Νέα

Παθητικό Εισόδημα: P2P Lending - Mintos

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα yrret
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 92
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
δεν ειναι επαγγελματα αυτα...επενδυσεις ειναι.Αυτο που κανω εγω βεβαια ειναι και τα δυο,αν θελω απλα νοικιάζω η δουλευω.
Υπαρχουν 1 εκ. επενδυσεις να κανουν οσοι εχουν λεφτα! αυτα ειναι για να βγαζουν κανα διφραγκο κατι ελεινοι τυχοδιωκτες.
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ειναι επαγγελμα αυτο που κανετε;
το οτι υπαρχει αδικια σε καποιες δουλειες ειναι γνωστο.
Oχι, φιλος δεν ειναι ετσι.... εγω εχω την δουλεια μου.... και το περισευμα που εχω το επενδυω..... εαν δεν γινω εγω πελατης την μιντος θα γινει καποιος αλλος.... το ζητημα ειναι αλλο δινει επιτοκιο 5% καποια τραπεζα για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ? Οι εταιριες p2p lending στο εγγυουνται (οσο ειναι δυνατον)(Θα πρεπει και εσυ να τσεκαρεις τις εταιριες του χωρου, να δει ποια απο ολες αυτες αξιζει να σε κανει πελατη)
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Oχι, φιλος δεν ειναι ετσι.... εγω εχω την δουλεια μου.... και το περισευμα που εχω το επενδυω..... εαν δεν γινω εγω πελατης την μιντος θα γινει καποιος αλλος.... το ζητημα ειναι αλλο δινει επιτοκιο 5% καποια τραπεζα για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ? Οι εταιριες p2p lending στο εγγυουνται (οσο ειναι δυνατον)(Θα πρεπει και εσυ να τσεκαρεις τις εταιριες του χωρου, να δει ποια απο ολες αυτες αξιζει να σε κανει πελατη)
Κανεις δεν εγγυαται τιποτα..
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Υπαρχουν 1 εκ. επενδυσεις να κανουν οσοι εχουν λεφτα! αυτα ειναι για να βγαζουν κανα διφραγκο κατι ελεινοι τυχοδιωκτες.
Ναι ρε Φιλε και εγω εαν ειχα 40.000 ευρω, δεν θα τα εβαζα σε κρυπτο και p2p lending..... δεν ειμαι τοσο αφελης να τους εμπιστευτω τοσο πολυ..... οπως ειπα και παραπανω διασπορα κεφαλαιου για να μειωσεις το ρισκο....... Εαν εσυ εχεις 40.000 παρε ομολογο απο motor oil με 4% επιτοκιο.....
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Oχι, φιλος δεν ειναι ετσι.... εγω εχω την δουλεια μου.... και το περισευμα που εχω το επενδυω..... εαν δεν γινω εγω πελατης την μιντος θα γινει καποιος αλλος.... το ζητημα ειναι αλλο δινει επιτοκιο 5% καποια τραπεζα για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ? Οι εταιριες p2p lending στο εγγυουνται (οσο ειναι δυνατον)(Θα πρεπει και εσυ να τσεκαρεις τις εταιριες του χωρου, να δει ποια απο ολες αυτες αξιζει να σε κανει πελατη)
τα λεφτα τα περνεις κανονικα απο την μιντος?
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Τώρα κάτι γινεται. Μάθαμε όνομα. Ελευθερία - Τέρρυ και έχει ασχοληθεί και με την αγροτική παραγωγή. Τηλεφωνακι έχει;
Οxi φιλε και εγω το εμαθα απο σποντα.... ειχε βγει καλεσμενη σε ενα αλλο καναλι και το ειπε....:2funny::2funny:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Ναι ρε Φιλε και εγω εαν ειχα 40.000 ευρω, δεν θα τα εβαζα σε κρυπτο
εδω να μου επιτρεψεις να διαφωνησω τυπε:confused:...υπάρχουν κρυπτο και κρυπτο.Το να βάλω πχ μια 30-40 ρα στο btc αν πεσει στα 20 δεν μου φαινεται καθόλου αφέλεια.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Ναι ρε Φιλε και εγω εαν ειχα 40.000 ευρω, δεν θα τα εβαζα σε κρυπτο και p2p lending..... δεν ειμαι τοσο αφελης να τους εμπιστευτω τοσο πολυ..... οπως ειπα και παραπανω διασπορα κεφαλαιου για να μειωσεις το ρισκο....... Εαν εσυ εχεις 40.000 παρε ομολογο απο motor oil με 4% επιτοκιο.....
Για πενταροδεκαρες θα μιλαμε; :confused:
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Για κρυπτο που λετε..θελει να επενδυσεις πολλα λεφτα σε καρτες..να δουλευουν ολοι μερα, εχει κατι βιντεο στο γιουτιουμπ. μπειτε να δειτε τι εκαναν μερικοι και ξεσκιζονται στο χρημα!
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
εδω να μου επιτρεψεις να διαφωνησω τυπε:confused:...υπάρχουν κρυπτο και κρυπτο.Το να βάλω πχ μια 30-40 ρα στο btc αν πεσει στα 20 δεν μου φαινεται καθόλου αφέλεια.
Οκ, ειναι θεμα οπτικης..... εγω παντως ενα ποσο μεγαλο ποσο δεν θα το εβαζα.... σε κρυπτο.... ισως να το εβαζα σε tether....
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Οκ, ειναι θεμα οπτικης..... εγω παντως ενα ποσο μεγαλο ποσο δεν θα το εβαζα.... σε κρυπτο.... ισως να το εβαζα σε tether....
καλα ασε με εμενα εγω ειμαι και λιγο τρελος
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Για κρυπτο που λετε..θελει να επενδυσεις πολλα λεφτα σε καρτες..να δουλευουν ολοι μερα, εχει κατι βιντεο στο γιουτιουμπ. μπειτε να δειτε τι εκαναν μερικοι και ξεσκιζονται στο χρημα!
Tυπε δεν ειμαστε ολοι το ιδιο, δεν εχουμε ολοι τις ιδιες γνωσεις και μυαλο.... Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ανταλασουμε αποψεις και να αυξησουμε οσο μπορουμε το εισοδημα μας..... ή τουλαχιστον να προσπαθησουμε...
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Εσεις μου θυμιζετε εναν γνωστο μ. που εχει καφε και τα ξυνει ολη μερα, τρεχει η γυναικα του πανω κατω εχει και την κορη του και βαζει και μια υπαλληλο. Αυτο κατι πουλαει στο ιντερνετ, κατι μικρο δεν θυμαμαι τωρα, και βγαζει σεντς καθε φορα,αλλα σου λεει θα μαζευτουν καποτε τα λεφτα :2funny:
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.741
Κριτικές
3
Like
9.593
Πόντοι
1.336
Εγώ πιστεύω ότι αν η Ελευθερία-Τέρρυ βρει έναν στρατηγικό επενδυτή και ένα εξελιγμένο mobile app, σύντομα θα έχει μεγάλο παθητικό εισόδημα μέσα από μία πλατφόρμα όπου θα συναλλάσσεται με ενεργητικούς επενδυτές, δημιουργώντας εκ του μηδενός ένα portofolio.
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Εγώ πιστεύω ότι αν η Ελευθερία-Τέρρυ βρει έναν στρατηγικό επενδυτή και ένα εξελιγμένο mobile app, σύντομα θα έχει μεγάλο παθητικό εισόδημα μέσα από μία πλατφόρμα όπου θα συναλλάσσεται με ενεργητικούς επενδυτές, δημιουργώντας εκ του μηδενός ένα portofolio.
Oι ενεργητικοι επενδυτες που λες θα ειναι ενεργητικοι απο την μεση και κατω? :2funny::2funny::2funny::2funny:
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Εσεις μου θυμιζετε εναν γνωστο μ. που εχει καφε και τα ξυνει ολη μερα, τρεχει η γυναικα του πανω κατω εχει και την κορη του και βαζει και μια υπαλληλο. Αυτο κατι πουλαει στο ιντερνετ, κατι μικρο δεν θυμαμαι τωρα, και βγαζει σεντς καθε φορα,αλλα σου λεει θα μαζευτουν καποτε τα λεφτα :2funny:
Εγω προσωπικα δεν εχω πει οτι δεν δουλευω.... Και προφανως οτι ο φιλος σου ειναι λαθος οταν εχει υπαλληλο και τν πληρωνει ενω θα μπορουσε να δουλευει αυτος...
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Εγω προσωπικα δεν εχω πει οτι δεν δουλευω.... Και προφανως οτι ο φιλος σου ειναι λαθος οταν εχει υπαλληλο και τν πληρωνει ενω θα μπορουσε να δουλευει αυτος...
Ο τυπος ειναι πρωην εμπορας, γενικα στην ζωη του δεν θελει να κουραζετε πολυ :grin: εβαλε υπαλληλο γιατι δεν προλαβαινει η γυναικα και η κορη του οποτε ειναι εκει..αυτος αμα ξεκινησει σημερα να κανει ενα φρεντο, θα το τελειωσει αυριο το πρωι :confused: και σου λεει αν και σφιχτος στα οικονομικα, απο το να διωχνω κοσμο εγω, βαλε κανα πιπινακι μεσα.
 
OP
OP
Y

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ο τυπος ειναι πρωην εμπορας, γενικα στην ζωη του δεν θελει να κουραζετε πολυ :grin: εβαλε υπαλληλο γιατι δεν προλαβαινει η γυναικα και η κορη του οποτε ειναι εκει..αυτος αμα ξεκινησει σημερα να κανει ενα φρεντο, θα το τελειωσει αυριο το πρωι :confused: και σου λεει αν και σφιχτος στα οικονομικα, απο το να διωχνω κοσμο εγω, βαλε κανα πιπινακι μεσα.
Κοιτα αυτο εχει μια λογικη, και εγω παω σε καφετεριες και πινω καφε για να δω εναν κωλο απο το να βλεπω εναν 50 αρη τελιωμενο....

Δεν ειναι ορθολογικη σκεψη αλλα ολοι μας την κανουμε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom