Νέα

Tραγωδία στα Μάλγαρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
φυσικά και σώζει το διάζωμα...
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Βλεπεις την τελευταια σκηνη του εργου(προσπεραση-θανατος) και αγνοεις την υπολοιπη εικονα.

Η προσπεραση ειναι αναγκαιο κακο...το να πηγαινεις σε εθνικο δικτυο με 40-60χλμ ειναι παρακωλυση κυκλοφοριας,
που στις Η.Π.Α λ.χ τιμωρειται σαν παραβαση του ΚΟΚ..παντου γινονται προσπερασεις εδω εχεις ομως εκατομβη θυματων.

γιατι αραγε;;;

γιατι εχεις απαιδευτους κ ανεκπαιδευτους οδηγους,που οδηγουν τις περισσοτερες φορες(ελεω αφραγκιας)
κακοσυντηρημενους κουβαδες που χρειαζονται 15 δευτερα να περασουν νταλικα με ρεπριζ,
στο χειροτερο (υπερκοστολογημενο παντα)οδικο δικτυο της ευρωπης.

συνολικη ευθυνη my friend,με το κρατος που τοσα χρονια αδιαφορει εγκληματικα να ναι ο πρωτος υπαιτιος.

Υ.Γ.αληθεια στην αττικη οδο,στον αθηνα κορινθος,στον κορινθο τριπολη,στην εγνατια δε γινονται προσπερασεις;;;
γιατι δεν εχουμε τα πολυνεκρα του μαλιακου,του κορινθος-πατρα και της τεως κακιας σκαλας;;

θα αρχισω να πιστευω πως το διαζωμα σωζει ζωες τελικα.
Διαφωνω καθετως. Ξερεις χρονια τωρα τι κωλοδρομος ειναι η Κορινθου Πατρων, αν δεν σ'αρεσει δεν πας. Η παρανομη προσπεραση ειναι καθαρα δικη σου επιλογη και στο λαιμο σου θα παρεις οποιον παρεις, κανενος αλλου δεν ειναι το φταιξιμο. Ο σοβαρος και υπευθυνος ανθρωπος προσαρμοζεται στις συνθηκες και αναλαμβανει τις ευθυνες του, δεν κανει την εξωφρενικη μαλακια του και μετα του φταινε οι αλλοι. Το ΥΓ σου αναξιο συζητησης, αυτα εννοουνται, ή εστω θα επρεπε.

Υ.Γ: Εγω δηλαδη που εχω κανει τοσες φορες την Κορινθου Πατρων με Punto, Fiesta γιατι αρκεστηκα στο να πηγαινω με 100 και δεν εκανα καμια επικινδυνη προσπεραση, απλα περιμενα το ανοιγμα του δρομου? Τοσο τυχερος ή τοσο υπομονετικος ημουνα? Ξαναλεω, η μαλακια ειναι στο ηλιθιο κεφαλι του βλακα (τεως) νεοπλουτου νεοελληνα που θελει "να το τρεξει" και να νιωσει λιγο μεγαλυτερο το μαραμενο μεσηλικο τσουτσουνακι του. Γαμημενη ανικητη ηλιθιοτητα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Διαφωνω καθετως. Ξερεις χρονια τωρα τι κωλοδρομος ειναι η Κορινθου Πατρων, αν δεν σ'αρεσει δεν πας. Η παρανομη προσπεραση ειναι καθαρα δικη σου επιλογη και στο λαιμο σου θα παρεις οποιον παρεις, κανενος αλλου δεν ειναι το φταιξιμο. Ο σοβαρος και υπευθυνος ανθρωπος προσαρμοζεται στις συνθηκες και αναλαμβανει τις ευθυνες του, δεν κανει την εξωφρενικη μαλακια του και μετα του φταινε οι αλλοι. Το ΥΓ σου αναξιο συζητησης, αυτα εννοουνται, ή εστω θα επρεπε.


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Υ.Γ: Εγω δηλαδη που εχω κανει τοσες φορες την Κορινθου Πατρων με Punto, Fiesta γιατι αρκεστηκα στο να πηγαινω με 100 και δεν εκανα καμια επικινδυνη προσπεραση, απλα περιμενα το ανοιγμα του δρομου? Τοσο τυχερος ή τοσο υπομονετικος ημουνα? Ξαναλεω, η μαλακια ειναι στο ηλιθιο κεφαλι του βλακα (τεως) νεοπλουτου νεοελληνα που θελει "να το τρεξει" και να νιωσει λιγο μεγαλυτερο το μαραμενο μεσηλικο τσουτσουνακι του. Γαμημενη ανικητη ηλιθιοτητα.
Έτσι, το πιάνει η ανυπομονησία και νομίζει ότι κάνει προσπέραση στην καθυστερημένη ζωή του!  :rockon:
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
οταν το αμαξι τοθεωρεις προεκταση της ψωλης σου τοτε ειναι ασχημα τα πραγματα...
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
[redtube][/redtube]
Διαφωνω καθετως. Ξερεις χρονια τωρα τι κωλοδρομος ειναι η Κορινθου Πατρων, αν δεν σ'αρεσει δεν πας. Η παρανομη προσπεραση ειναι καθαρα δικη σου επιλογη και στο λαιμο σου θα παρεις οποιον παρεις, κανενος αλλου δεν ειναι το φταιξιμο. Ο σοβαρος και υπευθυνος ανθρωπος προσαρμοζεται στις συνθηκες και αναλαμβανει τις ευθυνες του, δεν κανει την εξωφρενικη μαλακια του και μετα του φταινε οι αλλοι. Το ΥΓ σου αναξιο συζητησης, αυτα εννοουνται, ή εστω θα επρεπε.

Υ.Γ: Εγω δηλαδη που εχω κανει τοσες φορες την Κορινθου Πατρων με Punto, Fiesta γιατι αρκεστηκα στο να πηγαινω με 100 και δεν εκανα καμια επικινδυνη προσπεραση, απλα περιμενα το ανοιγμα του δρομου? Τοσο τυχερος ή τοσο υπομονετικος ημουνα? Ξαναλεω, η μαλακια ειναι στο ηλιθιο κεφαλι του βλακα (τεως) νεοπλουτου νεοελληνα που θελει "να το τρεξει" και να νιωσει λιγο μεγαλυτερο το μαραμενο μεσηλικο τσουτσουνακι του. Γαμημενη ανικητη ηλιθιοτητα.

ισως εχουμε αντιπαρατεθει αλλες φορες σε αλλα ζητηματα εδω ομως εχεις χιλια τοις εκατο δικιο. Και η οδικη ασφαλεια παιζει να ειναι το υπ αριθμον ενα προβλημα στη χωρα...
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.287
Like
2.326
Πόντοι
456
οταν το αμαξι τοθεωρεις προεκταση της ψωλης σου τοτε ειναι ασχημα τα πραγματα...

Αυτη ειναι η μιση αληθεια.Οταν τα πουτανακια που κυκλοφορουν βλεποντας το κολλανε αμεσως τοτε καλα κανει  ο κατοχος και το θεωρει προεκταση της ψωλης του
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Διαφωνω καθετως. Ξερεις χρονια τωρα τι κωλοδρομος ειναι η Κορινθου Πατρων, αν δεν σ'αρεσει δεν πας.
οι περισσοτεροι που κινουνται σε αυτον δρομο δεν πανε εκδρομη στη γκομενα ξερεις..
ειδικοτερα τα βαρεα οχηματα..οποτε το "δε σ αρεσει δεν πας" μπορει να κολαει για τo lido palace,αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι αστειο επιχειρημα.
οπως αναμενοταν,antonis samaras/adonis georgiadis like this^^

βαλε διοδια παιδαρα μου,πρωτογενες πλεονασμα,αναπτυξη και ανταγωνιστικοτητα ξερεις εσυ.
Υ.Γ: Εγω δηλαδη που εχω κανει τοσες φορες την Κορινθου Πατρων με Punto, Fiesta γιατι αρκεστηκα στο να πηγαινω με 100 και δεν εκανα καμια επικινδυνη προσπεραση, απλα περιμενα το ανοιγμα του δρομου?
αρχιζω με φιλικη συμβουλη..μην περνας στο ανοιγμα γιατι εκει τη στηνει το κρατος του τραμουντανα και σε γραφει για παραβαση του οριου κατα 20 χλμ την ωρα..στις στροφες μονο περναμε σε αυτον το δρομο αν δε θλουμε προστιμα..

απο κει και περα δε με ενδιαφερει τι κανεις εσυ φιλε μου..εσυ μπορει να εισαι ωριμος ανθρωπος και οδηγικα ισαξιος του νικι λαουντα.
το θεμα ειναι να προστατευτεις εσυ και ολοι οι αλλοι απο εμενα τον ψυχοπαθη που χει deathwish και το παει στις δυο ροδες.
εκει μπαινει το κοινωνικο κρατος,στο θεμα προληψης του συνολου απο ενδεχομενη απειλη/κινδυνο και σου παρεχει σοβαρο οδηγικο δικτυο.

θελεις να το τραβηξουμε περισσοτερο;

γιατι αραγε εφοσον το οριο ταχυτητας ειναι 80 χλμ σε αυτον το δρομο και 130 γενικοτερα δεν μπαινει εργοστασιακος κοφτης σε ολα τα αμαξια;;;γιατι επιτρεπουν σε εμενα με το πειραγμενο s3 των 260ps να περναω απο πανω σου με 180χλμ την ωρα;;;

μαλλον γιατι δε μπορουν να τα βαλουν με την AUDI και προτιμουν να εισπρατουν φορους απο κυβισμο/ιπποδυναμη,
οποτε μου επιτρεπουν να "πεταξω" και να σε στειλω στον ταφο.

η φιλοσοφια αυτης της συμπεριφορας ειναι ιδια με αυτην του καπνισματος..
ξερουμε οτι επιβαρυνει δραματικα το συστημα υγειας,αλλα δεν το απαγορευουμε γιατι δε γινεται να χτυπησουμε τον καπνοβιομηχανο...

ο παρονομαστης κοινος,αυτοι κονομανε,δε δινουν ΔΕΚΑΡΑ για τη ζωη σου και εσυ πεθαινεις...

**Τελος θανασιμα τροχαια δε γινονται μονο απο προσπερασεις,αλλα και απο κατολισθησεις,λακουβες,αναποδες κλισεις,αφωτιστους-κακοσυντηρημενους δρομους,λαθη στη σημανση..μπορει στο μυαλο σου να νομιζεις πως αν πηγαινεις με 80χλμ εισαι ασφαλης,αλλα μπορει ανετα να βρεθεις στον αλλο κοσμο στους δρομους που κινεισαι για τον απλο λογο οτι η ευθυνη ειναι συνολικη και οχι αποκλειστικα δικη σου.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
θελεις να το τραβηξουμε περισσοτερο;

γιατι αραγε εφοσον το οριο ταχυτητας ειναι 80 χλμ σε αυτον το δρομο και 130 γενικοτερα δεν μπαινει εργοστασιακος κοφτης σε ολα τα αμαξια;;;γιατι επιτρεπουν σε εμενα με το πειραγμενο s3 των 260ps να περναω απο πανω σου με 180χλμ την ωρα;;;

μαλλον γιατι δε μπορουν να τα βαλουν με την AUDI και προτιμουν να εισπρατουν φορους απο κυβισμο/ιπποδυναμη,
οποτε μου επιτρεπουν να "πεταξω" και να σε στειλω στον ταφο.

η φιλοσοφια αυτης της συμπεριφορας ειναι ιδια με αυτην του καπνισματος..
ξερουμε οτι επιβαρυνει δραματικα το συστημα υγειας,αλλα δεν το απαγορευουμε γιατι δε γινεται να χτυπησουμε τον καπνοβιομηχανο...

ο παρονομαστης κοινος,αυτοι κονομανε,δε δινουν ΔΕΚΑΡΑ για τη ζωη σου και εσυ πεθαινεις...

το ξέρεις πως δεν υπάρχουν τα ίδια όρια παντού;
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
και να πηγαίνει χωρίς οδηγό επίσης...
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
αρχιζω με φιλικη συμβουλη..μην περνας στο ανοιγμα γιατι εκει τη στηνει το κρατος του τραμουντανα και σε γραφει για παραβαση του οριου κατα 20 χλμ την ωρα..στις στροφες μονο περναμε σε αυτον το δρομο αν δε θλουμε προστιμα..
Ναι... Δεν νομιζω οτι βλεπω αλλους λογους να συνεχισω την κουβεντα μετα απο αυτο. Επισης βλεπω ολο και λιγοτερους λογους να οδηγαω γενικα...  :headbang:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ναι... Δεν νομιζω οτι βλεπω αλλους λογους να συνεχισω την κουβεντα μετα απο αυτο. Επισης βλεπω ολο και λιγοτερους λογους να οδηγαω γενικα...  :headbang:
Συγνωμη, θελεις να μου πεις οτι καταλαβες τι ειπε?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
αλκοτεστ σε ολους τους οδηγους Κτελ πριν ξεκινησουν υποχρεωτικα οπως στις σχολικες εκδρομες

ελεγχοι ιατρικοι καρδιολογικοι και για υπνικη απνοια ειδικα σε παχυσαρκους

ψυχιατρικη ετησια εξεταση και ανασκοπηση τυχον φαρμακων που παιρνουν....


οδηγος κτελ =κατι αντιστοιχο με πιλοτο αεροπλανου,κοσμο κουβαλαει οχι πατατες

στο συγκεκριμενο ατυχημα δεν φανηκε να φερει καμια ευθυνη ο τουρκος παντως απο οσα ειπωθηκαν απο μαρτυρες
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
ενα τεραστιο μπραβο στους συγγενεις της κοπελας που δωρισαν τα οργανα της...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom