Νέα

Έχετε δάνεια - κάρτες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 421
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

milfslover

Μέγας
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
4.175
φιλε θανατε δε θελω να σε απογοητευσω αν και δε ξερω πολλα πραγματα δυσκολα θα σου δωσουν δανειο την τωρινη εποχη οι πουσταραδες
 

θάνατος

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
609
Like
5
Πόντοι
6
καλώς βρε παιδιά, θα δω τι μπορώ να κάνω, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 

MB C 200

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2010
Μηνύματα
374
Like
0
Πόντοι
1
Μία πιστωτική, σε υγιέστατη κατάσταση και πληρωμένη ΠΑΝΤΑ στο σύνολο του χρεωστούμενου μηνιαίου ποσού. Ταυτόχρονα κάνω χρήση ΟΛΩΝ των προνομίων/ευεργετημάτων που απορρέουν από την κατοχή της.
:thumbsup: :thumbsup:
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
εχω πιστωτικες καρτες..........................
 

plastic20

Νέο Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2011
Μηνύματα
3
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
παιδιά, μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Θέλω 20.000 ευρώ δάνειο για μεγάλη ανάγκη (υπόψην δεν είμαι μαυρισμένος απο Τηρεσία ούτε χρωστάω πουθενά), ένας θείος μου μπαίνει ως εγγυητής με ένα σπίτι που έχει(είναι βέβαια 82 ετών) σε τρεις τράπεζες που πήγα δε μου δίνουν επειδή έχει μεγάλη ηλικία ο εγγύητης.


Έχετε κάτι υπόψη σας για το τι μπορώ να κάνω και σε πια τράπεζα να αποτανθώ,



ευχαριστώ

μεχρι τα 70-75 ειναι το οριο για τον εγγυητη αναλογα την τραπεζα
με 82 χρονων δεν το κανει καμια τραπεζα
 

Επισκέπτης
Ανοιγω αυτο το θεμα , αγαπητοι φιλοι μου  σχετικα με το τελος των πιστωτικων καρτων. Οι ποιο πολλοι απο εμας εχουμε ακυρωσει και εχουμε ξωφλησει πληρως τις πιστωτικες καρτες μας προς τις Τραπεζες . Ποιος απο εδω και περα θα σκεφτει να ξαναβγαλει πιστωτικη καρτα στο μελλον, εγω παντως φιλοι μου  δεν προκειτε να μην ξαναβγαλω πιστωτικη καρτα ποτε στην ζωη μου το εχω ορκιστει στο Θεο.. Μιλαμε περασα απο πολυ ασχημο ψυχολογικο πολεμο ( τρικυμια )απο τις εισπρακτικες εταιριες. Το μονο που καταφερανε οι Τραπεζες ειναι να γινουν απολυτα μισητες απεναντι στο κοσμο. Καλα μιλαμε οι εισπρακτικες εταιριες εχουν κανει μεγαλη ζημια στις Τραπεζες, αυτο θα εμφανιστει στα επομενα 2-3 χρονια οταν θα εχουν απολυτη πληρης ζημια στα κερδη τους οι Τραπεζες. Κανενας δεν θα θελει να εχει ξανα ουδεν μια συναλλαγη μαζι τους. Ας προσεχανε?

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

TYRAEL

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
26.557
Κριτικές
54
Like
226
Πόντοι
7.195
χρησιμοποιώ μόνο μετρητά....
και κάρτα να είχα, ποτέ δεν θα αγόραζα κάτι με τη λογική ότι θα το πληρώσω αργότερα...
{ωστόσο, πολλές φορές έχω αγοράσει με μετρητά, αγαθά που δεν ήταν και πρώτης προτεραιότητας...}
προσέχουμε για να έχουμε....
 

kolovi8ometro

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2011
Μηνύματα
118
Like
0
Πόντοι
1
Δεν προλαβαινες να αγοραζεις στραπον τυπε?
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Ανοιγω αυτο το θεμα , αγαπητοι φιλοι μου  σχετικα με το τελος των πιστωτικων καρτων. Οι ποιο πολλοι απο εμας εχουμε ακυρωσει και εχουμε ξωφλησει πληρως τις πιστωτικες καρτες μας προς τις Τραπεζες . Ποιος απο εδω και περα θα σκεφτει να ξαναβγαλει πιστωτικη καρτα στο μελλον, εγω παντως φιλοι μου  δεν προκειτε να μην ξαναβγαλω πιστωτικη καρτα ποτε στην ζωη μου το εχω ορκιστει στο Θεο.. Μιλαμε περασα απο πολυ ασχημο ψυχολογικο πολεμο ( τρικυμια )απο τις εισπρακτικες εταιριες. Το μονο που καταφερανε οι Τραπεζες ειναι να γινουν απολυτα μισητες απεναντι στο κοσμο. Καλα μιλαμε οι εισπρακτικες εταιριες εχουν κανει μεγαλη ζημια στις Τραπεζες, αυτο θα εμφανιστει στα επομενα 2-3 χρονια οταν θα εχουν απολυτη πληρης ζημια στα κερδη τους οι Τραπεζες. Κανενας δεν θα θελει να εχει ξανα ουδεν μια συναλλαγη μαζι τους. Ας προσεχανε?
εχεις σκεφτει οτι οι τραπεζες δεν θα θελουν να βγαζουν πιστωτικες με την ιδια ευκολια που εβγαζαν πτιν;;
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ρε παιχτες, ενα μωρακι μουλεγε χτες οτι της εστειλαν τη δοση της καρτας απο 150 ευρω που ειχε μεχρι τωρα, στα 400 ευρω. ειναι νομιμο αυτο? πληρωνε κανονικα στην ωρα τους τις δοσεις και δεν ειχε κανει νεες αγορες
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
καλα κανεις φιλε και αναφερεις ξανα το θεμα με τις τραπεζες και τις καρτες και θα ελεγα πως αντι να βγαινουν ορισμενοι εξυπνοι και να λενε οτι δεν βγαζουν πιστωτικη καρτα η' το τι θελουν οι τραπεζες καλυτερα ειναι σε αυτο το θρεντ να λεμε τι θελουμε εμεις απο τις τραπεζες .. που εχουμε βγαλει καρτες η' εχουμε παρει δανεια,χτες αποφασισα να γραψω κατι που δεν ξερω αν δημοσιευθει σχετικα με τη περιβοητη ρυθμιση οφειλων,ενδεικτικα ν αναφερω οτι σε δυο περιπτωσεις αλλα μου ειπαν προφορικα και γραπτως και αλλα οταν πηγα να υπογραψω,ενοειται οτι δεν υπεγραψα
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
εχεις σκεφτει οτι οι τραπεζες δεν θα θελουν να βγαζουν πιστωτικες με την ιδια ευκολια που εβγαζαν πτιν;;

Ορθόν...
Η λογική του "μια καρτούλα, ένα καταναλωτικούλι" σε όποιον περνούσε σε ακτίνα 100 μ. απο το κατάστημα ή η δυνατότητα έκδοσης πιστωτικών καρτών ακόμη και σε ψιλικατζίδικα έχει περάσει ευτυχώς...
Από κει και πέρα, για το φόρτωμα με χρέη ισχύει το "μισή ντροπή δική τους, μισή ντροπή δική μας"...
Η έκδοση κάρτας δεν ήταν υποχρεωτική, πολλώ δε μάλλον η χρήση της...
Ως λαός υποκύψαμε εύκολα στις σειρήνες του καταναλωτισμού και για αυτό δεν φαίνε μονόν οι τράπεζες...
Στην τελική τα προϊόντα τους απευθύνονται σε ενήλικες.
Βέβαια, έχω περιέργια να δω πως θα τη βγάλουν καθαρή και οι ίδιες οι τράπεζες αφού τα δάνεια πάσης φύσεως και οι κάρτες σκάνε σε ομοβροντίες.
Όσο για αυτούς που έχουν χρέη, σήμερα είνα καλύτερο να χρωστάς παρά να σου χρωστάνε (εκτός αν έχεις παρατσούκλι ντουλαπίνο και στέλνεις τούρτες)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ρε παιχτες, ενα μωρακι μουλεγε χτες οτι της εστειλαν τη δοση της καρτας απο 150 ευρω που ειχε μεχρι τωρα, στα 400 ευρω. ειναι νομιμο αυτο? πληρωνε κανονικα στην ωρα τους τις δοσεις και δεν ειχε κανει νεες αγορες

Πες στο μωρό να τσεκάρει την ανάλυση των χρεώσεων μπας και του έχουν φορτώσει καμια συναλλαγή που δεν έκανε και αν ναι, να διακτινιστεί στην τράπεζα να υποβάλει άρνηση...
Τώρα αν το μωρό πληρωνε μόνο ελάχιστες καταβολές και κάποια στιγμή μαζεύτηκε πράμα, δεν το ξέρω...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ορθόν...
Η λογική του "μια καρτούλα, ένα καταναλωτικούλι" σε όποιον περνούσε σε ακτίνα 100 μ. απο το κατάστημα ή η δυνατότητα έκδοσης πιστωτικών καρτών ακόμη και σε ψιλικατζίδικα έχει περάσει ευτυχώς...
Από κει και πέρα, για το φόρτωμα με χρέη ισχύει το "μισή ντροπή δική τους, μισή ντροπή δική μας"...
Η έκδοση κάρτας δεν ήταν υποχρεωτική, πολλώ δε μάλλον η χρήση της...
Ως λαός υποκύψαμε εύκολα στις σειρήνες του καταναλωτισμού και για αυτό δεν φαίνε μονόν οι τράπεζες...
Στην τελική τα προϊόντα τους απευθύνονται σε ενήλικες.
Βέβαια, έχω περιέργια να δω πως θα τη βγάλουν καθαρή και οι ίδιες οι τράπεζες αφού τα δάνεια πάσης φύσεως και οι κάρτες σκάνε σε ομοβροντίες.
Όσο για αυτούς που έχουν χρέη, σήμερα είνα καλύτερο να χρωστάς παρά να σου χρωστάνε (εκτός αν έχεις παρατσούκλι ντουλαπίνο και στέλνεις τούρτες)

+100000

έτσι έχεις πολλούς να εύχονται να είσαι καλά στην υγεία σου μπας και τους δώσεις τα δανεικά πίσω...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Πες στο μωρό να τσεκάρει την ανάλυση των χρεώσεων μπας και του έχουν φορτώσει καμια συναλλαγή που δεν έκανε και αν ναι, να διακτινιστεί στην τράπεζα να υποβάλει άρνηση...
Τώρα αν το μωρό πληρωνε μόνο ελάχιστες καταβολές και κάποια στιγμή μαζεύτηκε πράμα, δεν το ξέρω...

παιχτη τη ρωτησα και γω και μου ειπε οτι δεν εχει λαθη ο λογαριασμος, οι αγορες που αναγραφονται ειναι σωστες. μεχρι τωρα πληρωνε ακριβως οτι ποσο της στελνανε σα δοση, ξυπνησαν μια μερα τωρα και της βαλανε 400 ευρω δοση. εγω της ειπα να τους γραψει σταρχιδια της να μη πληρωσει απο εδω και μπρος, αφου δε κερδισε τπτ που ηταν τυπικη στις πληρωμες. τι λες?
 

Επισκέπτης
+100000

έτσι έχεις πολλούς να εύχονται να είσαι καλά στην υγεία σου μπας και τους δώσεις τα δανεικά πίσω...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Λες εκει στην αγροτικη τραπεζα να κανουν το σταυρο τους ολη μερα μη μου συμβει κατι και δεν παρουν τα 20000 που τους χρωσταω ?  :2funny: :2funny:


Παντως η κατασταση με τα χρεη δεν ειναι αστεια. Σχεδον ολος ο κοσμος χρωσταει και καποιοι ειναι πολυ βαθια χωμενοι στα σκατα. Χτες βραδι συναντησα ενα συμαθητη μου, που ειχα χρονια να δω. Προσφατα χωρισμενος μου περιεγραφε την κατασταση του και με πηρε απο κατω. Ο τυπος μου ειπε οτι ειναι ενα βημα πριν την αυτοκτοκια ή το τρελαδικο. Θα σταθω σε μια φραση απο τα πολλα που μου ειπε, η οποια φραση χαραχτηκε στο μυαλο μου. <<Το χειροτερο ειναι το βραδι που δεν μπορω να κλεισω ματι. Βλεπω το κρεβατι σαν εχθρο μου. Ξαπλωνω και στριφογυριζω ολη τη νυχτα. Ζητημα ειναι αν κοιμαμε 2 ωρες την ημερα.>> Τον ανθρωπο τον εχουν τρελανει τραπεζες, χοντρεμποροι, ΤΕΒΕ, ΙΚΑ, λογαριασμοι, δηκαστηρια με την πρωην γυναικα του. Το ακουγα τον λυπομουν, αλλα απο μεσα μου ελεγα, παλι καλα που εγω μπορω και κοιμαμε τουλαχιστον.
 

panospatisia

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2008
Μηνύματα
36
Like
0
Πόντοι
0
Ανοιγω αυτο το θεμα , αγαπητοι φιλοι μου  σχετικα με το τελος των πιστωτικων καρτων. Οι ποιο πολλοι απο εμας εχουμε ακυρωσει και εχουμε ξωφλησει πληρως τις πιστωτικες καρτες μας προς τις Τραπεζες . Ποιος απο εδω και περα θα σκεφτει να ξαναβγαλει πιστωτικη καρτα στο μελλον, εγω παντως φιλοι μου  δεν προκειτε να μην ξαναβγαλω πιστωτικη καρτα ποτε στην ζωη μου το εχω ορκιστει στο Θεο.. Μιλαμε περασα απο πολυ ασχημο ψυχολογικο πολεμο ( τρικυμια )απο τις εισπρακτικες εταιριες. Το μονο που καταφερανε οι Τραπεζες ειναι να γινουν απολυτα μισητες απεναντι στο κοσμο. Καλα μιλαμε οι εισπρακτικες εταιριες εχουν κανει μεγαλη ζημια στις Τραπεζες, αυτο θα εμφανιστει στα επομενα 2-3 χρονια οταν θα εχουν απολυτη πληρης ζημια στα κερδη τους οι Τραπεζες. Κανενας δεν θα θελει να εχει ξανα ουδεν μια συναλλαγη μαζι τους. Ας προσεχανε?

δούλευα σε εισπρακτική εταιρεία παλιά
πιστεψέ με φίλε μου οι εισπρακτικές εταιρείες έχουν εξασφαλίσει στις τράπεζες τόσα λεφτά, που οι τράπεζες τους παίρνουν πίπες

κάθε μήνα, ένας μέτριος σε απόδοση υπάλληλος, για μία μόνο τράπεζα έφερνε κέρδος στην τράπεζα περίπου 150.000 ευρώ, οπότε οι τράπεζες μόνο κέρδος έχουν απο τις εταιρείες αυτές

παίρνουν λεφτά που δεν θα έπαιρναν ποτέ απο μόνοι τους, μόνο αυτές οι εταιρείες έχουν τον τρόπο να τα παίρνουν
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Λες εκει στην αγροτικη τραπεζα να κανουν το σταυρο τους ολη μερα μη μου συμβει κατι και δεν παρουν τα 20000 που τους χρωσταω ?  :2funny: :2funny:

ανάβουν και λαμπάδες τύπε.. ειδικά η Αγροτική έχει και χώρο στα κεντρικά της με καντήλια και λαμπάδες για κάθε έναν που της χρωστάει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Παντως η κατασταση με τα χρεη δεν ειναι αστεια. Σχεδον ολος ο κοσμος χρωσταει και καποιοι ειναι πολυ βαθια χωμενοι στα σκατα. Χτες βραδι συναντησα ενα συμαθητη μου, που ειχα χρονια να δω. Προσφατα χωρισμενος μου περιεγραφε την κατασταση του και με πηρε απο κατω. Ο τυπος μου ειπε οτι ειναι ενα βημα πριν την αυτοκτοκια ή το τρελαδικο. Θα σταθω σε μια φραση απο τα πολλα που μου ειπε, η οποια φραση χαραχτηκε στο μυαλο μου. <<Το χειροτερο ειναι το βραδι που δεν μπορω να κλεισω ματι. Βλεπω το κρεβατι σαν εχθρο μου. Ξαπλωνω και στριφογυριζω ολη τη νυχτα. Ζητημα ειναι αν κοιμαμε 2 ωρες την ημερα.>> Τον ανθρωπο τον εχουν τρελανει τραπεζες, χοντρεμποροι, ΤΕΒΕ, ΙΚΑ, λογαριασμοι, δηκαστηρια με την πρωην γυναικα του. Το ακουγα τον λυπομουν, αλλα απο μεσα μου ελεγα, παλι καλα που εγω μπορω και κοιμαμε τουλαχιστον.

κοίταξε τον έχουν τρελλάνει αλλά δεν φτάινε μονο αυτοί.. και αυτός έχαι βαλει το χέρι του .. .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom