Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
:rockon:
συνεργειο επισκευης τρικυκλων των πακηδων συλλεκτων μεταλλου

Φιλε τα σιδερα εχουν αξια, στοκαρεις κ πουλας 300 euros/ton.. ,οι τιμες ειναι χρηματιστηριακες, τωρα ειναι κατω, αυριο πανω,παλμος

Ειδες που πηγε ο σαχλαμαρας καστελοριζο κ το νησι δεν ειχε ,νερο κ γιατρο?

Μπορει να παρεις δανειο κ να αφαλατωνεις το θαλασσινο νερο,αντισροφη οσμωση, ανοιξε κανα λεξικο, να ξεστραβωθεις
Σημερα στο καστελοριζο δινουν 100.000 το μηνα για μεταφορα νερου.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Το αρχικό ποστ και το θέμα του θρεντ λέει ΑΝ έχει κάποιος τα λεφτά.Όποιος δεν έχει λεφτά δεν ανοίγει τίποτα και κοιτάει να τη βγάλει με τον μισθό.Όταν ανοίγεις το οτιδήποτε υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να αποτύχεις.Αν δεν το δέχεσαι αυτό τότε μην κάνεις τίποτα.Η κατάσταση στην Ελλάδα σήμερα δεν είναι καθόλου καλή για νέες επιχειρήσεις αλλά υπάρχουν παραδείγματα επιτυχίας.Αυτοί πως τα κατάφεραν? Όποιος θέλει μπορεί να βρει 1000 εμπόδια και να πει δεν αξίζει να δοκιμάσεις καν.
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Φιλε τα σιδερα εχουν αξια, στοκαρεις κ πουλας 300 euros/ton.. ,οι τιμες ειναι χρηματιστηριακες, τωρα ειναι κατω, αυριο πανω,παλμος

Ειδες που πηγε ο σαχλαμαρας καστελοριζο κ το νησι δεν ειχε ,νερο κ γιατρο?

Μπορει να παρεις δανειο κ να αφαλατωνεις το θαλασσινο νερο,αντισροφη οσμωση, ανοιξε κανα λεξικο, να ξεστραβωθεις
Σημερα στο καστελοριζο δινουν 100.000 το μηνα για μεταφορα νερου.

Ποιος τα δίνει όμως τα 100000;  ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!!

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα πας εσυ να χτυπήσεις την τιμή αυτή με μια δική σου καλύτερη και θα πάρεις τελικά τη δουλειά;

Ή νομίζεις ότι ο Στρατός δε μπορεί να βάλει το Μηχανικό να φτιάξει μια μονάδα αφαλάτωσης σε τέτοιες ευαίσθητες περιοχές; Είναι τεχνολογικά και οικονομικά δύσκολο;Απλά οι νερουλάδες κονομάνε και κοντά σε αυτούς και οι γενικοί διευθυντές υπουργειών κτλ κτλ

Χαμένος από χέρι δυστυχώς...
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Ξεκινάω ! Καλά που βρέθηκες, ρε άθρωπε !
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36

Get a life τυπε κ σταματα τη κλαψα

Κ στην αθηνα αμα θες βρισκεις δουλεια,
Π.χ να καθαριζεις τακια στο περαμα, παρε χημικα,φτιαξε συνεργειο κ καθαριζε τακια

Σας ειπα, 3,Project.ανοιξε τα αυτια σου, τα ματια σου, διαφορετικα θα εισαι αναλωσιμος υπαλληλος
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Εγω θαλεγα.................εκτροφειο κορκο.........κροκοδειλων
Φραγμα  εχουμε ....Το ενα ταιρι  τοχουμε....πιθανον και τ αλλο
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
Στην Ελλάδα 2 πράγματα δεν πεθαίνουν ποτέ ο κόσμος να χαλάσει.Το φαγητό και η διασκέδαση (cafe-ποτό).Βρες τον συνδυασμό χώρου-ποιότητας-τιμής-προιόντος σε αυτό τον τομέα και θα βγάλεις καλά λεφτά πιστεύω.Εγώ βλέπω στην Αθήνα τουλάχιστον τα μαγαζιά που σέβονται τον πελάτη στα θέματα που ανέφερα πάνε καλά.

συμφωνω απλα τα κερδη δεν ειναι πολλα...
εννοω παει ο Ελληναρας για καφε παιρνει εναν καπουτσινο με 3 ευρω κ πιανει το τραπεζι για 2 ωρες...στο εξωτερικο καθονται για καφε 20 λεπτα κ οχι 2 ωρες..δηλαδη μεσα στο διωρο στο ιδιο τραπεζι εχουν αλλαξει 6 ζευγαρια δηλαδη εξαπλασια εσοδα ανα τραπεζι.....κ λεει απο πανω ειμαι κ πελατης...αυτο ομως για το μαγαζι ειναι θανατος...γιατι ολη μερα θα κανει 50 καφεδες..αλλα 50 καφεδες δε φτανουν ουτα για ζητω με τα εξοδα...ΔΕΗ δΗΜΟΤΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΣΥΝ ΜΙΣΘΟΙ ΣΥΝ ΑΣΦΑΛΕΙΕς ΣΥΝ ΕΦΟΡΕΙς ΣΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ....Μπορει να φαινεται οτι τα καφε βγαζουν πολλα αλλα λιγοι αφηνουν λεφτα...οι περισσοτεροι πελατες ειναι φηρα...αρμενικη βιζιτα κανουνε....
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.172
Κριτικές
7
Like
169
Πόντοι
16
συμφωνω απλα τα κερδη δεν ειναι πολλα...
εννοω παει ο Ελληναρας για καφε παιρνει εναν καπουτσινο με 3 ευρω κ πιανει το τραπεζι για 2 ωρες...κ λεει παο πανω ειμαι κ πελατης...αυτο ομως για το μαγαζι ειναι θανατος...γιατι ολη μερα θα κανει 50 καφεδες..αλλα 30 καφεδες δε φτανουν ουτα για ζητω με τα εξοδα...ΔΕΗ δΗΜΟΤΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΣΥΝ ΜΙΣΘΟΙ ΣΥΝ ΑΣΦΑΛΕΙΕς ΣΥΝ ΕΦΟΡΕΙς ΣΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ....Μπορει να φαινεται οτι τα καφε βγαζουν πολλα αλλα λιγοι αφηνουν λεφτα...οι περισσοτεροι πελατες ειναι φηρα...αρμενικη βιζιτα κανουνε....


ετσι ειναι φιλε  μου τα μαγαζια..η ταμειακη δεν ειναι για να μπενουν ολα τα λεφτα στην τσεπη..
 

CROSSLOVER

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2012
Μηνύματα
208
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
1
Ποιος τα δίνει όμως τα 100000;  ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!!

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα πας εσυ να χτυπήσεις την τιμή αυτή με μια δική σου καλύτερη και θα πάρεις τελικά τη δουλειά;

Ή νομίζεις ότι ο Στρατός δε μπορεί να βάλει το Μηχανικό να φτιάξει μια μονάδα αφαλάτωσης σε τέτοιες ευαίσθητες περιοχές; Είναι τεχνολογικά και οικονομικά δύσκολο;Απλά οι νερουλάδες κονομάνε και κοντά σε αυτούς και οι γενικοί διευθυντές υπουργειών κτλ κτλ

Χαμένος από χέρι δυστυχώς...
:thumbsup: +1
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Συμφωνώ και εγώ αλλά ακόμα και με αυτό το καθεστός ανοίγουν μαγαζιά που κερδίζουν. Εγώ πιστεύω ειδικά στο θέμα διασκέδαση πρέπει να πιάνεις τον παλμό και τις σκέψεις του κόσμου.Αν γεμίζει το μαγαζί σου θα βγάλεις χρήματα.Άλλωστε δεν μίλησα ακριβώς για κλασικές καφετέριες,από αυτές έχουμε πήξει,μίλησα για ένα συνδυασμό εστιατορίου και μπαρ.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.708
Πόντοι
6.515
Μπορει να παρεις δανειο κ να αφαλατωνεις το θαλασσινο νερο,αντισροφη οσμωση, ανοιξε κανα λεξικο, να ξεστραβωθεις

με 100.000 που διαθετει το παλληκαρι θα κανει εγκατασταση αφαλατωσης νερου για ένα νησι ο  :jerking:
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
Συμφωνώ και εγώ αλλά ακόμα και με αυτό το καθεστός ανοίγουν μαγαζιά που κερδίζουν. Εγώ πιστεύω ειδικά στο θέμα διασκέδαση πρέπει να πιάνεις τον παλμό και τις σκέψεις του κόσμου.Αν γεμίζει το μαγαζί σου θα βγάλεις χρήματα.Άλλωστε δεν μίλησα ακριβώς για κλασικές καφετέριες,από αυτές έχουμε πήξει,μίλησα για ένα συνδυασμό εστιατορίου και μπαρ.

κ απο αυτα πλεον εχουν ανοιξει πολλα...
κοιταξε ιδεες για καλα μαγαζια υπαρχουν πολλες...κ πολλες απο εξωτερικο...απλα στην Ελλαδα το προβλημα ειναι οτι το 95% δεν εχει λεφτα για ξοδεμα...ολοι θελουν να τη βγαζουν ενα διωρο με 3 ευρω...εξω δουλευουν πολλα καλα μαγαζια οπως λες αλλα η πλειοψηφια μπορει να δουλευει 10-15 ευρω για μια εξοδο..στην Ελλαδα λιγοι τα ξοδευουνε....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom