Νέα

Ελεύθεροι Επαγγελματίες = Ελεύθεροι Κλέφτες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα axaxouxas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 170
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
τώρα το τι είμαι εγώ? εσύ δεν αξίζεις ολόκληρος με το όσο αξίζει η γραβάτα μου.

Απαντησες μονος σου ....  :shit:

Ευγε εισαι σε καλο δρομο.... :rockon:

ερωτηση τι γραβατα ειναι αυτη ? :think:
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Απλά απαντώ με το δικό μου τόνο και γίνομαι εγώ ban, ενώ ο άλλος εισπράτει παράσημα, γιατί όταν βρίζει ένα κουμμούνι όλα είναι καλά, αλλά αν απαντήσει κάποιος σε κουμμούνι υπάρχει πρόβλημα!
Δηλαδή γίνεται του....κου-μουνιού??? :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Νουμερο ...

δεν μου απαντας η δεν θες ??? :huh:

τι γραβατα ειναι αυτη ???

να σε βοηθησω λιγο ...  :2funny:

απο πισω η γραβατα εχει μια ετικετα η δεν το ηξερες  :huh:

απο εκει λοιπον θα μας πεις τι γραβατα ειναι ...
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
442
Like
6
Πόντοι
1
... γιατί όταν βρίζει ένα κουμμούνι όλα είναι καλά, αλλά αν απαντήσει κάποιος σε κουμμούνι υπάρχει πρόβλημα!

ναι ρε! ΓΙατι νομιζεις οτι κανουν δημοσιες σχεσεις με τους "αδεκαστους" αντμιν? ("αχ, καλε τι φαντασικος αντμιν εισαι... σλουρπ" και ειναι στο απυροβλητο)
 

Επισκέπτης
Ό,τι κι αν μου έλεγε ο οποιοσδήποτε από οποιοδήποτε φόρουμ, σιγά μην έκανα μήνυση!

Απλά απαντώ με το δικό μου τόνο και γίνομαι εγώ ban, ενώ ο άλλος εισπράτει παράσημα, γιατί όταν βρίζει ένα κουμμούνι όλα είναι καλά, αλλά αν απαντήσει κάποιος σε κουμμούνι υπάρχει πρόβλημα!
λάκη άσε τα σάποια στο παρελθόν για την πάρτυ σου έφαγα δυο φορές μουτ.  άστα που το παίζεις και αδικημένος.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
λοιπόν για να πάψει η πολιτική συζήτηση και η αντιπαράθεση να γίνεται μόνο με επιχειρήματα..

πρώτον ο αρίωνας είναι ένας καθωσπρέπει 50ρης σαν και μένα και δεν θέλω να ακούω κακά λόγια γιαυτόν.. εντάξει ο άνθρωπος έχει ένα κουσούρι (είναι ΚΚΕ :)))) αλλά τι να κάνουμε αγάπα τον φίλο με τα ελατώματα του..

δεύτερον σαν πολύπειρος επί του αθλήματος των μαστόρων μία συμβουλή.. τον μάστορα πρίν ξεκινήσει την δουλειά θα τον πλακώνετε στις φάπες.. μπάς και δεν κάνει τόσες πολλές μ@@κίες..

υπάρχουν και οι σχετικές ρήσεις και ανέκδοτα όπως

ένας εργολάβος οικοδομών είναι ετοιμοθάνατος και ο γυιός του του λέει
"πατέρα θέλεις κάτι?? κάτι να σε βοηθήσει κάτι που το επιθυμούσες"

και απαντά ο ετοιμοθάνατος

"ναι παιδί μου .. σηκώτι από μάστορα"

ο εβραίος λένε το πρώτο σπίτι το φτιάχνει και το πουλάει. το δεύτερο το νοικιάζει και στο τρίτο κάθεται αυτός..

και πούστε μάγκες.. όποιος μου στεναχωρεί τον αρίωνα θάχει να κάνει μαζί μου...

φιλικά

το τέρας
 

Επισκέπτης
θέλω να ανακεφαλαιώσω εδώ μέσα σε κάτι μαγκάκια ότι όσο και να με προκαλούν δεν θα τους κάνω το χατίρι να κατέβω στο επίπεδο τους, ο κάθε ένας κρίνεται από τα λόγια και της πράξεις του.
 

Επισκέπτης
λοιπόν για να πάψει η πολιτική συζήτηση και η αντιπαράθεση να γίνεται μόνο με επιχειρήματα..

πρώτον ο αρίωνας είναι ένας καθωσπρέπει 50ρης σαν και μένα και δεν θέλω να ακούω κακά λόγια γιαυτόν.. εντάξει ο άνθρωπος έχει ένα κουσούρι (είναι ΚΚΕ :)))) αλλά τι να κάνουμε αγάπα τον φίλο με τα ελατώματα του..

δεύτερον σαν πολύπειρος επί του αθλήματος των μαστόρων μία συμβουλή.. τον μάστορα πρίν ξεκινήσει την δουλειά θα τον πλακώνετε στις φάπες.. μπάς και δεν κάνει τόσες πολλές μ@@κίες..

υπάρχουν και οι σχετικές ρήσεις και ανέκδοτα όπως

ένας εργολάβος οικοδομών είναι ετοιμοθάνατος και ο γυιός του του λέει
"πατέρα θέλεις κάτι?? κάτι να σε βοηθήσει κάτι που το επιθυμούσες"

και απαντά ο ετοιμοθάνατος

"ναι παιδί μου .. σηκώτι από μάστορα"

ο εβραίος λένε το πρώτο σπίτι το φτιάχνει και το πουλάει. το δεύτερο το νοικιάζει και στο τρίτο κάθεται αυτός..

και πούστε μάγκες.. όποιος μου στεναχωρεί τον αρίωνα θάχει να κάνει μαζί μου...

φιλικά

το τέρας
φίλε τέρας στην ζωή δεν μπορούμε να τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι, ακόμα αν οι σκάρτοι ειναι οι 99 στους 100 δεν έχουμε δικαίωμα να βάλουμε την λέξη όλοι.
δεν είναι σωστό να τα βάζουμε με άλους γιατί πολλές φορές μας το επιβάλουν άλλα συμφέροντα ότι τάχα η τάδε κοινωνική ομάδα έχει κάποια προνόμια η μαγκιά δεν είναι να θάψεις αυτόν που τα έχει αλλά η μαγκιά είναι να τα κατακτήσεις και εσύ με τον αγώνα σου.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
μεταξύ μας αρίωνα δεν συμφωνείς ότι σε κάτι μαστοράντζες (τους επιλεγόμενους μερεμετιατζήδες) τους χρειάζονται μερικές φάπες πρίν ξεκινήσουν την δουλειά?

τώρα αν πάρει και η μπόρα και κανέναν τυπικό.. εεε τι να κάνουμε .. ας βάλει και αυτός το χεράκι του να ξεκαθαρίσει λίγο η κόπρος του Αυγεία που γενικά επικρατεί στον χώρο τους..
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
εξάλλου οι λαικές ρήσεις που αναφέρω έχουν σοφία και είναι αποστάγματα ζωής..
 

Επισκέπτης
μεταξύ μας αρίωνα δεν συμφωνείς ότι σε κάτι μαστοράντζες (τους επιλεγόμενους μερεμετιατζήδες) τους χρειάζονται μερικές φάπες πρίν ξεκινήσουν την δουλειά?

τώρα αν πάρει και η μπόρα και κανέναν τυπικό.. εεε τι να κάνουμε .. ας βάλει και αυτός το χεράκι του να ξεκαθαρίσει λίγο η κόπρος του Αυγεία που γενικά επικρατεί στον χώρο τους..
στον μαστοράκο κολλήσαμε? εδώ άντε μην πώ μίζες εκατομμυρίων παντελονιάζουν άλλοι στα ψιλά κολλήσαμε που θα πάρει ένας μαστοράκος? όμως μερικές φορές ήμαστε άδικοι με αυτούς γιατί στο να σου προσφέρει μια υπηρεσία αυτός δεν είναι μόνο πόσο κάνουν τα υλικά και πόση ώρα θα κάνει, είναι το ενοίκιο του γραφείου και τα λοιπά έξοδα αυτού το ΤΕΒΕ ο χρόνος που δεν θα έχει εργασία και θα περιμένει το πότε θα τον καλέσεις εσύ και να σου έρθει , μην το παραγαμούμε κάπου κάπου.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Και επειδή αυτός έχει έξοδα θα πρέπει να χρεώνει μια κόλλα 300 ευρω?Μην τρελλαθούμε κιόλας!Ύστερα όμως να μην διαμαρτύρεται για την ακρίβεια!Όλα είναι αλυσίδα... :think:
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως ενας απο τοσους εδω καταφερε
να καταστρεψει ενα θρεντ που σκοπο ειχε να καταθεσει μια εμπειρια
η οποια θα βοηθουσε αλλους να ειναι λιγο πιο προσεκτικοι σε οποιες συνναναστροφες με ...μαστορους

συμφωνω οτι ηταν λιγο γενικευμενος ο τιτλος και αδικος

αλλα και ο αριων1955 κατεβασε το επιπεδο
εκει που δεν παει αλλο ...

στο δικο του .....

ΚΡΙΜΑ ...


τι σχεση εχει το θρεντ με

1. μαγκια
2. πολιτικα

και το χειροτερο να κορο'ι'δευει το θυμα

και οι υπευθυνοι του σα'ι'τ να επεμβαινουν μεροληπτικα υπερ του ... αριων1955

δεν εχω τιποτα αλλο να πω ...

ελπιζω να μην σας τυχει εμπειρια ιδια η παρομοια με την δικη μου
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
μεταξύ μας αρίωνα δεν συμφωνείς ότι σε κάτι μαστοράντζες (τους επιλεγόμενους μερεμετιατζήδες) τους χρειάζονται μερικές φάπες πρίν ξεκινήσουν την δουλειά?

τώρα αν πάρει και η μπόρα και κανέναν τυπικό.. εεε τι να κάνουμε .. ας βάλει και αυτός το χεράκι του να ξεκαθαρίσει λίγο η κόπρος του Αυγεία που γενικά επικρατεί στον χώρο τους..
Τώρα μεταξύ μας. Αν ισχύουν αυτά που κατά καιρούς λέει o Dark και υποννοεί και το nick σου.
Μάστορες βρίσκεις? Σε πλησιάζουν ή μόλις σε δούν εξαφανίζονται?
 

Επισκέπτης
έχουμε ισοπεδώσει τα πάντα οι ελ. επ. κλέφτες, οι 300 βουλευτές κλέφτες,μαθητές φοιτητές όλοι κωλόπαιδα τσογλάνια του κερατά,δηλαδή 5 με 6 άτομα εδώ οι αδέκαστοι κριτές οι τίμιοι έλεος.
 

Επισκέπτης
Και επειδή αυτός έχει έξοδα θα πρέπει να χρεώνει μια κόλλα 300 ευρω?Μην τρελλαθούμε κιόλας!Ύστερα όμως να μην διαμαρτύρεται για την ακρίβεια!Όλα είναι αλυσίδα... :think:
ένα ερώτημα πόσες πιθανότητες υπάρχουν αν όντως ο τεχνίτης χρέωσε 300 την κόλα και πόσες πιθανότητες να μας λέει παραμύθια αυτός που το έβαλε?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
έχουμε ισοπεδώσει τα πάντα οι ελ. επ. κλέφτες, οι 300 βουλευτές κλέφτες,μαθητές φοιτητές όλοι κωλόπαιδα τσογλάνια του κερατά,δηλαδή 5 με 6 άτομα εδώ οι αδέκαστοι κριτές οι τίμιοι έλεος.
Δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς έτσι arion!Αν η ιστορία του αχαχούχα είναι αληθινή,διαφωνείς ότι ο συγκεκριμένος μάστορας είναι απαράδεκτος???Όλοι έχουμε παρόμοιες εμπειρίες...είναι στο γονίδιο του Έλληνα η λαμογιά και όχι μόνο σε έναν συγκεκριμένο κλάδο...ΠΑΝΤΟΥ!Τώρα αν εσύ ανήκεις στην κατηγορία των ελεύθερων επαγγελματιών...δεν σε έθιξε κανείς προσωπικά ούτε είπε ότι δεν κάνεις σωστά τη δουλειά σου!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom