Νέα

Τήνος: Άνδρας σκότωσε τον διευθυντή της Σχολής Αγιογραφίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα celebre
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Αν κάποια στιγμή σπάσει η ομερτα , και αποκαλυφθεί το ποσοστό του ελληνικού πληθυσμού , [ ακόμη και άτομα “ υπεράνω πάσης υποψίας “ ] το οποίο δεν έχει απλά ψυχολογικά προβλήματα , αλλά χρίζει ψυχιατρικής νοσηλείας – εγκλεισμού λόγο επικινδυνότητας κτλ , θα σοκαριστούν ακόμη και οι πιο ψύχραιμοι .

Πριν λίγα χρόνια ψυχίατρος μου είχε εξομολογηθεί , [ λόγο του ότι έκρινα αρνητικά την χορήγηση βαριών φαρμάκων κτλ με το τσουβάλι από τους ψυχιάτρους κτλ ] το αληθινό ποσοστό , όπως και την αυξητική του τάση κτλ και έμεινα στην κυριολεξία παγωτό .

Όλοι αυτοί και αυτές είναι παντού και ανάμεσα μας , και σε πολλές περιπτώσεις , ούτε καν πάει το μυαλό μας ότι κάτι παίζει .
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.728
Like
2.017
Πόντοι
456
Σε δεκα δεκαπεντε χρονακια θα ειναι εξω, κριμα στον αλλον στο χωμα
δεν φυλακίζονται οι υπερήλικες, θα το ξερε ο γέρος και σου λέει κάτσε να καθαρίσω έναν πριν πεθάνω να δω πως είναι
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Πολύ Minority Report βλέπετε!
Πώς θα κλείσεις μέσα τον άλλον μόνο με εικασίες ότι "μπορεί" "να" κάνει κάτι στο μέλλον επειδή έχει νεύρα?

Τον τελευταίο χρόνο με εξαίρεση τον Πιλότο ΌΛΑ μα ΌΛΑ τα πρωτοσέλιδα γράφουν για ανθρώπους με προβλήματα. Θες τον άλλον στο Πήλιο που σκότωσε τα 2 αδέρφια; Θες τον άλλον στην Κρήτη με την γυναίκα του; Θες τον άλλον στην Πελοπόννησο που σκότωσε την τετραμελή οικογένεια; Θες την υπόθεση στην Πάτρα με τα 3 παιδάκια;

Τι άλλο θες για να δεις ότι κάποιος ΔΕΝ κάνει καλά τη δουλειά του; Δε μιλάμε για ένα τσακωμό και πάνω στα νεύρα μου να σε χτυπήσω δυνατά και να σε σκοτώσω. Μιλάμε για άτομα με συνεχόμενα προβληματικές συμπεριφορές.

Εσύ για μια μαλακία στη δουλειά σου μπορείς να καταστραφείς για πάντα. Και μάλιστα χωρίς να φταις. Ειδικά σε μικρή κοινωνία. Εδώ μιλάμε για επικίνδυνες συμπεριφορές οι οποίες οδηγούν σε θάνατο.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
Η πολυμηνη αναιτια καραντίνα τρελλανε κοσμο
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Τον τελευταίο χρόνο με εξαίρεση τον Πιλότο ΌΛΑ μα ΌΛΑ τα πρωτοσέλιδα γράφουν για ανθρώπους με προβλήματα. Θες τον άλλον στο Πήλιο που σκότωσε τα 2 αδέρφια; Θες τον άλλον στην Κρήτη με την γυναίκα του; Θες τον άλλον στην Πελοπόννησο που σκότωσε την τετραμελή οικογένεια; Θες την υπόθεση στην Πάτρα με τα 3 παιδάκια;

Τι άλλο θες για να δεις ότι κάποιος ΔΕΝ κάνει καλά τη δουλειά του; Δε μιλάμε για ένα τσακωμό και πάνω στα νεύρα μου να σε χτυπήσω δυνατά και να σε σκοτώσω. Μιλάμε για άτομα με συνεχόμενα προβληματικές συμπεριφορές.

Εσύ για μια μαλακία στη δουλειά σου μπορείς να καταστραφείς για πάντα. Και μάλιστα χωρίς να φταις. Ειδικά σε μικρή κοινωνία. Εδώ μιλάμε για επικίνδυνες συμπεριφορές οι οποίες οδηγούν σε θάνατο.
Νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις ο εισαγγελέας δεν έχει και πολύ ελεύθερα τα χέρια του. Πρέπει να είναι πολύ επικίνδυνη περίπτωση για να μπορέσει να γίνει κάτι, π.χ. ακούσια νοσηλεία στο ψυχιατρείο.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.281
Κριτικές
1
Like
35.306
Πόντοι
6.256
Η πολυμηνη αναιτια καραντίνα τρελλανε κοσμο
Μαλλον η φτώχεια.
Ο φτωχος ειναι φυλακισμένος ανθρωπος και τρελλαινεται.
Απλα η φτώχεια κουκουλώνεται απο τα μμε
Πχ μιλανε συνεχεια για τους λογαριασμους της δεη αλλα δε λενε ποσα σπιτια ειναι χωρις ρευμα, και φυσικα σε διαφορα αλλα
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Ενω μεχρι το 2019 ολοι είμασταν καλα!
είναι η κλασική μούφα ,το ότι φταίει η καραντινα
εγω ξερω ψυχοπαθείς σε επίπεδο πόλης ,όπως και συγγενείς που έπρεπε να έχουν κάνει ψυχιατρείο αλλά είναι έξω
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.793
Like
742
Πόντοι
96
πιο υγιης χωρα απο την Βορεια Κορεα δεν υπαρχει :rockon: :rockon: :rockon:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
...ο 52χρονος είχε αγοράσει πρόσφατα σπίτι δίπλα από τον δράστη. Λέγεται πως οι δύο άνδρες είχαν διαφορές για ασήμαντες αφορμές, όπως τον ηλιακό θερμοσίφωνα, καλώδια, διαμέρισμα κλπ...

Πω ρε φιλε γκαντεμιά!
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: enduro

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
τυπε αν αρχισει το κρατος να βαζει τους τρελούς σε τρελάδικα θα ξεκληριστεί το σαητ
Μετρημένοι στα δακτυλα θα μεινουμε εδω μεσα , και μας βλεπω μετα να ανοιγουμε κανα γκρουπακι στο whatsapp να μιλάμε μεταξύ μας
Σωστός ο Έλληνας! Όταν οδηγώ ο μπροστινός είναι τρελός και ο πίσω παλαβός, απορώ και εγώ πως γίνεται ο μόνος λογικός να α είμαι εγώ; Περίεργα πράγματα stranger things
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Η πολυμηνη αναιτια καραντίνα τρελλανε κοσμο

Η καραντίνα , η οποια άλλη κατάσταση , δεν δημιουργούν τέτοιου είδους θέματα , απλά τα βγάζουν στην επιφάνεια . Πρόκειται απλά για τις συνθήκες , οι οποίες επιτρέπουν το να πέσουν οι μάσκες , και να εκδηλωθούν τα όποια προβλήματα προϋπήρχαν . Είτε θέματα ψυχικής υγείας , είτε οικογενειακά [διαζύγια κτλ] , είτε όποια άλλα
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
δεν φυλακίζονται οι υπερήλικες, θα το ξερε ο γέρος και σου λέει κάτσε να καθαρίσω έναν πριν πεθάνω να δω πως είναι
δεν φυλακιζονται εαν δεν υπαρχει πιθανοτητα να ξαναδιαπραξουν εγκλημα. ενας παλαβιασμενος σαν αυτον θα κατσει αρκετα μεσα
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις ο εισαγγελέας δεν έχει και πολύ ελεύθερα τα χέρια του. Πρέπει να είναι πολύ επικίνδυνη περίπτωση για να μπορέσει να γίνει κάτι, π.χ. ακούσια νοσηλεία στο ψυχιατρείο.

Μπορεί να γίνομαι κουραστικός σε αυτά που γράφω αλλά όταν σου λένε "δημιουργεί συνεχώς προβλήματα" πως ακριβώς δένονται τα χέρια του.

Και είμαι τόσο φανατισμένος διότι έχω άνθρωπο στο φιλικό μου περιβάλλον με μέλος της οικογένειας του χωμένο στα ναρκωτικά. Δημιουργεί συνεχώς προβλήματα κάθε είδους πλην των οικονομικών και ΔΕΝ μπορούν να κάνουν τίποτα να τον βάλουν σε κέντρο απεξάρτησης. Απλά περιμένουν πότε θα σαλέψει και θα μαχαιρώσει κανέναν μπας και τελειώσει μια και καλή.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.555
Πόντοι
3.656
είναι η κλασική μούφα ,το ότι φταίει η καραντινα
εγω ξερω ψυχοπαθείς σε επίπεδο πόλης ,όπως και συγγενείς που έπρεπε να έχουν κάνει ψυχιατρείο αλλά είναι έξω


:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

τυπε με την καραντινα βαλανε για λιγο τους τρελους μεσα και εστω για μερικους μηνες ειχαμε ησυχια :confused: :confused: :confused:
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Η καραντίνα , η οποια άλλη κατάσταση , δεν δημιουργούν τέτοιου είδους θέματα , απλά τα βγάζουν στην επιφάνεια . Πρόκειται απλά για τις συνθήκες , οι οποίες επιτρέπουν το να πέσουν οι μάσκες , και να εκδηλωθούν τα όποια προβλήματα προϋπήρχαν . Είτε θέματα ψυχικής υγείας , είτε οικογενειακά [διαζύγια κτλ] , είτε όποια άλλα

Λόγω δουλειάς δε σταμάτησα ούτε λεπτό στην καραντίνα. Το επιβεβαιώνω στο 1000%. Έχω ακούσει απίστευτα πράγματα. Και το φοβερό είναι οι γονείς που ξαφνικά διαπίστωσαν πως ΔΕΝ είναι αστείο η ανατροφή των μικρών. Ενώ πριν οι παππούδες και το σχολείο ήταν μια χαρά ελεύθερος χρόνος τώρα ξαφνικά έφαγαν το αγγούρι καθώς είχαν να κάνουν 24/7 με την άπειρη ενέργεια των μικρών.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.555
Πόντοι
3.656
...ο 52χρονος είχε αγοράσει πρόσφατα σπίτι δίπλα από τον δράστη. Λέγεται πως οι δύο άνδρες είχαν διαφορές για ασήμαντες αφορμές, όπως τον ηλιακό θερμοσίφωνα, καλώδια, διαμέρισμα κλπ...

Πω ρε φιλε γκαντεμιά!

περιμενε ο τυπος οτι θα πεθανει ο πουστογερος και θα ησυχασει απο αυτον,αλλα δυστυχως δεν τη γλυτωσε :confused: :confused: :confused:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Μπορεί να γίνομαι κουραστικός σε αυτά που γράφω αλλά όταν σου λένε "δημιουργεί συνεχώς προβλήματα" πως ακριβώς δένονται τα χέρια του.

Και είμαι τόσο φανατισμένος διότι έχω άνθρωπο στο φιλικό μου περιβάλλον με μέλος της οικογένειας του χωμένο στα ναρκωτικά. Δημιουργεί συνεχώς προβλήματα κάθε είδους πλην των οικονομικών και ΔΕΝ μπορούν να κάνουν τίποτα να τον βάλουν σε κέντρο απεξάρτησης. Απλά περιμένουν πότε θα σαλέψει και θα μαχαιρώσει κανέναν μπας και τελειώσει μια και καλή.
Συγνώμη ρε τυπε αλλα το να καθαρίσει κάποιον δεν ειναι λύση και αντε να καθαρίσει κανα βαποράκι η αλλο πρεζονι μικρο το κακο αλλα αν καθαρίσει κάποιον οικογενειάρχη με 2 ανήλικα παιδιά τοτε πως θα αισθανθείς που δεν κάνατε τίποτα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom