Νέα

Δημοτικές εκλογές 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα κωλο-γερος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
εχεις προλαβει να εργαστεις επι μητσοτακη γερου τυπε?....μηπως θυμασαι που δεναμε τα σκυλια με τα λουκανικα? δεν θα μας τρελανετε μπαγλαμαδες νυχτιατικα να ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε με σιγουρια!
Α ηταν καλα τα πραγματα τοτε ε? Εγω άλλα θυμαμαι, κοινωνικο αναβρασμο, 0+0=14%, απεργιες, ξεβρακωματα, πληθωρισμο, ανεργια, διακοπες ρεύματος λογω απεργιων, σκανδαλα, παλαιοκομματισμο κλπ κλπ.
Τι αλλο θα διαβασω ρε τύπε. Ηταν λεει καλα το 1990 και ασχημα το 2020.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Τωρα καταλαβαινω....
Εβγαλε λεφτα ο τύπος επι γερου Μητσοτακη, ηταν και ΝΔ τότε
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Τωρα καταλαβαινω....
Εβγαλε λεφτα ο τύπος επι γερου Μητσοτακη, ηταν και ΝΔ τότε
μη μπερδευσαι...το θεμα μου δεν ειναι αν βγαζω...το θεμα μου ειναι να βγαζουν ολοι και να εχουν να ξοδεψουν και κατι λιγο!
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.958
Like
4.309
Πόντοι
506
Επισης, οταν οι ευρωπαιοι επαιζαν το πουλακι τους στο μεταναστευτικο, προμηθευτηκε θερμικες καμερες για το Αιγαιο και μηδενισε τις μεταναστευτικες ροες ακομη και με pushbacks, αλλά αυτα τωρα ειναι ψιλα γραμματα για καποιους. Εδω ειχαν μηδενισθει οι ροες καποια στιγμη, και καποιοι ακροδεξιοι εδω μεσα φαντασιωνονταν οτι μπαινουν 1000 ατομα τη μερα απο τα συνορα. Φυσικα ηταν τοσο πατριωτες, που στενοχωριοντουσαν απο την επιτυχια του Κουλη γιατι τους στερούσε ατζέντα.
Kαλα κι ο μπακογιάννης θα πει στη παράδοση οτι μηδενισε τα ελλειματα. Με τη γαλαζια μαφία δε βγαζεις ακρη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Kαλα κι ο μπακογιάννης θα πει στη παράδοση οτι μηδενισε τα ελλειματα. Με τη γαλαζια μαφία δε βγαζεις ακρη
Δεν ξερω αν μηδενισε ελλειμματα. Ξερεις κατι διαφορετικο?
Εγω μιλησα για τις μεταναστευτικες ροες.
Δεν θα παθεις ανευρυσμα αν παραδεχθεις το οφθαλμοφανες, οτι την περιοδο 2019-2023 οι μεταναστευτικες ροες μηδενιστηκαν χαρη στην πολιτικη της ΝΔ.

Βεβαια εσεις οι γνησιοι πατριωτες δεξιοι, στενοχωριεστε γι αυτο, γιατι θα προτιμουσατε να ειναι αυξημενες οι ροες ωστε να εχετε να κατηγορειτε τη ΝΔ. Πατριδοκαπηλοι
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.958
Like
4.309
Πόντοι
506
Δεν ξερω αν μηδενισε ελλειμματα. Ξερεις κατι διαφορετικο?
Εγω μιλησα για τις μεταναστευτικες ροες.
Δεν θα παθεις ανευρυσμα αν παραδεχθεις το οφθαλμοφανες, οτι την περιοδο 2019-2023 οι μεταναστευτικες ροες μηδενιστηκαν χαρη στην πολιτικη της ΝΔ.

Βεβαια εσεις οι γνησιοι πατριωτες δεξιοι, στενοχωριεστε γι αυτο, γιατι θα προτιμουσατε να ειναι αυξημενες οι ροες ωστε να εχετε να κατηγορειτε τη ΝΔ. Πατριδοκαπηλοι
Εμεις μιλαμε ελληνικα οχι τουρκικα
Το οφθαλμοφανες που το είδες εκανες καταμετρηση στην Ομόνοια?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Μαλακιες του αδωνη..Ο μπακογιαννης ηξερε οτι αθροιζοντας τις ψηφους των αριστερων,ο δουκας εβγαινε δημαρχος..ακριβως 64χιλ οσους πηραν 1ο γυρο συνολο δουκας με τον ζαχαριαδη τον σοφιανο και του ανταρσυα..αρα καλως επραξε και το εκανε ασχετα οτι ολοι τον εγραψαν στα αρχιδια τους
Τύπε δεν ξέρω αν είσαι μεγάλης ηλικίας, αλλά εγώ που είμαι λέω ότι το debate ήταν μεγαλύτερο αυτογκόλ κι από το ψαλιδάκι του Λιβαθηνού με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο.

Είσαι 41,4% με 14,2% στον 1ο γύρο και πας σε debate? Τους έχεις πατήσει όλους κάτω και λες πάμε να το συζητήσουμε; Δηλ δέχεσαι ότι ο Δούκας είναι στο ίδιο level, όταν του έχεις ρίξει 27% διαφορά στο κεφάλι; :jerking:

Καλά να πάθει ο κόπανος όμως, διότι είμαι σίγουρος ότι του το έλεγαν διάφοροι γύρω του (όπως και με τον περίπατο :jerking:), αλλά δεν άκουγε κανέναν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Τύπε δεν ξέρω αν είσαι μεγάλης ηλικίας, αλλά εγώ που είμαι λέω ότι το debate ήταν μεγαλύτερο αυτογκόλ κι από το ψαλιδάκι του Λιβαθηνού με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο.

Είσαι 41,4% με 14,2% στον 1ο γύρο και πας σε debate? Τους έχεις πατήσει όλους κάτω και λες πάμε να το συζητήσουμε; Δηλ δέχεσαι ότι ο Δούκας είναι στο ίδιο level, όταν του έχεις ρίξει 27% διαφορά στο κεφάλι; :jerking:

Καλά να πάθει ο κόπανος όμως, διότι είμαι σίγουρος ότι του το έλεγαν διάφοροι γύρω του (όπως και με τον περίπατο :jerking:), αλλά δεν άκουγε κανέναν.
Τα ιδια ειπα κι εγω τύπε το μεσημερι, και μου απαντησαν οτι πρεπει καποια στιγμη να αποκτησουμε πολιτικο πολιτισμο, ό,τι να' ναι δηλαδη.

Το ψαλιδακι του Λιβαθηνου....Τι θυμηθηκες ρε φιλε
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Τα ιδια ειπα κι εγω τύπε το μεσημερι, και μου απαντησαν οτι πρεπει καποια στιγμη να αποκτησουμε πολιτικο πολιτισμο, ό,τι να' ναι δηλαδη.
Αν ήταν ντέρμπι στον 1ο γύρο, ναι. Πας να μαζέψεις καινούργιους. Επίσης, αν σε έχουν στριμώξει ότι είσαι κότα και τέτοια. Υπήρχε κανένας λόγος να μάθει τον Δούκα ο μέσος τυχαίος Αθηναίος από την ΕΡΤ, που δεν τον ήξερε ούτε ο θυρωρός του;

Είναι μαλάκας το παιδί, τι να λέμε; Φαίνεται από τους γάμους του/διαζύγια/εξώγαμα.

Το ψαλιδακι του Λιβαθηνου....Τι θυμηθηκες ρε φιλε
Ήμουν μέσα. :confused:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.958
Like
4.309
Πόντοι
506

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.667
Κριτικές
2
Like
19.702
Πόντοι
3.656
Συγνωμη φιλε αλλά δεν καταλαβαινω τι γραφεις.
Ηρεμησε και ξαναγράψτα
μπα τελείς σε βέρτιγκο από τα χθεσινά ξεφτιλίκια του χαζοδήμαρχου ? τη κολομπιάνα ? δε ξέρω , σε αφήνω να συνέλθεις :D:
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.597
Κριτικές
36
Like
38.598
Πόντοι
19.795
Αν ήταν ντέρμπι στον 1ο γύρο, ναι. Πας να μαζέψεις καινούργιους. Επίσης, αν σε έχουν στριμώξει ότι είσαι κότα και τέτοια. Υπήρχε κανένας λόγος να μάθει τον Δούκα ο μέσος τυχαίος Αθηναίος από την ΕΡΤ, που δεν τον ήξερε ούτε ο θυρωρός του;

Είναι μαλάκας το παιδί, τι να λέμε; Φαίνεται από τους γάμους του/διαζύγια/εξώγαμα.


Ήμουν μέσα. :confused:
Γιατι στεναχωριεστε; Για το πολιτικο μελλον του Μπακογιαννη; Οσοι εισαστε δημοτες Αθηναιων και ζειτε σε αυτον τον δημο θα επρεπε να χαιρεστε.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
24.090
Κριτικές
8
Like
34.219
Πόντοι
6.536
Γιατι στεναχωριεστε; Για το πολιτικο μελλον του Μπακογιαννη; Οσοι εισαστε δημοτες Αθηναιων και ζειτε σε αυτον τον δημο θα επρεπε να χαιρεστε.
Απέθαντος Μηνάρας Ασκούνης.
Απέθαντος.
Παλιό καλό Πασόκ.

:hi:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.667
Κριτικές
2
Like
19.702
Πόντοι
3.656
:2funny:
αυτιστικός.png
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.779
Like
6.562
Πόντοι
2.356
Στον πρώτο γυρο ο ένας υποψηφιος, ο δεξιός, παίρνει 57800 ψηφους. Στο δεύτερο γύρο 50.400. Δηλαδή 7.400 ψήφους λιγότερες.
Ο δεύτερος υποψήφιος, ο μη δεξιός, στον πρώτο γύρο παίρνει 19.800 ψηφους. Στο δεύτερο γυρο 64.055. Δηλαδή 44.000 ψήφους περισσότερες.
Συνεπώς όλοι οι απέναντι ψήφισαν μονοκουκι το δεύτερο υποψήφιο. Το μη δεξιό.
Και γιατί έγινε αυτό; Γιατί οι δυο υποψήφιοι μετείχαν σε ντιμπέιτ.
Γιατί, αν δε γινόταν το ντιμπέιτ, με τη συγκλονιστική θεαματικότητα του 7,2%, οι ψηφοφοροι ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ θα ψήφιζαν αέρα τον πρώτο υποψήφιο. Το δεξιό.
Εντάξει, μιλάμε για πολιτικές αμοιβάδες.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Γιατι στεναχωριεστε; Για το πολιτικο μελλον του Μπακογιαννη; Οσοι εισαστε δημοτες Αθηναιων και ζειτε σε αυτον τον δημο θα επρεπε να χαιρεστε.
Καθόλου δεν στεναχωρήθηκα. Ίσα ίσα που είμαι παθών με τον περίπατο του μαλάκα.

Κουβέντα καφενείου κάνουμε.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.048
Like
18.449
Πόντοι
3.656
μη μπερδευσαι...το θεμα μου δεν ειναι αν βγαζω...το θεμα μου ειναι να βγαζουν ολοι και να εχουν να ξοδεψουν και κατι λιγο!
Γαμώ τις εποχές τύπε.

Με 780.000 δρχ αγόραζες ετήσιο κρατικό ομόλογο του 1.000.000 δρχ.
Το αντίστοιχο ετήσιο των 5.000.000 δρχ είχε 4.100.000 δρχ

Μόνο που η γκαντεμιά του είχε φέρει λειψυδρία και δεν μπορούσαμε να πλένουμε για την κάβλα στις αυλάρες μας
τις μπέμπες και τα μερσεντικά.

Επίσης ΕΙΧΕ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ.


Όταν επανήλθε η ΝΔ το 2004 .... ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ....


από τα 400€ Χ 12 , τους πήγε 1300€ Χ 14 ....



και βουλιάξαμε ....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom