Νέα

Ενα θεμα ανοιχτης σχεσης για συζητηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pokahontas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
χωρις να εχω διαβασει ολες τις απαντησεις ( 8 σελιδες ειναι πολλες πρωι πρωι) την εννοια swingers την ξερετε? για κατι τετοιες καταστασεις ειναι
ναι μεν σε θελω αλλα θελω να το κανω που και που και με καμια αλλη. χωρις ψεματα , τυψεις κτλ

:rockon: αυτο λεω τοση ωρα...αλλο το ξενοπηδιεται ο καθενας με αλλους και αλλο το να γινεται παιχνιδι ως ζευγαρι :)
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.158
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
:rockon: αυτο λεω τοση ωρα...αλλο το ξενοπηδιεται ο καθενας με αλλους και αλλο το να γινεται παιχνιδι ως ζευγαρι :)

Δεν το βλεπουν ολοι ετσι. Πολλοι που εχω μιλησει, ειναι της αποψης οτι το να παιζεις μονος σου η' σε παρτουζες δεν εχει διαφορα. Και εχω ακουσει απο πολλες γκομενες να κολλανε σε παρτουζα με καποιον τυπο, πλην του γκομενου τους. Προσωπικα, οι παρτουζες ειναι λιγοτερο επιφοβες, αλλα στη θεωρια μοναχα. Η φωτια ειναι εκει και μπορεις ευκολα να καεις.

Παντως, μετα 9 χρονια σχεσης, πιστευω οτι για τον αντρα, ειναι αδυνατο να δεχεται η γυναικα του να πηδιεται με αλλους. Το δοκιμασα, και δε δουλευει, στη πραξη. Χανεις πιο πολλα απ' οσα κερδιζεις. δεν εχει να κανει με χαζοχαρουμενους κλπ κλπ. Οσο δυνατος και να εισαι και ασφαλης να νοιωθεις σε μια σχεση, οταν η γυναικα σου πηδηχτει, τοτε εσυ αρχιζεις να απομακρυνεσαι. Ειναι βιολογικο το θεμα. Ετσι αρχισε να γινεται και με 'μενα και εφτασα να χωρισω. Μου πηρε ενα χρονο να το καταλαβω.

Ξαναλεω, στη θεωρια ειναι οκ, στη πραξη δεν προκειται να αντεξει. Μιλαω, ευτυχως η' δυστυχως, εκ πειρας

Π
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Δεν το βλεπουν ολοι ετσι. Πολλοι που εχω μιλησει, ειναι της αποψης οτι το να παιζεις μονος σου η' σε παρτουζες δεν εχει διαφορα. Και εχω ακουσει απο πολλες γκομενες να κολλανε σε παρτουζα με καποιον τυπο, πλην του γκομενου τους. Προσωπικα, οι παρτουζες ειναι λιγοτερο επιφοβες, αλλα στη θεωρια μοναχα. Η φωτια ειναι εκει και μπορεις ευκολα να καεις.

Παντως, μετα 9 χρονια σχεσης, πιστευω οτι για τον αντρα, ειναι αδυνατο να δεχεται η γυναικα του να πηδιεται με αλλους. Το δοκιμασα, και δε δουλευει, στη πραξη. Χανεις πιο πολλα απ' οσα κερδιζεις. δεν εχει να κανει με χαζοχαρουμενους κλπ κλπ. Οσο δυνατος και να εισαι και ασφαλης να νοιωθεις σε μια σχεση, οταν η γυναικα σου πηδηχτει, τοτε εσυ αρχιζεις να απομακρυνεσαι. Ειναι βιολογικο το θεμα. Ετσι αρχισε να γινεται και με 'μενα και εφτασα να χωρισω. Μου πηρε ενα χρονο να το καταλαβω.

Ξαναλεω, στη θεωρια ειναι οκ, στη πραξη δεν προκειται να αντεξει. Μιλαω, ευτυχως η' δυστυχως, εκ πειρας

Π
τυπε το κινημα των swingers δεν ειναι αναπτυγμενο ακομα στην ελλαδα :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
άσε type είμαστε πολύ πίσω εμείς
τυπε στην ευρωπη το κινημα γνωριζει ανθιση
στην ελλαδα αυτο το κινημα μαζι με το κινημα του πασοκ παει απτο κακο στο χειροτερο :2funny:
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
τυπε στην ευρωπη το κινημα γνωριζει ανθιση
στην ελλαδα αυτο το κινημα μαζι με το κινημα του πασοκ παει απτο κακο στο χειροτερο :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
στο swingers δεν "γινετai αρπάξεις και si καμια από πίσω?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
στο swingers δεν "γινετai αρπάξεις και si καμια από πίσω?
δικε μου η πολυκοσμια εχει τετοιους κινδυνους
φαντασου να σου τυχει στην παρτουζα κανας λιλας,κανας λαγουδακης,ή τιποτα αλλοι τυποι :2funny:
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
δικε μου η πολυκοσμια εχει τετοιους κινδυνους
φαντασου να σου τυχει στην παρτουζα κανας λιλας,κανας λαγουδακης,ή τιποτα αλλοι τυποι :2funny:
δεν είναι να παίζεις με αυτούς ...δεν eίνε ίσοι οι κανόνες...είναι έμπειρη αυτοί
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
φιλε pocahontas το θεμα δεν ειναι βιολογικο ειναι κοινωνικο.
γιατι στην γερμανια , αγγλια κτλ δεν αντιμετωπιζουν βιολογικο προβλημα? εκει οι swingers ειναι πλεον κατι καθιερωμενο . μπορεις να βρεις τα παντα απο bar , clubs μεχρι health spa μονο για swingers ( ψαξε ) και φυσικα οχι του δικου μας "επιπεδου" ( βλεπε nirvana)
πραγματικα πιστευω οτι σε καποια χρονια θα ερθει και εδω αυτη η λογικη
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
φιλε pocahontas το θεμα δεν ειναι βιολογικο ειναι κοινωνικο.
γιατι στην γερμανια , αγγλια κτλ δεν αντιμετωπιζουν βιολογικο προβλημα? εκει οι swingers ειναι πλεον κατι καθιερωμενο . μπορεις να βρεις τα παντα απο bar , clubs μεχρι health spa μονο για swingers ( ψαξε ) και φυσικα οχι του δικου μας "επιπεδου" ( βλεπε nirvana)
πραγματικα πιστευω οτι σε καποια χρονια θα ερθει και εδω αυτη η λογικη

γιατι πολυ απλα δε μπορει να ξυπνησει ο μεσος ελληνας και να γινει swinger στα καλα του καθουμενου, τουλαχιστον οχι ακομα...το swinging και γενικοτερα η πολυγαμια εχει μια ολοκληρη φιλοσοφια-νοοτροπια απο πισω του δεν σημαινει απλα οτι θα γαμας περισσοτερες γκομενες ή θα τρως περισσοτερα πεη...ο ποκαχοντας ομως οπως διαβασες το πηγε ενα βημα παραπερα και δεν κανανε ακριβως ανταλλαγη συντροφων αλλα ο καθενας εκανε σεξ με διαφορετικα ατομα μονος του...οταν στις αλλες χωρες ειχαν το τουτι φρουτι και τη βιομηχανια του πορνο εδω επαιζε το ητα 8 του λεονιδα πειρατικα...οταν στις αλλες χωρες εξασκουνταν στο bdsm εδω το χαστουκι στον κωλο θεωρουνταν επιτευγμα...οταν στην αγγλια υπηρχαν τα Ann Summers εδω ψωνιζανε κοκκινα στρινγκ απο το πανερι...και οταν στις αλλες χωρες τα ζευγαρια κανανε live παιχνιδια στις καμερες σε σαιτ με αλλα ζευγαρια (και οχι μονο) εδω ανακαλυπτανε τους δονητες....ε οποτε βασει στατιστικης σε καμια 20αρια χρονια μπορει και να δεις swingers απο πεποιθηση και φιλοσοφια :)
υπαρχουν παντως ζευγαρια swsingers που γνωριζω τα οποια ειναι πολυ ευτυχισμενα αλλα ποτε μα ποτε δεν εχουν εξασκησει το σπορ εδω στην Ελλαδα περαν ελαχιστων εξαιρεσεων...συνηθως πανε σε κλαμπακια του εξωτερικου και εδω εχουν 1-2 ζευγαρια με τα οποια παιζουν...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Δεν το βλεπουν ολοι ετσι. Πολλοι που εχω μιλησει, ειναι της αποψης οτι το να παιζεις μονος σου η' σε παρτουζες δεν εχει διαφορα. Και εχω ακουσει απο πολλες γκομενες να κολλανε σε παρτουζα με καποιον τυπο, πλην του γκομενου τους. Προσωπικα, οι παρτουζες ειναι λιγοτερο επιφοβες, αλλα στη θεωρια μοναχα. Η φωτια ειναι εκει και μπορεις ευκολα να καεις.

Παντως, μετα 9 χρονια σχεσης, πιστευω οτι για τον αντρα, ειναι αδυνατο να δεχεται η γυναικα του να πηδιεται με αλλους. Το δοκιμασα, και δε δουλευει, στη πραξη. Χανεις πιο πολλα απ' οσα κερδιζεις. δεν εχει να κανει με χαζοχαρουμενους κλπ κλπ. Οσο δυνατος και να εισαι και ασφαλης να νοιωθεις σε μια σχεση, οταν η γυναικα σου πηδηχτει, τοτε εσυ αρχιζεις να απομακρυνεσαι. Ειναι βιολογικο το θεμα. Ετσι αρχισε να γινεται και με 'μενα και εφτασα να χωρισω. Μου πηρε ενα χρονο να το καταλαβω.

Ξαναλεω, στη θεωρια ειναι οκ, στη πραξη δεν προκειται να αντεξει. Μιλαω, ευτυχως η' δυστυχως, εκ πειρας

Π
Το ιδιο ισχυει και για την γυναικα τυπε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom