Νέα

Δανεικά και αγύριστα !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dim883
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 186
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

Μπορείς να ζητήσεις αναλυτική κατάσταση λογαριασμού για κάθε μήνα ... αποκλείεται 30 ευρώ για πολύ μικρό διαμέρισμα και να είναι χαλια η πολυκατοικία
Ποσα επρεπε να ειναι δηλαδη?
 

Delalis

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2021
Μηνύματα
279
Like
255
Πόντοι
21
Ένα απλό παράδειγμα. Τα κουδούνια είναι διαλυμένα. Γράφουν τα αποκόμματα 150 ευρώ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ. Στα έξοδα του μήνα. Και δεν έχει έρθει ποτέ κανένας να φτιάξει τίποτα. Μπέσα. Έχει γίνει αυτό 2 φορές και κανένας δεν ήρθε να φτιάξει απολύτως τίποτα, τρανή απόδειξη ότι ούτε σε εμένα δουλεύουν ούτε στους από πάνω. Αλλά όλοι τρέχουν κι έχουν 1000 δουλειές μέσα στη μέρα που δε προλαβαίνουν ούτε να ξυστούν γι αυτό και δεν ασχολούνται με αυτήν την υπόθεση.
 

Delalis

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2021
Μηνύματα
279
Like
255
Πόντοι
21
Kαλά εγώ σε έναν γείτονα είπα ρε συ τι γίνεται με τα κοινόχρηστα; Τι γίνεται μου λέει. Α λολ λέω. Δες πόσο μου έρχονται. Καλά ρε μου λέει για ένα 10ρικο κάνεις έτσι στα δίνω εγώ μου λέει. χαχα Ναι ρε μαλάκα μου ήρθε να του πω ας είχα κι εγώ 10 σπίτια όπως εσύ κι ας πλήρωνω τους άχρηστους σε κοινόχρηστα. Αφού οι μισοί εδώ μέσα μένουν εξωτερικό κι άλλοι μισοί είναι νεόπλουτοι χίπστερ που παίζει να καυλώνουν πολύ με το ότι είναι ακριβά κιόλας.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Kαλά εγώ σε έναν γείτονα είπα ρε συ τι γίνεται με τα κοινόχρηστα; Τι γίνεται μου λέει. Α λολ λέω. Δες πόσο μου έρχονται. Καλά ρε μου λέει για ένα 10ρικο κάνεις έτσι στα δίνω εγώ μου λέει. χαχα Ναι ρε μαλάκα μου ήρθε να του πω ας είχα κι εγώ 10 σπίτια όπως εσύ κι ας πλήρωνω τους άχρηστους σε κοινόχρηστα. Αφού οι μισοί εδώ μέσα μένουν εξωτερικό κι άλλοι μισοί είναι νεόπλουτοι χίπστερ που παίζει να καυλώνουν πολύ με το ότι είναι ακριβά κιόλας.
Δίκιο είχε ο τύπος...
 

Delalis

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2021
Μηνύματα
279
Like
255
Πόντοι
21
Με τη θεια που λέγαμε είναι στο πατρικό μου. Εδώ έχω άλλον μυστήριο.

Όπως μου χε πει ένα φιλαράκι σ' αυτόν ερχόταν κάτι κατοστάρες δήθεν για αναστηλώσεις, μετά αγωγούς φυσικού αερίου και δεν ήξερε τι να κάνει και δεν έβγαζε καμία άκρη. Πολυκατοικία του 50 κι εκεί σίγουρα θα βρίσκουν περισσότερες δικαιολογίες.

Γενικά οι διαχειριστές κλέβουν όσο δε πάει παιδιά. Είναι 100% σίγουρο.
 

Delalis

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2021
Μηνύματα
279
Like
255
Πόντοι
21
Δίκιο είχε ο τύπος...
Ναι οκ. Από θέση ισχύος έχει δίκιο. Εγώ δεν δουλέυω και πληρώνω νοίκι τεράστιο πλέον για κάτι πλήρως ασύμφορο. Στη τελική στα παπάρια μας και το δεκάρικο. Πέντε μπύρες λιγότερες μέσα στο μήνα. Αλλά μη μας περνάνε και για χαζούς!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Ναι οκ. Από θέση ισχύος έχει δίκιο. Εγώ δεν δουλέυω και πληρώνω νοίκι τεράστιο πλέον για κάτι πλήρως ασύμφορο. Στη τελική στα παπάρια μας και το δεκάρικο. Πέντε μπύρες λιγότερες μέσα στο μήνα. Αλλά μη μας περνάνε και για χαζούς!
Γιατί δεν δουλεύεις;
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Εν ολίγοις αν έρθουν σκούρα τα πράγματα. Γίνετε διαχειριστές στη πολυκατοικία σας.

Θέλω να τελειώσω το πανεπιστήμιο :confused:
Τύπε να το τελειώσεις και φρόντισε σε 10 χρόνια να θεωρείς γελοίο πόσο τα 10 ευρώ.
 

Delalis

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2021
Μηνύματα
279
Like
255
Πόντοι
21
Τύπε να το τελειώσεις και φρόντισε σε 10 χρόνια να θεωρείς γελοίο πόσο τα 10 ευρώ.
10;; Πολλά λες. Θα έχω κρεμαστεί με μπαλατέζα αν συνεχιστεί η τραγική αυτή οικονομική φάση για άλλα τουλάχιστον 3 χρόνια. Πρέπει να κάνω μια σκούπα κι ας τα ψυχικά αποθέματα έχουν στερέψει. :confused: :confused: :confused:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
10;; Πολλά λες. Θα έχω κρεμαστεί με μπαλατέζα αν συνεχιστεί η τραγική αυτή οικονομική φάση για άλλα τουλάχιστον 3 χρόνια. Πρέπει να κάνω μια σκούπα κι ας τα ψυχικά αποθέματα έχουν στερέψει. :confused: :confused: :confused:
Θα ασχοληθείς με καθαρισμούς;
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.889
Κριτικές
2
Like
20.976
Πόντοι
6.236
Αυτο δειχνει και το βαθμο αποτελεσματικοτητας του εν λογω "κλαδου"
Σωστός. Σε συνδυασμό με τον βαθμό αναποτελεσματικότητας της νόμιμης οδού.

Αυτός πώς βιοπορίζεται τώρα;
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.618
Πόντοι
3.346
Ανοίγω αυτή το θέμα για να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου !
Ήταν απριλιος 2007 όταν συγγενικό μου πρόσωπο μου ζήτησε δανεικά για μια επιταγή που είχε .( 2500€).
Επειδη το συγκεκριμένο άτομο με βοήθησε κάποια στιγμή στην ζωή μου του εξήγησα ότι σε βοηθάω και εγώ ( δεν θέλω τόκο ) θέλω ομως το κεφάλαιο-δανεικά πίσω .
Με διαβεβαίωσε ότι σε ενα μήνα θα τα έχεις πίσω !Πράγματι μου τα επέστρεψε σε 1 μήνα !
Ήταν Αύγουστος και μου λέει τα ίδια του δίνω ξανά 3000€ .( τα κατέθεσα στην τράπεζα στον λογαριασμό του )έχω βέβαια αποδεικτικό κατάθεσης .
Τον Σεπτεμβρίο μου ξαναζητήσε αλλά 5500€ (Και για αυτά έχω αποδεικτικό κατάθεσης στον λογαριασμό του ).
Μου είχε πει βέβαια Χριστούγεννα η Γενάρη θα μου τα επιστρέψει !
Το μέγα μου λάθος ότι επειδη είχα μπλέξει με μια δουλειά 14 ώρες την μέρα και με ενα μουνι ατελείωτο που ούτε στα όνειρα μου δεν θα το είχα ,δεν τον ενοχλώ για τα χρήματα αφού και αυτός έβγαζε χρήμα απο ότι μάθαινα απο τις πηγές μου !
Συνεχίζετε η ξέφρενη πορεία μου με την δουλειά και με το μουνι δίπλα μου για 3 χρόνια και κάποια στιγμή μαθαίνω ότι ξεκινάει να επενδύει ( το συγγενικό πρόσωπο που του δάνεισα 8500€)Στον τουριστικο κλάδο.Παω τον συναντώ και του λέω θέλω τα δανεικά γιατί θέλω να κάνω μια αγορά !
Μου λέει δυστυχώς δεν τα έχω γιατί ότι είχα και δεν είχα τα έριξα σε ενα πρότζεκτ και αναμένω κερδοι σε ενα χρόνο απο τώρα ! Ήταν τέλος του 2009 .
Το πίστεψα γιατί ήξερα ότι έκανε το έκανε σκεπτόμενος 100 φορές και πρατοντας 1 !
Τεσπα σκάει η οικονομική κρίση και μέχρι σήμερα το πρότζεκτ ειναι ενα ερειπωμένο κτίριο που αναζητά αγοραστή !
Όλο μου λέει ότι τα επένδυσα ...ξέρεις θα σου τα δώσω με τόκους !
Πριν ενα χρόνο συναντηθήκαμε και του λέω το εξής .....δεν στα έδωσα για επένδυση και ούτε ήθελα να βγάλω χρήματα απο τις μπίζνες σου ,στα έδωσα γιατί με βοήθησες σε μια συγκεκριμένη στιγμή και εγώ σε βοήθησα αλλά στο ξεκαθάρισα ....δεν θέλω τόκους και επενδύσεις με τα χρήματα που σου δανείζω !
Τα θέλω πίσω άτοκα και θα τα εισπράξω ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα !!!!
Μαθαίνω απο κοινούς γνωστούς ότι έχει δανειστεί χρήματα απο 10-20 άτομα φίλους του συγγενικά πρόσωπα ( απο τον καθένα τους 50000€,100000€,) και ότι τους έδινε τόκους για το κεφάλαιο τους .
Τελικα βγάζω το συμπέρασμα ότι δεν ειναι ο τύπος που ήξερα και ότι παει να με δουλέψει αλλά του ξεκαθάρισα ότι δεν σηκώνω πουστιες και θα εισπράξω τα χρήματα Μου με οποιοδήποτε τροπο νόμιμο και παράνομο!
Θα σας παρακαλούσα να καταθέσετε τις απόψεις - κινήσεις που θα κάνατε εαν είμασταν στην θέση μου !
Σπαστου κανα δαχτυλο για αρχη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dim883

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom