Νέα

Tραγωδία στα Μάλγαρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Σε αυτο που υπογράμμισα εισαι λαθος τυπε , τον Ελληνα θα τον συγκρινεις με τον Αιγυπτιο , τον Τουρκο , με κανα Ινδο , και κανα Πακιστανο , οι Ιταλοι απο Ρωμη και πανω ειναι μερα με την νυχτα στην οδηγηση σε σχεση με τον Ελληνα.
Στα αλλα συμφωνω  ;)
Καμία σχεση ο Ελληνας οδηγος με τον Τουρκο. Οποιος εχει παει Κωνσταντινουπολη και εχει δει πως οδηγανε εχει φρίξει. Σε μουσουλμανικες χωρες δεν εχω παει αλλά απο οσα εχω ακουσει ειναι πολυ χειρότεροι απο τους ευρωπαιους.
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
Καμία σχεση ο Ελληνας οδηγος με τον Τουρκο. Οποιος εχει παει Κωνσταντινουπολη και εχει δει πως οδηγανε εχει φρίξει. Σε μουσουλμανικες χωρες δεν εχω παει αλλά απο οσα εχω ακουσει ειναι πολυ χειρότεροι απο τους ευρωπαιους.

+1000
Η Τουρκία σίγουρα είναι πρωταθλήτρια στη γρήγορη-επικίνδυνη οδήγηση... Αλλά και σε άλλες, π.χ. Μαλαισία, δεν πάνε πίσω... Εκεί όμως είχε και πιο πολύ κίνηση...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
Καμία σχεση ο Ελληνας οδηγος με τον Τουρκο. Οποιος εχει παει Κωνσταντινουπολη και εχει δει πως οδηγανε εχει φρίξει. Σε μουσουλμανικες χωρες δεν εχω παει αλλά απο οσα εχω ακουσει ειναι πολυ χειρότεροι απο τους ευρωπαιους.

Παντως πιο πολυ σχεση εχει ο Ελληνας οδηγος με τον Τουρκο παρα με τον ΒορειοΙταλο ...μην τρελαθουμε και εντελως ...
Πολυ χειροτερα απο τους ευρωπαιους , αλλα λιγο χειροτερα απο τον Ελληνα , και μην τρελαθουμε που θεωρουμαστε και ευρωπαιοι στην οδηγηση , το μονο  κοινο που εχουμε ειναι το νομισμα ..
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
+1000
Η Τουρκία σίγουρα είναι πρωταθλήτρια στη γρήγορη-επικίνδυνη οδήγηση... Αλλά και σε άλλες, π.χ. Μαλαισία, δεν πάνε πίσω... Εκεί όμως είχε και πιο πολύ κίνηση...

Ακριβως , εμεις ειμαστε μπουρδελο με τον μισο πληθυσμό απο αυτους , αν ειμασταν οσοι αυτοι θα ειχαμε σκοτωθει ολοι σε τροχαιο 
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
Καθε χρόνο χανουν την ζωη τους περιπου 2000 ατομα απο τροχαια στην Ελλαδα ελεγαν. Θυμαμαι ακομα το <<πιασαρικο>> τίτλο , << Χανεται ο πληθυσμος μιας κωμοπολης καθε χρονο στην ασφαλτο>>. Στο συγκεκριμενο εχασαν την ζωη τους 2 ατομα. Γιατι βγαινει ο καθενας και ξερει την αιτία και την λύση για το συγκεκριμμενο? Γιατι οι πιο πολλοι μιλανε για πραγματα που δεν γνωρίζουν. Να απαγορευσουμε την κινηση στα φορτηγα , ΚΤΕΛ και δεν ξερω εγω τι άλλο γιατι ειναι φαρδυα και πιανουν ολο το πλατος της λωριδας , γιατι πάνε αργά (όπου αργά , βαλε συνηθως το οριο ταχυτητας αλλά ποιος το γαμει , εγω να τρεχω να φτασω πρωτος). κσι άλλα τετοια ωραια

Και φυσικα οι περισσοτεροι θα πανε να χτυπησουν τα ουισκάκια τους το βραδυ και μετα θα βγουν στην παραλιακή , την συγγρου και οποιαδηποτε αλλη λεωφορο βρουν αδεια και θα θελησουν να αποδειξουν οτι αυτους δεν τους <<πιάνει>> το ποτό. Θα δουλευουν ολη μερα και θα φυγουν μετα το βραδυ για πανε στο χωριό τους αλλά σιγα μωρέ , εγω δεν κοιμαμαι ποτε οταν οδηγαω , ασε που κανω το Αθηνα- Θεσ/νικη 3,5 ωρες με το τουρμπο 1800αρι που εχω, μονο μην με κοψει ο μαλακας ο φορτηγατζης στο Πλαταμωνα ή στα Τεμπη. Η  το αλλο το ωραιο που εχω δει πολλες φορες. Εχει περάσει την εξοδο καταλαθος και κανει οπισθεν στην Εθνικη.
+1000
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Σε αυτο που υπογράμμισα εισαι λαθος τυπε , τον Ελληνα θα τον συγκρινεις με τον Αιγυπτιο , τον Τουρκο , με κανα Ινδο , και κανα Πακιστανο , οι Ιταλοι απο Ρωμη και πανω ειναι μερα με την νυχτα στην οδηγηση σε σχεση με τον Ελληνα.
Στα αλλα συμφωνω  ;)
με συγχωρεις ολο ξεχναω οτι πρεπει να κανω αναλογιες με υποαναπτυκτες-αναπτυσσομενες χωρες οταν μιλαω για ελλαδα.

εχω μεινει στην εποχη της πρασινης αναπτυξης.

ιταλια δεν εχω οδηγησει,απλα εχω ασχημη προσωπικη εμπειρια απο αρκετες ιταλικες πινακιδες.
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
Ακριβως , εμεις ειμαστε μπουρδελο με τον μισο πληθυσμό απο αυτους , αν ειμασταν οσοι αυτοι θα ειχαμε σκοτωθει ολοι σε τροχαιο  
πολύ σημαντική λεπτομέρεια για Μαλαισία: το αλκοόλ απαγορεύεται και όπου επιτρέπεται είναι πολύ ακριβό!... Τώρα στην Τουρκία πως εξηγείται η οδόγησή τους, δεν ξέρω...
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Καθε χρόνο χανουν την ζωη τους περιπου 2000 ατομα απο τροχαια στην Ελλαδα ελεγαν. Θυμαμαι ακομα το <<πιασαρικο>> τίτλο , << Χανεται ο πληθυσμος μιας κωμοπολης καθε χρονο στην ασφαλτο>>. Στο συγκεκριμενο εχασαν την ζωη τους 2 ατομα. Γιατι βγαινει ο καθενας και ξερει την αιτία και την λύση για το συγκεκριμμενο? Γιατι οι πιο πολλοι μιλανε για πραγματα που δεν γνωρίζουν. Να απαγορευσουμε την κινηση στα φορτηγα , ΚΤΕΛ και δεν ξερω εγω τι άλλο γιατι ειναι φαρδυα και πιανουν ολο το πλατος της λωριδας , γιατι πάνε αργά (όπου αργά , βαλε συνηθως το οριο ταχυτητας αλλά ποιος το γαμει , εγω να τρεχω να φτασω πρωτος). κσι άλλα τετοια ωραια

Και φυσικα οι περισσοτεροι θα πανε να χτυπησουν τα ουισκάκια τους το βραδυ και μετα θα βγουν στην παραλιακή , την συγγρου και οποιαδηποτε αλλη λεωφορο βρουν αδεια και θα θελησουν να αποδειξουν οτι αυτους δεν τους <<πιάνει>> το ποτό. Θα δουλευουν ολη μερα και θα φυγουν μετα το βραδυ για πανε στο χωριό τους αλλά σιγα μωρέ , εγω δεν κοιμαμαι ποτε οταν οδηγαω , ασε που κανω το Αθηνα- Θεσ/νικη 3,5 ωρες με το τουρμπο 1800αρι που εχω, μονο μην με κοψει ο μαλακας ο φορτηγατζης στο Πλαταμωνα ή στα Τεμπη. Η  το αλλο το ωραιο που εχω δει πολλες φορες. Εχει περάσει την εξοδο καταλαθος και κανει οπισθεν στην Εθνικη.
:rockon:
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
Όχι σε εθνικές οδούς .
+1000
Ο ΚΟΚ λέει ότι απαγορεύεται να οδηγείς ή παρκάρεις στη λωρίδα ασφαλείας σε εθνική οδό, παρά μόνο σε περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης. Σε αυτή την περίπτωση όμως και πάλι είναι υποχρεωμένος να έχει αναμμένα αλάρμ, τρίγωνο σε κάποιες δεκάδες μέτρα κλπ κλπ...
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
Παντως πιο πολυ σχεση εχει ο Ελληνας οδηγος με τον Τουρκο παρα με τον ΒορειοΙταλο ...μην τρελαθουμε και εντελως ...
Πολυ χειροτερα απο τους ευρωπαιους , αλλα λιγο χειροτερα απο τον Ελληνα , και μην τρελαθουμε που θεωρουμαστε και ευρωπαιοι στην οδηγηση , το μονο  κοινο που εχουμε ειναι το νομισμα ..
εχεις οδηγησει στο παρισι τυπε μου; εχεις εστω δει παριζιανους να οδηγουν;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
με συγχωρεις ολο ξεχναω οτι πρεπει να κανω αναλογιες με υποαναπτυκτες-αναπτυσσομενες χωρες οταν μιλαω για ελλαδα.

εχω μεινει στην εποχη της πρασινης αναπτυξης.

ιταλια δεν εχω οδηγησει,απλα εχω ασχημη προσωπικη εμπειρια απο αρκετες ιταλικες πινακιδες.

Οταν ερχονται εδω τα χανουνε και οδηγουν σαν Ελληνες , αλλιως δεν επιβιώνεις .. αν οδηγαγες στην Ελλαδα κατα γραμμα την στουκα την εχεις σιγουρη .
Τους Ιταλους τους προσπερνας απο δεξια στην εθνικη και σε αρχιζουν στις Παναγιες , στην αριστερη δεν καθονται , ειναι μονο για προσπερασμα , εδω ξεκιναει ο μαγκας ο γαμαω ο Ελληναρας με την Τογιοτα Καρινα μπαινει απο τον Πειραια στην Εθνικη οδο , καθεται στην αριστερη και θα φυγει απο εκει μολις βρει την εξοδο που ειναι το χωριο του , δεν πα να παιζεις φωτα απο πισω να κορναρεις , στ αρχιδια του , ειναι ο αρχοντας του δρομου , τον εφτιαξαν γι αυτον να πηγαινει στο χωριο του.. Εσυ θα περιμενεις και θα σε πηγαινει καροτσι το μουνοπανο
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
3 χρονια τυπε μου , και αυτοκινητο και σκουτερ , πες μου που θες να καταληξεις
θεωρεις πως οι παριζιανοι οδηγουν καλλιτερα απο εμας (που οντως σαν οδηγοι ειμαστε για τη χωματερη);
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756
θεωρεις πως οι παριζιανοι οδηγουν καλλιτερα απο εμας (που οντως σαν οδηγοι ειμαστε για τη χωματερη);

Οι παριζιανοι οδηγουν σαν και εμας , ακριβως , απλα πιο σβελτα ,και δεν κανουν παραβασεις δηλαδη μαλακιες ταρζανιες στην οδηγηση.Θα ειναι δεξια σου λιγο πιο μπροστα θα βγαλει φλας για να μπει στην λωριδα σου και καπακι θα μπει , δεν σκεφτεται καν αν τον αφησεις , το ξερει ηδη οτι ετσι θα κανεις .Στο κεντρο στο Παρισι γιατι εκει θες να φτασει απ οτι καταλαβα ειναι το απολυτο χαος , αλλα τα φλας τα βγαζουν ολοι , προτεραιότητα σου παραχωρουν ,καλα για να περασουν στοπ δεν το συζηταμε ,  δεν κανουν αναστροφες σε κεντρικες οδους , εκτος απο τους ταριφες που κανουν κατι τετοιες μαλακιες , αλλα αμα τους πιασουν τους γαμανε το σπιτι , αν τρακαρουν δε με αναστροφη καλυτερα να μεταναστευσουν..
Τα σκουτερ πηγαινουν σαν παλαβα , αλλα ολοι τα εχουν το νου τους και ολα τα σκουτερ βγαζουν φλας.Τα σκουτερ θα ελεγαν οτι οδηγουν χειροτερα απο την Ελλαδα σε θεμα χωσιμο και προσπερασμα , αλλα το κανουν γιατι εχουν τον αερα οτι σε προσεχουν τα ΙΧ , εδω που τους εχουν γραμμενους και πανε ταπα , αν ειχαν και τα μυαλα που εχουν οι παριζιανοι θα ειχαν πεθανει ολοι.
Εχεις προσεξει να φανταστω τα σκουτερα και μηχανες που στην εθνικη απο αεροδρομιο προς Παρισι και σε αλλους κεντρικους δρομους ειναι με τα αλαρμ αναμενα μονιμα , και πηγαινουν ταπα αναμεσα στα σταματημενα απο κινηση αυτοκινητα ..Για καντο αυτο στον Κηφισο η στην παραλιακη να δεις για ποτε θα σε βρουν πανω σε κανα δεντρο ή σε καμια κολωνα φωτισμου  ;)

Ενα καλο εχει η Ελλαδα στην οδηγηση , οτι αν μαθεις εδω να οδηγεις μπορεις να οδηγησεις και στην χειροτερη χωρα του κοσμου με μια μικρη περιοδο προσαρμογης κανα 2ημερο , εχουν δει τοσα τα ματια σου που εισαι ετοιμος για καθε ενδεχομενο εξω.
 

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1

Ενα καλο εχει η Ελλαδα στην οδηγηση , οτι αν μαθεις εδω να οδηγεις μπορεις να οδηγησεις και στην χειροτερη χωρα του κοσμου με μια μικρη περιοδο προσαρμογης κανα 2ημερο , εχουν δει τοσα τα ματια σου που εισαι ετοιμος για καθε ενδεχομενο εξω.
[/quote]
+1000
 

_hayabusas

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.052
Like
8
Πόντοι
16
Μαρτυρία φοιτήτριας που ήταν μέσα στο μοιραίο λεωφορείο του ΚΤΕΛ: Οδηγούσε επικίνδυνα σε όλη τη διαδρομή
Αποκαλυπτικά στοιχεία για την οδική συμπεριφορά του οδηγού του μοιραίου ΚΤΕΛ, το οποίο συγκρούστηκε με σταθμευμένο φορτηγό, στο ύψος των Μαλγάρων, με αποτέλεσμα να χάσουν τη ζωή τους δύο νεαρές έφερε στο φως της δημοσιότητας η μαρτυρία μίας φοιτήτριας που επέβαινε στο λεωφορείο.
Σύμφωνα με την Ξένια, όλοι οι επιβάτες φοβόντουσαν κατά τη διάρκεια της διαδρομής, καθώς όπως υποστήριξε η ίδια ο οδηγός δεν είχε καλή οδική συμπεριφορά.
«Δεν οδηγούσε καλά από την αρχή της διαδρομής και όλοι όσοι ήμασταν μέσα φοβόμασταν» είπε χαρακτηριστικά., μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΣΚΑΪ.
Την ίδια στιγμή, υποστήριξε πως «ο οδηγός του λεωφορείου πήγε να φύγει εκτός δρόμου και πριν το ατύχημα, σε στροφή στα Γιάννενα, αλλά και ακόμη μία φορά λίγο μετά».
Σύμφωνα με τη μαρτυρία της φοιτήτριας οι επιβάτες δεν αισθάνονταν ασφάλεια. «Από τον τρόπο που οδηγούσε ο οδηγός του ΚΤΕΛ δεν αισθανόμασταν ασφάλεια, ήμασταν βέβαιοι πως κάτι δεν πήγαινε καλά. Μάλιστα, τα περισσότερα παιδιά το συζητήσαμε μεταξύ μας αλλά κανένας μας δεν πήγε να το πει στον ίδιο τον οδηγό», ανέφερε, μεταξύ άλλων.
Τη στιγμή του δυστυχήματος η ίδια θυμάται πως «ο οδηγός του λεωφορείου του ΚΤΕΛ δεν φρέναρε καθόλου» και πως «ξαφνικά ακούστηκε ένα μεγάλο μπαμ». Μάλιστα, πρόσθεσε πως «δεν προλάβαμε να προστατευτούμε καθόλου, ενώ μετά από λίγα δευτερόλεπτα είδα παιδιά γεμάτα αίματα και μέσα στο λεωφορείο επικρατούσε το απόλυτο χάος».
Η ίδια είδε μία κοπέλα που καθόταν μπροστά της να «βρίσκεται η μισή μέσα και η άλλη μισή έξω από το λεωφορείο. Το λεωφορείο και η νταλίκα είχαν γίνει μία μάζα» κατέληξε.
Σύμφωνα με τη μαρτυρία της Ξένιας, η πλειοψηφία των επιβαινόντων ήταν φοιτητές, ενώ τη στιγμή του δυστυχήματος οι περισσότεροι κοιμόντουσαν. Μάλιστα, επειδή στους χώρους των επισκευών δεν χωρούσαν όλες οι βαλίτσες, μέσα στο χώρο του λεωφορείου αλλά και στο χώρο αποσκευών πάνω από τα κεφάλια των επιβαινόντων υπήρχαν παντού βαλίτσες και αποσκευές.

www.thestival.gr/society/item/148292-martyria-foititrias-pou-itan-mesa-sto-moiraio-leoforeio-toy-ktel-odigouse-epikindyna-se-oli-ti-diadromi]http://www.thestival.gr/society/item/148292-martyria-foititrias-pou-itan-mesa-sto-moiraio-leoforeio-toy-ktel-odigouse-epikindyna-se-oli-ti-diadromi[/url]

άσχετο.αλλά επειδή λέτε όλοι τις εμπειρίες σας εγώ τους χειρότερους οδηγούς τους είδα στην Αίγυπτο. ποιες προτεραιότητες,ποια φλας και ποια φαναρια. ντου και όποιον πάρει ο χάρος.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
ο ελληνας οδηγος ισως να ειναι ο μεγαλυτερος μαλακας παγκοσμιος(μαζι με τον ιταλο),
αλλα η μαλακια που εγραψες ειναι απεριγραπτη.

δε μπορει να μη ριχνεις την παραμικρη ευθυνη στο κρατος που χει ξεπουλησει τους δρομους στους χορηγους/νταβατζηδες του
και ανεχεται τα δισεκατομυρια που μπαινουν στην απο μεσα απο τα κοινοτικα κονδυλια και τα διοδια να γινονται αβαβα..
ειναι αδιανοητο παρα την αφαιμαξη που εχει γινει στη φορολογια των αυτοκινητων-καυσιμων-διοδιων οι δρομοι να εχουν αυτην την εικονα και να λαμβανουμε υπερκοστολογημενες υπηρεσιες κατωτατης σταθμης.

μιλαμε για δρομους αυξημενης κυκλοφοριας (Πατρα-Αθηνα) που ανετα διεκδικουν τον τιτλο του χειροτερου δρομου της ευρωπης..
σε αυτον τον δρομο γινεται να μην οδηγησεις στη ΛΕΑ και να γυρισεις σπιτι σου ζωντανος;;;;μικρες πιθανοτητες..

απο κει και περα ακομη και το ωραριο κυκλοφοριας των βαρεων οχηματων μπορει να αλλαξει εφοσον εναλλακτικο δικτυο δεν δυναται να γινει(εδω δεν υπαρχει πρωτευον να μου πεις)..λ.χ. 8 το βραδυ με 10 το πρωι 365 μερες το χρονο,οχι μονο στις γιορτες και τα σκ.

η ευθηνη ειναι συνολικη,και μπορει να παει ακομα πιο πισω οταν παλι το κρατος
εκανε τα στραβα για να περασεις το διπλωμα με τη 200αρα αβαβα.
Δηλαδη ειναι που ειναι ολα σκατα στο δρομο, ας παει και ο Ελληναρας να κανει την παρανομη προσπεραση του να γινει της πουτανας, ε? Αυτο δε βλεπετε. Οτι μπορει να εχει ευθυνη το κρατος και ο ενας και ο αλλος για την κατασταση του δρομου, αλλα ΕΣΥ θα πας να κανεις τη μαλακια σου, την παρανομη προσπεραση και θα σκοτωσεις κοσμο. ΕΣΥ φταις. Οταν ο δρομος ειναι κωλοδρομος κατσε και πηγαινε με 40 πισω απο την νταλικα, αλλιως οταν θα κανεις τη μαλακια φταις μονο ΕΣΥ.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Δηλαδη ειναι που ειναι ολα σκατα στο δρομο, ας παει και ο Ελληναρας να κανει την παρανομη προσπεραση του να γινει της πουτανας, ε? Αυτο δε βλεπετε. Οτι μπορει να εχει ευθυνη το κρατος και ο ενας και ο αλλος για την κατασταση του δρομου, αλλα ΕΣΥ θα πας να κανεις τη μαλακια σου, την παρανομη προσπεραση και θα σκοτωσεις κοσμο. ΕΣΥ φταις. Οταν ο δρομος ειναι κωλοδρομος κατσε και πηγαινε με 40 πισω απο την νταλικα, αλλιως οταν θα κανεις τη μαλακια φταις μονο ΕΣΥ.
Βλεπεις την τελευταια σκηνη του εργου(προσπεραση-θανατος) και αγνοεις την υπολοιπη εικονα.

Η προσπεραση ειναι αναγκαιο κακο...το να πηγαινεις σε εθνικο δικτυο με 40-60χλμ ειναι παρακωλυση κυκλοφοριας,
που στις Η.Π.Α λ.χ τιμωρειται σαν παραβαση του ΚΟΚ..παντου γινονται προσπερασεις εδω εχεις ομως εκατομβη θυματων.

γιατι αραγε;;;

γιατι εχεις απαιδευτους κ ανεκπαιδευτους οδηγους,που οδηγουν τις περισσοτερες φορες(ελεω αφραγκιας)
κακοσυντηρημενους κουβαδες που χρειαζονται 15 δευτερα να περασουν νταλικα με ρεπριζ,
στο χειροτερο (υπερκοστολογημενο παντα)οδικο δικτυο της ευρωπης.

συνολικη ευθυνη my friend,με το κρατος που τοσα χρονια αδιαφορει εγκληματικα να ναι ο πρωτος υπαιτιος.

Υ.Γ.αληθεια στην αττικη οδο,στον αθηνα κορινθος,στον κορινθο τριπολη,στην εγνατια δε γινονται προσπερασεις;;;
γιατι δεν εχουμε τα πολυνεκρα του μαλιακου,του κορινθος-πατρα και της τεως κακιας σκαλας;;

θα αρχισω να πιστευω πως το διαζωμα σωζει ζωες τελικα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom