Νέα

Tραγωδία στα Μάλγαρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Λογικο μου ακουγεται αν σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι εχουν παραπανω εμπιστοσυνη στον εαυτο τους αποτι θα επρεπε.
Και αυτο, αλλα πολλες φορες τρεχουν να προλαβουν τα δρομολογια, τις αποστασεις κτλ. Χιλιοειπωμενα. Για αλλη μια φορα το κακο εγινε.
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.028
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
....Και αντε τωρα να σου ζητησει ο γιοs σου/κορη σου φοιτητεs να πανε εκδρομη

Σκεφτεσαι να κανεις?  :grin: :grin:

Κριμα παντως. Γενικα στους ελληνικους δρομους η καφριλα παει συννεφο.

Ενας θεος  ξερει τι εγινε.
 

raikage

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
193
Like
18
Πόντοι
1
Όταν χτυπάς σε σταματημένο όχημα έχεις 100% την ευθύνη του συμβάντος. Αυτό...
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Σκεφτεσαι να κανεις?  :grin: :grin:

Κριμα παντως. Γενικα στους ελληνικους δρομους η καφριλα παει συννεφο.

Ενας θεος  ξερει τι εγινε.

Δεν ξερω τι εφταιξε αλλα......ισωs θα πρεπει να μειωθει στο ελαχιστο η ταχυτητα των σχολικων πουλμαν....Δεν ξερω τι αλλο να πω
Το να φευγει πρωτα ο γιοs απ τον πατερα ....ειναι ανειπωτο
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται οτι οπου υπαρχει νταλικα, υπαρχει και ατυχημα. Κι αυτο γιατι αυτα τα οχηματα πιανουν ολο το πλατος του δρομου δυσχεραινοντας την κυκλοφορια. Σαφως ομως ευθυνεται και ο οδηγος του ΚΤΕΛ γιατι δεν προνοησε. Τελικα ολοι οι "επαγγελματιες" οδηγοι κανουν τις μεγαλυτερες μαλακιες απο οτι φαινεται...
Αν ειχες βαλει οτι ολοι οι οδηγοι γενικα κανουν λάθη , θα το δεχομουν. Ετσι οπως τα έγραψες το μονο που καταφερνεις ειναι να δειξεις οτι έχεις θεματα με τους επαγγελματιες. Να υποθεσω οτι πριν λιγες μερες που εγινε παλι δυστηχημα στα Τεμπη , θεωρεις οτι δεν φταιει ο οδηγος του ΙΧ που εκανε προσπεραση αλλα ο οδηγος του φορτηγου που ηταν κανονικα στο αντιθετο ρευμα?
Σαφως και υπαρχει ευθηνη του οδηγου του ΚΤΕΛ εδω αλλά ας μην ψαχνουμε αφορμη για να αφορισουμε μια κάστα.
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.028
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Δεν ξερω τι εφταιξε αλλα......ισωs θα πρεπει να μειωθει στο ελαχιστο η ταχυτητα των σχολικων πουλμαν....Δεν ξερω τι αλλο να πω
Το να φευγει πρωτα ο γιοs απ τον πατερα ....ειναι ανειπωτο

Το οριο ειναι χαμηλο σχετικα. Νομιζω τα πουλμαν γενικα οχι τα σχολικα εχουν οριο στον αυτοκινητοδρομο τα 90 χλμ ανα ωρα.
Αλλα τα βλεπεις τα θυματιά πανε πολυ παραπανω. Κανω συχνα το Αθηνα Θεσσαλονικη κ με περνανε ενω παω με 110.

Ετσι οπως βλπεω τις φωτο μαλλον ο κυριος οδηγος του πουλμα αποκοιμηθηκε.

 

666toefl

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2013
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
Όταν χτυπάς σε σταματημένο όχημα έχεις 100% την ευθύνη του συμβάντος. Αυτό...
εμας καφρος τουρκος οδηγος χωρις αλαρμ
ενας ασχετος ελληνας οδηγος λεωφορειου,ο θεος ξερει τι μαλ,,ια εκανε η σκεφτοτανε κ δεν κοιταγε μπροστα του,δυστυχως ακρωτηριαστηκε αυτος...
καποιοι αλβανοι  και βουλγαρογυφτοι περιδιαβαινοντες την επικρατεια με πειρατικα οχηματα..
παγκοσμιο-βαλκανο-ποιηση κι εδω
και να τα τραγικα κι εδω αποτελεσματα
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Δεν ξερω τι εφταιξε αλλα......ισωs θα πρεπει να μειωθει στο ελαχιστο η ταχυτητα των σχολικων πουλμαν....Δεν ξερω τι αλλο να πω
Το να φευγει πρωτα ο γιοs απ τον πατερα ....ειναι ανειπωτο
Υπαρχει νομος που περιοριζει την ταχυτητα στα 60κμ στην πολη και 80 στις εθνικες οδους.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Ετσι πιστευω κι εγω....Μαλλον αποκοιμηθηκε/ζαλιστηκε......Μπορει να τουs βαζουν να οδηγανε πολλεs ωρεs λογω οικονομιαs/κρισηs και να τα τραγικα αποτελεσματα
 

Επισκέπτης
Ιωσήφ, περιορίσου στις μαλακίες σου με το Δημητράκη και τις Ουκρανές ντέβουσκες, το θέμα δεν προσφέρεται για <ψεκασμένους>.  :tickedoff:

εμας καφρος τουρκος οδηγος χωρις αλαρμ
ενας ασχετος ελληνας οδηγος λεωφορειου,ο θεος ξερει τι μαλ,,ια εκανε η σκεφτοτανε κ δεν κοιταγε μπροστα του,δυστυχως ακρωτηριαστηκε αυτος...
καποιοι αλβανοι  και βουλγαρογυφτοι περιδιαβαινοντες την επικρατεια με πειρατικα οχηματα..
παγκοσμιο-βαλκανο-ποιηση κι εδω
και να τα τραγικα κι εδω αποτελεσματα
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.752
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Αν ειχες βαλει οτι ολοι οι οδηγοι γενικα κανουν λάθη , θα το δεχομουν. Ετσι οπως τα έγραψες το μονο που καταφερνεις ειναι να δειξεις οτι έχεις θεματα με τους επαγγελματιες. Να υποθεσω οτι πριν λιγες μερες που εγινε παλι δυστηχημα στα Τεμπη , θεωρεις οτι δεν φταιει ο οδηγος του ΙΧ που εκανε προσπεραση αλλα ο οδηγος του φορτηγου που ηταν κανονικα στο αντιθετο ρευμα?
Σαφως και υπαρχει ευθηνη του οδηγου του ΚΤΕΛ εδω αλλά ας μην ψαχνουμε αφορμη για να αφορισουμε μια κάστα.
Κοιτα... ολοι οι οδηγοι κανουν λαθη και η περιπτωση με τον οδηγο του ΙΧ ειναι ξεχωριστη διοτι ευθυνεται 100%. Εγω εστιαζω περισσοτερο στο οτι οι νταλικες και τα μεγαλα οχηματα γενικα μπορουν να προκαλεσουν πολυνεκρα ατυχηματα διοτι καταλαμβανουν ολο το δρομο δυσχαιρενοντας την κυκλοφορια. Στην Αθηνων-Πατρων ειδικα τα περισσοτερα δυστυχηματα εχουν γινει σε προσπερασεις ΙΧ σε νταλικες, λεωφωρεια κτλ. Δηλαδη αυτα το μεγαλα οχηματα γινονται συχνα η αιτια για να γινει το κακο. Παντως επειδη εχω υπαρξει επιβατης σε ΚΤΕΛ ναι, δεν ειναι και οι καλυτεροι οδηγοι του κοσμου. Συχνα τρεχουν υπερβολικα και επικινδυνα. Ενα θεμα με τους "επαγγελματιες" και οχι με τους επαγγελματιες το εχω.
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Ετσι πιστευω κι εγω....Μαλλον αποκοιμηθηκε/ζαλιστηκε......Μπορει να τουs βαζουν να οδηγανε πολλεs ωρεs λογω οικονομιαs/κρισηs και να τα τραγικα αποτελεσματα
Οι οδηγοι εχουν αυστηρο ωραριο . Στο κτελ 1 ταξιδι την ημερα κανουν και υποχρεωτικα δουλευουν 5 ημερες την βδομαδα και εχουν 2 μερες αναπαυση. Ειναι πιθανον το μονο επαγγελμα που δεν του επιτρεπεται να δουλεψει στο ρεπο του. Μην λετε οτι να ναι.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Κοιτα... ολοι οι οδηγοι κανουν λαθη και η περιπτωση με τον οδηγο του ΙΧ ειναι ξεχωριστη διοτι ευθυνεται 100%. Εγω εστιαζω περισσοτερο στο οτι οι νταλικες και τα μεγαλα οχηματα γενικα μπορουν να προκαλεσουν πολυνεκρα ατυχηματα διοτι καταλαμβανουν ολο το δρομο δυσχαιρενοντας την κυκλοφορια. Στην Αθηνων-Πατρων ειδικα τα περισσοτερα δυστυχηματα εχουν γινει σε προσπερασεις ΙΧ σε νταλικες, λεωφωρεια κτλ. Δηλαδη αυτα το μεγαλα οχηματα γινονται συχνα η αιτια για να γινει το κακο. Παντως επειδη εχω υπαρξει επιβατης σε ΚΤΕΛ ναι, δεν ειναι και οι καλυτεροι οδηγοι του κοσμου. Συχνα τρεχουν υπερβολικα και επικινδυνα. Ενα θεμα με τους "επαγγελματιες" και οχι με τους επαγγελματιες το εχω.
Οχι, η μαλακια στον εγκεφαλο του Ελληνα οδηγου ΙΧ γινεται η αιτια να γινει το κακο. Οχι οι νταλικες, ουτε ο δρομος. Λες μαλακιες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Οι οδηγοι εχουν αυστηρο ωραριο . Στο κτελ 1 ταξιδι την ημερα κανουν και υποχρεωτικα δουλευουν 5 ημερες την βδομαδα και εχουν 2 μερες αναπαυση. Ειναι πιθανον το μονο επαγγελμα που δεν του επιτρεπεται να δουλεψει στο ρεπο του. Μην λετε οτι να ναι.
Εισαι βεβαιος οτι εφαρμοζεται με ακριβεια αυτο που λες?
Εγω ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι ΟΧΙ.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Όποιος εχει περασει απο κει ξερει πως ειναι 4 λωριδες δρομος, με τη ΛΕΑ μαζι
και σχεδον συνεχεια ευθεια
και τα ρευματα εχουν αναμεσα τους χωράφι.

Ακομα κι αν ειχε πυκνη ομιχλη δεν ειναι δικαιολογια
επρεπε να πηγαινει με 30 τοτε
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Το να εισαι επαγγελματιας οδηγος ειναι πολυ δυσκολο επαγγελμα. Στατιστικα εφοσον εχουν πιο πολυ ωρα στο τιμονι θα εχουν και περισσοτερα ατυχηματα οσο προσεκτικοι και να ειναι. Σε ποσους απο εμας δεν εχει τυχει να κανουμε μαλακια στον δρομο καποια στιγμη και την γλυτωσαμε φτηνα? Νομιζω οτι αν οδηγας 12 ωρες την ημερα επι 25 χρονια καποια στιγμη την μαλακια θα την πληρωσεις ακριβα. Οσους οδηγους μεγαλων οχηματων τυχαινει να ξερω, εχουν απο πισω τους και ενα θανατηφορο ατυχημα (δυστυχως)
 

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Με κάθε σεβασμό στα θύματα κ στον ακρωτητηριασμενο οδηγό να εκφέρω την γνώμη μου, εξασκωντας αυτό το επάγγελμα  18 χρόνια δόξα το θεό χωρίς το παραμικρό ατύχημα, κ έχοντας διασχίσει όλη την Ευρώπη πάμπολλες φορές.δυστυχως ο οδηγός προφανώς κοιμήθηκε στην ΛΕΑ δεν περπατάς ποτε για κανένα λόγο,τώρα όσο για τα ωράρια τα break και τους νομους σίγουρα στην Ελλάδα ΔΕΝ τηρούνται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom