΛΟΙ οι πολιτικοι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ κοματος μας ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ

Κοίτα iord... ας μιλήσω για εμένα προσωπικά, που τα πιστεύω όλα και δεν πιστεύω τίποτα.
Όντως φαίνεται εντελώς παράλογο η Παπαρήγα να είναι πιο φτωχή και απ το μέσο έλληνα, και αυτό το σκέφτεται κανείς εξαιτίας της - όχι άδικα - παγιωμένης άποψης στην Ελλάδα, ότι ο βουλευτής είναι πρώτα βολευτής.
Ωστόσο η συγκεκριμένη είναι τόσο στόκος στον εγκέφαλο, που δεν το αποκλείω να λέει αλήθεια :2funny:

Ένα θα σου πω.
Εγώ είχα κάποτε ένα θείο που είχε φάει - όπως και πολλοί άλλοι Έλληνες εξορίες και φυλακές για πάρα πολλά χρόνια της ζωής του. Και έφτασε αμετανόητος κομμουνιστής, μέχρι τα βαθιά γεράματά του. Το σπίτι που ζούσε ήθελε να το γράψει στο Κόμμα. Πρόσεξε πώς σου το λέω : "το Κόμμα" με κεφαλαίο Κάπα, λες και μιλάμε για το Θεό (το αντίστοιχο για τους κομμουνιστές φαντάζομαι είναι το Κόμμα).
Τελικά με πιέσεις του συγγενικού περιβάλλοντος, αυτό απετράπη τελευταία στιγμή.
Τι θέλω να πω με αυτό: ότι τον άνθρωπο, τον ενδιέφερε πάνω απ' όλα το Κόμμα. Πιστεύω λοιπόν, ότι κάπως έτσι είναι και η Παπαρήγα και πολλοί κομμουνιστές (όχι οι γιαλαντζί :grin: ωστόσο).

Συνεπώς, ίσως η Παπαρήγα να λέει αλήθεια, ότι δηλαδή είναι αρκετά "φτωχή", αν θεωρήσουμε ως γεγονός, ότι τροφοδοτεί "το Κόμμα" με λεφτά από το μισθό της. :uglystupid:

Μπορεί να πέφτω έξω, αλλά νομίζω ότι την πιστεύω... μετά από αυτά που έχουν δει τα μάτια μου :uglystupid:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το ΚΚομμα φαντάζομαι πλέρωσε και τα έξοδα για τις σπουδές της κόρης της στο Αμέρικα....
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Υπάρχει αρκετός κόσμος που το έχει κάνει (έχει γράψει σπίτι) στο κόμμα.

Κάτι βέβαια που, είτε μας αρέσει είτε όχι, δεν ισχύει για κανένα άλλο από τα κόμματα που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα.
Φαντάζεται κανένας ότι κάποιος θα μπορούσε να γράψει το σπίτι του στο ΛΑΟΣ;

Πχ κάποιοι από τους οπαδούς του εδώ μέσα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom