Νέα

Υπόθεση προίκα

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.838
Like
20.700
Πόντοι
6.056
Επίσης ξέχασες και άλλα 250-300 συντάξιμοεφάπαξ
Εχω ακουσει την ατακα "Ξερεις τι κρατησεις ειχαμε?" (απο συνταξιουχους δεκο κλπ,με ελαχιστα προσοντα).Δηλαδη επρεπε να παιρνετε 4Κ λεω ή σας πεφτει λιγο το 1,5Κ συνταξη?Οι ιδιοι με τα ιδια προσοντα στον ιδιωτικο τομεα ουτε τα μισα μην πω πιο λιγα:coffee::confused::confused::confused:
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: barock

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.996
Like
74.274
Πόντοι
12.756
Εχω ακουσει την ατακα "Ξερεις τι κρατησεις ειχαμε?" (απο συνταξιουχους δεκο κλπ,με ελαχιστα προσοντα).Δηλαδη επρεπε να παιρνετε 4Κ λεω ή σας πεφτει λιγο το 1,5Κ συνταξη?Οι ιδιοι με τα ιδια προσοντα στον ιδιωτικο τομεα ουτε τα μισα μην πω πιο λιγα:coffee::confused::confused::confused:
Το πας καλά , ρίχνεις λάδι στην φωτιά
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
1) Δεν ξερω, πες μου εσυ. Ποιος ΔΕΝ εχει ευθυνη? Ο γραμματεας στα δικαστηρια? ο τραπεζουπαλληλος? ο στρατιωτικος? ο καθηγητης? ο εργαζομενος στον ΕΦΚΑ? ο αστυνομικος? ποιος?
2) Η "ανασφαλεια της ανεργιας" για τον ιδιωτικο υπαλληλο ειναι μια τεραστια συζητηση, ειναι ομως κατι που το αποδεχεσαι εξ αρχης. Και εφοσον εχεις τα καταλληλα εφοδια (αν δεν τα εχεις δεν σου φταιει κανενας), πάντα θα βρισκεις μια διεξοδο.
1) Ευθύνη έχουν πολύ λίγοι στο δημόσιο. Και φυσικά ελάχιστοι έχουν αντιμετωπίσει συνέπειες των πράξεών τους, ακόμα και σε επίπεδο ποινικών ευθυνών. Ευθύνη φυσικά έχουν και οι του ιδιωτικού που φυσικά την πληρώνουν σχεδόν πάντα.
2) Μακάρι αυτό με τα εφόδια να ίσχυε και στο δημόσιο.


Μην ξεχνάς οτι όποτε μιλάμε για το δημόσιο η ευρύτερη σκέψη πάει στους σφραγιδοφύλακες χαρτογιακάδες που είναι εντελώς ανίκανοι και ανεύθυνοι. Όπως επίσης και στους συντεχνίτες που δεν τους έχει ακουμπήσει ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.996
Like
74.274
Πόντοι
12.756
1) Ευθύνη έχουν πολύ λίγοι στο δημόσιο. Και φυσικά ελάχιστοι έχουν αντιμετωπίσει συνέπειες των πράξεών τους, ακόμα και σε επίπεδο ποινικών ευθυνών. Ευθύνη φυσικά έχουν και οι του ιδιωτικού που φυσικά την πληρώνουν σχεδόν πάντα.
2) Μακάρι αυτό με τα εφόδια να ίσχυε και στο δημόσιο.


Μην ξεχνάς οτι όποτε μιλάμε για το δημόσιο η ευρύτερη σκέψη πάει στους σφραγιδοφύλακες χαρτογιακάδες που είναι εντελώς ανίκανοι και ανεύθυνοι. Όπως επίσης και στους συντεχνίτες που δεν τους έχει ακουμπήσει ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ.
Μαζί σου είμαι, στηρίζω
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Σόρυ τύπε, σου το ψιλογαμησαμε το θεματακι
Μια χαρα παμε τυπε. Το θεμα ειναι να ξεκαθαρισουμε τι θεωρουσαν προικα οι παππουδες και τι θεωρειται "προικα" (εστω και ατυπα αν υπαρχει) σημερα.
Γιατι βλεπω πχ πολλούς γνωστούς παντρεμενους σωγαμπρους, αυτό κατά κάποιο τρόπο δε θεωρείται ένα είδος προίκας;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.097
Κριτικές
184
Like
44.804
Πόντοι
22.266
Εχω ακουσει την ατακα "Ξερεις τι κρατησεις ειχαμε?" (απο συνταξιουχους δεκο κλπ,με ελαχιστα προσοντα).Δηλαδη επρεπε να παιρνετε 4Κ λεω ή σας πεφτει λιγο το 1,5Κ συνταξη?Οι ιδιοι με τα ιδια προσοντα στον ιδιωτικο τομεα ουτε τα μισα μην πω πιο λιγα:coffee::confused::confused::confused:
Η το άλλο ......άσε ρε φίλε όλη η υπηρεσία από εμένα τα περιμένει....


Κλασσικά κουλούρι αριστερά του γραφείου .ψάχνει σφραγίδα ..βρίζει που δε βρίσκει τη στρογγυλή κ όταν τη βρίσκει την βάζει στο ταμπν κ την αχνιζει με τα χνωτα του .....όταν την κρατά νιώθει εξουσία όπως ο Πούτιν με την βαλίτσα με τους κωδικους:confused:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.838
Like
20.700
Πόντοι
6.056
Η το άλλο ......άσε ρε φίλε όλη η υπηρεσία από εμένα τα περιμένει....


Κλασσικά κουλούρι αριστερά του γραφείου .ψάχνει σφραγίδα ..βρίζει που δε βρίσκει τη στρογγυλή κ όταν τη βρίσκει την βάζει στο ταμπν κ την αχνιζει με τα χνωτα του .....όταν την κρατά νιώθει εξουσία όπως ο Πούτιν με την βαλίτσα με τους κωδικους:confused:
Ριαλ σκηνικο,λεει τυπος σε φιλο μου "Σε ζηλευω,κι εγω εξω ηθελα να 'μαι και να δουλευω,οχι στο γραφειο".Τον ειδα μια φορα,περιμενε ενα μισαωρο ο φιλος να παρει ενα τιμολογιο κι αυτος δεν μπορουσε να τον εξυπηρετησει,παλευε με μια τυροπιτα:confused::confused::confused:
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
558
Like
1.421
Πόντοι
206
Ριαλ σκηνικο,λεει τυπος σε φιλο μου "Σε ζηλευω,κι εγω εξω ηθελα να 'μαι και να δουλευω,οχι στο γραφειο".Τον ειδα μια φορα,περιμενε ενα μισαωρο ο φιλος να παρει ενα τιμολογιο κι αυτος δεν μπορουσε να τον εξυπηρετησει,παλευε με μια τυροπιτα:confused::confused::confused:
Μεγάλο πράμα η εργατικότητα!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Μια χαρα παμε τυπε. Το θεμα ειναι να ξεκαθαρισουμε τι θεωρουσαν προικα οι παππουδες και τι θεωρειται "προικα" (εστω και ατυπα αν υπαρχει) σημερα.
Γιατι βλεπω πχ πολλούς γνωστούς παντρεμενους σωγαμπρους, αυτό κατά κάποιο τρόπο δε θεωρείται ένα είδος προίκας;
Σαφως. Σωγαμπρος η καλυτερη φαση. Ούτε λογαριασμους πληρωνεις, ούτε φαγητο, γαμείς τσαμπα, σου μεγαλωνουν τα παιδια οι γονεις της, απλως ανεχεσαι τα πεθερικα.
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
558
Like
1.421
Πόντοι
206
Σαφως. Σωγαμπρος η καλυτερη φαση. Ούτε λογαριασμους πληρωνεις, ούτε φαγητο, γαμείς τσαμπα, σου μεγαλωνουν τα παιδια οι γονεις της, απλως ανεχεσαι τα πεθερικα.
Ρίχνεις και κάνα πούτσο στην πεθερά. Αυτό το ξέχασες!!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Εχω ακουσει την ατακα "Ξερεις τι κρατησεις ειχαμε?" (απο συνταξιουχους δεκο κλπ,με ελαχιστα προσοντα).Δηλαδη επρεπε να παιρνετε 4Κ λεω ή σας πεφτει λιγο το 1,5Κ συνταξη?Οι ιδιοι με τα ιδια προσοντα στον ιδιωτικο τομεα ουτε τα μισα μην πω πιο λιγα:coffee::confused::confused::confused:
Αστο, αυτό ειδικά.....

Μου λέει τύπος της δεη μια φορά
Παίρνω 1100 στο χέρι, φυσικά και τις κλασσικές σάλτες οτι γαμιέται στη δουλειά κόντεψε να με πείσει οτι σαν άλλος Ατλας κρατάει μόνος του τη δεη στα χέρια, ΑΛΛΑ ο μικτός μου είναι 2700, έχω τεράστιες κρατήσεις γι αυτό πρέπει να πάρω μεγάλη σύνταξη. Μόλις του είπα οτι τα μικτά του θα μπορούσε το δημόσιο να τα δηλώνει και 7-8 χιλιάρικα αν ήθελε, δεν παίρνει λογαριασμό δε δίνει λογαριασμό, το πίστεψε και χλώμιασε. Πίστεψε οτι τον κλέβουν. :idiot::idiot:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Μια χαρα παμε τυπε. Το θεμα ειναι να ξεκαθαρισουμε τι θεωρουσαν προικα οι παππουδες και τι θεωρειται "προικα" (εστω και ατυπα αν υπαρχει) σημερα.
Γιατι βλεπω πχ πολλούς γνωστούς παντρεμενους σωγαμπρους, αυτό κατά κάποιο τρόπο δε θεωρείται ένα είδος προίκας;
Προίκα μπορεί να θεωρηθεί αν τυχόν το σπίτι γραφτεί στο όνομά του. Αλλιώς δεν είναι σώγαμπρος, φιλοξενούμενος είναι.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.996
Like
74.274
Πόντοι
12.756
Προίκα μπορεί να θεωρηθεί αν τυχόν το σπίτι γραφτεί στο όνομά του. Αλλιώς δεν είναι σώγαμπρος, φιλοξενούμενος είναι.
Φαίνεται ότι διαβάζεις μπου ... Φωτογραφίζεις μέλη όμως , προσοχή
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.838
Like
20.700
Πόντοι
6.056
Αστο, αυτό ειδικά.....

Μου λέει τύπος της δεη μια φορά
Παίρνω 1100 στο χέρι, φυσικά και τις κλασσικές σάλτες οτι γαμιέται στη δουλειά κόντεψε να με πείσει οτι σαν άλλος Ατλας κρατάει μόνος του τη δεη στα χέρια, ΑΛΛΑ ο μικτός μου είναι 2700, έχω τεράστιες κρατήσεις γι αυτό πρέπει να πάρω μεγάλη σύνταξη. Μόλις του είπα οτι τα μικτά του θα μπορούσε το δημόσιο να τα δηλώνει και 7-8 χιλιάρικα αν ήθελε, δεν παίρνει λογαριασμό δε δίνει λογαριασμό, το πίστεψε και χλώμιασε. Πίστεψε οτι τον κλέβουν. :idiot::idiot:
Παρομοιο σκηνικο,λεει ενας "Ξερεις τι δουλεια καναμε εμεις τοσα χρονια?" και πεταγεται ενας που δουλευαν μαζι και του λεει(αυτος οντως δουλευε) "Τι δουλεια εκανες ρε?" .Ακολουθησε μακρα σιωπη:coffee::confused::confused::confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Σαφως. Σωγαμπρος η καλυτερη φαση. Ούτε λογαριασμους πληρωνεις, ούτε φαγητο, γαμείς τσαμπα, σου μεγαλωνουν τα παιδια οι γονεις της, απλως ανεχεσαι τα πεθερικα.
Φιλοξενούμενος είπαμε
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Φαίνεται ότι διαβάζεις μπου ... Φωτογραφίζεις μέλη όμως , προσοχή
1652907476556.jpeg
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
558
Like
1.421
Πόντοι
206
Για τους προικοθήρες ούτε κουβέντα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom