Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
δε διαφωνώ γι αυτόν εξάλλου έχουν πει ότι διακρίθηκε κρυπτόμενος αλλά τους απογοήτευσε όλους εμφανιζόμενος μάλλον καιροσκόπο θα τον χαρακτήριζα
Και εγω ετσι θα τον χαρακτηριζα. Α,ναι, και "Μεγαλο Στρατηγο"
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Με τον Γκάμπα δεν βλέπω να διαφωνώ πουθενά...
Όσο για το ποιανού τα σχήματα που έχει στο κεφάλι δεν επιβεβαιώθηκαν από την ιστορία, σε παραπεμπω σε κανέναν καθρέφτη..

Γκάμπα, δεν του λες καμμιά κουβέντα;    :)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Με την ευκαιρία, γίνεται να μας πεις κιόλας γιατί το συγκεκριμένο βιβλίο σου φαίνεται αναξιόπιστο;
Όλοι οι συντελεστές της έκδοσής του είναι νηφάλιοι και σε καμμία περίπτωση εμπαθείς.
Εκτός αν ένα ιστορικό στέλεχος της Αριστεράς (Λευτέρης Αποστόλου, αδελφός της ΔΟΛΟΦΟΝΗΜΕΝΗΣ ΗΡΩΙΔΑΣ Ηλέκτρας Αποστόλου, είμαι σίγουρος οτι δεν την ξέρεις) και δύο απο τα πιο νηφάλια στελέχη της Αριστεράς σήμερα (Γραμμένος, Σαμπατακάκης) ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΔΙΑ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΝ, κατά τη γνώμη σου.
Πότε θα κάψουμε τα βιβλία τους στις πλατείες είπαμε; 

Για άλλη μια φορά επιτίθεσαι σε ανεμόμυλους..
Και προσπαθείς να μου αποδώσεις πράγματα που δεν είπα ή έστω υπαινίχθηκα...
Το ότι θεωρώ μια πηγή αναξιόπιστη δεν συνεπάγεται κάψιμο των βιβλίων και φίμωσή του...
Αυτά γίνονταν σε εθνικοσοσιαλιστικά και κομμουνιστικά καθεστώτα- καθεστώτα τα οποία πολέμησε με πάθος ο ζέρβας...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Με την ευκαιρία, γίνεται να μας πεις κιόλας γιατί το συγκεκριμένο βιβλίο σου φαίνεται αναξιόπιστο;
Όλοι οι συντελεστές της έκδοσής του είναι νηφάλιοι και σε καμμία περίπτωση εμπαθείς.
Εκτός αν ένα ιστορικό στέλεχος της Αριστεράς (Λευτέρης Αποστόλου, αδελφός της ΔΟΛΟΦΟΝΗΜΕΝΗΣ ΗΡΩΙΔΑΣ Ηλέκτρας Αποστόλου, είμαι σίγουρος οτι δεν την ξέρεις) και δύο απο τα πιο νηφάλια στελέχη της Αριστεράς σήμερα (Γραμμένος, Σαμπατακάκης) ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΔΙΑ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΝ, κατά τη γνώμη σου.
Πότε θα κάψουμε τα βιβλία τους στις πλατείες είπαμε; 

 Κοιτα Φεθρυ,αναξιοπιστο δεν ειναι το βιβλιο αυτο καθ'αυτο
 Εν αντιθεσει θα ελεγα εχει αρκετα και χρησιμα στοιχεια για μια
 ταραγμενη περιοδο τς Πατριδας,την οποια σημειοτεον,δεν εζησε απο
 κοντα κανενας μας...νομιζω.
 Εκτος και αν ειμαστε 70 χρονων ολοι
 Ο παππους και η γιαγια και μου ειχαν πει και το ενα και το αλλο
 δεν συνιστα αντικειμενικη αποψη περι Ιστοριας

 Δεν ειναι αντικειμενικος ομως οποιος προτεινει το συγκεκριμεν βιβλιο
 ΜΟΝΟ...
 Θεωρω τον εαυτο μου ,οσο αυτο ειναι εφικτο, παρατηριτικο και μελετητη
 ωστε να μπορω να εξαγω συμπερασματα ακριβη(για τον εαυτο μου φυσικα)

 Εχω το "ο Αετος της Ηπειρου-Ναπ.Ζερβας"
 του Κωνσταντινου Χολεβα,πολιτικου επιστημονος


 Σε συνδυασμο των δυο βιβλιων θα μπορουσαμε να βγαλουμε συμπερασματα

 Παντως συνεργασια Ζερβα-Γερμανων    ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ

 
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Μια διευκρινηση
  Με το πιο πανω ποστ μου,ειδικα στην πρωτη γραμμη,δεν εννοω
  αναξιοπιστους τους συγραφεις..Αλιμονο
  Απλως ειχαν μια συγκεκριμενο οπτικο πρισμα μεσα απο το οποιο
  αντιλαμβανονταν την εποχη τους...
  Και πολυ καλα καναν οι ανθρωποι για μενα...

  Στο χερι μου ειναι να διαβασω και μια αλλη αποψη,εντελως αντιθετη
  αν αυτο ειναι δυνατον,ωστε να μπορω να βγαλω ακρη...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
  Κοιτα Φεθρυ,αναξιοπιστο δεν ειναι το βιβλιο αυτο καθ'αυτο
  Εν αντιθεσει θα ελεγα εχει αρκετα και χρησιμα στοιχεια για μια
  ταραγμενη περιοδο τς Πατριδας,την οποια σημειοτεον,δεν εζησε απο
  κοντα κανενας μας...νομιζω.
  Εκτος και αν ειμαστε 70 χρονων ολοι
  Ο παππους και η γιαγια και μου ειχαν πει και το ενα και το αλλο
  δεν συνιστα αντικειμενικη αποψη περι Ιστοριας

  Δεν ειναι αντικειμενικος ομως οποιος προτεινει το συγκεκριμεν βιβλιο
  ΜΟΝΟ...
  Θεωρω τον εαυτο μου ,οσο αυτο ειναι εφικτο, παρατηριτικο και μελετητη
  ωστε να μπορω να εξαγω συμπερασματα ακριβη(για τον εαυτο μου φυσικα)

  Εχω το "ο Αετος της Ηπειρου-Ναπ.Ζερβας"
  του Κωνσταντινου Χολεβα,πολιτικου επιστημονος


  Σε συνδυασμο των δυο βιβλιων θα μπορουσαμε να βγαλουμε συμπερασματα

  Παντως συνεργασια Ζερβα-Γερμανων    ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ

 

Συνεργασία ΕΔΕΣ-Γερμανών υπήρξε;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Για άλλη μια φορά επιτίθεσαι σε ανεμόμυλους..
Και προσπαθείς να μου αποδώσεις πράγματα που δεν είπα ή έστω υπαινίχθηκα...
Το ότι θεωρώ μια πηγή αναξιόπιστη δεν συνεπάγεται κάψιμο των βιβλίων και φίμωσή του...
Αυτά γίνονταν σε εθνικοσοσιαλιστικά και κομμουνιστικά καθεστώτα- καθεστώτα τα οποία πολέμησε με πάθος ο ζέρβας...

Και άλλα έκανε ο Ζέρβας, ιδίως ΜΕΤΑ την κατοχή, αλλά δεν είναι του παρόντος να το συζητήσουμε.
Εσύ όμως δεν έλεγες για το συγκεκριμένο βιβλίο οτι είναι εφάμιλλο αυτών του Λιακόπουλου;
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Για άλλη μια φορά επιτίθεσαι σε ανεμόμυλους..
Και προσπαθείς να μου αποδώσεις πράγματα που δεν είπα ή έστω υπαινίχθηκα...
Το ότι θεωρώ μια πηγή αναξιόπιστη δεν συνεπάγεται κάψιμο των βιβλίων και φίμωσή του...
Αυτά γίνονταν σε εθνικοσοσιαλιστικά και κομμουνιστικά καθεστώτα- καθεστώτα τα οποία πολέμησε με πάθος ο ζέρβας...
Καλα ας του δινανε οι Κουμουνιστες,οχι πολλα, το Φρουραρχειο της Καστοριας ας πουμε, και θα σου ελεγα εγω τι θα πολεμουσε με παθος.
Ειπαμε, μια στολη να ειναι ρε παιδι μου (και ας ειναι και Γερμανικη).

'Οσο για τον Αρη ανετα την επαιρνε την Αθηνα πριν τον Σκομπυ αλλα ειπαμε τον εφαγε η μαλακισμενη του(για μενα)ορθοδοξη πιστη στο Κομμα.
Επρεπε να γραψει στ΄αρχειδια του και κεντρικες επιτροπες και εντολες. Αφου τα ειχε δει. Πως πχ συμπεριφερθηκαν οι Σταλινικοι στους ανταρτες του Ισπανικου Εμφυλιου
 Σε συνδυασμο των δυο βιβλιων θα μπορουσαμε να βγαλουμε συμπερασματα

 Παντως συνεργασια Ζερβα-Γερμανων    ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ

 
Ισως να εχεις δικιο, παντος πολεμησε μαζι με πρωην Γερμανοτσολιαδες που ο Γερος(οχι βεβαια του Μωρια) προλαβε να γλυτωσει στην συνθηκη της Καζερτα
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Μια απλή ερώτηση όμως γι' αυτούς που θεωρούν οτι τα βιβλία που πρόσκεινται σε μία απο τις αντιμαχόμενες πλευρές δεν είναι αντικειμενικά.
Όταν μιλάμε για την ιστορία του 1821 γιατί δεν συνυπολογίζουμε στην ιστορική αλήθεια και την τουρκική προσέγγιση επί του ζητήματος;
Εκεί γιατί δεν σκεφτόμαστε να είμαστε πιο "αντικειμενικοί";
Ή, στη διένεξή μας με τη ΦΥΡΟΜ, ας πούμε.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Μια απλή ερώτηση όμως γι' αυτούς που θεωρούν οτι τα βιβλία που πρόσκεινται σε μία απο τις αντιμαχόμενες πλευρές δεν είναι αντικειμενικά.
Όταν μιλάμε για την ιστορία του 1821 γιατί δεν συνυπολογίζουμε στην ιστορική αλήθεια και την τουρκική προσέγγιση επί του ζητήματος;
Εκεί γιατί δεν σκεφτόμαστε να είμαστε πιο "αντικειμενικοί";
Ή, στη διένεξή μας με τη ΦΥΡΟΜ, ας πούμε.

  Γιατι πολυ απλα η τουρκικη βιβλιογραφια και αποψη επι του θεματος
  ειναι ελαχιστη ακομα και στα αγγλικα...Κακως κατα την γνωμη μου
  Γιαυτο παραδεχομαι και τον Σαραντο Καργακο που εχει επανελλημενα
  προτεινει να ιδρυθει μια εδρα Τουρκικων σπουδων σε Ελληνικο πανεπιστημιο

  Με την εννοια του οσο καλυτερα γνωριζεις τον αντιπαλο σου,τοσο
  περισσοτερες πιθανοτητες εχεις..

  Παντως οσον αφορα εμενα διαβαζω οσο μπορω
  Απο Ισλαμικη ποιηση (Τζελαλεντιν Ρουμι-Σααντι κλπ)οσο και καποια
  ελληνικα οπως του Καργακου "Η Ιστορια απο την πλευρα των Τουρκων"
 
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
  Γιατι πολυ απλα η τουρκικη βιβλιογραφια και αποψη επι του θεματος
  ειναι ελαχιστη ακομα και στα αγγλικα...Κακως κατα την γνωμη μου
  Γιαυτο παραδεχομαι και τον Σαραντο Καργακο που εχει επανελλημενα
  προτεινει να ιδρυθει μια εδρα Τουρκικων σπουδων σε Ελληνικο πανεπιστημιο

  Με την εννοια του οσο καλυτερα γνωριζεις τον αντιπαλο σου,τοσο
  περισσοτερες πιθανοτητες εχεις..

  Παντως οσον αφορα εμενα διαβαζω οσο μπορω
  Απο Ισλαμικη ποιηση (Τζελαλεντιν Ρουμι-Σααντι κλπ)οσο και καποια
  ελληνικα οπως του Καργακου "Η Ιστορια απο την πλευρα των Τουρκων"
 

Ειδικά ο Καργάκος, σου φαίνεται "αντικειμενικός" οταν μιλάει για εθνικά θέματα;
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
  Γιατι πολυ απλα η τουρκικη βιβλιογραφια και αποψη επι του θεματος
  ειναι ελαχιστη ακομα και στα αγγλικα...Κακως κατα την γνωμη μου
  Γιαυτο παραδεχομαι και τον Σαραντο Καργακο που εχει επανελλημενα
  προτεινει να ιδρυθει μια εδρα Τουρκικων σπουδων σε Ελληνικο πανεπιστημιο

  Με την εννοια του οσο καλυτερα γνωριζεις τον αντιπαλο σου,τοσο
  περισσοτερες πιθανοτητες εχεις..

  Παντως οσον αφορα εμενα διαβαζω οσο μπορω
  Απο Ισλαμικη ποιηση (Τζελαλεντιν Ρουμι-Σααντι κλπ)οσο και καποια
  ελληνικα οπως του Καργακου "Η Ιστορια απο την πλευρα των Τουρκων"
 
Αλλωστε τι να διαβασεις απο την πλευρα τον Τουρκων?
Ειναι τοσα τα εσχη που εκαναν μεταξυ τους οι Ελληνες σε ΔΥΟ Εμφυλιους κατα τη διαρκεια της Επαναστασης που και οι ιδιοι οι Τουρκοι ,ας πουμε, παρατηρητες της εποχης μαλλον θα ειχαν σαστισει
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Και για να γυρισω στο θεμα αποψεις για το ΚΚΕ
↑ «Το ΚΚΕ καταγγέλει ανοιχτά τον Άρη Βελουχιώτη», Εφημερίδα Ριζοσπάστης, 12 Ιουνίου 1945: «Ο σύντροφος Ζαχαριάδης μας ανακοίνωσε ότι η κεντρική επιτροπή του ΚΚΕ, αφού συζήτησε πάνω σε εκθέσεις που ήρθαν από διάφορες κομματικές οργανώσεις αποφάσισε να καταγγείλει ανοικτά την ύποπτη και τυχοδιωκτική δράση του Άρη Βελουχιώτη (Θανάση Κλάρα ή Μιζέρια)».
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μια απλή ερώτηση όμως γι' αυτούς που θεωρούν οτι τα βιβλία που πρόσκεινται σε μία απο τις αντιμαχόμενες πλευρές δεν είναι αντικειμενικά.
Όταν μιλάμε για την ιστορία του 1821 γιατί δεν συνυπολογίζουμε στην ιστορική αλήθεια και την τουρκική προσέγγιση επί του ζητήματος;
Εκεί γιατί δεν σκεφτόμαστε να είμαστε πιο "αντικειμενικοί";
Ή, στη διένεξή μας με τη ΦΥΡΟΜ, ας πούμε.

Είναι δεδομένο ότι οποιαδήποτε σχετικά σοβαρή προσέγγιση σε ένα θέμα, προϋποθέτει εξέταση όσο το δυνατόν περισσότερων πηγών (όλων είναι συνήθως πρακτικά αδύνατον)...
Θα προσέθετα, κυρίως αυτών των πηγών που διαφωνούν μαζί μας, για να έχουμε ακόμη σφαιρικότερη άποψη...

Ωστόσο, δεν είναι όλες οι πηγές ισόκυρες ούτε της αυτής σοβαρότητας...
Πχ ένας αρχαιολόγος δεν μπορεί να λάβει εξίσου σοβαρά τον Μαρινάτο με τον... Λιακόπούλο...

Η σοβαρότητα κάθε πηγής κρίνεται από την τεκμηρίωση που παρέχει και το κύρος που της αναγνωρίζουν άλλες πηγές...

Στα θέματα που έθιξες, πάντοτε έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να ακούς την άλλη πλευρά...

Ωστόσο, δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι οι έγκυρες διεθνεις πηγές, συνήθως συμφωνούν με τις αντίστοιχες ελληνικές και όχι με τις τουρκικές ή σκοπιάνες...

Στην τελική, όπως δεν μπορεί να γίνει καμία σοβαρή συζήτηση για το ολοκαύτωμα αν δεν ξεκινάμε με βάση ότι πράγματι υπήρξαν θάλαμοι αερίων και κρεματόρια, έτσι και στο σκοπιανό πχ καμια σοβαρή συζήτηση δεν μπορεί να γίνει αν δεν ξεκινάμε από τη βάση ότι ο Μ. Αλέξανδρος ήταν Έλληνες, οι αρχαίοι μακεδόνες ελληνικό φύλο και ότι οι σλαβοι ήρθαν στα βαλκάνια 1000 χρόνια μετά τον Μ. Αλέξανδρο...

Δυστυχώς, οι σκοπιανές πηγές στερούνται τέτοιας σοβαρότητας....
Και ξεκινώντας με τέτοια σαθρά θεμέλια, φτάνουν σε ακόμη πιο εξωφρενικά συμπεράσματα...

Ας όψονται βέβαια οι εν ελλάδι κομμουνιστές, για να είμαι και on topic...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Και για να γυρισω στο θεμα αποψεις για το ΚΚΕ
↑ «Το ΚΚΕ καταγγέλει ανοιχτά τον Άρη Βελουχιώτη», Εφημερίδα Ριζοσπάστης, 12 Ιουνίου 1945: «Ο σύντροφος Ζαχαριάδης μας ανακοίνωσε ότι η κεντρική επιτροπή του ΚΚΕ, αφού συζήτησε πάνω σε εκθέσεις που ήρθαν από διάφορες κομματικές οργανώσεις αποφάσισε να καταγγείλει ανοικτά την ύποπτη και τυχοδιωκτική δράση του Άρη Βελουχιώτη (Θανάση Κλάρα ή Μιζέρια)».

Αυτά είναι γνωστά, φίλε.
Και ΟΥΔΕΠΟΤΕ αποκαταστάθηκε απο το Κόμμα.
Μην κοιτάς τους Κνίτες που τον έχουν -και δικαίως- ως είδωλό τους, αγνοώντας την πουστιά που του έπαιξε το Κόμμα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Είναι δεδομένο ότι οποιαδήποτε σχετικά σοβαρή προσέγγιση σε ένα θέμα, προϋποθέτει εξέταση όσο το δυνατόν περισσότερων πηγών (όλων είναι συνήθως πρακτικά αδύνατον)...
Θα προσέθετα, κυρίως αυτών των πηγών που διαφωνούν μαζί μας, για να έχουμε ακόμη σφαιρικότερη άποψη...

Ωστόσο, δεν είναι όλες οι πηγές ισόκυρες ούτε της αυτής σοβαρότητας...
Πχ ένας αρχαιολόγος δεν μπορεί να λάβει εξίσου σοβαρά τον Μαρινάτο με τον... Λιακόπούλο...

Η σοβαρότητα κάθε πηγής κρίνεται από την τεκμηρίωση που παρέχει και το κύρος που της αναγνωρίζουν άλλες πηγές...

Στα θέματα που έθιξες, πάντοτε έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να ακούς την άλλη πλευρά...

Ωστόσο, δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι οι έγκυρες διεθνεις πηγές, συνήθως συμφωνούν με τις αντίστοιχες ελληνικές και όχι με τις τουρκικές ή σκοπιάνες...

Στην τελική, όπως δεν μπορεί να γίνει καμία σοβαρή συζήτηση για το ολοκαύτωμα αν δεν ξεκινάμε με βάση ότι πράγματι υπήρξαν θάλαμοι αερίων και κρεματόρια, έτσι και στο σκοπιανό πχ καμια σοβαρή συζήτηση δεν μπορεί να γίνει αν δεν ξεκινάμε από τη βάση ότι ο Μ. Αλέξανδρος ήταν Έλληνες, οι αρχαίοι μακεδόνες ελληνικό φύλο και ότι οι σλαβοι ήρθαν στα βαλκάνια 1000 χρόνια μετά τον Μ. Αλέξανδρο...

Δυστυχώς, οι σκοπιανές πηγές στερούνται τέτοιας σοβαρότητας....
Και ξεκινώντας με τέτοια σαθρά θεμέλια, φτάνουν σε ακόμη πιο εξωφρενικά συμπεράσματα...

Ας όψονται βέβαια οι εν ελλάδι κομμουνιστές, για να είμαι και on topic...

Ωραία λογική:
Παίρνεις υπόψη σου τον άλλον, εκτός ...αν δεν τον παίρνεις, εξ ορισμού.
Ερχόμενος στα λόγια σου, θα σου πω λοιπόν κι εγώ πως δεν δίνω την παραμικρή βάση σ' αυτούς που ερμηνεύουν την Ιστορία υπο την οπτική εκείνων που κυβέρνησαν την Ελλάδα μεταπολεμικά στηριζόμενοι σε δοσίλογους και ταγματασφαλίτες.
Και τέρμα ο διάλογος, με κουφούς και άσχετους δεν συζητάω άλλο.
Πήγαινε βρες τον yrret, μ' αυτόν τα βρίσκετε απ' όσο βλέπω.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ερχόμενος στα λόγια σου, θα σου πω λοιπόν κι εγώ πως δεν δίνω την παραμικρή βάση σ' αυτούς που ερμηνεύουν την Ιστορία υπο την οπτική εκείνων που κυβέρνησαν την Ελλάδα μεταπολεμικά στηριζόμενοι σε δοσίλογους και ταγματασφαλίτες.
Και τέρμα ο διάλογος, με κουφούς και άσχετους δεν συζητάω άλλο.

Γιατί δεν αρχίζεις και το κλαψομούνιασμα να με κάνουν και εμένα warned κύριε attorney general της ιστοσελίδας;
Όχι τίποτ' άλλο, να μην κατηγορηθεί το σάιτ για έλλειψη αντικειμενικότητας και ισονομίας!

Τέσπα, πηγαινε διάβασε "μακεδονίτικη" ιστορία που τόσο σου αρέσει, αγωνίσου για το δικαίωμα να βρίζεις τις μάνες των άλλων και όταν ηρεμήσεις, έλα να συνεχίσουμε το διάλογο...

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Γιατί δεν αρχίζεις και το κλαψομούνιασμα να με κάνουν και εμένα warned κύριε attorney general της ιστοσελίδας;
Όχι τίποτ' άλλο, να μην κατηγορηθεί το σάιτ για έλλειψη αντικειμενικότητας και ισονομίας!

Τέσπα, πηγαινε διάβασε "μακεδονίτικη" ιστορία που τόσο σου αρέσει, αγωνίσου για το δικαίωμα να βρίζεις τις μάνες των άλλων και όταν ηρεμήσεις, έλα να συνεχίσουμε το διάλογο...

Αν είχες στηλιτεύσει αυτόν που ΑΡΧΙΣΕ να βρίζει μανάδες (αντί να το βουλώσεις, όπως πάντα στα δύσκολα), τότε θα είχες το δικαίωμα να κρίνεις και μένα.
Προς το παρόν, άντε στη φρουτόκρεμά σου, μπούλη της ΔΑΠ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom