Νέα

Εκλογές 2012

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Matt LeBlanc
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17K
  • Εμφανίσεις 384K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πιστεύετε ότι θα γίνουν τελικά και άλλες εκλογές?

  • Ναι

    Ψήφοι: 182 71,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 73 28,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    255

petercanali

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
148
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
11
Ποιοί θα ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ:

1)Όλοι οι μισθοδοτούμενοι από το ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΕΝΙΚΩΣ. Μέσα και ΔΕΚΟ , ΔΗΜΟΙ , ΜΚΟ (οι οποίες στην Ελλάδα είναι ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ).
2)Οι εργαζόμενοι σε εταιρείες Καναλαρχών-Εκδοτών-Μεγαλοεργολάβων. Οι υπάλληλοι των ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΩΝ που είχε πει ο Χοντρός (που τους έκλανε τα @@ 5,5 χρόνια). Οι υπάλληλοι δηλ. του ΔΟΛ, ΠΗΓΑΣΟΥ, ΑΚΤΩΡΑ, ΑΤΕΜΚΕ , ΙΝΤΡΑΚΟΜ κτλ κτλ κτλ
3)Διάφοροι επιχειρηματίες ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ και οι πρατρεχάμενοί τους.
4)Καθηγητάδες Πανεπιστημίων , ΔΕΠ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ και λοιποί παρατρεχάμενοι, εκ των οποίων το 75% ανήκει στο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ. Το καθηγητηλικι προσφερει τρελη εξασφαλιση πελατειας στις επαγγελματικές τους καρριέρες και πολλαπλάσεις χρεώσεις (π.χ. επίσκεψη συνηθισμένου Παθολόγου 40€ , επίσκεψη Καθηγητή Παθολογίας 200€).
5)Σύζυγοι , παιδιά και γονείς όσων ανήκουν στις 4 προηγούμενες κατηγορίες.



σωστά όλα αυτά και με το παραπάνω. Πασοκ, και οχι μονο (τα υπολοιπα δεν πανε πισω) είναι κόμματα υπηρέτριες του Δημοσίου. Φανταστείτε να δήλωναν προεκλογικά: δεν συμφωνούμε με τις προσλήψεις χιλιάδων αργόμισθων που έγιναν την τελευταία δεκαετία, πρέπει να γίνει αξιολογηση, οι επιορκοι πρεπει να τιμωρούνται παραδειγματικά και να απολυονται, θα σαρώσουμε ο,τιδήποτε συντεχνιακό, (Πανεπιστήμια, ΜΜΕ, κτλ). Τί θα συνέβαινε? Ενδεχομένως δεν θα έπιαναν ούτε το όριο εισόδου στη Βουλή. Ειδικά, υπό συνθήκες κρίσης, ετοιμαστείτε να ακούσετε τρελές υποσχέσεις το προσεχές διάστημα (προσλήψεις στο Δημόσιο, φοροαπαλλαγές και επιδόματα), και μόλις βελτιωθούν λίγο οι οικονομικοί δείκτες, θα αρχίσουμε να το παίζουμε Ελβετία πάλι. Το ΠΑΣΟΚ μαλλον θα πάρει ποσοστα σαφώς μεγαλύτερα απο αυτά των δημοσκοπήσεων, η ΝΔ  θα κινηθεί κάπου στο σημερινό επίπεδο των δημοσκοπήσεων, και ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ. ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ: Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ Η ΣΑΒΟΥΡΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΗΝΕΚΕΣ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΧΤΙΖΟΥΝ ΣΧΟΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ, ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΧΕΧΕΧΕ.
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Το ΠΑΣΟΚ θα παρει τουλαχιστον 20-25%,μην ακουτε τους πρωην ψηφοφορους του που το βριζουν και λενε τα γνωστα "να μου κοπει το χερι αν το ξαναψηφισω" και τετοια.Το ιδιο θα συμβει και με τη ΝΔ με ποσοστα στο 30%+.Οι δυο τους θα κανουν μια κυβερνηση αντιγραφο της σημερινης απλα με αλλη αναλογια υπουργων.Ο Παπαδημος θα ειναι σιγουρα μεσα στη κυβερνηση σε ειδικο ρολο σχετικο με την οικονομια.
 

Titan

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2009
Μηνύματα
786
Like
2
Πόντοι
6

Μπαντούμ τςςςςςς!

drummer-swirling-drumsticks.gif
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
εγω παντως ειχα πεισθει μετα την τελευταια του ομιλια πριν τα τελευταια μετρα
ηθελα να βαδισω και εγω στον δρομο του σοσιαλισμου :rockon:
θα τον ψηφιζα γιατι με επεισε ο λογος του
αλλα τωρα τον μπενυ δεν τον γουσταρω
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166

Μπαντούμ τςςςςςς!

drummer-swirling-drumsticks.gif
δεν χρειαζετε να εισαι η ροζιτα σοκου για να καταλαβεις οτι ολα τα κοπροσκυλα που οφειλουν το ειναι τους στον ανδρεα μας πηγαν να ψηφισουν..ολοι ανω των 50..ητοι 30αρηδες βοσκοι το 1980..

ενα πλανο που πηρε η καμερα μεσα στο μπουρδελο νομιζα οτι βλεπω καπη..

εξαιρεση τα κοπροσκυλα που ηταν πισω απο τις καλπες που ηταν στα 30..αυτοι ευελπιστουν να χωθουν καπου..

οπως και να εχει, για τους ανθρωπους που μαζευουν απο τα σκπυπιδιααυτους που αυτοκτονησαν και αυτους που κλαινε απο πονο, εχω υποσχεθει οτι εαν πετυχω τις προσεχης μερες πασοκο κατω των 55 μονο του με σημαια θα νιωσει 115 κιλα να τον λιωνουν..θα του σπασω τα μουτρα..

τερμα
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
αριστερα! παπαρηγα κουβελης τσιπρας (και αλλα μικρα αριστερα κομματα) να παρουν 45-55% και οι 3-4-5  μαζι και σου λεω εγω αν θα κανουν κυβερνηση! εδω το κκε (με το αγωνιστη φλωρακη) εκανε κυβερνηση με τη νδ το 1989  με τα "ξαδερφια" της δε θα κανει? αν διανοηθει η αλεκα να το κανει αυτο πρεπει να τη κρεμασουμε!  πρεπει να πιστεψει ο κοσμος στην αριστερα! η ελλαδα ειναι το πειραμα του πως η μεσαια ταξη του ανεπτυγμενου δυτικου κοσμου (ευρωπη αμερικη) θα φτωχοποιηθη, για να ξαναγινουν ανταγωνιστικες οι οικονομιες τους (σε σχεση με ασια λατινικη αμερικη αφρικη)    δεν  θα σωσουμε μονο τον ελληνικο λαο αν βγαλουμε αριστερα, αλλα και ολους τους αλλους λαους! και απ το ευρω δε βγαινουμε ουτε με αριστερα, απλα θα εχουμε πιο κοινωνικο κρατος "σκανδιναυικου" τυπου    και  οχι   100-200 χιλιαδες  μαιμου  συνταξεις ταχα μου αναπηρων και τυφλων
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
οπως και να εχει, για τους ανθρωπους που μαζευουν απο τα σκπυπιδιααυτους που αυτοκτονησαν και αυτους που κλαινε απο πονο, εχω υποσχεθει οτι εαν πετυχω τις προσεχης μερες πασοκο κατω των 55 μονο του με σημαια θα νιωσει 115 κιλα να τον λιωνουν..θα του σπασω τα μουτρα..

τερμα


[size=20pt]προσοχη προσοχη

περνα ο φου φου [/size]


:2funny:  :2funny: :2funny:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
εγω παντως ειχα πεισθει μετα την τελευταια του ομιλια πριν τα τελευταια μετρα
ηθελα να βαδισω και εγω στον δρομο του σοσιαλισμου :rockon:
θα τον ψηφιζα γιατι με επεισε ο λογος του
αλλα τωρα τον μπενυ δεν τον γουσταρω

Γιατί τύπε δεν γουστάρεις Μπένυ;
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
τυπε ο γιωργακης ηθελε να φτιαξει κρατος
τωρα θα φυγει θα παει στην μινεσοτα και θα κλαιτε :grin:

Δυσαναπλήρωτο κενό, γιαυτό έχει πέσει μια εθνική κατάθλιψη τώρα τελευταία.  :(

Που θα ξαναβρούμε τέτοιο ηγέτη; Τρελλή αχαριστία.  >:(

 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Μόνο ο Γιώργος ήταν ειλικρινής, τον φάγανε τα συμφέροντα τύπε. 
Eλπίζω να κάνετε πλάκα έτσι? Γιατί να το λένε τίποτα γερόντια της Κρήτης, πάει κι έρχεται, αλλά όχι και νεότεροι άνθρωποι που έχουν υποτίθεται πιο λογικό μυαλό.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Eλπίζω να κάνετε πλάκα έτσι? Γιατί να το λένε τίποτα γερόντια της Κρήτης, πάει κι έρχεται, αλλά όχι και νεότεροι άνθρωποι που έχουν υποτίθεται πιο λογικό μυαλό.
γιαυτο και θελαμε γιωργακη τυπε
γιατι ειχε νεες ιδεες και νοοτροπιες
ηθελε να κανει την ελλαδα ενα συγχρονο ευρωπαικο κρατος :rockon:
και δεν ελεγε ποτέ ψεματα στον λαο
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
γιαυτο και θελαμε γιωργακη τυπε
γιατι ειχε νεες ιδεες και νοοτροπιες
ηθελε να κανει την ελλαδα ενα συγχρονο ευρωπαικο κρατος :rockon:
και δεν ελεγε ποτέ ψεματα στον λαο

Πες τα ρε απόλυτε.  :rockon:

Ακου κάναμε πλάκα.  :S
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.715
Κριτικές
126
Like
7.730
Πόντοι
7.885
Εμείς οι πιρφόροι φανατικά ΠΑΣΟΚ :rockon: :rockon:.Δεν το αλλάζουμε με τίποτα :grin: :grin:.Άμα δεν ήταν αυτοί οι ήρωες αυτού του κόμματος σήμερα θα είχαμε χρεοκοπήσει και θα είχαμε γυρίσει στην δραχμή :headbang: :headbang:.Είναι εθνικό καθήκον να ψηφίσουμε το κόμμα που μας έσωσε από το χείλος του γκρεμού και μας έδωσε το φιλί της ζωής στην οικονομία ;) ;).Εμένα μου υποσχέθηκαν ότι θα μου επιστρέψουν και όσα ''παραπάνω'' μου πήραν για τον άθλο που έκαναν και ότι θα με βάλουν και σε δεύτερη θέση στο δημόσιο να παίρνω κι ένα ''συμβολικό'' μισθό επιπλέον :sunglasses: :sunglasses:.Είναι πάντως το κόμμα της καρδιάς μου :cheesy: :cheesy:
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
οι μαλακες και οι αγανακτισμενοι...... :jerking: :tickedoff: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom