Νέα

Εκλογές 2012

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Matt LeBlanc
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17K
  • Εμφανίσεις 384K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πιστεύετε ότι θα γίνουν τελικά και άλλες εκλογές?

  • Ναι

    Ψήφοι: 182 71,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 73 28,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    255

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Η τύπα πέρνει σύνταξη ολυμπιακής και οσονούπο και βολευτή + οτι πέρνει χοντρη διατροφή από τον ατυχή μακακα εισαγωγέα που έκανε το μεγαλό λάθπς της ζζωής του

Ναι, μια πραγματική σοσιαλίστρια.
 

lolos666

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2010
Μηνύματα
325
Like
36
Πόντοι
1
Θα το έχεται καταλάβει οι περισσότεροι οτι οι εταιρείες δημοσκοπήσεων, παίζουν ένα βρόμικο παιχνίδι, για να κατευθήνουν τους ψηφοφόρους σε αυτούς που τους πληρόνουν.

Το 8% στο ΠΑΣΟΚ ειναι ένα ακομα μεγάλο ψέμα. Σιγά μην ο Μπένι σκοτόνονταν να γινει αρχηγός ενός κόμματος που θα έπερνε 8%.
Ο σκληρός κομματικός πυρήνας ένος κομματος τύπου ΜΠΑΑΘ δεν ειναι μόνο 8%. Ειναι πολύ περισσοτερο από 10%. Αν συνηπολογίσουμε και τα ΜΜΕ που ελεγχουν ανεβένουμε στο +20%.

Το ερώτημα ειναι όμως, ποιοι θα ψηφίσουν Πασοκ στις επερχόμενες εκλογές;;
Απάντηση!  
 

Συνημμένα

  • zigos20se20vodia1.jpg
    zigos20se20vodia1.jpg
    44,3 KB · Εμφανίσεις: 14

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Εμείς οι πιρφόροι φανατικά ΠΑΣΟΚ :rockon: :rockon:.Δεν το αλλάζουμε με τίποτα :grin: :grin:.Άμα δεν ήταν αυτοί οι ήρωες αυτού του κόμματος σήμερα θα είχαμε χρεοκοπήσει και θα είχαμε γυρίσει στην δραχμή :headbang: :headbang:.Είναι εθνικό καθήκον να ψηφίσουμε το κόμμα που μας έσωσε από το χείλος του γκρεμού και μας έδωσε το φιλί της ζωής στην οικονομία ;) ;).Εμένα μου υποσχέθηκαν ότι θα μου επιστρέψουν και όσα ''παραπάνω'' μου πήραν για τον άθλο που έκαναν και ότι θα με βάλουν και σε δεύτερη θέση στο δημόσιο να παίρνω κι ένα ''συμβολικό'' μισθό επιπλέον :sunglasses: :sunglasses:.Είναι πάντως το κόμμα της καρδιάς μου :cheesy: :cheesy:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Μην ξεχνάμε ότι το ΠΑΣΟΚ έδωσε τη λύση στο ΤΡΟΜΕΡΟΤΕΡΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΠΟΤΕ Η ΧΩΡΑ.
ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΟΥ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ.

ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΠΟΥ ΖΗΜΙΩΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Η ΚΑΘΑΡΣΗ ΗΛΘΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Μην ξεχνάμε ότι το ΠΑΣΟΚ έδωσε τη λύση στο ΤΡΟΜΕΡΟΤΕΡΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΠΟΤΕ Η ΧΩΡΑ.
ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΟΥ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ.

ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΠΟΥ ΖΗΜΙΩΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Η ΚΑΘΑΡΣΗ ΗΛΘΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ.
ρε λακη εδω πνιξανε χρηματιστηρια ζιμενς ομολογα και εσυ λες για τα πταισματα... :2funny: :2funny:
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
Επειδη εχθες προσπάθησα για πρωτη φορά στην συμμετοχή μου στο μπου.κομ να μιλήσω για πολιτική και κατάλαβα πως με ελάχιστες εξαιρέσεις, οι τύποι που μιλούσα ήταν τυπάκια κομματοποιημένα μέχρι το κόκαλο, που μιλούσαν για δεξια, αριστερά κλπ. Το ερώτημα που θέτω είναι απλό, πιστευεται πως μας πέρνει ακόμη να αμπελοφιλοσοφούμε περι δεξιας, αριστεράς κλπ ή πλέον πρεπει να ψηφίσουμε με γνώμονα την επιθυμία μας για συμβιβασμό ή όχι με το μνημόνιο. Προσωπικά θεωρω πως σε αυτες τις εκλογές εμμέσως πλην σαφώς θα κλειθούμε να αποφασίσουμε εαν είμαστε σύμφωνοι με το μνημόνιο ή οχι, οπότε το ζήτημα είναι εθνικό και όχι πολιτικό. Με λίγα λόγια την αναμέτρηση την βλέπω σαν μια διαμάχη μνημονιακών και μη μνημονιακών κομμάτων.  Συμφωνείται?
Ενα προκαταβολικό ευχαριστώ για όσους θα συμμετάσχουν στην ψηφοφορία και ελπίζω να ήμουν κατανοητός.
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Επειδη εχθες προσπάθησα για πρωτη φορά στην συμμετοχή μου στο μπου.κομ να μιλήσω για πολιτική και κατάλαβα πως με ελάχιστες εξαιρέσεις, οι τύποι που μιλούσα ήταν τυπάκια κομματοποιημένα μέχρι το κόκαλο, που μιλούσαν για δεξια, αριστερά κλπ. Το ερώτημα που θέτω είναι απλό, πιστευεται πως μας πέρνει ακόμη να αμπελοφιλοσοφούμε περι δεξιας, αριστεράς κλπ ή πλέον πρεπει να ψηφίσουμε με γνώμονα την επιθυμία μας για συμβιβασμό ή όχι με το μνημόνιο. Προσωπικά θεωρω πως σε αυτες τις εκλογές εμμέσως πλην σαφώς θα κλειθούμε να αποφασίσουμε εαν είμαστε σύμφωνοι με το μνημόνιο ή οχι, οπότε το ζήτημα είναι εθνικό και όχι πολιτικό. Με λίγα λόγια την αναμέτρηση την βλέπω σαν μια διαμάχη μνημονιακών και μη μνημονιακών κομμάτων.  Συμφωνείται?
Ενα προκαταβολικό ευχαριστώ για όσους θα συμμετάσχουν στην ψηφοφορία και ελπίζω να ήμουν κατανοητός.

Εννοείται.
 

Επισκέπτης
οι εκλογες που θα γινουν θα ειναι τυπικες για να κλεισουν τα στοματα για κανα 3μηνο και βλεπουμε...
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
ρε μοντς θα με τρελάνεται? Το ερώτημα που έθεσα ήταν συγκεκριμένο και δεν κολάει στην γενική συζήτηση περι εκλογων 2012, γιατί πολύ απλά όποιος δει τον τίτλο ούτε καν που θα μπεί να διαβάσει ή να συμμετέχει στην ψηφοφορία εαν δεν είναι ένας από τα κομματοποιημένα αρρωστάκια του σάιτ. Παρακαλώ να πάψει η συγχώνευση γιατι έτσι θα αλιωθει το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας ευχαριστω.
 

Επισκέπτης
Πάμε λοιπόν ....

ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥ ΜΕΝΙΟΥ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
ένα θεματάκι το 'χεις με την κοπρολαγνεία... :uglystupid:

Ο Λάκης έχει πολλά  θεματα, γενικά χάνει λάδια από παντού.

Αλλά τον πάω γιατί είναι αντιπασόκος.

Ο κοινός μας αγώνας μας ενώνει :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
ολος ο κοσμος λεει να ψηφίσουμε ενα μικρο κόμμα σε αυτες τις εκλογες.ετσι και εγω λεω να ριξω την ψηφο μου στο ΠΑΣΟΚ. :sunglasses:
 

tsilibourditsas

Μέγας
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
836
Κριτικές
17
Like
97
Πόντοι
4.165
Εγώ πάντως θα ήθελα την λίστα όσων πήγαν και ψήφισαν Βενιζέλο, και μάλιστα πλήρωσαν για να τον ψηφίσουν. Μόνο άτομα που έχουν βγάλει τρελά λεφτά σε βάρος όλων των υπολοίπων θα έκαναν κάτι τέτοιο μετά από ότι έχει συμβεί (κοινώς οι "τα φάγαμε"). Δεν χρειάζεσαι καν δικαστήριο έπειτα, τους ρίχνεις από ένα τεράστιο πρόστιμο με τις πιθανότητες να τιμωρηθούν "αθώοι" να είναι σχεδόν μηδενικές  :P.
 

TAFTAAR

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22.576
Κριτικές
13
Like
202
Πόντοι
4.525

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
πραγματικα ρε πουστη μου


ξεπερναει ο δεικτης νοημοσυνης του ελληνα τα 10 IQ?

υστερα απο τοσα σκανδαλα..

ρουσφετια..

κλοπες δημοσιου χρηματος...

αποπειρα δολοφονιας του καραμανλη..

και η ΝΔ μαζευει 22 της εκατο?  :headbang: :headbang:  :helpplea:   


μια ζωη τα ιδια και τα ιδια  :jerking:

κυβερνηση εθνικης σωτηρια χρειαζεται... οπως στην ιταλια... μια χαρα τα παει ο μοντι..
 

tsilibourditsas

Μέγας
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
836
Κριτικές
17
Like
97
Πόντοι
4.165
πραγματικα ρε πουστη μου


ξεπερναει ο δεικτης νοημοσυνης του ελληνα τα 10 IQ?

υστερα απο τοσα σκανδαλα..

ρουσφετια..

κλοπες δημοσιου χρηματος...

αποπειρα δολοφονιας του καραμανλη..

και η ΝΔ μαζευει 22 της εκατο?  :headbang: :headbang:  :helpplea:     


μια ζωη τα ιδια και τα ιδια  :jerking:

κυβερνηση εθνικης σωτηρια χρειαζεται... οπως στην ιταλια... μια χαρα τα παει ο μοντι..

Επειδή αυτό λένε τα media; Και εμάς εδώ όταν τα πράγματα ήταν καλά όλο καλές κουβέντες λέγανε... Ο τεχνοκράτης εκεί έκανε πολύ λιγότερα από τον δικό μας γιατί δεν υπήρχε ανάγκη όπως εδώ και όμως ακούει μόνο καλά λόγια. Μάντεψε γιατί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom