Νέα

ΔΥΣΗ & ΙΣΛΑΜ: Ο νέος Ιερός Πόλεμος.. Ανίερη βαρβαρότητα εκατέρωθεν;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 532
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Πιστη με... "περιεχομενο"
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1490246239708.jpg
    FB_IMG_1490246239708.jpg
    31,9 KB · Εμφανίσεις: 42
  • FB_IMG_1490246022138.jpg
    FB_IMG_1490246022138.jpg
    30,6 KB · Εμφανίσεις: 52

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εμένα πάντως οι πρόγονοί μου στην επανάσταση εξαφάνισαν τους μουσουλμάνους της Πελοποννήσου.Εντάξει χάσαμε 500 μέλη από την οικογένεια(συγγενείς ενός εκ των μεγαλυτέρων οπλαρχηγών της επανάστασης) αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό δε νομίζω κανείς να στενοχωρέθηκε που δεν έμεινε τζαμί.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Kάτω τα χέρια απ'τον Εφραίμ τύπε ! Κακό είναι να κάνει και η εκκλησία μπίζνες ?

Το εχεις παρει στραβα.

Ολες οι εκλησιες ανεξαρτητως θρησκειας κυριως business ειναι.

 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Εμένα πάντως οι πρόγονοί μου στην επανάσταση εξαφάνισαν τους μουσουλμάνους της Πελοποννήσου.Εντάξει χάσαμε 500 μέλη από την οικογένεια(συγγενείς ενός εκ των μεγαλυτέρων οπλαρχηγών της επανάστασης) αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό δε νομίζω κανείς να στενοχωρέθηκε που δεν έμεινε τζαμί.

Εμένα τότε πως και γλίτωσαν οι Μαροκινοί προ-προπαππούδες μου στη Μεσσηνία ??
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
76
Πόντοι
76
Το εχεις παρει στραβα.

Ολες οι εκλησιες ανεξαρτητως θρησκειας κυριως business ειναι.
Σοβαρά μιλάω τώρα. Μπορείς να το κρίνεις ηθικά, αλλά δεν είναι και παράνομο να κάνει η εκκλησία μπίζνες. Συνεπώς όλη αυτή η ιστορία και η σκανδαλολογία  ήταν πυροτέχνημα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εμένα πάντως οι πρόγονοί μου στην επανάσταση εξαφάνισαν τους μουσουλμάνους της Πελοποννήσου.Εντάξει χάσαμε 500 μέλη από την οικογένεια(συγγενείς ενός εκ των μεγαλυτέρων οπλαρχηγών της επανάστασης) αλλά το αποτέλεσμα ήταν καλό δε νομίζω κανείς να στενοχωρέθηκε που δεν έμεινε τζαμί.

ρε μεγάλε αυτό δεν είναι οικογένεια ... βατραχόσογο είναι...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
ρε μεγάλε αυτό δεν είναι οικογένεια ... βατραχόσογο είναι...

Ητανε πολλοί αλλά θαραλέοι.Δε μιλάμε για το τι έκανε ο θρυλικός παππούς μου έναν αιώνα μετά πυρπολώντας τη μισή Μικρά Ασία φτάνοντας μέχρι το Αφιόν Καραχισάρ γαμώντας και δέρνοντας.
Τι άτομα ήταν αυτά πραγματικά είμαστε σκνίπες μπροστά τους απλοί νάνοι.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Τι λες ρε παιδί μου πολύ σοβαρό αυτό !! Πόσο μαλάκας είσαι...Έλα καλύτερα Ελλάδα που δεν έχει κανένα τζαμί γιατί δεν το θέλουν οι ορθοδοξοφασίστες...
Αυτό και μόνο φτάνει όχι μόνο για  μπανάρισμα  αλλά και για ανάκριση απο την αντιτρομοκρατική...Αν γίνει κάτι τυφλό στην Αθήνα είναι υποψήφιος!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Ητανε πολλοί αλλά θαραλέοι.Δε μιλάμε για το τι έκανε ο θρυλικός παππούς μου έναν αιώνα μετά πυρπολώντας τη μισή Μικρά Ασία φτάνοντας μέχρι το Αφιόν Καραχισάρ γαμώντας και δέρνοντας.
Τι άτομα ήταν αυτά πραγματικά είμαστε σκνίπες μπροστά τους απλοί νάνοι.

Φιλε σημερα οι μαχες δινονται στη βουλή !! :grin:  :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1491664201888.jpg
    FB_IMG_1491664201888.jpg
    81,1 KB · Εμφανίσεις: 43

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Αντε μέχρι να φύγω για το καθιερωμένο Σαββατιάτικο 5Χ5 στο ποδόσφαιρο να γράψω την άποψή μου στο θέμα μια και έχω έμπναυση

Η  πολυπολυτισμικότητα ως κοινωνικό αξιακό σύστημα απετέλεσε την άφεση αμαρτιών των Ευρωπαικών χωρών για το αμαρτωλό αποικιακό παρελθόν τους.

Υποστηριζόμενη οικονομικά αρχικά ως σύστημα απο την έλλειψη εργατικών χεριών σε μια αποδεκατισμένη Ευρώπη μετά τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, και απο την Ευρωπαική υπογεννητικότητα αργότερα κατέληξε στην μαζική είσοδο μουσουλμάνων στην Ευρώπη.

Η Εκκλησία στη χριστιανική Ευρώπη δεν μπόρεσε να αντιδράσει λόγω του απο καιρού θεσμοθετημένου διαχωρισμού Εκκλησίας και Κράτους σε όλη την Ευρώπη.

Η Ευρώπη μυωπικά αγνοούσε και υποβάθμιζε το θρησκευτικό συναίσθημα ως δύναμη. Και γράφω μυωπικά διότι δεν μπορούσε να δεί ότι η διαδικασία του διαφωτισμού μέσα απο την οποία η ίδια ανδρώθηκε και υιοθέτησε δημοκρατικές αξίες ως θεσμούς ποτέ δεν πέρασε και δεν άγγιξε τις μουσουλμανικές χώρες της Ανατολής.

Ακόμη και προφανή πράγματα όπως η ισότητα ανδρών γυναικών απέναντι στο κράτος δεν υπάρχουν θεσμικά στις μουσουλμανικές κοινωνίες. Τι δεν καταλάβαιναν λοιπόν όταν άφηναν να χτισθούν 2000 τζαμιά στη Γαλλία πολλά από τα οποία έχουν ήδη σήμερα δικαστικές καταδίκες ως εκτροφεία θρησκευτικού φανατισμού και ηθικής αυτουργίας σε τρομοκρατικές ενέργειες
(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )
Και δεν έφτανε η μυωπία της όσον αφορά τη δύναμη του θρησκευτικού συναισθηματος αλλά ενέδωσε και συμφώνησε στην υπό τις Ηνωμένες πολιτείες ενορχήστρωση της επιβολής δυτικών αξιών στη μουσουλμανική Ανατολή μέσω της Αραβικής Ανοιξης. Αποτέλεσμα η αφύπνιση και ανάπτυξη του πολεμικού  Ισλάμ μέσω οργανώσεων όπως η Αλ Κάιντα, το Ισις και των παραφυάδων τους. Οργανώσεις που βρήκαν πολλά ''αδέλφια'' τους στους τρίτης και τέταρτης γενεάς μουσουλμάνους ευρωπαίους πλέον πολίτες.

Αμεση απόδειξη λοιπον ότι οι μουσουλμάνοι όπου πάνε ποτέ δεν αφομοιώνονται κοινωνικά. Περιχαρακώνονται γύρω απο τη θρησκεία τους και μετά από λίγο απαιτούν να αλλάξει όλη η κοινωνία προς τη κατεύθυνση που η θρησκεία τους υπαγορεύει. Τα γραφικά αιτήματα περί κατάργησης του εορτασμού των χριστουγέννων σε γερμανικά σχολεία όπου φοιτούν μουσουλμάνοι, η της κατάργησης του ζαμπόν στα σάντουιτς που προσφέρονται σε καναδικά σχολεία είναι απλά η κορυφή του παγόβουνου.

Η μυωπία η βλακεία και η ιδεοληπτική Αγκυλωση  της Ευρώπης είναι περισσότερο από προφανής. Εξέθρεψε επι χρόνια ένα σιωπηλό καρκίνωμα μέσα στο σώμα της μέσω του ιδεοληπτικού κολλήματος της πολυπολιτισμικότητας. Και δε έφτανε αυτό αλλά φρόντισε το καρκίνωμα αυτό  να το αφυπνίσει και να το ενισχύσει μέσω της συναίνεσής της σε πράξεις που δημιούργησαν αφενός μεν προσφυγικό μουσουλμανικό κύμα αφετέρου κύμα τρομοκρατίας παντού.

Τώρα έντρομη και άβουλη γράφει στα παπούτσια της διεθνείς συνθήκες που προστατεύουν πρόσφυγες  και σηκώνει φράχτες. Περιορίζοντας τους πρόσφυγες μουσουλμάνους στη χώρα που λόγω της οικονομικής της αδυναμίας και λόγω της ντε φακτο αδυναμίας φύλαξης θαλασσίων συνόρων μετατρέπεται σε χωματερή της Ευρώπης.

Παράλληλα βλέπει σε όλη της την επικράτεια να διογκώνεται ένα κύμα δικαιολογημένης μεν ξενοφοβίας, η οποία όμως ξεφεύγει απο τα όρια και φτάνει στον ρατσισμό και στον φασισμό. Τα αντίστοιχα ευρωπαικά κόμματα αυτού του τόξου μετά απο κάθε έκρηξη επι ευρωπαικού εδάφους  καταγράφουν σημαντικότατες δημοσκοπικές αυξήσεις. Η ιστορική νομοτέλεια λοιπον θα μετακινήσει το εκκρεμές απο το ένα άκρο στο άλλο δεν θα σταματήσει δυστυχώς απ' ευθείας σε κάποια θέση ισορροπίας 
(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )
Και όλα αυτά υπό την κωμική ανίκανη και ανεύθυνη πολιτική της χώρας μας που ερμήνευε την πρωτοφανή καταιγίδα που προφανώς ερχόταν ως ''ηλιοθεραπείες κάποιων που γρήγορα θα εξαφανισθούν'', υποβαθμίζοντας και υπεκφεύγοντας του τεράστιου προβλήματος με εικασίες του τύπου ''Η Ελλάδα είναι απλώς ένας διάδρομος, δεν θα μείνουν εδώ οι πρόσφυγες, θα φύγουν''. 

Και τώρα που ο διάδρομος έκλεισε κυρά Τασία τι θα τους κάνεις όλους αυτούς αφού λιαστούν ?? Τι θα τρώνε και που θα χέζουν όλοι αυτοί κυρά Τασία ?? Εμείς εδώ δεν τη παλεύουμε με τα δικά μας οικονομικά προβλήματα πως να τους βοηθήσουμε όλους αυτούς ?? Και γιατί η Τουρκία διεκδικεί και παίρνει δις ενώ εμείς παίρνουμε ψίχουλα για το πρόβλημα από την Ευρώπη κυρά Τασία ?? .

Ερασιτεχνισμός, ανικανότητα, Ιδεοληπτικές Αγκυλώσεις θα μπορούσα πολλά ακόμα να γράψω. Αλλά όλα αυτά είναι τίποτα μπροστά στον κίνδυνο που διατρέχουμε. Εκτός από χωματερή της Ευρώπης να καταλήξουμε στο άμεσο μέλλον σε ένα νέο Λίβανο.
(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )

Καλό είναι αντί για σεντόνια να θυμόμαστε τα γνωμικά κάποιων ανθρώπων που αποδεδειγμένα το κεφάλι τους το δούλευαν.

Είναι καλύτερα να είμαστε βίαιοι, αν έχουμε βία μέσα μας, παρά να φοράμε το μανδύα της μη-βίας για να καλύψει την ανικανότητά μας.

Το μόνο αποτέλεσμα που θα έχει το «οφθαλμόν αντί οφθαλμού» είναι ότι θα καταλήξει να κάνει όλον τον κόσμο τυφλό.

Ο φόβος έχει κάποια χρησιμότητα, η δειλία όμως δεν έχει καμία.

Αυτοί που λένε πως η θρησκεία δεν έχει σχέση με την πολιτική, δεν ξέρουν τι είναι η θρησκεία.

Ο Θεός δεν έχει θρησκεία.


 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.329
Πόντοι
28.786
Αντε καλό απόγευμα σε όλους. :hi: :hi:

Προχωρώ σε έκληση και εισήγηση ''θρησκευτικού χαρακτήρα'' :grin: :grin: :grin:

Προτείνω να αποδωθεί θρησκευτικού τύπου χάρη στους μπαναρισμένους και τους  ''πρασινισμένους '' λόγω της επερχόμενης Μεγάλης Εβδομάδας !!  :hi: :hi:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Τα μουσλιμια δε σας γουσταρουν εσας τους προοδευτικουληδες, εσεις γιατι τα αγαπατε τοσο πολυ;
γιατι ως αυτομισοι γκευδες φθονουν τη κοινωνια και οτιδηποτε καλό και επιζητουν αργο,ατιμωτικο και βασανιστικο θάνατο την ωρα του σοδομισμου  :wanker:  το τέλουν,το εχουν αναγκη πολυ,το Ορλαντο , τη ταράτσα κλπ δε κρατιούνται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom