Νέα

Ενα θεμα ανοιχτης σχεσης για συζητηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pokahontas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
δεν εχω καταλαβαει ακομα ποιος γαμιεται περισσοτερο και ανευ οριων....ο ποκα ή η φιλη του? και ποιος εχει ενοχληθει?? και τελικα χωρισαν????? ρε ποκα βοηθα λιγοοοοοοοοοοοοο

κανεις δε γαμιεται περισσοτερο. Απλα συζητηση κανω να δω τι πεστευετε, διοτι εγς πιστευω οτι πρεπει να υπαρχουν ορια
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
κανεις δε γαμιεται περισσοτερο. Απλα συζητηση κανω να δω τι πεστευετε, διοτι εγς πιστευω οτι πρεπει να υπαρχουν ορια
Αφου ρε τυπε ειπες οτι σε πιεζε  συναισθηματικα για τις περιπετειες σου.τι ορια θες να υπαρχουν τωρα;η το ενα  θες η το αλλο.
ασε το κοριτσακι να βρει κανεναν να φτιαξει την ζωουλα της,και γαμα αβερτα εσυ.
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Αφου ρε τυπε ειπες οτι σε πιεζε  συναισθηματικα για τις περιπετειες σου.τι ορια θες να υπαρχουν τωρα;η το ενα  θες η το αλλο.
ασε το κοριτσακι να βρει κανεναν να φτιαξει την ζωουλα της,και γαμα αβερτα εσυ.

Αυτο λεω, οτι κανεις μας δεν εχει ανοιχτη σχεση. Αντε ομως να το βγαλεις τωρα απο το μυαλο σου αυτο, με το οποιο εχεις χτισει τη σχεση.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
κανεις δε γαμιεται περισσοτερο. Απλα συζητηση κανω να δω τι πεστευετε, διοτι εγς πιστευω οτι πρεπει να υπαρχουν ορια

ρε συ ποκα δεν ειπες οτι ειχατε ανοιχτη σχεση? ειμαι λαθος σε αυτο? και οτι καπου χαθηκε το παιχνιδι με τα ορια? ή ειμαι λαθος και σε αυτο?

εμενα τις θεσεις μου τις ξερεις στις εχω ξαναπει στις ανοιχτες ή πολυγαμικες σχεσεις....ειμαι υπερ αρκει να συμμετεχουν και οι δυο σε αυτο και να ειναι πληρως συνειδητοποιημενοι για το τι κανουν....και προφανως πρεπει να υπαρχουν ορια...
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
ρε συ ποκα δεν ειπες οτι ειχατε ανοιχτη σχεση? ειμαι λαθος σε αυτο? και οτι καπου χαθηκε το παιχνιδι με τα ορια? ή ειμαι λαθος και σε αυτο?

εμενα τις θεσεις μου τις ξερεις στις εχω ξαναπει στις ανοιχτες ή πολυγαμικες σχεσεις....ειμαι υπερ αρκει να συμμετεχουν και οι δυο σε αυτο και να ειναι πληρως συνειδητοποιημενοι για το τι κανουν....και προφανως πρεπει να υπαρχουν ορια...

συμφωνω, το θεμα ειναι τι γινεται οταν τα πραγματα γινονται σκατα....εκει ειναι που εχω κολλησει
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Λοιπον, μιας και το σαιτ αυτο ειναι οτι πρεπει, εχω να θεσω ενα ερωτημα που με απασχολει εδω και 3 μηνες. βασικα, με απασχολει εδω και αρκετο καιρο αλλα ας πουμε 3 μηνες. Ειμαι, μαλλον ημουνα με μια κοπελα 9 χρονια και ειχαμε ανοιχτη σχεση. Υπηρχαν ορια, π.χ. μια φορα το χρονο να πηδαμε καποιον αλλον/αλλην κλπ κλπ, γενικα, με ρεγουλο. Εγω, σιγουρα δεν το τηρησα, και εκεινη, σιγα σιγα ανεβαζε τον πηχη του κατα ποσο ανοιχτη μπορει να ειναι η σχεση. Τελικα, χωρισαμε, επειδη εγω το ζητησα, πριν 3 μηνες, διοτι το θεμα ειναι οτι οταν εισαι σε ανοιχτη σχεση γενικα κανονες δεν μπορουν να υπαρξουν καλως η' κακως. Εγω, τους εβαζα με να θετω ορια που δεν πρεπει να σπασουν. Εκεινη, με συναισθηματικη πιεση αναιρουσε τις δικες μου ερωτικες περιπετειες.

Μετα 3 μηνες, βλεπω τη φαση ως εξης. Υπαρχει το λεγομενο μπλε η' κοκκινο χαπι. Δηλαδη, μπορεις να παρεις μονο ενα απο αυτα. Το μπλε, ειναι μια κλειστη σχεση με τα οργιακια της ενω το κοκκινο χαπι που ειναι ανοιχτη χωρις κανονες (και με οργιακια). Οπως το βλεπω, για μενα, στη πρωτη περιπτωση η συναισθηματικη δεσμευση ειναι κοντα στο 100% ενω στη δευτερη, κοντα στο 0%.

Καταληγω οτι αυτες οι δυο λυσεις ειναι οι μοναδικες και δεν υπαρχει κατι μεταξυ αυτων. Δηλαδη, η' την εχω γκομενα μου και παμε για πιο σοβαρο η' σα πολυ καλο friend with benefits. Τι λετε?

Π
εγω δεν καταλαβα τι σχεση εχουν τα οργια με μια κλειστη σχεση ?

τελοσπαντων αν παρακαμψουμε αυτην την απορια μου , πιστευω οτι καπως ετσι ειναι τα πραγματα , ειναι αναλογα στον χαρακτηρα του καθενος και το βασικοτερο σε ποια περιοδο της ζωης του βρισκεται, θελω να πω οτι αλλα λεμε και κανουμε οταν ειμαστε 18 ή 28 ή 38 κτλ

απλα παιξε φιλε το παιχνιδι σου και οτι βγει  ;)
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
συμφωνω, το θεμα ειναι τι γινεται οταν τα πραγματα γινονται σκατα....εκει ειναι που εχω κολλησει

θα μου εξηγησεις τελικα γιατι γινανε σκατα? οταν τα πραγματα γινονται σκατα φιλε μου τοτε ή ξαναπροσδιοριζεις τα ορια και ξαναπροσπαθεις ή το διαλυεις και συνεχιζεις στην επομενη σχεση εχοντας μαθει απο τα λαθη σου
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
εγω δεν καταλαβα τι σχεση εχουν τα οργια με μια κλειστη σχεση ?

τελοσπαντων αν παρακαμψουμε αυτην την απορια μου , πιστευω οτι καπως ετσι ειναι τα πραγματα , ειναι αναλογα στον χαρακτηρα του καθενος και το βασικοτερο σε ποια περιοδο της ζωης του βρισκεται, θελω να πω οτι αλλα λεμε και κανουμε οταν ειμαστε 18 ή 28 ή 38 κτλ

απλα παιξε φιλε το παιχνιδι σου και οτι βγει  ;)

ε, ναι ετσι το βλεπω. Οτι γινει, θα γινει
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
θα μου εξηγησεις τελικα γιατι γινανε σκατα? οταν τα πραγματα γινονται σκατα φιλε μου τοτε ή ξαναπροσδιοριζεις τα ορια και ξαναπροσπαθεις ή το διαλυεις και συνεχιζεις στην επομενη σχεση εχοντας μαθει απο τα λαθη σου

Διοτι, βλεπω οτι δε παιζει πλεον να εχουμε ανοιχτη σχεση αν θελουμε να το παμε πιο σοβαρα.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Διοτι, βλεπω οτι δε παιζει πλεον να εχουμε ανοιχτη σχεση αν θελουμε να το παμε πιο σοβαρα.....

αυτο ειναι δικο σου πορισμα και επιθυμια? δικο της?κοινο? ή απλη εικασια?
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
αυτο ειναι δικο σου πορισμα και επιθυμια? δικο της?κοινο? ή απλη εικασια?

μα ειναι δυνατον να εχουν 2 ατομα σοβαρη σχεση οταν πηδιολογουνται με ασχετους δεξια κι αριστερα  :think:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Mήν κρίνετε εξ ιδίων (από εμάς τους δυό) τα αλλότρια, παλλακίδα μου.  :grin:

οκ :) :) αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει δυσκολια στο να διαχωρισουμε τα συναισθηματα απο την καβλα (συγχωρεστε την εκφραση...)
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
τι να σας πω, ειλικρινα μπραβο αν εχετε φτασει σε τετοιο επιπεδο, εγω παντως θα χαλιομουν να ηξερα πως η γυναικα που λατρευω πηδιεται με αλλους   :S  αλλο το να το υποθετω (γιατι το κερατο ειναι παντα πιθανο) κι αλλο να ειμαι βεβαιος
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.310
Πόντοι
25.467
οκ :) :) αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει δυσκολια στο να διαχωρισουμε τα συναισθηματα απο την καβλα (συγχωρεστε την εκφραση...)

Να σας υπενθυμίσω τι γίνεται όταν δεν συνεργάζονται τα δύο κεφάλια ενός άνδρα; Δεν χρειάζεται. Νομίζω ότι με κατανοείτε πλήρως. Επίσης όταν αυτό που αναφέρατε γίνεται πάθος, τυφλώνεται η κρίσις.  :grin:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
τι να σας πω, ειλικρινα μπραβο αν εχετε φτασει σε τετοιο επιπεδο, εγω παντως θα χαλιομουν να ηξερα πως η γυναικα που λατρευω πηδιεται με αλλους  :S  αλλο το να το υποθετω (γιατι το κερατο ειναι παντα πιθανο) κι αλλο να ειμαι βεβαιος

αμα πηδιοσασταν και οι δυο μαζι με μια κοπελιτσα ή ενα ζευγαρι θα σε χαλαγε? :grin:

Να σας υπενθυμίσω τι γίνεται όταν δεν συνεργάζονται τα δύο κεφάλια ενός άνδρα; Δεν χρειάζεται. Νομίζω ότι με κατανοείτε πλήρως. Επίσης όταν αυτό που αναφέρατε γίνεται πάθος, τυφλώνεται η κρίσις.  :grin:


αχ ποσα ξερετε τελικα.... :(
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.310
Πόντοι
25.467

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom