Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
re sy mporei na mhn htan toso vraio απλα σου θυμιζει τη μανα σου και το θυαμσαι ωραιο
Ε καλα, κι άλλα πραγματα εφτιαχνε η μανα μου, δεν εφτιαχνε μονο αυτό.
Γιατι να κολλησω με αυτό?
Τελος παντων γουστα είναι αυτά, προφανως στους περισσοτερους δεν φαινεται καλο.
Σεβαστό.
 

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
Αληθεια ρε παιδια? Εγω γιατι τρελαίνομαι???????
Τρελαίνεσαι για ροκφορόπιτα, θεωρείς τον Σαμαρά ηγέτη και την πέφτεις σε κάθε χοντρή που εμφανίζεται εδώ.
Απλά δεν έχεις γούστο..
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Καμια αλλη χαζομαρα θα πείτε;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ορίστε μια ιδέα ! Τυρόπιτα με χειροποίητο και ψημμένο φύλο στην οποία βάζεις εσύ ότι τυρί θέλεις και σου την περνάνε 1 λεπτό από το γκρίλ να λιώσει !

Λοιπόν την κατέθεσα εδώ αλλά αν το κάνει κάποιος θα έρθω να πάρω τα ποσοστά μου να ξέρετε !!! :dancing:
ορεξη να υπαρχει, και ιδεες ερχονται παντα  :thumbsup:
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Το ροκφόρ μπορεί να χει και 10€/κιλό

Η μισοχαλασμένες ούρδες που βάζουν στις κλασικές τυρόπιτες έχουν κάτω από 2€/κιλό

Τεράστια διαφορά

Το όλο σκεπτικό είναι να πουλάς εσύ κάτι καλό και θα βρεθούν άτομα να το πληρώσουν. Υπάρχει μεν κρίση και ο κόσμος δεν έχει λεφτά αλλά λειτουργεί και από την αντίθετη πλευρά - λόγω της κρίσης όλοι πουλάνε φθηνοπράγματα και δε βρίσκεις κάτι καλύτερο να φας.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Εγώ θα άνοιγμα επιχείρηση παροχής κυριων για φροντιδα ηλικιωμενων,ξεσκατωμα μαγειρεμα φυλαγμα κλπ
 

Επισκέπτης
Το όλο σκεπτικό είναι να πουλάς εσύ κάτι καλό και θα βρεθούν άτομα να το πληρώσουν. Υπάρχει μεν κρίση και ο κόσμος δεν έχει λεφτά αλλά λειτουργεί και από την αντίθετη πλευρά - λόγω της κρίσης όλοι πουλάνε φθηνοπράγματα και δε βρίσκεις κάτι καλύτερο να φας.

Ότιδήποτε καλό κάνεις και πιάσει, σε έναν μήνα θα έχεις 5 ανταγωνιστές απέναντί σου

Ο μόνος τρόπος να σκουπίσεις την αγορά είναι να βρεις κρυφή συνταγή που θα την κρατήσεις για πάντα επτασφράγιστο μυστικό, όπως το ρεβανί της Βέροιας, το γαλακτομπούρεκο του Κοσμικόν, και άλλα...
 

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
Μπορείς ν'ανοίξεις επιχείρηση παροχής συμβουλών για άνοιγμα επιχείρησης..
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Εγώ θα άνοιγμα επιχείρηση παροχής κυριων για φροντιδα ηλικιωμενων,ξεσκατωμα μαγειρεμα φυλαγμα κλπ

+1000000
ολους τους γερους τους βγαλανε απο τα ιδρυματα ιδιωτικες κλινικες κτλ για να παιρνουν συνταξεις
 

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Ότιδήποτε καλό κάνεις και πιάσει, σε έναν μήνα θα έχεις 5 ανταγωνιστές απέναντί σου

Ο μόνος τρόπος να σκουπίσεις την αγορά είναι να βρεις κρυφή συνταγή που θα την κρατήσεις για πάντα επτασφράγιστο μυστικό, όπως το ρεβανί της Βέροιας, το γαλακτομπούρεκο του Κοσμικόν, και άλλα...

Δε συμφωνώ -- αν κάνεις κάτι και πιάσει, μέχρι να σε πάρουν χαμπάρι και να ανοίξουν οι αναγωνιστές εσύ θα έχεις εδραιωθεί πλήρως και οι άλλοι θα είναι οι κακοί αντιγραφείς. Σε κάθε περίπτωση, αν φτάσουν στο σημείο να ανοίξουν αντιγραφείς σου σημαίνει ότι τα λεφτά σου εσύ θα τα έχεις βγάλει (όπως ζητά και ο OP)  :rockon: :rockon:

Άλλωστε, η νοοτροπία των περισσότερων είναι η τσαπατσουλιά και η γρήγορη κονόμα. Εγώ λέω να πουλάς κάτι πραγματικά καλό και ποιότικο, για το οποίο να ξεκινάει ο άλλος από την κηφησιά να κατεβαίνει ομόνοια για να το φάει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
τουλαχιστον εισαι ηρεμος ανθρωπος  :rockon:
οχι σαν μερικους που σκυλοβριζονται εδω μεσα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
btw η δικια μου κανει ωραια κεικακια λες να τα συνδιασουμε? :grin:
"Mama's House" κι ετσι?
Παρεμπιπτόντως:
Ενας κολλητος μου, μου ανακοινωσε ότι ανοιξε σημερα εκδοτικο οικο, και μου ειπε κιολας ότι προσελαβε μια χοντρουλα στο ταμείο και να σπεύσω.  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom