Νέα

VIP Βίζιτες ! Ένας Παράλληλος Κόσμος Που Δεν Αντιλήφθηκε Το Bourdela ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα male_tsouli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 173
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Η  ολοκληρωτική επίθεση των Γερμανών εναντίον του τραπεζικού συστήματος της Ελλάδος , πέραν των οικονομικών και γαιοπολιτικών προεκτάσεων , ίσως ανέδειξε ένα θέμα «κοινωνικής φύσεως» που προφανώς υπεκφεύγει των πολύ εμπεριστατωμένων πληροφοριών του site σχετικά με τον πληρωμένο έρωτα.

Προσφάτα χρειάστηκε να κατέβω Αθήνα (εργάζομαι εκτός αυτή τη περίοδο) για 1-2 μέρες και αντιμετώπισα 2 περιεργα περιστατικα .

Ήπια καφέ με μια φίλη , όμορφη , 37 χρονών , με πολύ καλό χαρακτήρα και ανύπαντρη που πάντα ο φιλικός κύκλος απορούσε γιατί δεν βρήκε ενα «καλό παιδί» η οποία μου εκδήλωσε τις έντονες ανησυχίες της για τις εξελίξεις στο τραπεζικό σύστημα και πιθανό κούρεμα των καταθέσεων.

Προσπάθησα να καταλάβω για τι ύψους καταθέσεις μιλάμε . Προσωπικά έχω εγκλωβισμένα 3000 ευρω αλλά στα αρχίδια μου μιας και δεν έχω υποχρεώσεις και λογικά κάπως έτσι έπρεπε να αισθάνεται και εκείνη (έχει δουλειά) . Κατάλαβα όμως ότι μιλάγαμε για πιο μεγάλο ποσό και όταν η συζήτηση έφτασε στις εγγυήσεις των 100.000 ευρώ που υποτίθετε ότι ισχύουν είδα ότι δεν ήταν καθόλου ήσυχη .

Στη πορεία της κουβέντας αντιλήφθηκα ότι είχε και χρηματιστή , μετοχές , γνώριζε για συναλλαγές στο εξωτερικό , για ειδικές απαιτήσεις που υπάρχουν για άνοιγμα λογαριασμού σε ξένες χώρες , για δυσκολίες που υπάρχουν σε έλληνες να ανοιξουν πλέον κλπ

Είχα πέσει απο τα σύννεφα όχι μόνο γιατι η κουβέντα αυτή μου αποκάλυψε μια εντελώς νέα πτυχή του χαρακτήρα της αλλά και για το ύψος των καταθέσεων που αισθανόμουν ότι ήταν άνω των 100000 ευρώ.

Έφυγα σκεπτόμενος .. ΟΚ ! Προφανως η κοπέλα έχει περιουσία δεν είχε πει τίποτε και τώρα το έμαθα . Δεν είναι υποχρεωμένος ο καθένας να πει εξάλλου στους φίλους του τα οικονομικά του.

Την επόμενη μέρα .. ακριβώς μια αντίστοιχη κουβέντα με μια άλλη φίλη , πάλι στα 40 , ανύπαντρη ,ομορφη , απο άλλο κύκλο γνωστών με αντιστοιχες ανησυχίες και υψηλές καταθέσεις που ανησυχεί.

Κοινός παρανομαστής ;

Δύο όμορφες κοπέλες , ευγενικές με καλό χαρακτήρα και μουνάρες βρίσκονται με πολύ υψηλά εισοδήματα που ήταν μάλιστα αφανή μιας και δεν είχαν ούτε λούσο , ούτε ακριβα ρούχα , ούτε καν αυτοκίνητο ( η πρώτη)

Σκέφτηκα πάρα πολύ . Σκέφτηκα ότι τη μια τη γούσταρα , όχι μόνο εγώ απο το κύκλο μου αλλά και άλλοι και όλοι είχαμε μείνει με το πουλί στο χέρι αλλα με ευγενική χυλόπιτα ( καλό παιδί , ναι μεν αλλα ... ) Σκέφτηκα και τη δεύτερη περίπτωση .Μια απο τα ίδια .

Και οι δύο τους με περίεργη και άγνωστη προσωπική ζωή , σχέσεις που δεν καταλήγαν πουθενά  και με παντρεμένους . Εμείς του κύκλου τους ήμασταν τα καλά παιδιά που μας έβλεπε φιλικά αλλά προφανώς κάποιοι τις είχαν .

Για εμένα , όλο αυτό βγάζει σε ένα συμπέρασμα και ήθελα τη γνώμη σας .

Βίζιτες !

Όχι πολυτελείας ή call girls κλπ . Θεωρώ ότι απο το 2000 – έως και σήμερα πολλές Ελληνίδες έχουν σχέσεις με σπόνσορες , ή λεβεντάνθρωπους όπως έλεγε ο Κωσταντάρας με πολύ καλή οικονομική επιφάνεια , γαμιόντουσταν και έβγαζαν και το «χαρτζηλίκι» τους και φυσικά όλα πληρωμένα.

Θεωρώ ότι αυτή η πλευρά δεν έχει παρουσίαστεί απο site μιας και παρά το γεγονός ότι πολλοί το παίζουν φραγκάτοι εδώ μέσα και νεοφιλελεύθεροι καραγκιόζηδες (Δημιουργία ξανά και τέτοια θλιβερά) , εντούτοις δεν είναι πραγματικά πλούσιοι ωστε να έχουν τέτοιες άκρες .

Πιστεύτε ότι υπήρξε ένας παράλληλος κόσμος όπου Ελληνίδες πηδιόντουσταν με φραγκάτους  και έκαναν τη μπάζα – προικούλα τους , όσο οι περισσότεροι απο τη διαρκή απόρριψη θεωρούσαμε ότι απλώς είναι Ελλεηνίδες και δεν ξέρουν ή δεν θελουν να γαμηθούν ;

Ακούω γνώμες !


 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.675
Πόντοι
1.756
Ολες εχουν τα μυστικα τους τυπε... και οι γυναικες δεν κολανε πουθενα,μα πουθενα.Ασχετα που βγαινεις μαζι τους και ακους ενα σωρο παπατζιλικια.. Δικη μου οικογενειακη γνωστη(μουναρος),με μισθο 600γιουρο,ενω  οδηγουσε ενα σαραβαλακι φορντ εσκορτ και ολο εκανε παραπονα οτι χαλαει,μετα απο 2 εβδομαδες εσκασε μυτη με VW EOS πληρωμενο μπραφ!!! Τι λες τωρα... Δεν εχουν κανενα προβλημα να γαμηθουν για φραγκα,να κανουν παρτουζες,οργια κτλ... Σε ενα πραγμα κολανε μονο...ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... αυτος ειναι ο μεγαλος τους φοβος...
 
OP
OP
male_tsouli

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Αυτό πιστεύω και εγώ .
Δεν είναι ότι οι Ελληνίδες έριχναν χυλόπιτες έτσι ( όσες αξίζαν βέβαια)
Απλώς έψαχναν το καλύτερο και έφτιαχναν και τη μπάζα τους .
Τα capital controls να δείτε ότι θα αναδείξουν θέμα
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Ti narkwtika pairnete paides......... :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 

outbreak2000

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
33
Κριτικές
1
Like
80
Πόντοι
0
Είναι ιντριγκαριστικό να φανταζόμαστε τέτοια σκηνικά γιατι δίνουν τροφή για σκέψη, αλλά με επιφύλαξη
θα υπέθετα οτι το ποσοστό τέτοιων γυναικών (όταν αναφερόμαστε σε ελληνίδες) ίσως είναι αρκετά μικρότερο
απο οτι νομίζουμε. Γιατί εκτός απο την πρόθεση (του να είναι κάποια πουτάνα-φάμ φατάλ κτλ) καθώς και
την ύπαρξη κάποιου χορηγού, πρόθυμου σπόνσορα κτλ που είναι και τα 2 απαραίτητες προυποθέσεις για να
πετύχει κάποια τον στόχο της, απαιτείται και μία τρίτη και σημαντικότερη προυπόθεση: η ικανότητα.

Η ικανότητα με την σειρά της προυποθέτει στρατηγική, επιμονή και σχέδιο. Να σκέφτεσαι και να
δράς υπολογισμένα και ψυχρά. Οι περισσότερες ελληνίδες δέν είναι ικανές για κάτι τέτοιο.
Έχω δεί άπειρες περιπτώσεις απο γυναίκες (ελληνίδες) που προσπάθησαν να καταφέρουν πολλά και
διάφορα έχοντας αρκετά καλό πακέτο, τρώγοντας ασύστολα ή στοχευμένα ψωλές, νομίζοντας οτι
πράττουν καλώς και στο τέλος να αποτυγχάνουν οικτρά καταντώντας ημίτρελες "καμμένες" και αποτυχυμένες
45άρες, 30άρες με παιδιά που νόμιζαν οτι έπιασαν τον Παπα απο τα αρχίδια και δέν έχουν στον ήλιο μοίρα
και ου το καθεξής. Γιατί η μέση ελληνίδα λειτουργεί έν θερμώ, έχοντας λανθασμένη κρίση και εικόνα
του εαυτού της και των καταστάσεων. Ζούν την στιγμή κάνοντας οτι τους κατεβάσει η κούτρα τους κατα μεγάλο
ποσοστό. Άς μην μπερδεύουμε την άπλετη διαθεσιμότητα θαυμαστών και πυρφόρων (που εδώ που τα λέμε σιγά μην
όλοι αυτοί έχουν φράγκα) και το μάστερ στο πούλημα μούρης με κάτι στρατηγικά ανώτερο και βαθύτερο.

Αυτό δέν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν (και παραυπάρχουν) τέτοιες περιπτώσεις.
Έχω συναντήσει κατα την διάρκεια της ζωής μου τουλάχιστον 3-4 περιπτώσεις (ελληνίδων πάντα)
όλες με παρόμοια κοινά στοιχεία, όπως το οτι δέν είχαν σταθερό γκόμενο ή άν έβρισκαν
κάποιον τον είχαν στο ρελαντί, όλες με ανεξήγητα πολυτελή αντικείμενα (κινητά, ρούχα κτλ),
όλες προσκόλλημένες με τύπους των 55+ (υπογείως και με προσοχή) και όλες άνω των 30 (οχι πιτσιρίκες).
Και όλες μεγάλες καύλες ή κρυφοκαύλες. Μακάρι να ήξερα τι απέγιναν αλλά φαντάζομαι πάντα υπάρχουν
μαρμελαδάκηδες και γατουλογαμούληδες για να τις "αποκαταστήσουν" και αυτές τις καημένες...
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
Αυτό πιστεύω και εγώ .
Δεν είναι ότι οι Ελληνίδες έριχναν χυλόπιτες έτσι ( όσες αξίζαν βέβαια)
Απλώς έψαχναν το καλύτερο και έφτιαχναν και τη μπάζα τους .
Τα capital controls να δείτε ότι θα αναδείξουν θέμα

ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΑΠΟ 400 ΕΩΣ 1000
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΜΙΚΡΟΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΕΝΟΙΚΙΟ-ΦΩΣ ΚΛΠ
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Παντως με τα capital controls το μεγαλο χαλι αποκαλύπτεται σιγα σιγα.Σκανε συνεχεια τελειωμενοι Δ.Υ με απολυτηριο δημοτικου και καταθεσεις απο μισο εκατομμύριο και πανω.Τις προάλλες πριν το κλεισιμο,σκαει στην εμπορική στο Χαλάνδρι ενας μπαρμπας ρακενδυτος και ελεγε στον υποδιευθυντή οτι ήθελε να κανει εμβασμα 600 χιλιάρικα και μια τριανταρα συνταξιούχος comme il faut που ηθελε να ανοιξει θυριδα.Και λέω ρε πούστη τι γινεται,σε παραλληλο συμπαν ζω??????????
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
"Πιστεύτε ότι υπήρξε ένας παράλληλος κόσμος όπου Ελληνίδες πηδιόντουσταν με φραγκάτους  και έκαναν τη μπάζα – προικούλα τους , όσο οι περισσότεροι απο τη διαρκή απόρριψη θεωρούσαμε ότι απλώς είναι Ελλεηνίδες και δεν ξέρουν ή δεν θελουν να γαμηθούν ; "
Ναι το πιστεύω!

Οπως γνωρίζεται είμαι τραπεζικός υπάλληλος και προσλήφθηκα αρχικά σε τράπεζα που δεν υφίσταται σήμερα, έχει εξαγοραστεί. Υπάρχει μια φήμη στους κύκλους της τράπεζας αυτης που λέει οτι όσες ήταν καλοπληρωμένες διευθύντριες ήταν πουτανες πολυτελείας τις οποίες γαμούσανε οι μέτοχοι και οι γενικοί σε πάρτυ οργίων. Με τον καιρό αυτες ζητουσανε ενα ρουσφετι (προσληψη) σε θέση καρριέρας.
Μεγαλύτεροι τραπεζικοί υπαλληλοι απο εμένα, σημερα 55 αρηδες και φτασμένοι, διευθυντες καταστημάτων κτλ , σε συζητήσεις μας μου έλεγαν οτι πολλές γυναίκες πήραν τις προαγωγές με το μουνι τους. Εκτιμώ οτι το φαινόμενο έπαιζε πιο πολύ την δεκαετία του 1990 άντε αρχες 2000 που οι άνδρες ήταν πιο λιγουρηδες και οι γυναίκες που προτίθεντο να πηδηχτουν για επαγγελματική εξέλιξη ήταν λίγες και πρωτοπόρες. Σήμερα θα το εκαναν πιο πολλές (ξυπνήσανε δηλαδη) και ισως για αυτό έχει παρακμάσει το φαινόμενο.

 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.399
Κριτικές
508
Like
68.664
Πόντοι
41.129
ποιος πληρωνει 2000ε να γαμησει 40ρες ??  :vomit:  :vomit:

 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
"Πιστεύτε ότι υπήρξε ένας παράλληλος κόσμος όπου Ελληνίδες πηδιόντουσταν με φραγκάτους  και έκαναν τη μπάζα – προικούλα τους , όσο οι περισσότεροι απο τη διαρκή απόρριψη θεωρούσαμε ότι απλώς είναι Ελλεηνίδες και δεν ξέρουν ή δεν θελουν να γαμηθούν ; "
Ναι το πιστεύω!

Οπως γνωρίζεται είμαι τραπεζικός υπάλληλος και προσλήφθηκα αρχικά σε τράπεζα που δεν υφίσταται σήμερα, έχει εξαγοραστεί. Υπάρχει μια φήμη στους κύκλους της τράπεζας αυτης που λέει οτι όσες ήταν καλοπληρωμένες διευθύντριες ήταν πουτανες πολυτελείας τις οποίες γαμούσανε οι μέτοχοι και οι γενικοί σε πάρτυ οργίων. Με τον καιρό αυτες ζητουσανε ενα ρουσφετι (προσληψη) σε θέση καρριέρας.
Μεγαλύτεροι τραπεζικοί υπαλληλοι απο εμένα, σημερα 55 αρηδες και φτασμένοι, διευθυντες καταστημάτων κτλ , σε συζητήσεις μας μου έλεγαν οτι πολλές γυναίκες πήραν τις προαγωγές με το μουνι τους. Εκτιμώ οτι το φαινόμενο έπαιζε πιο πολύ την δεκαετία του 1990 άντε αρχες 2000 που οι άνδρες ήταν πιο λιγουρηδες και οι γυναίκες που προτίθεντο να πηδηχτουν για επαγγελματική εξέλιξη ήταν λίγες και πρωτοπόρες. Σήμερα θα το εκαναν πιο πολλές (ξυπνήσανε δηλαδη) και ισως για αυτό έχει παρακμάσει το φαινόμενο.
Πηγαινε στην τραπεζα που λεω να δεις,του μιλφογκιλφ το καγκελο
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.399
Κριτικές
508
Like
68.664
Πόντοι
41.129
H γκαρσονα β' για να γινει γκαρσονα α΄τρωει και αυτη πουτσα  ?
 
OP
OP
male_tsouli

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Δεν διαβάζεις Λίλα που είναι στο βιλαέτιο της αψόφητης γιαγιάς, και σε πήρε από κάτω...
χαχαχα ! Καλό
Πάντως είναι αλήθεια . Μόνο γιατροί και τεχνικοί επιστήμονες έχουν μέλλον πάνω αποτα 35-40 στο εξωτερικό. αν κανείς είναι 20-25 έχεις δυνατότητες και διεξόδους έξω.
Πριν δαιμονοποιηθούμε βέβαια σαν Έλληνες ( έρχεται και αυτό)
 

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
χαχαχα ! Καλό
Πάντως είναι αλήθεια . Μόνο γιατροί και τεχνικοί επιστήμονες έχουν μέλλον πάνω αποτα 35-40 στο εξωτερικό. αν κανείς είναι 20-25 έχεις δυνατότητες και διεξόδους έξω.
Πριν δαιμονοποιηθούμε βέβαια σαν Έλληνες ( έρχεται και αυτό)


δλδ ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom