Νέα

Τι να το κάνω το σκυλί στις διακοπές?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Marie-ann
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 313
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
11888038_1628786080737132_5424453481396363388_n.jpg
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Με το που με δει να ετοιμαζω βαλιτσα πεφτει κατω και κανει τον ψοφιο!!!
Τον εχω απο μωρο κ τωρα κλεισαμε τα δυο, ελαχιστες μερες εχει μεινει μακρια μου κ τον εχω κ μεσα στο σπιτι, οποτε δεν μου φαινεται τοσο περιεργο να στεναχωριεται. Ομολογω οτι κ γω οταν φευγω μου λειπει πολυ!!!  :rolleyes:


Το εχω δει το εργακι, τα τελευταια 5 χρονια, ακριβως οπως το περιγραφεις. Παλι ειναι λαθος συμπεριφορα. Εμεις μαθαινουμε στα σκυλια πραγματα, οχι αυτα σε εμας. Και γι αυτο πρεπει να τους αποβαλλουμε απο μικρη ηλικια το "αγχος του αποχωρισμου" ή εστω να το μετριασουμε.....και γι αυτα και για εμας.
 

Επισκέπτης
Με το που με δει να ετοιμαζω βαλιτσα πεφτει κατω και κανει τον ψοφιο!!!
Τον εχω απο μωρο κ τωρα κλεισαμε τα δυο, ελαχιστες μερες εχει μεινει μακρια μου κ τον εχω κ μεσα στο σπιτι, οποτε δεν μου φαινεται τοσο περιεργο να στεναχωριεται. Ομολογω οτι κ γω οταν φευγω μου λειπει πολυ!!!  :rolleyes:

Ωστόσο δεν σκέφτηκες ποτέ να θυσιάσεις τις διακοπές σου και να αναλάβεις τις ευθύνες σου. Το καλοκαιρινό πάρτυ, πάρτυ!

Αλλοι τα παιρνουν τα σκυλια,  αλλοι τα φορτωνονται στιs διακοπεs.....Αμ ετσι το ξερω κι εγω

Για αυτό και εγώ δεν θέλω να πάρω ζώο.
 

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
Το εχω δει το εργακι, τα τελευταια 5 χρονια, ακριβως οπως το περιγραφεις. Παλι ειναι λαθος συμπεριφορα. Εμεις μαθαινουμε στα σκυλια πραγματα, οχι αυτα σε εμας. Και γι αυτο πρεπει να τους αποβαλλουμε απο μικρη ηλικια το "αγχος του αποχωρισμου" ή εστω να το μετριασουμε.....και γι αυτα και για εμας.
Δικιο εχεις, αλλα δεν ξερω τι να κανω, το βασικο προβλημα ειναι αν δεν γυρισω το βραδυ, οχι αν λειπω πολλες ωρες ή και ολοκληρη μερα.  
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Δικιο εχεις, αλλα δεν ξερω τι να κανω, το βασικο προβλημα ειναι αν δεν γυρισω το βραδυ, οχι αν λειπω πολλες ωρες ή και ολοκληρη μερα.  


Ξερω, ειδικα αυτο με τις βαλιτσες ειναι σκοτωμα.  ;)
 

TERMINATOR_1983

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.373
Like
152
Πόντοι
16
εγω που εχω μαγαζι και εχουν τα σκυλια τους βολτες στο χωριο και ολ90ο χεζουν οι κατουρανε δεν  ειναι κατασταση αυτη
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Αν είχαμε προχωρήσει στο εθνικό νόμισμα, ο τίτλος θα ήταν:

Με τί να μαγειρέψω το σκυλί στις διακοπές...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
είναι ανευθυνο παντως αυτό που κανουν οι ελληνιδες,περνουν ένα σκυλακι και το καλοκαιρι που θελουν να κουνησουν την κωλαρα τους σε καποιο νησι κοιτανε πως να το ξεφορτωθουν,οπως επισης όταν πανε για σκι στην αραχωβα και σε πολλες άλλες δραστηριότητες, για αυτό φτασαμε εδώ που φτασαμε από τις ελληνιδες ξεκινανε όλα ..
Εγω Ελληναραδες παντως βλεπω να παρατανε σκυλακια στους δρομους,εναν χοντρελα τον σαπισα στο ξυλο γιατι πεταξε νεογεννητα κουταβια σε καδο σκουπιδιων.του εσπασα μυτη δοντια και οτι ειχε στην μουρη,και δεν το εχω μετανοιωσει καθολου.
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.311
Κριτικές
4
Like
1.439
Πόντοι
216
Η Αγγελοπουλου παντος που ξεχασε να τον παρει, εστειλε ειδικη πτηση ωστε να της τον φερουν.
Αν εχεις τυχη και σκυλος να σαι ζωαρα κανεις
 

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Εγω Ελληναραδες παντως βλεπω να παρατανε σκυλακια στους δρομους,εναν χοντρελα τον σαπισα στο ξυλο γιατι πεταξε νεογεννητα κουταβια σε καδο σκουπιδιων.του εσπασα μυτη δοντια και οτι ειχε στην μουρη,και δεν το εχω μετανοιωσει καθολου.
:kneel: ετσι
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Δικιο εχεις, αλλα δεν ξερω τι να κανω, το βασικο προβλημα ειναι αν δεν γυρισω το βραδυ, οχι αν λειπω πολλες ωρες ή και ολοκληρη μερα.  
Ξέρω εγώ,δώστο του χασοδίκη να στο φυλάει,τι ετσι τσαμπα θα γαμεί το κοπρόσκυλο???
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Εγω Ελληναραδες παντως βλεπω να παρατανε σκυλακια στους δρομους,εναν χοντρελα τον σαπισα στο ξυλο γιατι πεταξε νεογεννητα κουταβια σε καδο σκουπιδιων.του εσπασα μυτη δοντια και οτι ειχε στην μουρη,και δεν το εχω μετανοιωσει καθολου.
+1000 :thumbsup:
 

Συνημμένα

  • ημίαιμα.jpg
    ημίαιμα.jpg
    107,3 KB · Εμφανίσεις: 10

philippnav

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2015
Μηνύματα
283
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Με το που με δει να ετοιμαζω βαλιτσα πεφτει κατω και κανει τον ψοφιο!!!Τον εχω απο μωρο κ τωρα κλεισαμε τα δυο, ελαχιστες μερες εχει μεινει μακρια μου κ τον εχω κ μεσα στο σπιτι, οποτε δεν μου φαινεται τοσο περιεργο να στεναχωριεται. Ομολογω οτι κ γω οταν φευγω μου λειπει πολυ!!!  :rolleyes:
Ναι, αλλα θα έπρεπε να το γνωρίζεις αυτό απο τότε που αποφασισες να το αγορασεις.
 

philippnav

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2015
Μηνύματα
283
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
Αν νομίζεις ότι ένα σκυλί σου προσθέτει ''μια ακόμα σκοτούρα'' στο κεφάλι δεν θα μπορούσες να είσαι περισσότερο παραπληροφορημένος. Ένα σκυλί είναι από τα καλύτερα δώρα που μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου -αν υποθέσουμε ότι μπορείς να το συντηρήσεις σωστά-.
Όποιος αποκτα σκυλι, ειναι υποχρεωμένοςνα γνωριζει πως η ζωή του απο εδω και περα θα ειναι διαφορετικη. Δεν μπορει να το παραμελει, δεν μπορει να το παραταει οπου και οποτε θελει, δεν μπορει να κλεινει απλα ενα διακοπτη και να τον ξανανοιγει οποτε εχει ορεξη να παιξει με το σκυλο. Οπως λοιπον μερικες φορες σκεφτομαι οτι δεν τους αξιζει να εχουν παιδια οταν βλεπω τους ηλιθιους γονεις που βαζουν παιδακια πανω σε μηχανακια και μπροστινα καθισματα αυτοκινητων στην αγκαλια της μαμας, ετσι σκεφτομαι οτι δεν τους αξιζει να εχουν τη συντροφια ενος σκυλιου, αυτοι που αποκτουν ενα μονο για να ικανοποιησουν την δικη τους υπερηφανεια. Η αποκτηση ενος σκυλου απαιτει υπευθυνοτητα.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
ρε τον εγκεφαλικά ανάπηρο,όλη μέρα μέσα είναι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:




  Περίληψη - kartakhs


Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος
Όνομα: kartakhs
Μηνύματα: 12651 (5.200 ανά ημέρα)
Αξίωμα: Ο παλιός, είν' αλλιώς

Φύλο:
Ηλικία: (-)
Τόπος:
Ημερομηνία εγγραφής: 21/12/08, 14:02
Τελευταία σύνδεση: σήμερα στις 21:33
 
OP
OP
Marie-ann

Marie-ann

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2012
Μηνύματα
3.255
Like
3
Πόντοι
16
Αν είχαμε προχωρήσει στο εθνικό νόμισμα, ο τίτλος θα ήταν:

Με τί να μαγειρέψω το σκυλί στις διακοπές...


Πρώτα θα μαγείρευα τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας μου, και μετά το σκυλί
Βασικά πρώτα θα πέθαινα της πείνας απ'το να φαω το σκυλί
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom