Νέα

Διπλό φονικό στην Καβάλα: Σκότωσε το 1 έτους παιδί του, τη γυναίκα του και αυτοκτόνησε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 412
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656
Σ' τ' ορκίζομαι βρε Μπόκολε
για κάτσε να τα πούμε
στο τάβλι αυτό που παίζουμε
στο ούζο που θα πιούμε
Σ' τ' ορκίζομαι βρε Μπόκολε
Μπόκολε να σε θάψω
αυτή θα την εκδικηθώ
αυτή θα την εκάψω
Για άκουσε τα νέα
της Αλεξάνδρας
που μου 'λεγε "δεν ξέρω
τι θα πει άντρας"
Μεγάλε, είσαι έργο τέχνης. Σε Σέβομαι
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656
Υπερβολές δημοσιογράφων, τον γρατσούνισε λίγο με τα νύχια.....
χα, χα. Τι αστεία που είναι η Βία, όταν το θύμα είναι άντρας. Ούτε πορείες, ούτε συνθήματα ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ..... Αλίμονο, το ξέρω πως είμαστε αναλώσιμοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Ρε φίλε τι μυαλό να είχε; Ο τύπος ζούσε στον περασμένο αιώνα. Έχεις ασχοληθεί καθόλου με την κτηνοτροφία; Εγώ επειδή είμαι από επαρχιακή πόλη το βλέπω κάθε μέρα. Είμαστε πολύ πίσω σαν χώρα στο κομμάτι αυτό.

Άσχετο μεν με την συγκεκριμένη κουβέντα. Η κτηνοτροφία στη χώρα μας είναι μεσαίωνας. Με εξαίρεση ελάχιστες καθετοποιημένες μονάδες οι υπόλοιποι κτηνοτρόφοι δεν διαφέρουν από τον τύπο. Δεν μιλάω στο χαρακτήρα αλλά στην ποιότητα ζωής. Τα ζωντανά σε θέλουν εκεί 24/7. Δεν έχεις καθόλου προσωπικό χρόνο. Από τα ξημερώματα μέχρι το βράδυ πρέπει να είσαι δίπλα τους. Άρμεγμα, τάισμα στα μικρά, να τα βγάλεις εκτός μαντριού να βοσκήσουν, να τα μαζέψεις πάλι μέσα κτλ κτλ. Πολλοί αλλάζουν και περιοχή ανάλογα τις εποχές οπότε δεν μένουν και σε ένα μέρος. Πχ θείος μου το καλοκαίρι έμενε σε καλύβα στο βουνό. Ερχόταν στο σπίτι του μια φορά τη βδομάδα να αγοράσει προμήθειες και έφευγε ξανά για πάνω.

Λογικό αυτοί οι άνθρωποι να ζουν κάπως διαφορετικά. Οι περισσότεροι βέβαια είναι καλοί άνθρωποι αλλά πάντα υπάρχουν και τα ζώα σαν αυτόν.

Λογικό τώρα αν ο τύπος ήταν 100% ναυάγιο και να μην είχε επαφή με την πραγματικότητα να μην του "έκοβε" και πολύ.
Θα σε στενοχωρήσω αλλά δεν τα ξέρεις καλά. Οι κρηνοτροφοι περνάνε ζάχαρη, ολη μέρα πρέφα και τσιπουρα στο καφενείο και το κοπάδι το φροντίζει ο Αλβανός κι ο Πακιστανος. Κι αν τον δίνουν και τίποτα. Αφιλοκερδώς δουλεύουν κι αυτοί. Μη τα βάλεις μαζί μου. Δεν τις λέω εγώ αυτές τις μαλακίες εδώ μέσα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656
ρε πανιβλακα στο ξαναγραψα, εξισωνεις μια τρελη που ενω τραυματισε το θυμα-γκομενο, τον πηγε στο νοσοκομειο
με εναν τρελο, που τουφεκισε το βρεφος-γιο του, μετα την γυναικα του, και μετα τη μαπα του.

Οτι παθεις σε αυτη τη ζωη, το αξιζεις καριολα, να το θυμασαι. Απο καρδιας στο λεω και σε παραταω μονο σου να κλαις την αξιολυπητη υπαρξη σου ανικανη πουτανιτσα, δεν θα ικανοποιησεις γκομενα ποτε, θα εισαι για φτυσιμο, και θα το αξιζεις.
τραβα γαμησου πολυ ασχοληθηκα αυτιστικε
Είσαι η απόλυτη απόδειξη, ποιος είναι ο λόγος που οι Γυναίκες την γλυτώνουν, οτιδήποτε κι αν κάνουν. Άνθρωποι σαν κι εσένα, θα τις βαφτίσουν τρελές, θα πουν ότι τις κακοποιούσε κλπ παπάτζες. Δυστυχώς, ακριβώς επειδή υπάρχουν αρκετοί τύποι σαν κι εσένα, θα συνεχίσουν να κάνουν ότι γουστάρουνε. Με βρίζεις αισχρότατα, ακριβώς επειδή σου έτριψα στα μούτρα το αυταπόδεικτο γεγονός. Τα συνεχή διπλά κριτήρια. Ότι κανένας δεν ασχολήθηκε με αυτή την απόπειρα δολοφονίας ενώ όλοι ουρλιάζουν για την Καβάλα. Και αποδέχεσαι το γεγονός ότι η Βία απέναντι στους άντρες (η οποία τις περισσότερες φορές είναι ύπουλη και καλυμμένη), καλύπτεται κάτω από το χαλί, και κανείς δεν ασχολείται με τις κατεστραμμένες ζωές τους
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Θα σε στενοχωρήσω αλλά δεν τα ξέρεις καλά. Οι κρηνοτροφοι περνάνε ζάχαρη, ολη μέρα πρέφα και τσιπουρα στο καφενείο και το κοπάδι το φροντίζει ο Αλβανός κι ο Πακιστανος. Κι αν τον δίνουν και τίποτα. Αφιλοκερδώς δουλεύουν κι αυτοί. Μη τα βάλεις μαζί μου. Δεν τις λέω εγώ αυτές τις μαλακίες εδώ μέσα.

Αυτοί είναι σαν αυτό το ναυάγιο που συζητάμε. Οι πραγματικοί κτηνοτρόφοι δεν είναι έτσι.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656
Ας θυμηθούμε ένα αρκετά πρόσφατο περιστατικό. Η Ελληνική Κοινωνία αναρωτήθηκε μήπως τι έκανε ο οφθαλμίατρος με την τάχα Εικαστικό από την Αλβανία, η οποία τον πυροβόλησε όταν κέρδισε την επιμέλεια του παιδιού τους;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ας θυμηθούμε ένα αρκετά πρόσφατο περιστατικό. Η Ελληνική Κοινωνία αναρωτήθηκε μήπως τι έκανε ο οφθαλμίατρος με την τάχα Εικαστικό από την Αλβανία, η οποία τον πυροβόλησε όταν κέρδισε την επιμέλεια του παιδιού τους;
Τύπε δεν ειναι καλο πραγμα καποια κακη εμπειρια ζωης να μας κανει εμμονικους.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Άλλο ένα νήμα που τραβήξατε τις κοτσίδες σας.
Γίνετε άντρες ρε.....
Εγώ σήμερα το απόγευμα έριξα τις Χριστοπαναγιες στην δικιά μου.
Μπαίνει όλο μαγκιά στο σπίτι εκεί που έβγαζα το πλυντήριο και μου λέει:
-Άλλαξα λάστιχα στο αυτοκίνητο, γιατί εσύ έχεις σκοπό να με σκοτώσεις.
-Tι έκανες μωρη μαλακισμενη γαμω την Παναγία μου, με ρώτησες εμένα τι λάστιχα να βάλεις;
και άφησα τα ρούχα και μπήκα στο bou, να ηρεμήσω.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Διάβασα και τις 18 σελίδες του νήματος, ωστόσο εδώ και ώρα έχω παγώσει σε αυτό:

Δεν επικροτουμε αλλα κατανοουμε

Σκεψου ενα μωράκι. Σταμάτα να διαβάζεις και δες μπροστά σου ενα όμορφο μωράκι. Τώρα κανε εικόνα το μωράκι πεταμένο με το πρόσωπο κάτω στο χώμα να κλαίει, εκείνος να σηκώνει το όπλο και να το πυροβολεί στην πλατουλα του διαλύοντας το σωματάκι του.

Αν το καταννοείς αυτό, σε παρακαλώ πάρε τηλέφωνο στο 10306 τώρα. Δεν αστειεύομαι, ούτε το λέω για να σε μειώσω ή να σε προσβάλλω. Ζήτα βοήθεια.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Διάβασα και τις 18 σελίδες του νήματος, ωστόσο εδώ και ώρα έχω παγώσει σε αυτό:



Σκεψου ενα μωράκι. Σταμάτα να διαβάζεις και δες μπροστά σου ενα όμορφο μωράκι. Τώρα κανε εικόνα το μωράκι πεταμένο με το πρόσωπο κάτω στο χώμα να κλαίει, εκείνος να σηκώνει το όπλο και να το πυροβολεί στην πλατουλα του διαλύοντας το σωματάκι του.

Αν το καταννοείς αυτό, σε παρακαλώ πάρε τηλέφωνο στο 10306 τώρα. Δεν αστειεύομαι, ούτε το λέω για να σε μειώσω ή να σε προσβάλλω. Ζήτα βοήθεια.

Γι' αυτό έγραψα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με την τύπισσα. Αυτό ΔΕΝ γίνεται. Όπως και να το κάνεις. Πρέπει να είσαι τέρμα ψυχάκιας για να σκοτώσεις μικρό παιδί και πόσο μάλλον το δικό σου. Αυτή ΔΕΝ είχε καταλάβει τίποτα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656
Τύπε δεν ειναι καλο πραγμα καποια κακη εμπειρια ζωης να μας κανει εμμονικους.
Έχεις δίκιο. Θα ήθελα όμως να απαντήσεις επί της ουσίας. Η Αντίδραση της Κοινωνίας, αλλά και των μελών του Μπου, είναι ίδιες στα εν λόγω περιστατικά; κι όχι μόνο στα εν λόγω, αλλά και οπουδήποτε αλλού. Ας πούμε η Δημοσιοποίηση των Ιδιωτικών Στιγμών του Ζαχόπουλου από την Τσέκου και η προσπάθειά της να τον εκβιάσει, σε σύγκριση με το αντίστοιχο αδίκημα του Στάθη, επέσυραν τις ίδιες ποινές; Η Καταγγελία της Μπίτκα και η αρπαγή και Βιασμός της Μαρκέλας, απέσυραν τις ίδιες αντιδράσεις; τι γνώμη έχεις;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Εχουμε να λυσουμε και τα οικογενειακα των μπαγκλαντεσιανων τωρα.
Τι εισαι; Μπαγκλαντεσιανος; Εχεις παρει υπηκοοτητα;, Εκανες αδικημα;
Δινεις πισω την υπηκοοτητα και βγαζεις one way για τη βρωμοχωρα σου,
Σε καναμε ελληνα και πρεπει να σεβεσαι τους νομους,
Το ιδιο και για τα αλβανα κλπ.
Αλλα εμεις τους κραταμε με το στανιό.
Αντιθετως με χαρα διωχνουμε τους ελληνες με πτυχία
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.815
Like
15.555
Πόντοι
3.656
https://skai.page.link?sd=%CE%9F%2033%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82%26nbsp%3B%CE%B1%CF%80%CE%AE%CE%B3%CE%B1%CE%B3%CE%B5%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CE%B5%CE%BD%20%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%20%CF%83%CF%8D%CE%B6%CF%85%CE%B3%CF%8C%20%CF%84%CE%BF%CF%85%2C%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CF%87%CF%84%CF%8D%CF%80%CE%B7%CF%83%CE%B5%20%CE%BC%CE%B5%20%CE%B3%CF%81%CE%BF%CE%B8%CE%B9%CE%AD%CF%82%20%CF%83%CF%84%CE%BF%20%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B9%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CF%84%CE%BF%20%CF%83%CF%8E%CE%BC%CE%B1%2C%20%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%88%CE%B5%20%CE%BD%CE%B1%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%B5%CE%B9%20%CE%B6%CF%89%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%AE%2C%20%CE%B2%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82%20%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%AC%20%CF%83%CF%84%CE%B1%20%CE%BC%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%AC%20%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%BC%CE%B5%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B1%20%CF%84%CE%BF%CF%85%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CF%84%CE%B7%20%CE%B2%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B5.%0D%0A&si=https%3A%2F%2Fwww.skai.gr%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fstyles%2Flarge_972_548%2Fpublic%2F2022-10%2F33xronos_korinthostv.gr_.jpg%3Fitok%3DTPKCzkUQ&st=%CE%9A%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B8%CE%BF%CF%82%3A%20%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BA%CE%B5%20%CE%BF%2033%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82%20%CF%80%CE%BF%CF%85%20%CE%B1%CF%80%CE%AE%CE%B3%CE%B1%CE%B3%CE%B5%2C%20%CE%B2%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B5%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%20%CE%BD%CE%B1%20%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%B5%CE%B9%20%CE%B6%CF%89%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%AE%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CE%B5%CE%BD%20%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%20%CF%83%CF%8D%CE%B6%CF%85%CE%B3%CF%8C%20%CF%84%CE%BF%CF%85%20-%20%CE%94%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5%20%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF&afl=http%3A%2F%2Fwww.skai.gr%2Fnews%2Fgreece%2Fprofylakistike-o-33xronos-pou-viase-kai-apopeirathike-na-kapsei-tin-en-diastasei-syzygo&amv=23&apn=gr.skai.skai_android&ibi=com.skaigr.app&ifl=http%3A%2F%2Fwww.skai.gr%2Fnews%2Fgreece%2Fprofylakistike-o-33xronos-pou-viase-kai-apopeirathike-na-kapsei-tin-en-diastasei-syzygo&imv=2.0.1&isi=1076335165&ipbi=com.skaigr.app&link=https%3A%2F%2Fskai.page.link%3FskaiArticleId%3D501699

Για να δούμε ποιος θα "κατανοήσει"
αυτό τον τύπο;

τυπε το λινκ παιζει να ειναι και μεγαλυτερο απο την ιδια την ειδηση :confused::confused::confused:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Διάβασα και τις 18 σελίδες του νήματος, ωστόσο εδώ και ώρα έχω παγώσει σε αυτό:



Σκεψου ενα μωράκι. Σταμάτα να διαβάζεις και δες μπροστά σου ενα όμορφο μωράκι. Τώρα κανε εικόνα το μωράκι πεταμένο με το πρόσωπο κάτω στο χώμα να κλαίει, εκείνος να σηκώνει το όπλο και να το πυροβολεί στην πλατουλα του διαλύοντας το σωματάκι του.

Αν το καταννοείς αυτό, σε παρακαλώ πάρε τηλέφωνο στο 10306 τώρα. Δεν αστειεύομαι, ούτε το λέω για να σε μειώσω ή να σε προσβάλλω. Ζήτα βοήθεια.
Εχει απαντηθει τυπε.
Διαβασες 18 σελιδες αν δεεν καταλαβες ξαναδιαβασε
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.505
Πόντοι
1.706
Είσαι η απόλυτη απόδειξη, ποιος είναι ο λόγος που οι Γυναίκες την γλυτώνουν, οτιδήποτε κι αν κάνουν. Άνθρωποι σαν κι εσένα, θα τις βαφτίσουν τρελές, θα πουν ότι τις κακοποιούσε κλπ παπάτζες. Δυστυχώς, ακριβώς επειδή υπάρχουν αρκετοί τύποι σαν κι εσένα, θα συνεχίσουν να κάνουν ότι γουστάρουνε. Με βρίζεις αισχρότατα, ακριβώς επειδή σου έτριψα στα μούτρα το αυταπόδεικτο γεγονός. Τα συνεχή διπλά κριτήρια. Ότι κανένας δεν ασχολήθηκε με αυτή την απόπειρα δολοφονίας ενώ όλοι ουρλιάζουν για την Καβάλα. Και αποδέχεσαι το γεγονός ότι η Βία απέναντι στους άντρες (η οποία τις περισσότερες φορές είναι ύπουλη και καλυμμένη), καλύπτεται κάτω από το χαλί, και κανείς δεν ασχολείται με τις κατεστραμμένες ζωές τους
Ρε μεγάλε τελείωνε, αυτήν που λές την μπουζουριάσανε άμα τη εμφανίσει στο νοσοκομείο που πήγε τον αγαπητικό της.
Δεν είναι το ίδιο με τον μαλάκα που σκοτώνει βρέφος.
Ας είχε ο μαλάκας τα αρχίδια να παραμείνει ζωντανός να αντιμετωπίσει τις συνέπειες αυτών που έπραξε.
Ακόμα και την αυτοκτονία μαγάρισε, έλα ξύπνα, δεν είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβεις.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Να πω και κατι ακομη.
Πόσα περιστατικα λιγοτερα θα υπηρχαν αν δεν υπηρχε η αδικια της σχεδον αυτοματης αναθεσης των παιδιων στην μητερα ,με συνεπεια τα γνωστα αποτελεσματα (αποξενωση, φυγή, γενιτσαρισμος κτλ)
Μηπως η αδικία οπλιζει τα χέρια?

Και κατι ακομη τυποι.
Ειπα εγω καπου πως καλα εκανε και σκοτωσε το βρεφος? Αν καπου το εγραψα ,δειξτε το μου.
Αλλα βλεπετε, αλλα καταλαβαινετε καποιοι.

Αλλα σταματηστε την υποκρισία, η ανθρωπινη ζωή εχει την ιδια αξία , ειτε για ενα βρεφος ειτε για μια ανιψια, ειτε για μια θεία, ειτε για εναν παππου..

Υποκρισία τυπου, χαιδευουμε το γατακι ,επειδη ειναι μικρο, γλυκουλικο, αγαπησιαρικο, χαδιαρικο και με το αλλο μας χέρι ταυτοχρονα τρωμε πιτογυρο (λες και το γουρουνακι δεν ειναι καημενο και αθώο) και αρνακι γάλακτος και γλυφουμε και τα δαχτυλα μας ναουμε
 
Τελευταία τροποποίηση:

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Μηπως η αδικία οπλιζει τα χέρια?
Όχι η αδικία ΔΕΝ οπλίζει χέρια. Η αδικία σου είναι δίκιο κάποιου άλλου.

Έγραψες πως δε συμφωνείς αλλά κατανοείς. Κατανοώ=αντιλαμβάνομαι τα κίνητρα, τις σκοπιμότητες ή τις αιτίες μιας ενέργειας, μιας συμπεριφοράς. Εφόσον κατανοείς, εξήγησέ μας το κίνητρο, τη σκοπιμότητα και την αιτία του παιδικού φόνου, αν όχι και των δύο φόνων.

Τα περι υποκρισίας, στο ψυχιατρείο που θα σε κλείσουν.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Να πω και κατι ακομη.
Πόσα περιστατικα λιγοτερα θα υπηρχαν αν δεν υπηρχε η αδικια της σχεδον αυτοματης αναθεσης των παιδιων στην μητερα ,με συνεπεια τα γνωστα αποτελεσματα (αποξενωση, φυγή, γενιτσαρισμος κτλ)
Μηπως η αδικία οπλιζει τα χέρια?

Και κατι ακομη τυποι.
Ειπα εγω καπου πως καλα εκανε και σκοτωσε το βρεφος? Αν καπου το εγραψα ,δειξτε το μου.
Αλλα βλεπετε, αλλα καταλαβαινετε καποιοι.

Αλλα σταματηστε την υποκρισία, η ανθρωπινη ζωή εχει την ιδια αξία , ειτε για ενα βρεφος ειτε για μια ανιψια, ειτε για μια θεία, ειτε για εναν παππου..

Υποκρισία τυπου, χαιδευουμε το γατακι ,επειδη ειναι μικρο, γλυκουλικο, αγαπησιαρικο, χαδιαρικο και με το αλλο μας χέρι ταυτοχρονα τρωμε πιτογυρο (λες και το γουρουνακι δεν ειναι καημενο και αθώο) και αρνακι γάλακτος και γλυφουμε και τα δαχτυλα μας ναουμε
11 η ώρα ρε φίλε θα μας κάνεις να παραγγείλουμεπ πιτογυρα ....
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Όχι η αδικία ΔΕΝ οπλίζει χέρια. Η αδικία σου είναι δίκιο κάποιου άλλου.

Έγραψες πως δε συμφωνείς αλλά κατανοείς. Κατανοώ=αντιλαμβάνομαι τα κίνητρα, τις σκοπιμότητες ή τις αιτίες μιας ενέργειας, μιας συμπεριφοράς. Εφόσον κατανοείς, εξήγησέ μας το κίνητρο, τη σκοπιμότητα και την αιτία του παιδικού φόνου, αν όχι και των δύο φόνων.

Τα περι υποκρισίας, στο ψυχιατρείο που θα σε κλείσουν.
Τυπε καταρχας σε ευχαριστω που ενδιαφερεσαι για 5ην ψυχικη μου υγεία.

Κατανοω πως το μυαλο ειναι μια βιδα και γυριζει, αυτο μπορει να συμβει στον καθενα για διαφορετικους λόγους και διαφορετικα αποτελεσματα.

Μονο που λες πως η αδικια ειναι το δικιο του αλλου καταλαβαινω.
Δλδ αν σε τρακαρουν και δεν σε αποζημιωσουν ειναι δικιο του αλλου.....οκ
Αν σε μαχαιρωσουν και δεν φυλακιστουν επειδη ειναι τζανκια ειναι δικιο....οκ
Κτλ...
Νομιμοποιηση της αδικιας λεγετε, ευχαριστουμε δεν το δεχομαστε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom