Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 412K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

MIKELLE

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2005
Μηνύματα
126
Like
2
Πόντοι
1
Ομοίως κύριοι είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα....
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Ρε σεις μην τα ρίχνεται όλα στον διαχειριστή, γιατί πολύ πιθανόν φταίει η εταιρεία που κάνει το hosting. Σε εμένα όταν δεν μπορώ να μπω μου επιστέφει πακέτα RST ή FIN(όσοι ασχολούνται, καταλαβαίνουν).

Από την άλλη κατά τις 22:20 μου έβγαλε http error 403 Forbidden  :idiot:

Λες ο alexx να έκανε είδη το παιχνίδι με την συνδρομή;    :2funny: :2funny:
αλλοιμονο, αν εφταιγε ο διαχειριστης.! ειπα οτι ειναι καπως πιο σοβαρο απο την εθελουσια αποχωρηση ενος μελλους & μια κουβεντουλα, θα επρεπε να ειπωθει, αν μη τι αλλο για να μη παιδευονται αδικα & για καποιο διαστημα αυτοι που δεν εχουν τη πολυτελεια μιας dsl & ειναι μεσα με χρονοχρεωση! Απο την αλλη ειπα οτι απο τη πλατφορμα μου βλεπω ολη-μα ολη- τη σελιδα & πραγματα που δε θα επρεπε & το επισημανα. (& δε μιλαω μονο για πηγαιο κωδικα, κλπ. Βλεπω ολη την ...αρχιτεκτονικη (δε βρισκω αλλη λεξη!) της σελιδας!!!  :idiot:
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Βρε, λες????!!:   :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • danger.jpg
    danger.jpg
    6,3 KB · Εμφανίσεις: 30

Επισκέπτης
Μπορειτε να κανετε ξεσκαρταρισμα στα θρεντ!Να σβησετε θεματα που τελικα δεν οδηγησαν ΠΟΥΘΕΝΑ και απλα ηταν ενα αναμασημα.Για παραδειγμα οι πολιτικες κοντρες των τελευταιων ημερων(στις οποιες και εγω συμμετειχα κακως)Επισης θεματα που πιθανοτατα κανεις δεν θα τα ψαξει ξανα και ειναι τελειως χαβαλετζιδικα,αλλα ειναι πολλα!Εαν αυτο γινεται,ισως να ειναι μια προσωρινη λυση για να παρει το σαητ τα πανω του.Ξεφορτωστε το μουλαρι να ανασανει λιγακι!

αν μπορει ο alexx σε συνεργασια με τους mods να ξεσκαρταρει τα πολλα "σκουπιδια" και να μας παρει ολα τα τυχον δικα μας ποσταρισματα ειμαι μεσα και επικροτω τον KALIAKOURA!!!
 

Μαυρογεννης

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Εχτες προσπαθούσα να μπω αλλά δεν τα κατάφερα, μου έγραφε ότι
απαγορευόταν η είσοδος, πρόκειται για κάποιο δικό μου λάθος; Προσπάθησα από το σπίτι μου, αλλά από την δουλειά μου μπορώ άνετα
 

kosfra

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
652
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
6
Ρε παιδια να προτεινω και εγω κατι: Τι χρειαζεται το παλιο Forum?? αυτη τη στιγμη,ποσοι το επισκεπτοναι ημερησιώς???
Επισης θυμαται κανεις απο θεματα δημοφιλη οπως πχ Μασατζιδικα που γαμας, τι γραφει στην σελιδα 50??....... ας γινει λοιπον ενα ξεκαθαρισμα γρηγορα απο τα παλια θεματα.
Αν και μη ειδικος πιστευω οτι θα βελτιωθει η ταχυτητα.

 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Εχτες προσπαθούσα να μπω αλλά δεν τα κατάφερα, μου έγραφε ότι
απαγορευόταν η είσοδος, πρόκειται για κάποιο δικό μου λάθος; Προσπάθησα από το σπίτι μου, αλλά από την δουλειά μου μπορώ άνετα
Eιναι που δεν δινεις πληροφοριες στο φορουμ!Οσο δινεις τοσο μπαινεις!
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
62
Πόντοι
6
Εχτες προσπαθούσα να μπω αλλά δεν τα κατάφερα, μου έγραφε ότι
απαγορευόταν η είσοδος, πρόκειται για κάποιο δικό μου λάθος; Προσπάθησα από το σπίτι μου, αλλά από την δουλειά μου μπορώ άνετα

Και εγώ το ίδιο. Σήμερα το μεσημέρι. Όσο για την συνδρομή πολύ ευχαρίστως να το κάνετε να δείτε πόσοι άλλοι μάγκες θα βρεθούν να φτιάξουν παρόμοιο site δωρεάν και με αυτό τον τρόπο το bourdela.com να πάρει τον πούλο. Αυτά. Τα λεφτά σε τέτοιου είδους site τα βγάζεις από την διαφήμιση, όχι από τις συνδρομές
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Και εγώ το ίδιο. Σήμερα το μεσημέρι. Όσο για την συνδρομή πολύ ευχαρίστως να το κάνετε να δείτε πόσοι άλλοι μάγκες θα βρεθούν να φτιάξουν παρόμοιο site δωρεάν και με αυτό τον τρόπο το bourdela.com να πάρει τον πούλο. Αυτά. Τα λεφτά σε τέτοιου είδους site τα βγάζεις από την διαφήμιση, όχι από τις συνδρομές

+1
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
Προσωπικα δεν εχω με κανεναν, μα παρακολουθωντας τελευταια τα τεκτενομενα στο site, μου κτυπαει λιγουλακι ασχημα, να βγαινει καποιος υπευθυνος του site, να εξηγει για την εθελουσια αποχωρηση ενος μελους κρινοντας το πιο σοβαρο απο τα συνεχη-συνεχοτατα κρασαρισματα του site. Αν μη τι αλλο ως σεβασμο προς τα μελη που τυχον εχουν χρονοχρεωση γισ τη συνδεση τους. Λυπαμαι αν γινομαι δυσαεστος, μα ετσι το βλεπω!!...
Lepando το post δεν ηταν προσωπικό, γενικότερα μιλούσα
Πάντως έχεις δίκιο, ειδικά για τους dial-up χρήστες, αλλά ίσως να μην έχεi κάτι να πει ακόμη

By the way, ποιο linuxaki χρησιμοποιείς και ποιον browser?
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Μήπως φταίει ότι μερικά thread έχουν υπερφορτωθεί? π.χ. Οι "Ημερήσιες Ενημερωσεις για στουντιο/μπουρδελα" ή "Η φωτογραφία της ημέρας"  ? :- :-
 

powerline75

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
249
Like
2
Πόντοι
1
Η μόνη λύση για να ελαφρύνει το φρτίο του site, είναι και η μοναδική που δεν γίνεται. Το να διαγραφούν κομμάτια θεμάτων που είναι αποθηκευμένα, δεν λύνει κάτι. Και αυτό γιατί, κάθε φορά που κάποιο μέλος κοιτάζε κάποιο θέμα, στις αρχικές σελίδες του, ο υπολογιστής-server απλά στέλνει τα αποθηκευμένα δεδομένα προς το συγκεκριμένο μέλος. Αυτό που ρίχνει μαζικά την υποδομή του site, είναι ο μεγάλος αριθμός μελών με πολλαπλά Usernames, τα οποία εναλλάσουν κάθε λίγο. Η διαδικασία log-out και log-in απο, ας πούμε 100 μέλη ταυτόχρονα, είναι που αρχίζει και ρημάζει την υποδομή του site, γιατί η διαδικασία αυτή το επηρεάζει ολόκληρο, απο τον αριθμό μελών και την ονομαστική τους αναφορά, μέχρι την κατηγοριοποίηση σε "συνδεδεμένους" και "αποσυνδεδεμένους", χώρια απο την προώθηση ή μη προσωπικών μηνυμάτων. Το να βρείς όμως ποιά άτομα έχουν πολλαπλά usernames, είναι αδύνατον. Μπορείς μονάχα να υποπτευθείς.
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Lepando το post δεν ηταν προσωπικό, γενικότερα μιλούσα
Πάντως έχεις δίκιο, ειδικά για τους dial-up χρήστες, αλλά ίσως να μην έχεi κάτι να πει ακόμη

By the way, ποιο linuxaki χρησιμοποιείς και ποιον browser?
To ξερω οτι δεν ηταν προσωπικο. Το εβαλα επειδη κολλαγε!! Ξεριζωσα ΟΡΙΣΤΙΚΑ & αμετακλητα την  @@@σαυρα απο το laptop μου & παλιμπαιδιζω με το Madriva & τα ζελεδια του!!! Τον firefox, μα λαλακια μου, ο konk, ειναι απειρως ταχυτερος  ;)
 

Odysseas74

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2006
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Το να βρείς όμως ποιά άτομα έχουν πολλαπλά usernames, είναι αδύνατον. Μπορείς μονάχα να υποπτευθείς.

δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω πως δεν είναι αδύνατο. Υπάρχουν forums στα οποία δεν είναι δυνατή η διπλοεγγραφή
 

powerline75

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
249
Like
2
Πόντοι
1
δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω πως δεν είναι αδύνατο. Υπάρχουν forums στα οποία δεν είναι δυνατή η διπλοεγγραφή

Ναι, και οχι. Δεν μπορείς σε κάποια php και nuke συστήματα, να έχεις δύο λογαριασμούς στην ίδια ΙΡ. Αλλά μπορεί ο οποιοσδήποτε με dynamic IP, να κάνει αποσύνδεση και επανασύνδεση και να φτιάξει έτσι όσους λογαριασμούς θέλει. Το μόνο που δεν γίνεται, είναι να υπάρχει διπλή παρουσία απο την ίδια ΙΡ ταυτόχρονα, πράγμα που επίσης δεν είναι πάντοτε ενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις των forum, σκεπτόμενοι οι διαχειριστές τα μέλη τους, που κάνουν χρήση των forum, μέσω internet Cafe. Και αυτά χωρίς να υπολογίζουμε την πιθανότητα anonymisers ή πολλαπλών proxies.
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
To ξερω οτι δεν ηταν προσωπικο. Το εβαλα επειδη κολλαγε!! Ξεριζωσα ΟΡΙΣΤΙΚΑ & αμετακλητα την  @@@σαυρα απο το laptop μου & παλιμπαιδιζω με το Madriva & τα ζελεδια του!!! Τον firefox, μα λαλακια μου, ο konk, ειναι απειρως ταχυτερος  ;)
Ωραίος! Εγώ παίζω εδώ και κάποιο καιρό με redhat, το χω βαλει σ' ενα παλιο desktop και του βγάζω τα μάτια.... Απείρως καλύτερο από τα win πάντως αν και στο laptop έχω τον καταραμένο Bill και μάλλον δεν θα το άλλαζα ελέω εργασίας

Υ.Γ. sorry από τους υπόλοιπους για το άσχετο post
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Ωραίος! Εγώ παίζω εδώ και κάποιο καιρό με redhat, το χω βαλει σ' ενα παλιο desktop και του βγάζω τα μάτια.... Απείρως καλύτερο από τα win πάντως αν και στο laptop έχω τον καταραμένο Bill και μάλλον δεν θα το άλλαζα ελέω εργασίας

Υ.Γ. sorry από τους υπόλοιπους για το άσχετο post
Bαλε ΚΑΙ linux, με  dual boot, & την κανουμε απο δω, παμε στα pm!!
 

Συνημμένα

  • Mycomputer.gif
    Mycomputer.gif
    9,8 KB · Εμφανίσεις: 22

bakos

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2006
Μηνύματα
278
Like
100
Πόντοι
1
το site σερνετε ή μου φαινετε ?

MOD'S καντε κατι τα νευρα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom