Νέα

Φεσσας - Info Quest

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.757
Πόντοι
7.783
...
Μιας και παλαιοντογησαμε, μηπως μπορειτε να μου λυσετε μια παγια απορια μου, ασχετη με το χωρο της πληροφορικης?
Ο γνωστος χτιστης - ενεργειατζης Περιστερης, πώς εγινε αρχηγος της ΤΕΡΝΑ, οντας 27 χρονων (1984)? Και, γενικοτερα: Τι εστι ΤΕΡΝΑ, εν ετει 1984? Την ειχε ο μπαμπας του? Ηταν μεγαλη, ή τη μεγαλωσε μετα?
Ο γαμημενος εχει καταφερει να ριξει μαυρο πανι πανω του, σε ολο το Google...
Αφ' ενός δεν έχω ιδέα για την ΤΕΡΝΑ και τον Περιστέρη, αφ' ετέρου εδώ μιλάμε για την Info-Quest και τον Φέσσα...
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Αφ' ενός δεν έχω ιδέα για την ΤΕΡΝΑ και τον Περιστέρη, αφ' ετέρου εδώ μιλάμε για την Info-Quest και τον Φέσσα...

Εσεις ασχολειστε με χρηματιστηριο, ή με κομπιουτερ και αναλωσιμα (ως χρηστης)?
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
ο Περιστερης ειναι γαμω τα παιδια  :rockon: :rockon: :rockon:

Αλλο μεγαλο κεφάλι που κανει καλες δουλειες και περναει σχεδον απαρατηρητος ειναι ο Καμπουριδης ...

Τι απαρατηρητος ρε φιλε?

Γαμπρος Βερνικου και νο1 κοσμικος στο Ελλαντα (και Κυπρο).
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.499
Like
72.865
Πόντοι
12.756
Οταν μανατζαρεις 5-6 δισ., δεν λεγεσαι και μπακαλης...

(Παντως εγω δεν αναφερομουν στο Βγενοπουλο, ως προτυπο της ελληνικης "αστικης ταξης". Απλα, τον ανεφερα σαν παραδειγμα μεγαλοπαραγοντα με πολιτικες βλεψεις)


Δεν ηξερα πως ασχολειστε (και) με τετοια.

Μιας και παλαιοντογησαμε, μηπως μπορειτε να μου λυσετε μια παγια απορια μου, ασχετη με το χωρο της πληροφορικης?
Ο γνωστος χτιστης - ενεργειατζης Περιστερης, πώς εγινε αρχηγος της ΤΕΡΝΑ, οντας 27 χρονων (1984)? Και, γενικοτερα: Τι εστι ΤΕΡΝΑ, εν ετει 1984? Την ειχε ο μπαμπας του? Ηταν μεγαλη, ή τη μεγαλωσε μετα?
Ο γαμημενος εχει καταφερει να ριξει μαυρο πεπλο επανω του, σ' ολο το Google...

ο Περιστερης ειναι γαμω τα παιδια  :rockon: :rockon: :rockon:

Αλλο μεγαλο κεφάλι που κανει καλες δουλειες και περναει σχεδον απαρατηρητος ειναι ο Καμπουριδης ...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.565
Κριτικές
2
Like
5.969
Πόντοι
2.356
Πάντως παρατηρώ ότι πλέον μάγκες είναι αυτή που θα κάνουν σταθερές και δυνατές επενδύσεις με μέλλον και όχι επιχειρήσεις τύπου MIKEL
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Φουρνοι, ντονατς και μικελ ειναι ειτε πλυντηρια, ειτε αρπαχτες των 2 σεζον  (οχι πως θα με χαλαγε κι αυτο...)
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.565
Κριτικές
2
Like
5.969
Πόντοι
2.356
Φουρνοι, ντονατς και μικελ ειναι ειτε πλυντηρια, ειτε αρπαχτες των 2 σεζον  (οχι πως θα με χαλαγε κι αυτο...)

Σωστά, έχεις δίκιο πλέον η επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα έχει τον εξής κανόνα: ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΚΕΡΔΟΣ. (ΚΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ)
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Πάντως παρατηρώ ότι πλέον μάγκες είναι αυτή που θα κάνουν σταθερές και δυνατές επενδύσεις με μέλλον και όχι επιχειρήσεις τύπου MIKEL

κάθε επιχ. που απασχολη ατομα και πληρωνει τους φορους της και τα ημερομισθια των υπαλληλων της είναι χρειαζουμενη σημερα όπως γιναν τα πραγματα ετσι λιοπον και τα MIKEL καλα είναι εάν κανουν όλα τα παραπανω(αν και καφε μονο μια φορα εχω παρει από εκει)
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Τελικα, ο Περιστερης ειναι αυτοφυες τζιμανι, ή κληρονομησε και τπτ μπουλντοζες?

(Βλεποντας "γεννηθεις το '57", "προεδρος το '84" και "ΧΑΑ το '93", εγω ψαρωνω...)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.499
Like
72.865
Πόντοι
12.756
Τι απαρατηρητος ρε φιλε?

Γαμπρος Βερνικου και νο1 κοσμικος στο Ελλαντα (και Κυπρο).

σχεδον ειπα  ;)

στο ευρύ κοινο πιο γνωστη ειναι η Βερνικου που λεει ο λογος παρα αυτος
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.757
Πόντοι
7.783
Εσεις ασχολειστε με χρηματιστηριο, ή με κομπιουτερ και αναλωσιμα (ως χρηστης)?
Ασχολούμαι με όλα αυτά, ωστόσο τα πάντα καταλήγουν στα σκέλια των θηλέων, τα οποία σκέλια εν τέλει με ενδιαφέρουν περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Ασχολούμαι με όλα αυτά, ωστόσο τα πάντα καταλήγουν στα σκέλια των θηλέων, τα οποία σκέλια εν τέλει με ενδιαφέρουν περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.

Μα, θαρρω πως βασικη προϋποθεση για να καταληξεις Φεσσας ειναι να ΜΗ σου αρεσουν, και τοσο ,τα σκελια...

Κατα βαση, ο Φεσσας ειναι ενας με IQ Πυραυλου, αλλα χαμηλοτερο συναισθηματικο υποβαθρο και πιο ελεγχομενη στυση.
("Εργατικοτητα" κλπ... ερχονται μονα τους, οταν πληρεις αυτες τις προδιαγραφες)
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Ασχολούμαι με όλα αυτά, ωστόσο τα πάντα καταλήγουν στα σκέλια των θηλέων, τα οποία σκέλια εν τέλει με ενδιαφέρουν περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.

την ινφο σαν μετοχή πως την βλέπεις?τις τελευταιες μερες εχει υποχορησει αρκετα θα ελεγα και μαλιστα επιασε τιμες κατω από τα 5€ σημερα,πιστευεις θα υποχωρησει και άλλο?
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
την ινφο σαν μετοχή πως την βλέπεις?τις τελευταιες μερες εχει υποχορησει αρκετα θα ελεγα και μαλιστα επιασε τιμες κατω από τα 5€

Εγω που γενικως δεν παρακολουθω τη μετοχη της Κουεστ, εχω την εξης απορια:
Εμφανιζεται καταπρασινη, σε επιπεδο 5ετιας, λογω ανοδου,ή λογω Reverse Split και τετοια?
(Καλα ρε πουστη μου, κοτζαμ Ναυτεμπορικη δε μπορει να κανει μια ρυθμισουλα στο software της?)
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Εγω που γενικως δεν παρακολουθω τη μετοχη της Κουεστ, εχω την εξης απορια:
Εμφανιζεται καταπρασινη, σε επιπεδο 5ετιας, λογω ανοδου,ή λογω Reverse Split και τετοια?
(Καλα ρε πουστη μου, κοτζαμ Ναυτεμπορικη δε μπορει να κανει μια ρυθμισουλα στο software της?)

στην5-ετια μια χαρα τα λεει η ναυτ.

τιμες κατω από τα 4€ θεωρούνται ως η απολυτη ευκαιρια θαρο
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
στην5-ετια μια χαρα τα λεει η ναυτ.

τιμες κατω από τα 4€ θεωρούνται ως η απολυτη ευκαιρια θαρο

Ελα ρε!

Ανεβηκε τοσο πολυ μες στην κριση?/ Και, παλι, ειναι τοσο χαμηλα σε σχεση με τα Ιδια Κεφαλαια?
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
Ελα ρε!

Ανεβηκε τοσο πολυ μες στην κριση?

εγω θελω την αποψη του ΠΥΡΑΥΛΟΣ για την μετοχή κουες,την πιστευει για επανω ή θα παει σε τιμες κατω από τα 4€

εκτιμησεις κανουμε δεν θα παρουμε κεφαλια ουτε θα στιγματίσουμε κανενα

εγω πιστευω πως μακροπρόθεσμα δλδ σε 2-3 χρονια η μετοχή θα παει στα 10€ στο ενδιαμεσο θελω να δω τι πιστεουν και οι υπολοιποι ότι θα παει
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
εγω θελω την αποψη του ΠΥΡΑΥΛΟΣ για την μετοχή κουες,την πιστευει για επανω ή θα παει σε τιμες κατω από τα 4€

εκτιμησεις κανουμε δεν θα παρουμε κεφαλια ουτε θα στιγματίσουμε κανενα

εγω πιστευω πως μακροπρόθεσμα δλδ σε 2-3 χρονια η μετοχή θα παει στα 10€ στο ενδιαμεσο θελω να δω τι πιστεουν και οι υπολοιποι ότι θα παει

(Αν ειδες, κατι προσεθεσα στο comment μου  ;))
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom