Νέα

Έξωση από σπίτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ξενυχτης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 169
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Αν δώσει και κώλο, το αγοράζει κιόλας, αντί να το νοικιάζει, γιατί να πληρώνει ενοίκο;
φιλε μου ας δωσει οτι θελει απλα να πληρωνει το ενοικιο..
Πάντως σε μερικές χωρες τις Ευρώπης οπως π.χ. η Ιρλανδια πολλες κοπέλες απο π.χ. την Βραζιλια κοιμουνται με αλλους με ανταλλαγμα απλα να μενουν στο σπιτι τους.. Υπάρχει και εφαρμογη για αυτο και γνωστος μου ειχε παρει δεν ξερω και εγω ποσες κοπελες ετσι, οποτε γιατι οχι και εδω;
 

Orfeasjp

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2020
Μηνύματα
22
Like
18
Πόντοι
0
Δεν ειναι τοσο απλο τα ειχε μεταβιβασει χρονια πριν
Και γενικα αν κανει εφεση σε τρεναρει 6 μηνες συνολικα
Βαλε και τη δεη κ το νερο που πρπει να τα πληρωσεις και να τα διεκδικησεις δικαστικα...
Και θα μου πεις γιατι τα πληρωσες αφου ειναι στο ονομα του.. ελα που απο τα χρεη βγαλαν το ρολοι οποτε δε μπορουσα να το πουλησω
Συν οτι τα τελη του δημου ειναι σε αυτους τους λογαριασμους. Οποτε για να βγαλεις ΤΑΠ πρεπει να πληρωσεις.. αλλιως δε πουλας το ακινητο...
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Μην γραφετε μλκιες. Το χρεος μεταβιβαζεται στα παιδια αν υπαρχουν..μετα παει στα αδερφια αν υπαρχουν,μετα στους γονεις αν υπαρχουν και φτανει μεχρι και τα ξαδερφια...κανεις δεν γλιτωνει απο τα χρεη απλα μεταβιβαζοντας κατι.. το πληρωνουν οι αλλοι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Μην γραφετε μλκιες. Το χρεος μεταβιβαζεται στα παιδια αν υπαρχουν..μετα παει στα αδερφια αν υπαρχουν,μετα στους γονεις αν υπαρχουν και φτανει μεχρι και τα ξαδερφια...κανεις δεν γλιτωνει απο τα χρεη απλα μεταβιβαζοντας κατι.. το πληρωνουν οι αλλοι.
Γιατι μεταβιβαζεται το χρεος στα παιδια? Κανενας δεν ειπε οτι ο γερος πεθανε.
Και ναι, μην σοκαρεσαι, αν μεταβιβασεις την περιουσια σου, ναι μεν δεν γλυτωνεις απο τα χρεη, αλλά αν δεν ανατρεψει ο πιστωτης την μεταβιβαση, δεν μπορει να ικανοποιηθει απο πουθενα και φυσικα ΔΕΝ μπορει να τα ζητησει απο τα παιδια του οφειλετη. Πού σου ηρθε αυτο?
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Γιατι μεταβιβαζεται το χρεος στα παιδια? Κανενας δεν ειπε οτι ο γερος πεθανε.
Και ναι, μην σοκαρεσαι, αν μεταβιβασεις την περιουσια σου, ναι μεν δεν γλυτωνεις απο τα χρεη, αλλά αν δεν ανατρεψει ο πιστωτης την μεταβιβαση, δεν μπορει να ικανοποιηθει απο πουθενα και φυσικα ΔΕΝ μπορει να τα ζητησει απο τα παιδια του οφειλετη. Πού σου ηρθε αυτο?
Eιπα εγω οτι πεθανε κανενας? λεω οτι δεν γλιτωνεις το χρεος..απλα το παιρνει καποιος αλλος. Εσυ μπερδευεσαι με την διαθηκη Αλλο πραγμα εκει.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Μπορεί να κανει αποποιηση κληρονομιάς να πληρώσει 800 ευρώ νομικά παράβολα για να γλυτώσει τα χρέη ... καθε σπιτι πριν το κληρονομισεις η το παρεις θες αναλυση SWOT
Αυτο πεστο στον αλεξ..γινεται οταν παιθανει καποιος και εχει χρεη στο ονομα του..τοτε αυτοματα τα παιρνουν συγγενικα προσωπα και μετα αυτοι κανουν αποποιηση.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Με λιγα λογια αρνουνται την κληρονομια.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.640
Πόντοι
1.706
Kι αν αρνηθούν την κληρονομιά τι γίνονται τα χρέη;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Eιπα εγω οτι πεθανε κανενας? λεω οτι δεν γλιτωνεις το χρεος..απλα το παιρνει καποιος αλλος. Εσυ μπερδευεσαι με την διαθηκη Αλλο πραγμα εκει.
Ποιος "παιρνει" το χρεος? Τι ειναι αυτα που λες?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Kι αν αρνηθούν την κληρονομιά τι γίνονται τα χρέη;
Τιποτα
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
φιλε μου ας δωσει οτι θελει απλα να πληρωνει το ενοικιο..
Πάντως σε μερικές χωρες τις Ευρώπης οπως π.χ. η Ιρλανδια πολλες κοπέλες απο π.χ. την Βραζιλια κοιμουνται με αλλους με ανταλλαγμα απλα να μενουν στο σπιτι τους.. Υπάρχει και εφαρμογη για αυτο και γνωστος μου ειχε παρει δεν ξερω και εγω ποσες κοπελες ετσι, οποτε γιατι οχι και εδω;
μωρε φίλε όλα καλά, αλλά ξέρεις τι γίνεται; θα βρεθεί κανένας καμιά μέρα με δίκανο και θα σε πυροβολήσει και ξέρεις τι θα πει; και ο Τζόκερ πυροβολάει με το πιστόλι όποιον γουστάρει γιατί όχι και εδώ; και ξέρεις εγώ είμαι υπερ της ελευθερίας των απόψεων όλη πρέπει να έχουν μια άποψη για κάθε θέμα και εσύ ειδικά αλλά δίνω δίκιο και σε εσένα και στον Τζόκερ γιατί να μην έχει άποψη δηλαδή;;;;.......
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Ποιος "παιρνει" το χρεος? Τι ειναι αυτα που λες?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Σε αυτον που το μεταβιβασαν..
Για να ολοκληρωθει μια μεταβιβασει δεν πρεπει να υπαρχουν χρεη..αρα η δεν εγινε μεταβιβασει για να λεει οτι υπαρχουν χρεη η ο καινουργιος φροντισε τα χρεη.
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
μωρε φίλε όλα καλά, αλλά ξέρεις τι γίνεται; θα βρεθεί κανένας καμιά μέρα με δίκανο και θα σε πυροβολήσει και ξέρεις τι θα πει; και ο Τζόκερ πυροβολάει με το πιστόλι όποιον γουστάρει γιατί όχι και εδώ; και ξέρεις εγώ είμαι υπερ της ελευθερίας των απόψεων δίνω δίκιο και σε εσένα και στον Τζόκερ.......
Ναι ναι σίγουρα.. Το τζάμπα πέθανε μπαταχτση
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Termin

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Σε αυτον που το μεταβιβασαν..
Για να ολοκληρωθει μια μεταβιβασει δεν πρεπει να υπαρχουν χρεη..αρα η δεν εγινε μεταβιβασει για να λεει οτι υπαρχουν χρεη η ο καινουργιος φροντισε τα χρεη.
Τι λες ανθρωπε μου? Απο πού κι ως πού? Λαθος κάνεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Κατσε ρε τύπε, να καταλαβω
Ας πουμε οτι εγω χρωσταω 100.000 ευρω σε σενα, και μεταβιβαζω το σπιτι μου στο παιδι μου. Εννοεις οτι αμεσως μεταβιβασθηκε το χρεος που ειχα προς εσενα, στο παιδι μου?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
εχω δουλεια τωρα, θα σου απαντησω σε καμια ωρα..
Αν εισαι νομικός, να μου απαντησεις. Αλλιως να μην κάνεις τον κοπο.
Εχω βαρεθει ο δικηγορος να μου κάνουν μαθηματα νομικης οι μη νομικοι
 
Τελευταία τροποποίηση:

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Αν είχα διαμέρισμα ανοικιαστο σήμερα θα το δινα μόνο σε δημόσιο υπάλληλο
Όλοι οι άλλοι τελειώσαμε ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
τα παιρνει το ελληνικο δημοσιο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


εξαρταται κ που θα τυχεις !!! μπορει να ειναι κ καλη οικογενεια
Το Ελληνικο Δημοσιο αποδεχεται παντα την κληρονομια με το ευεργετημα της απογραφης, δηλαδη μέχρι το ενεργητικο της περιουσιας

Ναι, μην σοκαρεστε, υπαρχουν και χρεη που χανονται και δεν πληρωνονται ποτέ.

Αυτη η μαλακια που λεγεται συνηθως, οτι "τα χρέη παντα πληρωνονται στο τελος με καποιον τροπο" δεν ισχυει

Και ναι, και οι τραπεζες εχουν χασει λεφτα που δανεισαν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom