Νέα

Φεσσας - Info Quest

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16


Ο κ. Φέσσας που με την οικογένειά του ελέγχει περίπου το 70% της εισηγμένης Info-Quest, είχε κεφάλαια για επενδύσεις περίπου 325 εκατ. Ευρώ, από την πώληση της Q-Telecom στη Wind. Τα επενδυτικά αυτά κεφάλαια έκαναν το κ. Φέσσα να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση και φυσικά να μπορεί να έλκει - και λόγω των ικανοτήτων του - σημαντικούς ισχυρούς εταίρους.

ειπαμε κάθε χρονο επιστροφη κεφ. και μακροπρόθεσμα 10€

:sunglasses:
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16


<Ως αντιπρόεδρος στον ΣΕΒ, οι παρεμβάσεις του από το βήμα του Συνδέσμου είναι συχνές και καίριες ειδικά όσον αφορά στα θέματα που αφορούν στις νέες τεχνολογίες, την εκπαίδευση και τα κονδύλια της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Έχει ταχθεί υπέρ της ανάγκης αλλαγής του πολιτικού σκηνικού της χώρας, αλλά με ταυτόχρονη διευκόλυνση των επενδυτών, παλιών και νέων. Όπως ακούγεται στην αγορά, ο Θεόδωρος Φέσσας βρέθηκε πολύ κοντά στο περιβάλλον του πρώην Πρωθυπουργού, Κώστα Καραμανλή επί της διακυβέρνησής του.>


Το...μήλο της Apple
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
- Οι δικες μου πληροφοριες δεν ειναι κατι ιδιαιτερο...
Απλα, οτι ο Φεσσας ειναι εργοδοτης που πιεζει το κοστος και δεν επενδυει στη γνωση.

- Τα 6,5 εκατ. που αναφερω για την υπεραξια της Q τα λενε οι οικ. καταστασεις και ειναι ασχετα με τη φορολογια της χρησεως '06. Κατι σαν "ειδικη" φορολογια (πολυ χαμηλη ως ποσοστο).

- Εμενα αυτο που με ενοχλει στο Φεσσα ειναι πως, μετα το ΤΕΡΑΣΤΙΟ deal με την ΤΙΜ, απορροφησε τη Unisystems, χωρις ομως να διευρυνει και πολυ το συνολικο μεγεθος του Ομιλου, κι απο κει και περα εκατσε να τρωει ζημιες χωρις να στηριξει με ΑΜΚ.
Δηλαδη, απο τοτε ως σημερα υπαρχουν πολλες μειωσεις Κεφαλαιου και διανομες μερισματων, αλλα ουτε μια Αυξηση Μετοχικου Κεφαλαιου (τουλαχιστον βασει Google), εν μεσω κρισης, με μεγαλες ζημίες...
Ο Φεσσας προφανως καταναλωνει, ή επενδυει τα λεφτα του αλλου (πχ σε διεθνεις αγορες).




ο φεσσας (και δεν τον υποστηριζω, απλα παραθετω μερικα στοιχεια που είναι πολύ ευκολο να τα βρει καποιος μεσο διαδικτιου) δεν χρειαζεται να επενδυση στην γνωση γιατι το κανουν αυτό οι αμερικανικοι κολλοσοι που εκπροσωπει εδώ στην ελλαδα ο ιδιος ή καλυτερα που πουλαει τα προιοντα τους
 

vres1

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2010
Μηνύματα
176
Κριτικές
1
Like
109
Πόντοι
1
Ειμαι πελάτης χονδρικής της Info Quest και ψωνίζω πάντα μετρητοις εδώ και 15 χρόνια. Δημιουργεί ο μάγκας (ΦΕΣΣΑΣ) τα emotion σκοτώνοντας τις τιμές για να ανταγωνιστεί τους ίδιους τους πελάτες του.Συνεχίζει τώρα με τα you και εγω ο μαλάκας πελάτης χονδρικής αγοράζω ακριβότερα απο τον μάγκα πελάτη λιανικής ο οποίος τα παραλαμβάνει σπίτι του με δωρεάν courier ενω εγω πρέπει να παω να στηθώ στο Ρέντη. Αυτός ο άνθρωπος λοιπόν που δεν έχει ιχνος επαγγελματισμού ανέλαβε τον ΣΕΒ?
Τα θερμα μου συγχαρητήρια στους Ελληνες βιομηχάνους για την επιλογή τους όσο για τον Φεσσα εχει χάρη που εμεις με τα καταστήματα που τον στηρίξαμε τόσα χρόνια δεν εχουμε κάποιον σύλλογο - σωματείο να φάει ενα ωραιοτατο εμπάργκο για να δεις μετα πόσο μάγκας είναι.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Ειμαι πελάτης χονδρικής της Info Quest και ψωνίζω πάντα μετρητοις εδώ και 15 χρόνια. Δημιουργεί ο μάγκας (ΦΕΣΣΑΣ) τα emotion σκοτώνοντας τις τιμές για να ανταγωνιστεί τους ίδιους τους πελάτες του.
Τι ειναι τα emotion;
Όσο για τα "you" αυτά μου φαίνεται ότι  :zombie:
 

vres1

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2010
Μηνύματα
176
Κριτικές
1
Like
109
Πόντοι
1
Ειναι καταστήματα που είχε φτιάξει πριν καμια δεκαρια χρόνια τα οποία και φαλήρησε ίδιο στυλ με τα you Τώρα οσο αφορά το οτι τα You δεν πάνε  καλά δεν με απασχολεί με απασχολεί ο τρόπος σκέψης του κάθε λαμόγιου στο να μαζέψει όλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο το χρήμα εκείνος.
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Ειναι καταστήματα που είχε φτιάξει πριν καμια δεκαρια χρόνια τα οποία και φαλήρησε ίδιο στυλ με τα you Τώρα οσο αφορά το οτι τα You δεν πάνε  καλά δεν με απασχολεί με απασχολεί ο τρόπος σκέψης του κάθε λαμόγιου στο να μαζέψει όλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο το χρήμα εκείνος.

δυστηχως η επιχειρηματικοτητα ετσι είναι ο θανατος σου η ζωη μου

τα you είναι ένα κακεκτυπο των PUBLIC κατά την αποψη μου ή μια προσπαθεια να συνδιασει καταστήματα όπως αυτά του πλαισιου(που σιγα μην τον φτασει ως brand name)και του PUBLIC

αποτυχημενο προτζεκτ το οποιο αν του βγει του βγηκε αν όχι την κονομα δεν την περιμενει από εκει,με άλλο τροπο κανει δουλίτσες ο προεδρας εδώ και χρονια
 

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
14
Πόντοι
16
Ειμαι πελάτης χονδρικής της Info Quest και ψωνίζω πάντα μετρητοις εδώ και 15 χρόνια. Δημιουργεί ο μάγκας (ΦΕΣΣΑΣ) τα emotion σκοτώνοντας τις τιμές για να ανταγωνιστεί τους ίδιους τους πελάτες του.Συνεχίζει τώρα με τα you και εγω ο μαλάκας πελάτης χονδρικής αγοράζω ακριβότερα απο τον μάγκα πελάτη λιανικής ο οποίος τα παραλαμβάνει σπίτι του με δωρεάν courier ενω εγω πρέπει να παω να στηθώ στο Ρέντη. Αυτός ο άνθρωπος λοιπόν που δεν έχει ιχνος επαγγελματισμού ανέλαβε τον ΣΕΒ?
Τα θερμα μου συγχαρητήρια στους Ελληνες βιομηχάνους για την επιλογή τους όσο για τον Φεσσα εχει χάρη που εμεις με τα καταστήματα που τον στηρίξαμε τόσα χρόνια δεν εχουμε κάποιον σύλλογο - σωματείο να φάει ενα ωραιοτατο εμπάργκο για να δεις μετα πόσο μάγκας είναι.
ετσι ακριβως..

Η αποφαση του ΣΕΒ δειχνει το επιπεδο σκεψης των ελληνων βιομηχανων.Γιαυτο το πανε το καραβι απο βραχια σε βραχια..
Και αυτη και η προηγουμενη τους επιλογη,δειχνει πως οι ελληνες βιομηχανοι εχουν περιορισμενο τροπο σκεψης και δεν θα κανουν ποτε κατι παραπανω απο οτι μεχρι τωρα.Εχουν συγκεκριμενο οριζοντα σκεψης.Μεχρι εκεινη ειναι.Νοοτροπια ψιλικαντζη ολοι τους.Για τιποτα παραπανω.
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Εγω απορω πώς σοβαροι επιχειρηματιες, τυπου Μυτιληναιου, Βαρδινογιαννη, Φιλιππου, δεν εχουν καμια πολιτικη φιλοδοξια...
Και αφηνουν το ΣΕΒ στα χερια σκιντζηδων!

Μονο ο Βγενοπουλος πηγαινε κατι να κατι (αρχικα, μεσω ΠΑΟ, μετα εν μεσω τραπεζικης κρισης), αλλα του τελειωσαν τα λεφτα κι εφυγε νυχτα.

Επισης, ελεγαν για το γιο της Αγγελοπουλου, που το παιζει αναρχοαυτονομος και μαλακιες...
Αλλα, τελικα, τα ελεγε αληθεια/ Δεν υπηρχε σχεδιο πολιτικης προωθησης απ΄την οικογενεια  :grin:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.605
Like
21.954
Πόντοι
5.006
Εγω απορω πώς σοβαροι επιχειρηματιες, τυπου Μυτιληναιου, Βαρδινογιαννη, Φιλιππου, δεν εχουν καμια πολιτικη φιλοδοξια...
Και αφηνουν το ΣΕΒ στα χερια σκιντζηδων!

Μονο ο Βγενοπουλος πηγαινε κατι να κατι (αρχικα, μεσω ΠΑΟ, μετα εν μεσω τραπεζικης κρισης), αλλα του τελειωσαν τα λεφτα κι εφυγε νυχτα.

Επισης, ελεγαν για το γιο της Αγγελοπουλου, που το παιζει αναρχοαυτονομος και μαλακιες...
Αλλα, τελικα, τα ελεγε αληθεια/ Δεν υπηρχε σχεδιο πολιτικης προωθησης απ΄την οικογενεια  :grin:
δηλαδη τωρα ο βγενοπουλος θεωρειται σοβαρος επιχειρηματιας??? :jerking: :jerking: :jerking:
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.757
Πόντοι
7.783
...
- Εμενα αυτο που με ενοχλει στο Φεσσα ειναι πως, μετα το ΤΕΡΑΣΤΙΟ deal με την ΤΙΜ, απορροφησε τη Unisystems, χωρις ομως να διευρυνει και πολυ το συνολικο μεγεθος του Ομιλου, κι απο κει και περα εκατσε να τρωει ζημιες χωρις να στηριξει με ΑΜΚ.
Δηλαδη, απο τοτε ως σημερα υπαρχουν πολλες μειωσεις Κεφαλαιου και διανομες μερισματων, αλλα ουτε μια Αυξηση Μετοχικου Κεφαλαιου (τουλαχιστον βασει Google), εν μεσω κρισης, με μεγαλες ζημίες...
Ο Φεσσας προφανως καταναλωνει, ή επενδυει τα λεφτα του αλλου (πχ σε διεθνεις αγορες).
Η ιστορία, δείχνει ότι η Info-Quest επενδύει, συνήθως όταν πρόκειται να λειτουργήσει ως Venture Capital, δηλ. όταν αποφασίζει να αγοράσει μια μικρή εταιρία και να την αναπτύξει, για να την πουλήσει με υπεραξία.
Με τον τρόπο αυτό, έχτισε την Hellas On Line και την πούλησε στη Eurobank (ώσπου τελικά την αγόρασε η Intracom), όπως επίσης τη Unifon (που την πούλησε στη Vodafone), όπως ομοίως πούλησε και τα καταστήματα λιανικής "e-motion", καθώς και την Q-Telecom.
Επίσης, η ιστορία δείχνει ότι η Info-Quest επενδύει σε εταιρίες που της αφήνουν κέρδος σε core business, όπως π.χ. στη Unisystems (για κερδοφόρο Systems Integration), ή την ACS (μείωση του λειτουργικού κόστους των logistics & transportation της Info-Quest), ή επίσης την Q-Energy (ενέργεια), την i-Square (Apple), κ.ά.

Ειμαι πελάτης χονδρικής της Info Quest και ψωνίζω πάντα μετρητοις εδώ και 15 χρόνια. Δημιουργεί ο μάγκας (ΦΕΣΣΑΣ) τα emotion σκοτώνοντας τις τιμές για να ανταγωνιστεί τους ίδιους τους πελάτες του.Συνεχίζει τώρα με τα you και εγω ο μαλάκας πελάτης χονδρικής αγοράζω ακριβότερα απο τον μάγκα πελάτη λιανικής ο οποίος τα παραλαμβάνει σπίτι του με δωρεάν courier ενω εγω πρέπει να παω να στηθώ στο Ρέντη. Αυτός ο άνθρωπος λοιπόν που δεν έχει ιχνος επαγγελματισμού ανέλαβε τον ΣΕΒ?
Τα θερμα μου συγχαρητήρια στους Ελληνες βιομηχάνους για την επιλογή τους όσο για τον Φεσσα εχει χάρη που εμεις με τα καταστήματα που τον στηρίξαμε τόσα χρόνια δεν εχουμε κάποιον σύλλογο - σωματείο να φάει ενα ωραιοτατο εμπάργκο για να δεις μετα πόσο μάγκας είναι.
H Info-Quest λειτουργούσε από τα 80s ως διανομέας χονδρικής επί 25 περίπου χρόνια, ανταγωνιζόμενη κυρίως τον Πουλιάδη (αείμνηστος πλέον) και τον ALTEC Αθανασούλη (διαπλεκόμενος του ΠΑΣΟΚ), καθώς και άλλους μικρότερους χονδρέμπορους.
Η ιστορία είναι γνωστή: Οι δύο μεγάλοι (Πουλιάδης και Αλτεκ) έκλεισαν, ενώ αναδύθηκε το Πλαίσιο - Γεράρδος.
Η Info-Quest επιβίωσε στη χονδρική κυρίως λόγω της γαμιστερής οργάνωσής της στο ERP (SAP), και τις άγριες περικοπές στο Opex (απολύσεις, μικροί μισθοί, δουλειά 12 ώρες την ημέρα, κ.ο.κ.). Επίσης, βοηθήθηκε από τις θυγατρικές της, καθώς και από τις δραστηριότητες Venture Capital.
Τα καταστήματα λιανικής "You" είναι ο ανταγωνισμός της Info-Quest απέναντι στο ΠΛΑΙΣΙΟ, αλλά και απέναντι σε άλλους εισαγωγείς που πουλάνε λιανική.
Οι μικρού οικονομικού μεγέθους επαγγελματίες πληροφορικής, όπως εσείς, καλούνται πλέον να κερδίσουν χρήματα, όχι από μεταπώληση εξοπλισμού (όπως γινόταν παλιά, πριν το πλαίσιο, media markt, κτλ), αλλά μόνον με προστιθέμενη αξία σε υπηρεσίες, σε μικρομεσαίους πελάτες (software - hardware integration, συμβόλαια τεχνικής υποστήριξης, κ.ά.)
Δεν βλέπω φάουλ της Info-Quest.
Προσαρμοστικότητα και ευελιξία βλέπω.

Ένα γενικότερο σχόλιο:
Η διοίκηση της Info-Quest και των θυγατρικών της, δυστυχώς είναι προσωποπαγής (Θόδωρος Φέσσας).
Όταν εκλείψει ο Φέσσας, το σκηνικό θα διαλυθεί ατάκτως, όπως άλλωστε συμβαίνει σε όλες τις ημεδαπές εταιρίες.
Ως γνωστόν, στατιστικά, το 70% των εισηγμένων εταιριών στο ΧΑ, σε βάθος χρόνου 30 ετών, διαγράφεται από το ταμπλό, λόγω χρεοκοπίας...


 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Η Info-Quest επιβίωσε στη χονδρική κυρίως λόγω της γαμιστερής οργάνωσής της στο ERP (SAP), και τις άγριες περικοπές στο Opex (απολύσεις, μικροί μισθοί, δουλειά 12 ώρες την ημέρα, κ.ο.κ.).
Άγωνστες λέξεις...  :rolleyes:
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.757
Πόντοι
7.783
Άγωνστες λέξεις...  :rolleyes:
ERP = Enterprise Resource Planning (software διαχείρισης αποθηκών, χρημάτων, ...)
SAP = ο μεγαλύτερος κατασκευαστής software ERP (Γερμανία)

Opex = Operational Expenditure (λειτουργικό κόστος)
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Η ιστορία, δείχνει ότι η Info-Quest επενδύει, συνήθως όταν πρόκειται να λειτουργήσει ως Venture Capital, δηλ. όταν αποφασίζει να αγοράσει μια μικρή εταιρία και να την αναπτύξει, για να την πουλήσει με υπεραξία.
Με τον τρόπο αυτό, έχτισε την Hellas On Line και την πούλησε στη Eurobank (ώσπου τελικά την αγόρασε η Intracom), όπως επίσης τη Unifon (που την πούλησε στη Vodafone), όπως ομοίως πούλησε και τα καταστήματα λιανικής "e-motion", καθώς και την Q-Telecom.
Επίσης, η ιστορία δείχνει ότι η Info-Quest επενδύει σε εταιρίες που της αφήνουν κέρδος σε core business, όπως π.χ. στη Unisystems (για κερδοφόρο Systems Integration), ή την ACS (μείωση του λειτουργικού κόστους των logistics & transportation της Info-Quest), ή επίσης την Q-Energy (ενέργεια), την i-Square (Apple), κ.ά.
H Info-Quest λειτουργούσε από τα 80s ως διανομέας χονδρικής επί 25 περίπου χρόνια, ανταγωνιζόμενη κυρίως τον Πουλιάδη (αείμνηστος πλέον) και τον ALTEC Αθανασούλη (διαπλεκόμενος του ΠΑΣΟΚ), καθώς και άλλους μικρότερους χονδρέμπορους.
Η ιστορία είναι γνωστή: Οι δύο μεγάλοι (Πουλιάδης και Αλτεκ) έκλεισαν, ενώ αναδύθηκε το Πλαίσιο - Γεράρδος.
Η Info-Quest επιβίωσε στη χονδρική κυρίως λόγω της γαμιστερής οργάνωσής της στο ERP (SAP), και τις άγριες περικοπές στο Opex (απολύσεις, μικροί μισθοί, δουλειά 12 ώρες την ημέρα, κ.ο.κ.). Επίσης, βοηθήθηκε από τις θυγατρικές της, καθώς και από τις δραστηριότητες Venture Capital.
Τα καταστήματα λιανικής "You" είναι ο ανταγωνισμός της Info-Quest απέναντι στο ΠΛΑΙΣΙΟ, αλλά και απέναντι σε άλλους εισαγωγείς που πουλάνε λιανική.
Οι μικρού οικονομικού μεγέθους επαγγελματίες πληροφορικής, όπως εσείς, καλούνται πλέον να κερδίσουν χρήματα, όχι από μεταπώληση εξοπλισμού (όπως γινόταν παλιά, πριν το πλαίσιο, media markt, κτλ), αλλά μόνον με προστιθέμενη αξία σε υπηρεσίες, σε μικρομεσαίους πελάτες (software - hardware integration, συμβόλαια τεχνικής υποστήριξης, κ.ά.)
Δεν βλέπω φάουλ της Info-Quest.
Προσαρμοστικότητα και ευελιξία βλέπω.

Ένα γενικότερο σχόλιο:
Η διοίκηση της Info-Quest και των θυγατρικών της, δυστυχώς είναι προσωποπαγής (Θόδωρος Φέσσας).
Όταν εκλείψει ο Φέσσας, το σκηνικό θα διαλυθεί ατάκτως, όπως άλλωστε συμβαίνει σε όλες τις ημεδαπές εταιρίες.
Ως γνωστόν, στατιστικά, το 70% των εισηγμένων εταιριών στο ΧΑ, σε βάθος χρόνου 30 ετών, διαγράφεται από το ταμπλό, λόγω χρεοκοπίας...

Αυτο δεν το ηξερα!

(Μηπως τη μπερδευετε με Forthnet, btw?)
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Βεβαια, και το στατιστικο περι 70% ομολογω πως με εξεπληξε!

Αν ισχυει, τοτε εξηγουνται πολλα για την οικονομικη κριση και το χρεος του 175%/ ΑΕΠ...
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.757
Πόντοι
7.783
Αυτο δεν το ηξερα!

(Μηπως τη μπερδευετε με Forthnet, btw?)
Έτσι είναι, το ξέρω πολύ καλά.


Βεβαια, και το στατιστικο περι 70% ομολογω πως με εξεπληξε!

Αν ισχυει, τοτε εξηγουνται πολλα για την οικονομικη κριση και το χρεος του 175%/ ΑΕΠ...
Ρίξτε μια ματιά στο ταμπλό του ΧΑΑ στις αρχές των 8Os και θα το δείτε αμέσως.
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16

Ένα γενικότερο σχόλιο:
Η διοίκηση της Info-Quest και των θυγατρικών της, δυστυχώς είναι προσωποπαγής (Θόδωρος Φέσσας).
Όταν εκλείψει ο Φέσσας, το σκηνικό θα διαλυθεί ατάκτως, όπως άλλωστε συμβαίνει σε όλες τις ημεδαπές εταιρίες.
Ως γνωστόν, στατιστικά, το 70% των εισηγμένων εταιριών στο ΧΑ, σε βάθος χρόνου 30 ετών, διαγράφεται από το ταμπλό, λόγω χρεοκοπίας...



[/quote]

30 χρονια δεν είναι και λιγα φιλτατε....αυτό το λες ημουνα νιος και γερασα αλλωστε σ 30 χρονια ποσα στανταρακια θα αλλαξουμε στις τσαρκες μας?????μετοχες στο χαα δεν θα πουλήσουμε?????

:)
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Καταρχήν, ο Βγενόπουλος είναι επιχειρηματίας??????

Οταν μανατζαρεις 5-6 δισ., δεν λεγεσαι και μπακαλης...

(Παντως εγω δεν αναφερομουν στο Βγενοπουλο, ως προτυπο της ελληνικης "αστικης ταξης". Απλα, τον ανεφερα σαν παραδειγμα μεγαλοπαραγοντα με πολιτικες βλεψεις)


Έτσι είναι, το ξέρω πολύ καλά.

Ρίξτε μια ματιά στο ταμπλό του ΧΑΑ στις αρχές των 8Os και θα το δείτε αμέσως.

Δεν ηξερα πως ασχολειστε (και) με τετοια.

Μιας και παλαιοντογησαμε, μηπως μπορειτε να μου λυσετε μια παγια απορια μου, ασχετη με το χωρο της πληροφορικης?
Ο γνωστος χτιστης - ενεργειατζης Περιστερης, πώς εγινε αρχηγος της ΤΕΡΝΑ, οντας 27 χρονων (1984)? Και, γενικοτερα: Τι εστι ΤΕΡΝΑ, εν ετει 1984? Την ειχε ο μπαμπας του? Ηταν μεγαλη, ή τη μεγαλωσε μετα?
Ο γαμημενος εχει καταφερει να ριξει μαυρο πεπλο επανω του, σ' ολο το Google...
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Έτσι είναι, το ξέρω πολύ καλά.

Ρίξτε μια ματιά στο ταμπλό του ΧΑΑ στις αρχές των 8Os και θα το δείτε αμέσως.

δεν χρειαζεται να κοιτάξεις τοσο πισω στο χρηματιστηριο αξιων αθηνων,(αλλωστε νομιζω πως δεν υπαρχουν και επαρκει στοιχεια για αυτό) μονο 5 χρονια πισω να δει καποιος πισω και αμεσως αμεσως απουσιαζουν μετοχες όπως Τ.Τ ΑΤΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ  και πολλες πολλες άλλες που να σκςγτει κανεις ότι ουτε προσωποπαγείς επιχ. ηταν (αντίθετος κολλοσοι σε μεγεθοι) αλλα και στο κεντρο των εξελιξεων βρισκονταν

άλλη μια κατηγορια μετοχων δεν διαγραφεται από το ταμπλο λογο χρεοκοπιας αλλα γιατι οι μεγαλομέτοχοι δεν εχουν πλεον κανενα συμφέρον να την εχουν εισηγμενη στο χαα όπως πχ. η κοκακολα αλλα και η αρβα(αργυρομεταλευματων και βαρυτ/νης) ή όπως ο ινφορμ-λυκος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom