Νέα

Δανεικά και αγύριστα !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dim883
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 186
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Το να δανείζεις δεν είναι κακό
Αρκεί βέβαια το λόγο που δανείζεις και να του κάνεις εξηγα καλή στην αρχή ( βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο)
Βασικές αρχές δανεισμού
Παρελθόν και ποιόν του δανειολήπτη
Αν έχει background
Το σκοπό του δανεισμού
Καλό είναι πριν τα Δανείζεις να του βάζεις μηνιαίο δοσίλογοι ώστε. Από την αρχή να ξέρει ότι πρέπει να επιστραφούν τα χρήματα

Φυσικά κ πάλι τίποτα δεν είναι σιγουρο
δανεισε μου 100 ευρω
 
  • Like
Αντιδράσεις: dim883

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.675
Κριτικές
183
Like
43.751
Πόντοι
21.896
δεν ζητησα σε σενα
εγω θελω του βολκανο τα λεφτα
Οριστε
100-trillion-zimbabwe-dollars.jpg
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478

WHATABOUTFUCK

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Αυγ 2019
Μηνύματα
626
Κριτικές
30
Like
6.233
Πόντοι
5.636
...όποιος θέλει δανεικά...ζεστά-ζεστα...άμεσα και αβίαστα...φίλος-γνωστός-συναγωνιστής...να στείλει pm...

...πολύ καλό επιτόκιο...ευκολίες...αλλά με προσημείωση ακινήτου...

...για να με ψάχνει αυτός...αντί να τον ψάχνω εγώ... :bounce: :2funny: :tooth: :bounce:
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Nipper

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
δεν ζητησα τοσα
ζητησα 100 ευρω
τι να κανω 100 τρις δολλαρια;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...όποιος θέλει δανεικά...ζεστά-ζεστα...άμεσα και αβίαστα...φίλος-συγγενείς-γνωστός-συναγωνιστής...να στείλει pm...

...πολύ καλό επιτόκιο...ευκολίες...αλλά με προσημείωση ακινήτου...

...για να με ψάχνει αυτός...αντί να τον ψάχνω εγώ... :bounce: :2funny: :tooth: :bounce:
δινω Τζουλια για 200 αμεσα
αλλοιως στην ουρα κι εσυ
χαχαχα
 

khfhnas(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2009
Μηνύματα
74
Κριτικές
4
Like
420
Πόντοι
300
μια και αναφερθηκε το δανεικα και αγυριστα θελω την αποψη σας για την περίπτωση μου. Μου χρωσταει καποιος 10 000€ τα οποια τα εδωσα μετρητα (μαλακια αλλα εγινε) τωρα κανει τον αλεκο τον κινεζο και οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο που πρεπει. Να τον πιεσω δικαστικά δεν παιζει γιατι δεν υπαρχει χαρτι, τι σκατα να κανω ;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
Καλησπέρα και από εμένα

Ξέρεις τι είναι να έχεις δανείσει χρήματα γιατί υπάρχει και καλά ανάγκη και με τα χρήματα σου να πηγαίνουν διακοπές !!!
Δεν θα αναφέρω πόσο γιατί το κράξιμο είναι σίγουρο !!!
Και όταν τα ζήτησα μετά από 10 χρόνια η απάντηση να είναι "δεν ξέρω ποιος χρωστάει σε ποιον " ?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Φυσικα και επιτρεπονται απο το Νομο τα δανεια μεταξυ ιδιωτων:


τελικά έχεις δίκιο. Μας τάισαν φίδι στο σεμινάριο. Εκτός αν κατάλαβα λάθος σχετικά με την αναφορά στο .....Το ιδιωτικό αυτό συμφωνητικό υποβάλλεται στην εφορία και πληρώνεις χαρτόσημο 3,6% επί του ποσού..... κι ενννοούσαν ότι χωρίς αυτό το τυπικό στοιχείο η συναλλαγή δεν είναι νόμιμη
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Τύπε τι ακυρο ηταν αυτο?
Φυσικα επιτρεπεται δανεισμος μεταξυ ιδιωτων. Ολοκληρο κεφαλαιο εχει ο Αστικος Κωδικας.
Μαλιστα καποιοι το εχουν βρει και σαν "παραθυρακι" για να δικαιολογησουν καποια εσοδα στην εφορια, .
απάντησα στον άλλο παραπάνω. Είτε μας πούλησαν παραμύθι στο σεμινάριο, είτε εγώ δεν κατανόησα κι εννοούσαν σχετικά με τη μη καταβολή του 3,6% χαρτοσήμου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...τύπε δεν ξέρω αν είσαι τραπεζικός...αλλά στα τραπεζικά είσαι άσχετος...

...εδώ πρώην πρωθυπουργός πήρε δανεικά...νόμιμα...για το κωλόσπιτο... :tooth: :2funny:
απάντησα στον άλλα παραπάνω
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.176
Like
34.469
Πόντοι
9.931
Τελικα η μονη επιλογή για να μην βγεις χαμένος με σπασμένα νευρα και στην χειρότερη με κανα εγκεφαλικο η καρδιακο επεισοδιο ειναι να ΜΗΝ ΔΑΝΕΙΣΕΙΣ.
Θελεις ο κολλητος να παραμεινει κολλητος σου; Μην του δανεισεις.
Θελεις ο συγγενής σου να παραμεινει συγγενης σου; Μην του δανεισεις.
Επίσης φροντιστε να μην γνωρίζει κανεις ακριβός την οικονομική σας κατάσταση είναι βασικο.
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.743
Πόντοι
4.365
..
Θελεις ο κολλητος να παραμεινει κολλητος σου; Μην του δανεισεις.
Αμα σου ζητησει ο κολλητος σου.. κ δεν του δωσεις.. παλι προβλημα θα εχεις... θα στραβωσει....
μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα φιλαρακι...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.176
Like
34.469
Πόντοι
9.931
Αμα σου ζητησει ο κολλητος σου.. κ δεν του δωσεις.. παλι προβλημα θα εχεις... θα στραβωσει....
μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα φιλαρακι...
Ολοι στραβώνουν αν δεν τους δανείσεις, το στράβωμα δεν το γλυτώνεις με τίποτα, αυτο που γλιτώνεις ειναι τα λεφτα σου και τα σπασμένα νευρα η και κανα έμφραγμα η εγκεφαλικο απο την στεναχώρια αν είσαι σε κρίσιμη ηλικία!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
τελικά έχεις δίκιο. Μας τάισαν φίδι στο σεμινάριο. Εκτός αν κατάλαβα λάθος σχετικά με την αναφορά στο .....Το ιδιωτικό αυτό συμφωνητικό υποβάλλεται στην εφορία και πληρώνεις χαρτόσημο 3,6% επί του ποσού..... κι ενννοούσαν ότι χωρίς αυτό το τυπικό στοιχείο η συναλλαγή δεν είναι νόμιμη
Νόμιμη ειναι, απλως προκειται για φοροδιαφυγη
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Καλησπέρα και από εμένα

Ξέρεις τι είναι να έχεις δανείσει χρήματα γιατί υπάρχει και καλά ανάγκη και με τα χρήματα σου να πηγαίνουν διακοπές !!!
Δεν θα αναφέρω πόσο γιατί το κράξιμο είναι σίγουρο !!!
Και όταν τα ζήτησα μετά από 10 χρόνια η απάντηση να είναι "δεν ξέρω ποιος χρωστάει σε ποιον " ?
"Αν θελεις να χασεις τον φιλο σου, δανεισε τον"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom