Νέα

Έξωση για ιδιοκατοίκηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Marie-ann
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 817
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.604
Πόντοι
17.470
Λοιπόν, έτσι απλά, για να δω αν έχω καταλάβει καλά:
- Ένα ζευγάρι ηλικιωμένων -πριν 4 χρόνια- βρίσκει ένα διαμέρισμα προς ενοικίαση στην περιοχή της Γλυφάδας κι αποφασίζει να ζήσει εκεί.
- Υπογράφεται το απαραίτητο συμφωνητικό / μισθωτήριο μεταξύ του παππού και της μητέρας της Μαριάννας.
- Το συγκεκριμένο συμφωνητικό έχει κατατεθεί στη ΔΟΥ και δηλώνονται κανονικά όλα τα ενοίκια ως εισόδημα στην φορολογική δήλωση (της μαμάς)
- Δεν γνωρίζουμε (ή δεν έχω καταλάβει) αν υπήρξε έγγραφη ανανέωση του μισθωτηρίου πέραν του πρώτου (μάλλον ναι, καθώς η Μαριάννα ισχυρίζεται πως το τελεύταίο έχει λήξει πριν ένα χρόνο)
- Ο παππούς βρίσκει πορνίδιο εξ ανατολάς και την κάνει με ελαφρά (κι όσο μπορεί βαθειά) πηδηματάκια κι αφήνει τη γριά μόνη.
- Δεν υπάρχει καινούριο / ανανεωμένο μισθωτήριο με το όνομα της γριάς.
- Το τελευταίο έχει λήξει εδώ κι ένα χρόνο, αλλά τα ενοίκια εισπράτονται κανονικά κάθε μήνα, χωρίς να γνωρίζουμε το ''αν και πώς'' δηλώνονται αυτά στην Εφορία.
- Άτομα από εδώ (πέραν των 3 διαφορετικών δικηγόρων που έχει συμβουλευτεί(?)) της λένε ξεκίνα με εξώδικο και βλέπουμε κατόπιν. Από τις 3/9/15 πού άνοιξε το νήμα μέχρι και σήμερα, αν έχω καταλάβει καλά, δεν έχει κάνει ακόμη τίποτα (και δεν απαντά στο κινητό η παλιόγρια!)
- Βάζει στοίχημα (αλήθεια, τι αποδόσεις έχει?) ότι η γριά θα φύγει στο χρόνο, αλλά ακόμη.... την καλεί  στο κινητό!!!


Έλεος λοιπόν! Μία εβδομάδα και 50+ σελίδες...για ποιό λόγο???
(alpula δε σε ξέρω αλλά απλώς....... :kneel:  :kneel:  :kneel: )
ρε τι λεμε τοσο καιρό!
το έχει κάνει μεσανατολικο ζητημα!
η κοπέλα τρολάρει!
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Καλά το πήγαινες μέχρι ένα σημείο
Οι δικηγόροι δεν μου έλεγαν ξεκίνα με εξώδικο και βλέπουμε
Η γριά δεν απαντούσε μία μέρα στα τηλ γιατί δεν είχε να μας πληρώσει και μας απέφευγε τελικά χτες επικοινώνησε
Της ξαναείπαμε μήπως σκοπεύει να φύγει και μας έβρισε
Οπότε μιλήσαμε με τον δικηγόρο ο οποίος έβαλε μπρός τις διαδικασίες για καταγγελία και όπως είπαμε αν δεν ψαρώσει μ'αυτό πάμε δικαστικά.
Δεν υπάρχει δικηγόρος που να μου είπε πως η διαδικασία θα πάρει πάνω απο χρόνο
Ανοιξα ττο θρεντ για πληροφορίες
Τις πήρα τις πληροφορίες μου και το πράγμα έχει πάρει το δρόμο του...
Δε ξέρω γιατί το συνεχίζετε
καυλωνουμε
 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
Θέλω να κάνω έξωση για ιδιοκατοίκηση στη νοικάρα μου
Βρίσκομαι στην αναζήτηση δικηγόρου αυτές τις μέρες
Έχω αποφασίσει να τη διώξω απ'τον Ιούνιο αλλά μιας και τόσο καιρό ήταν κλειστά τα δικαστήρια και δεν υπήρχε νόημα να κάνω κάτι.
Το θέμα είναι ότι άλλος μου λέει ότι έχουν αλλάξει οι νόμοι και αυτές οι διαδικασίες πλέον γίνονται πολύ πιο σύντομα,
άλλος μου λέει ότι θα πάρει κάνα χρόνο μέχρι να γίνει το δικαστήριο και να βγει η απόφαση.
Τι παίζει πραγματικά?
Μήπως αυτός που μου λέει πως θα 'χουμε ξεμπερδέψει σε 2-3 μήνες μου λέει μαλακίες για να του δώσω την υπόθεση, ή μήπως μου λέει μαλακίες ο άλλος που λέει ότι θα πάρει ένα χρόνο?
Έχει κανείς προσωπική πείρα απο εξώσεις εδώ μέσα?
Ακούω πως πλέον πολύς κόσμος που νοικιάσει έχει αναγκαστεί να διώξει ενοικιαστές, γιατί πλέον κανείς δε πληρώνει.
Βέβαια αν δε πληρώνει ο άλλος η διαδικασία είναι πολύ πιο εύκολη και σύντομη και δυστυχώς αυτή πληρώνει κανονικά.
Παίζει να είναι κανείς δικηγόρος ή να έχει κανέναν να συστήσει?

χμμμμμμ.....53 σελιδες για αυτο το πιπονι ρε ???? χρηζουμε νομιζω ψυχιατρικης θεραπειας....η μαριαννα χρηζει ψωλιατρικης αγαμιας....
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Δεν πιστεύω σε τίποτα και κανέναν.

Είμαι Άθεος.

Εύχομαι η γιαγιά να πληρώνει τα νοίκια της και να σε τραινάρει ο δικηγόρος της έως ότου η γιαγιά εγκαταλείψει το επίγειο αδήλωτο μπουρδελο για το υπόγειο αδήλωτο μπουρδέλο...
Μου δίνεις την εντύπωση ενός αδίστακτου ατόμου, εφόσον η ιστορία στέκει, κάτι που ισχυρά το αμφιβάλλω ότι είναι πραγματική ιστορία.

Ειλικρινά, κάποιος πρέπει να κλειδώσει αυτό το νήμα. Έστω ο gl? Anybody?

δε τα γνωρίζεις όλα
αλλά ναι είναι ώρα να κλειδωθεί ότι ήθελα να μάθω το έμαθα
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
χμμμμμμ.....53 σελιδες για αυτο το πιπονι ρε ???? χρηζουμε νομιζω ψυχιατρικης θεραπειας....η μαριαννα χρηζει ψωλιατρικης αγαμιας....


μα αφου είστε βλαμένα και σχολιάζετε ακόμη
εγώ κάτι άλλο δε θέλω να μάθω, πληροφορήθηκα και ξεκίνησα τις διαδικασίες μου
το τι κάνω στο κρεβάτι μου, στο αμάξι μου, στη ταράτσα μου, στο μπάνιο μου, στη παραλία, στο τζακούζι κλπ....είναι δικό μου θέμα  :birdman:
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.604
Πόντοι
17.470
μα αφου είστε βλαμένα και σχολιάζετε ακόμη
εγώ κάτι άλλο δε θέλω να μάθω, πληροφορήθηκα και ξεκίνησα τις διαδικασίες μου
το τι κάνω στο κρεβάτι μου, στο αμάξι μου, στη ταράτσα μου, στο μπάνιο μου, στη παραλία, στο τζακούζι κλπ....είναι δικό μου θέμα  :birdman:
αχαχχαχα
στον ήλιο μοίρα δεν έχεις μωρη μπουρούχα,θες και τζακούζι!
χαχαχαχαχαχα
 

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
το τι κάνω στο κρεβάτι μόνη μου, στο αμάξι μόνη μου, στη ταράτσα μόνη μου, στο μπάνιο μόνη μου, στη παραλία μόνη μου, στο τζακούζι μόνη μου κλπ....είναι δικό μου (εντελώς προσωπικό και μονοδιάστατο) θέμα  :birdman:

 

Spiste

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2015
Μηνύματα
287
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
καυλωνουμε
μα αφου είστε βλαμένα και σχολιάζετε ακόμη
εγώ κάτι άλλο δε θέλω να μάθω, πληροφορήθηκα και ξεκίνησα τις διαδικασίες μου
το τι κάνω στο κρεβάτι μου, στο αμάξι μου, στη ταράτσα μου, στο μπάνιο μου, στη παραλία, στο τζακούζι κλπ....είναι δικό μου θέμα  :birdman:
:erection:





αχαχχαχα
στον ήλιο μοίρα δεν έχεις μωρη μπουρούχα,θες και τζακούζι!
χαχαχαχαχαχα
και
Βάλτο στη μήτρα σου μωρή τραβελοπουστάρα
γιατι τόση οργή κι επιθετικότητα... :think:
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.604
Πόντοι
17.470
:erection:




καιγιατι τόση οργή κι επιθετικότητα... :think:
γιατί έχουν ψυχολογικά ΄και τα βγάζουν εδώ μέσα
να σε γαμησει θελει αυτος αλλά το πάει απο την ευγενική οδό!
μην χαιρεσαι οτι παιρνει το μερος σου!
εγώ κερνάω κιόλας αν θες  ;)

0:)
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Τι διάολο σχέση έχει με το Site αυτή η ιστορία με τον γέρο που γαμάει την γριά που θα πεθάνει, τα νοίκια τους δικηγόρους καί την εφορία?? Δεν νομίζετε ότι παρατράβηξε η "...ιστορία..."?
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Τι διάολο σχέση έχει με το Site αυτή η ιστορία με τον γέρο που γαμάει την γριά που θα πεθάνει, τα νοίκια τους δικηγόρους καί την εφορία?? Δεν νομίζετε ότι παρατράβηξε η "...ιστορία..."?

ελα μου ντε :huh:
μπουρδελο συζητηση :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom