Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Έχω ακούσει καλά λόγια για καλιέργιες σαλιγκαριών και εξαγωγές.Λένε ότι αυτή η δουλειά έχει καλά λεφτά.Αν ξέρετε κάτι ρίξτε λίγο φως στο θέμα.

μουφα ειναι η ιστορια ακου με  :grin: :grin:
 

kolotripidakias

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2013
Μηνύματα
441
Like
4
Πόντοι
1
Έχω ακούσει καλά λόγια για καλιέργιες σαλιγκαριών και εξαγωγές.Λένε ότι αυτή η δουλειά έχει καλά λεφτά.Αν ξέρετε κάτι ρίξτε λίγο φως στο θέμα.

απο κατι αληταμπουρες βορειοελλαδιτες που ξερω, νομιζω ειναι δουλεια πιασμενη απο βουλγαρους αν θυμαμαι καλα που εκτρεφουν σαλιγκαρια (κατι γιγαντες) εκτος και τα κανουνε εισαγωγη ελλαδα και τα τυποποιουν και εξαγουν απο εδω προς ευρωπας. απο βορεια ελλαδα θα βγαλεις ακρη παντως, στην αθηνα με τα γεωργικα κοιμουνται ορθιοι.

επισης για ολα αυτα επειδη εχω εμπερια απο αλλα προιοντα, ετοιμασου για πολλη μαχη με γραφειοκρατια. μιλαμε για ΤΗΝ τρελα, οχι αστεια πραματα.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
τα βαλαν κατω οι τροικανοι και σε πανε για στεγνο γαμησι το χειμωνα τυπε  :grin: :grin:

πλειστηριασμοι στο 1/3 της αντικειμενικης και θα μεινουν ολοι με μισο υπογειο στα κατω πατησια, θα κλαψουνε μανουλες.

εγω λεω για αυτους π δν χρωστανε τα χουνε αγορασμενα  :grin: :grin:
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
για κανα Λονδινο η Ελβετια σε κοβω να μενεις τυπε  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Βορεια Ιταλια ειμαι ...καλα ειναι..καμια σχεση με Νοτια...εδω η ανεργια 7% στην Νοτια 21%...οι μισθοι σχετικα καλοι...κ στα εργασιακα ολα τηρουνται...κ η πλακα ειναι οτι οι Νοτιοι Ιταλοι προτιμανε να πανε Γερμανια κ Αγγλια παρα Βορεια Ιταλια γιατι δεν τους γουσταρουν μια οι Βορειοι...με το που ακουνε προφορα Νοτου τους ριχνουν κοκκινη καρτα...γουσταρουν πιο πολυ τους Ελληνες απο τους Ναπολιτανους..φαντασου....
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
απο κατι αληταμπουρες βορειοελλαδιτες που ξερω, νομιζω ειναι δουλεια πιασμενη απο βουλγαρους αν θυμαμαι καλα που εκτρεφουν σαλιγκαρια (κατι γιγαντες) εκτος και τα κανουνε εισαγωγη ελλαδα και τα τυποποιουν και εξαγουν απο εδω προς ευρωπας. απο βορεια ελλαδα θα βγαλεις ακρη παντως, στην αθηνα με τα γεωργικα κοιμουνται ορθιοι.

επισης για ολα αυτα επειδη εχω εμπερια απο αλλα προιοντα, ετοιμασου για πολλη μαχη με γραφειοκρατια. μιλαμε για ΤΗΝ τρελα, οχι αστεια πραματα.

  :2funny:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
απο κατι αληταμπουρες βορειοελλαδιτες που ξερω, νομιζω ειναι δουλεια πιασμενη απο βουλγαρους αν θυμαμαι καλα που εκτρεφουν σαλιγκαρια (κατι γιγαντες) εκτος και τα κανουνε εισαγωγη ελλαδα και τα τυποποιουν και εξαγουν απο εδω προς ευρωπας. απο βορεια ελλαδα θα βγαλεις ακρη παντως, στην αθηνα με τα γεωργικα κοιμουνται ορθιοι.

επισης για ολα αυτα επειδη εχω εμπερια απο αλλα προιοντα, ετοιμασου για πολλη μαχη με γραφειοκρατια. μιλαμε για ΤΗΝ τρελα, οχι αστεια πραματα.
Ενημερωτικά ρωτάω να πούμε και καμιά ιδέα αφού είναι το θέμα του θρεντ. Για μένα η γεωργία είναι το μέλλον της Ελλάδας πάντως.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Βορεια Ιταλια ειμαι ...καλα ειναι..καμια σχεση με Νοτια...εδω η ανεργια 7% στην Νοτια 21%...οι μισθοι σχετικα καλοι...κ στα εργασιακα ολα τηρουνται...κ η οπλακα ειναι οτι οι Νοτιοι Ιταλοι προτιμανε να πανε Γερμανια κ Αγγλια παρα Βορεια Ιταλια γιατι δεν τους γουσταρουν μια οι Νοτιοι...με το που ακουνε προφορα Νοτου τους ριχνουν κοκκινη καρτα...γουσταρουν πιο πολυ τους Ελληνες απο τους Ναπολιτανους..φαντασου....

αποταμιευεις τιποτε φιλε ? :rolleyes:
 

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
τυπε σωστα ειναι αυτα που γραφεις μονο που πρεπει να πουμε οτι οι συνταξεις που παιρνουν οι ξενοι δεν ειναι κρατικες σε ολο το ποσο. δηλαδη μπορει να παιρνει 700-1000 ευρω κρατικη συνταξη και αλλα 1000-1500 απο ιδιωτικη ασφαλιση. ετσι κανει ταξιδακια ο παιχτης.

επισης σε ολο το πλανητη αμα δε γινεις 65 συνταξη απο κρατος δεν παιρνεις. μονο στην ελλαδα εχουμε 45αρηδες συνταξιουχους. ουτε αυτα σας τα λενε στην ελλαδα. συνταξιουχος και 50αρης αμα πεις σε σοβαρη χωρα σε κοιτανε και δεν καταλαβαινουνε σοβαρα τι τους λες. φυσικα καποιος μπορει να σταματησει να δουλευει στα 50 και αρχιζει και εισπρατει την ΙΔΙΩΤΙΚΗ του συνταξη/ασφαλεια. στα 65 αρχιζει να παιρνει και την κρατικη. ΠΑΝΤΟΥ ειναι ετσι. Εκτος απο Ελλαδα.

κατα τα αλλα αυτα που γραφεις ολα σωστα.


εξυπνούλη μου, έχε χάρη που δε μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες. Υπάρχει πάντως τρόπος να  κάνεις τη δουλειά που σου λέω και όχι με πολλά λεφτά. Φυσικά αν ήταν εύκολο θα το κάνανε πολλοί. Απλά σε λίγα χρόνια όταν δεις το κέντρο να αναβαθμίζεται ξαφνικά μη πείς δε στο πα.. Σε λίγα χρόνια το μεταξουργείο και η  πλ. Βικτώρια θα ναι οι πιο περιζήτητες.

καλό βράδυ
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
λιγα..αλλα εχω κ 2 ακριβα γουστα...ταξιδια κ ρολογια...
 

kolotripidakias

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2013
Μηνύματα
441
Like
4
Πόντοι
1
εξυπνούλη μου, έχε χάρη που δε μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες. Υπάρχει πάντως τρόπος να  κάνεις τη δουλειά που σου λέω και όχι με πολλά λεφτά. Φυσικά αν ήταν εύκολο θα το κάνανε πολλοί. Απλά σε λίγα χρόνια όταν δεις το κέντρο να αναβαθμίζεται ξαφνικά μη πείς δε στο πα.. Σε λίγα χρόνια το μεταξουργείο και η  πλ. Βικτώρια θα ναι οι πιο περιζήτητες.

καλό βράδυ

ρε τυπε μιλαμε σοβαρα τωρα? η κουβεντα δεν λεει γενικα ποια ειναι καλη φαση για μπιζνα - λεει αμα ειχες 100 χιλιαρικα. και δουλεια στα ακινητα με 100 χιλιαρικα ΔΕΝ γινεται.

Αν μας λες σοβαρα οτι με 100 χιλιαρικα που συζηταμε, θα αγορασεις ακινητΑ (πληθυντικος) στο κεντρο της αθηνας και θα γινεις εισοδηματιας σε 5-10 χρονια, τοτε εισαι μαλακας. δεν υπαρχει κουβεντα.

Αν τωρα μας εγραψες γενικα και αοριστα οτι μια καλη δουλεια αυτη την εποχη ειναι να κυνηγας υποτιμημενα ακινητα (που οντως υπαρχουν) για να εκμεταλλευτεις αυριανες υπεραξιες, τοτε εξηγησε το να καταλαβουμε οτι απλα εισαι ψιλο-εκτος θεματος και παμε παρακατω.

στο μεταξουργειο και στο κεραμεικο ηδη υπαρχουν επενδυτες που αγοραζουν εδω και χρονια, απο το 2005 και το 2006, εσενα περιμεναν νομιζεις?

καλη δουλεια τα ακινητα επειδη εχουν μια μικρη υποτιμηση αλλα απαιτουν κεφαλαια που αυτη την εποχη δεν υπαρχουν. επισης οποιος κανει επενδυσεις στα ακινητα με λεφτα δικα του και οχι με δανεισμο παγκοσμιως ειναι απλα μαλακας. αντε μαθε τι γινεται σε ολο το κοσμο.

στο δε ελλαντα, η φορολογια των ακινητων ειναι τοσο για το πουτσο που δεν συμφερει να κανεις μακροπροθεσμη κινηση με κατοχη ακινητων.

αλλα γιατι το συζητας? σε βλεπω να βγαζεις πολυ χρημα τυπε αγοραζοντας ακινητα και περιμενοντας. μονο που εχεις μπερδεψει τη μονοπολη με τη πραγματικοτητα. καλα το πας για να βγαζουμε και εμεις κανα χρημα απο κοροιδα σαν και σενα τυπε μου.
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
με 100 χιλιαρικα θα παιξεις 100 στοιχηματα με 1000 ευρω το καθενα.το καθε στοιχημα θα εχει αποδοση 3 με διπλες ευκαιριες η με στανταρ ματσακια.τα 100 στοιχηματα θα τα ριξεις μεσα σε ενα χρονο.περιπου 8 στοιχηματα το μηνα.αν ποιασεις τα 34 στοιχηματα παιρνεις τα λεφτα σου πισω απο κει και περα βγαζεις κερδη.Καλη επενδυση.προσεχε γιατι θελει καλη μελετη και να ασχολεισαι καθε μερα κανα οκταωρο.
 

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
Ρε φιλε εσυ που σαι ο εξυπνος τι προτεινεις? Η μηπως δε προτεινεις απλα κρινεις? :2funny: :2funny: :2funny:
 

kolotripidakias

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2013
Μηνύματα
441
Like
4
Πόντοι
1
με 100 χιλιαρικα θα παιξεις 100 στοιχηματα με 1000 ευρω το καθενα.το καθε στοιχημα θα εχει αποδοση 2 με διπλες ευκαιριες.τα 100 στοιχηματα θα τα ριξεις μεσα σε ενα χρονο.περιπου 8 στοιχηματα το μηνα.αν ποιασεις τα μισα παιρνεις τα λεφτα σου πισω απο κει και περα βγαζεις κερδη.

νεο συστημα γεωργιου τυπε? ολα το σεκρετο ειναι στη προταση "αν πιασεις τα μισα"...γιατι παιζει πολυ σοβαρα να μην πιασεις τα μισα  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom