Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
A

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
φιλε tommaso μην ασχολεισαι ο αντικομμουνισμοςστο επακρο. δεν εχουν καταλαβει ακομα οτι αυτοι που μας κυβερνανε μας εχουν καταστρεψει και οτι κανουν οτι τους λενε οι αμερικανοι
 

Επισκέπτης
οι καλυτεροι ειναι οι κομμουνιστες..
τρανο παραδειγμα ο διαλογος του αρχικομΜΟΥΝΙστη παπαριωνα με το φιλαρακι του λαπλας(γνωστο υμνητη του ανδρεα)αρα ακραιου σοσιαλΗστη απο το νεο ηθικο site..

Re: Eλλεεινίδς vs Ελλεεινών..
από arion1955 την Παρ Οκτ 03, 2008 1:47 am

πάντως θα πρέπει να δούμε πολύ της εθύνες των νεοελλήνων επάνω σε αυτό το ζήτημα..
κάποτε θυμάμαι πηδάγαμε της Βουλγάρες με μισό φραπέ στην πλατεία Λαυρίου και τώρα μερικά τζιμάνια της ξυπνήσανε και την παίφτουν στους παπούδες για να του φάνε καμιά μεζονέτα.....
όταν βλέπεις και σε χειροκροτούν κοίτα λίγο πίσω να δεις τα λάθη σου, όταν σε χλευάζουν κοίτα μπροστά..............
arion1955
Διαχειριστής

 
Δημοσ.: 387
Εγγραφη: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:07 pm Κορυφή
--------------------------------------------------------------------------------

Re: Eλλεεινίδς vs Ελλεεινών..
από Laplace την Παρ Οκτ 03, 2008 9:53 am


τοσο μαλακας ειναι ο ελληνας ...Laplace
Γυρολόγος

 
Δημοσ.: 114
Εγγραφη: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:25 pm Κορυφή
--------------------------------------------------------------------------------

Re: Eλλεεινίδς vs Ελλεεινών..
από arion1955 την Παρ Οκτ 03, 2008 10:49 am

δύσκολο σήμερα να βρεις Βουλγάρα να σου τα κάνει όλα με μικρό κόστος ..  φυσικά όπως διαπίστωσες φίλε υπάρχουν και εξαιρέσεις.



τα σχολια περιττα..
 

Επισκέπτης
φιλε tommaso μην ασχολεισαι ο αντικομμουνισμοςστο επακρο. δεν εχουν καταλαβει ακομα οτι αυτοι που μας κυβερνανε μας εχουν καταστρεψει και οτι κανουν οτι τους λενε οι αμερικανοι

Εμ και εμεις δεν κανουμε οτι μας λενε οι Ρωσοι! :jerking: :jerking: :jerking:
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525


[/quote]
η κουβα για να ξερετε εχει ενα απο τα καλυτερα συστηματα παιδειας και ισως την καλυτερη ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη

:think: :think: :think:
Αυτό πάλι από που προκύπτει? Που στηρίζεσαι και το λες ή απλά το πέταξες έτσι?
Ξέρεις το ποσοστό αναλφαβητισμού στην Κούβα?
Ξέρεις τα ποσοστά θνησιμότητας από λόγους υγείας? Ότι η υγεία (εννοώ το ΕΣΥ τους),σε αυτές τις χώρες είναι καλή αποτελεί έναν ακόμα τρομερό μύθο...Κουβανέζικη Ιατρική είναι όπως λέγαμε παλιά "Αλβανός Τουρίστας" :grin: :headbang:

 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Ωραίο κομματάκι δε λέω, πολύ σικ και ρετρό σήμα, έντονα χρώματα της φωτιάς και του (εργατικού) πάθους, αλλά έχουν μερικούς άδικους και αναχρονιστικούς εσωτερικούς κανονισμούς ρε γαμώτη. Για παράδειγμα το άρθρο 2ζ (προσθήκη 2007) του καταστατικού του κόμματος:
"Γυναίκες-μέλη γίνονται δεκτές στο κόμμα μόνο όσες είναι το ίδιο ή περισσότερο άσχημες απ' τη ΓΓ του Κόμματος Αλέκα Παπαρήγα. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις δημοσιογράφους της τηλεόρασης 902. Προκειμένου για το ραδιόφωνο 902 είμεθα πιο ελαστικοί".
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Μάλιστα...
Κατηγορία Ιησού δηλαδή (υπομένεις κατερτικά τη χλευη του κόσμου, ελπίζοντας σε ένα καλύτερο μέλλον)....

Προσπάθησε τώρα να περπατήσεις και στο νερό...
Αυτο δυστηχως το εχουν.Ειναι "Χριστιανοι".Ενας δεν το ειχε (οσο οι αλλοι.Γιατι αν ηταν τελειως απαλαγμενος θα τον ειχε πηδηξει τον Σκομπι)
και αυτων τον πουλησαν στους αγγλοτσολιαδες. Οπως και να το κανουμε ο Δεξιος, Αρη δεν εχει να αντιπαραθεσει
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
Ωραίο κομματάκι δε λέω, πολύ σικ και ρετρό σήμα, έντονα χρώματα της φωτιάς και του (εργατικού) πάθους, αλλά έχουν μερικούς άδικους και αναχρονιστικούς εσωτερικούς κανονισμούς ρε γαμώτη. Για παράδειγμα το άρθρο 2ζ (προσθήκη 2007) του καταστατικού του κόμματος:
"Γυναίκες-μέλη γίνονται δεκτές στο κόμμα μόνο όσες είναι το ίδιο ή περισσότερες άσχημες απ' τη ΓΓ του Κόμματος Αλέκα Παπαρήγα. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις δημοσιογράφους της τηλεόρασης 902. Προκειμένου για το ραδιόφωνο 902 είμεθα πιο ελαστικοί".

Αξύριστες μασχάλες και αιδοίο αποτελούν απαραίτητα προσόντα.
Επίσης μαύρα ρούχα, μακρυές παλιομοδίτικες φούστες, ταγάρι τσάντα. άλουστα απεριποίητα μαλλιά και γυαλιά με απαρχαιωμένο σκελετό. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Οπως και να το κανουμε ο Δεξιος, Αρη δεν εχει να αντιπαραθεσει
Έχει. Και μάλιστα με πιο τσιγκελωτό μουστάκι:

zervas.gif
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Το κκε ειναι ο απολυτος εχθρος του εθνους. Παντα πηγαινε κοντρα στα εθνικ συμφεροντα, δηλαδη στο κοινο καλο, επεδιωξε εμπρακτα με δολιοφθορες την ηττα στη μικρασια και το καταχαρηκε που χασαμε. Για αυτο και μονο επρεπε να ειναι εκτος νομου. Εκανε εναν εμφύλιο πόλεμο με σκοπο να παρει την εξουσια, τρομερα εγκληματα κατα μαχων, γυναικες παιδακια, παπαδες, προσπαθησε να κολησει τη Μακεδονια μας στα Σκοπια, συνεργαστηκε με τους Γερμανους στην κατοχη και βαραγε αλλες ανταρτικες ομαδες με σκοπο να παρει αυτο την εξουσια οταν θα εφευγαν οι Γερμανοί.
Συνολικα ειναι ενας εχρος επικυνδυνος, σεσημασμενος, ορκισμενος που φτιαχτηκε απο τους εβραιους με σκοπο να κανει κακο στην Ελλαδα, οπως και συνεχιζει να κανει, με τη λειτουργια του χαλασμενου τηλεφώνου. Οι αποψεις του ειναι πραγματα ου δε συμβαινουν, κανει σφαλματα λογικης στις παραδοχες του, αποδιδει φαινομενα σε λαθος αιτιες οπως το συμφέρει και πουλάει ελπιδα καλυτερης ζωης στους φτωχους μεροκαματιαριδες απελπισμενους.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αυτο δυστηχως το εχουν.Ειναι "Χριστιανοι".Ενας δεν το ειχε (οσο οι αλλοι.Γιατι αν ηταν τελειως απαλαγμενος θα τον ειχε πηδηξει τον Σκομπι)
και αυτων τον πουλησαν στους αγγλοτσολιαδες. Οπως και να το κανουμε ο Δεξιος, Αρη δεν εχει να αντιπαραθεσει

Πράγματι, δεν έχει...
Αν και κατά την άποψή μου αυτό δεν είναι κακό...Κάθε άλλο...
 

bazas

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
373
Κριτικές
61
Like
3
Πόντοι
2.062
Δυστηχώς ή ευτυχώς ποτέ δεν είδαμε την πργματική έννοια του κομμουνισμού να εφαρμοζεται σε κανενα κράτος. Τις περισσότερε φορές μιλάγαμε για αριστερές χούντες. Η αριστερά είναι παιδεία και τρόπος ζωής. Ίσως αρκετα ουτοπικό για να γίνει. Σίγουρα όμως θέλει χρόνο. Και σίγουρα θέλει διάθεση για δοκιμή.
Προσωπικά την έχω. Κουράστικα να ζώ σε ένα σύστημα που κάθε μέρα σαπίζει και πιο πολύ. Βαρέθηκα και τα σπίτια και τα μανατεριλίκια και τα λεφτά. Αγοράζω ακόμα και τις φιλίες μου.
Είμαι από τους ευνοούμενους του συστήματος. Αλλά δεν το θέλω. Θέλω να βγαίνω από το σπίτι μου και να μην κοιτάνε τα κουστούμια και το αμάξι μου. Θέλω να σταματάω στο φανάρι και να μην έρχονται 25 πακιστανογύφτοι να το καθαρίζουν. Θέλω να πηγαίνω στη δουλεια και να μην μου λένε καλημέρα γιατί πρέπει. Μπορεί;
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
Το κκε ειναι ο απολυτος εχθρος του εθνους. Παντα πηγαινε κοντρα στα εθνικ συμφεροντα, δηλαδη στο κοινο καλο, επεδιωξε εμπρακτα με δολιοφθορες την ηττα στη μικρασια και το καταχαρηκε που χασαμε. Για αυτο και μονο επρεπε να ειναι εκτος νομου. Εκανε εναν εμφύλιο πόλεμο με σκοπο να παρει την εξουσια, τρομερα εγκληματα κατα μαχων, γυναικες παιδακια, παπαδες, προσπαθησε να κολησει τη Μακεδονια μας στα Σκοπια, συνεργαστηκε με τους Γερμανους στην κατοχη και βαραγε αλλες ανταρτικες ομαδες με σκοπο να παρει αυτο την εξουσια οταν θα εφευγαν οι Γερμανοί.
Συνολικα ειναι ενας εχρος επικυνδυνος, σεσημασμενος, ορκισμενος που φτιαχτηκε απο τους εβραιους με σκοπο να κανει κακο στην Ελλαδα, οπως και συνεχιζει να κανει, με τη λειτουργια του χαλασμενου τηλεφώνου. Οι αποψεις του ειναι πραγματα ου δε συμβαινουν, κανει σφαλματα λογικης στις παραδοχες του, αποδιδει φαινομενα σε λαθος αιτιες οπως το συμφέρει και πουλάει ελπιδα καλυτερης ζωης στους φτωχους μεροκαματιαριδες απελπισμενους.

Eσύ πρέπει να είσαι o Γεωργιάδης ο Βουλευτής του ΛΑΟΣ που πουλάει βιβλία αλλιώς δεν εξηγείται. :headbang:
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Eσύ πρέπει να είσαι o Γεωργιάδης ο Βουλευτής του ΛΑΟΣ που πουλάει βιβλία αλλιώς δεν εξηγείται. :headbang:

Οχι δεν ειμαι ο Γεωργιαδης. Ενας ασημος ειμαι. Απλα αυτη ειναι η γνωμη μου για το κκε
 

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
Οχι δεν ειμαι ο Γεωργιαδης. Ενας ασημος ειμαι. Απλα αυτη ειναι η γνωμη μου για το κκε

  Και η δικη μου πανω κατω αυτη ειναι
  Επισης ολοι οσοι διαβαζουν Ιστορια απο πολλες και διαφορετικες πηγες
  την ιδια αποψη και γνωμη εχουν..
  Αντε γιατι μας εχουν σπασει τα π@@@ρια με την ανωτεροτητα των αριστερων..
  Για κανα 10% καλοι ειναι..
  Μονο αυτοι αγωνιζονται για το ΛΑΟ
  Και ο Γερμανος για το Λαο αγωνιζοτανε και απο μπαταριοπωλητης εγινε μιλλιονερης..
  Θα τα δωσει στο ποπολο..

  Το καλυτερο μου παντως ηταν οταν ημουν πρωτοεισακτος στην σχολη,να πηδαω τις Κνιττισες
  (απο τα καλα τους κομματια,τα προμοταρισμενα..) που εσπευδαν να με γραψουν στο κομμα
  μολις δηλωνα ακομματιστος.Και προσεξε να δεις φιλε μου...Γιαυτη την δουλεια ειχανε κατι
  μουνες.....μουνες λεμε,οχι τα γνωστα ταγαρια..

  Ρε ουστ..
 

magicon

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
Είναι μάλλον προτιμότερο να μιλάμε για ένα κόμμα που ο αρχηγός του συνήθως πέφτει απο το ποδήλατο.              :grin:

  Σωστο και αυτο που λες...
  Να μιλαμε ομως (επι αθλητικης βασης..) και για τον αλλο τον τυποις
  μπαλλαδορο,που σε ενα απλο,μπουλικο (χαχαχαχα) σουτ επεσε και εσπασε το ποδαρακι του..
  Για αριστερους θα κανουμε λογο παρακατω...
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Αδικείς κατάφωρα το Ναπολέοντα συγκρίνοντάς τον με τον άρη...
Καμια σχέση...
Είδες όμως τί σου κάνει το marketing;
Πραγματι ειναι αδικια. Τι δουλεια εχει ο Βελουχιωτης ο βλαχος απο τα βουνα με αυτον τον λαμπρο κοσμοπολιτη (βλεπε Κα'ι'ρο με Τσουδερου ,Ερωτιαρες Βεδουινες κλπ κλπ)τον εραστη των Μπαλ μασκε( μαλιστα η αγαπημενη του μεταμφιεση ηταν μια στολη στρατιωτικου, ξεφαντωμα λεμε)και το ειχε μεταδωσει και στους αντρες του που ντυμενοι  Γερμανοι ηταν οταν πολεμαγαν στον Γραμμο μαζι με τους Εγγλεζους για την Ελευθερια του εθνους.... αλλα τι λεω? Ξεχασα σ΄αυτους ειχαν ξεμεινει οι στολες απο την Κατοχη, οταν τους τις ειχαν δωσει οι ιδιοι οι Γερμανοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom