Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
μοϊκανέ συμφωνώ ότι ήταν κ τα δύο πέναλτι αλλά λέω καλύτερα που δεν έδωσε κανένα! τέτοιες φάσεις γίνονται συνέχεια μέσα στην περιοχή (καλώς κακώς άλλο θέμα). αν αρχίζουν να σφυράνε κ αυτά θα έχουμε 2-3 πέναλτι σε κάθε παιχνίδι. μέχρι να αποφασίσουν να τα σφυράνε όλα ας μην σφυράνε κανένα λέω εγώ.

Με τα "ελληνικα" δεδομενα ηταν πεναλτυ, με σοβαρα δεδομενα περνανε απαρατηρητα. Δεν μπορω παντως να μην κριτικαρω την χαζομαρα του Τοροσιδη  (και του καθε αμυνομενου σε αντιστοιχη περιπτωση) να παιζουν τοσο με τα χερια, βουτυρο στο ψωμι καποιου επιθετικου σε πιο κραυγαλεες φασεις.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ο κρόκους είναι απίστευτη γάτα
με πολύχρωμα πέταλα
αλλά δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτός που κοροϊδεύει τον κόσμο
και δεν μιλάω μόνο για του Ολυμπιακού τον κόσμο

έχουνε φάει κουτόχορτο οι φίλαθλοι όλων των ομάδων από χαζότερους ανθρώπους απτον Κόκκαλη....ουυουυουουουουυυυυ
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Πώς ειναι δυνατον να μην επεσε "ούτε κοντα", αφου εχει απολυτο δικιο?
Δεν σε καταλαβαινω.
οι ομαδες με τις περισσοτερες συμετοχες παικτων τους σε παιγχνιδια ειναι οι ισπανικες και κυριως η μπατσα, [ πρωταθλημα κυπελο, τσ,λ, εθνιλες ομαδες] και μετα οι αγγλικες. ελαχιστοι παιχτες τους φτανουν τα 40 παιγχνιδια σε ενα χρονο κα απο τα 40, στα μισα περιπου εχουν παιξει ολο το 90πτο
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
οι ομαδες με τις περισσοτερες συμετοχες παικτων τους σε παιγχνιδια ειναι οι ισπανικες και κυριως η μπατσα, [ πρωταθλημα κυπελο, τσ,λ, εθνιλες ομαδες] και μετα οι αγγλικες. ελαχιστοι παιχτες τους φτανουν τα 40 παιγχνιδια σε ενα χρονο κα απο τα 40, στα μισα περιπου εχουν παιξει ολο το 90πτο
καμία σχέση για την Ισπανία. Γίνεται διαρκές ροτέισιον.
Αλλά όπως και να το κάνεις, σε αυτές τις χώρες (Ισπανία, Αγγλία, Ιταλία) δεν δίνουνε τόσα ματς μόνο. Δίνουνε πολλά περισσότερα και έχουνε γενικώς λιγότερους τραυμαισμούς και πολύ λιγοτερους σκασμένους παίκτες...
Το θέμα όμως είναι πως τα ίδια τράβηξε και ο ΝτουΧ2 που έδωσε πολλά συνεχόμενα ματς χωρίς διακοπές.
Κάποια στιγμή ο οργανισμός τα φτύνει.
Τώρα, το αν τα 10 μύρια τα άξιζε ο παίκτης, προφανώς όχι. Αλλά όχι πως δεν είναι καλός παίκτης. Την πρώτη χρονιά είχε κάνει απίστευτες καραγκουνιές αλλά είχε φάει και κάτι απίστευτες κλωτσιές και παρόλαυτά έμενε όρθιος...
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Εγω για τον Ντουντου εχω καποιες επιφυλαξεις. Οπως λεει και καποιος ραδιοφωνικος παραγωγος, ΠΟΣΟ καλος ήταν αυτος ο καλος Ντουντου της 1ης χρονιας που τον θυμομαστε με τοση νοσταλγια;
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
βλέπεις που προτρέχετε όλοι οι μαλάκες χωρίς να διαβάζετε και λέτε απλά ό,τι σας ταίζουνε χωρίς να σκέφτεστε;;
πρώτα πρώτα διάβασε το ποστ μου.
Δεν λέω πουθενά πως ο Ολυμπιακός είναι περιστέρα αθώα. Αντιθέτως λέω πως είστε τα ΙΔΙΑ σκατά και χειρότερα
Δεύτερον, όταν διακανονίζονται ΔΕΝ χαρίζονται - πρέπει προφανώς να βάλεις σε μια τάξη τις σκέψεις σου. Το να πληρώσεις με δόσεις Κωτσόβολου δεν σημαίνει πως δεν πληρώνεις. Κατά αντιστοιχία εσύ ΔΕΝ έχεις διακανονίσει ΟΥΤΕ δόσεις
Τρίτον ο Κοσκωτούλης μπήκε φυλακή - δεν θυμάμαι κανέναν πρόεδρο του ΠΑΟΚ να μιλάει με τα κάγκελα (ούτε άλλης ομάδας). Επιπλέον μπήκε φυλακή για το σκάνδαλο της Τράπεζας Κρήτης, και αυτό δεν σημαίνει πως φταίει η ομάδα ή οι οπαδοί της, σωστά; Εκτός αν παραδέχεσαι πως φταίτε εσείς για τα χρέη των προέδρων σας....συμφωνείς ή διαφωνείς;;;

Τέταρτον,Γήπεδο ΔΕΝ χαρίστηκε, αλλά το έχτισε ο Κόκκαλης σε αναβάθμιση γηπέδου που ΠΛΗΡΩΝΕ τόσα χρόνια ο Ολυμπιακός (δεν ήταν χρησικτησία όπως άλλων) ως ενοικιαστής και το οποίο το έδωσε ο Ολυμπιακός για χρήση του Κράτους (και ακόμα το δίνει) και το οποίο ΔΕΝ του ανήκει του Ολυμπιακού, αντιθέτως έχει συμβόλαιο χρήσης για 49 χρόνια και μετά το δίνει. Και μην πεις τίποτα για την κατάσταση του γηπέδου μετά από τόσα χρόνια....γιατί εσείς ακόμα στην Τούμπα παίζετε και μην μιλήσουμε για κατάσταση γηπέδου.

Πέμπτον, ο ΠΑΟΚ δεν είναι κρατικοδίαιτος;;; Δεν έχει χορηγό το κράτος;;;;; Πες μου τώρα πως βάζει από την τσέπη του ο Ζαγοράκης να γελάσω
Έκτον ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ χαρισμένο γήπεδο (πιο χαρισμένο ΔΕΝ γίνεται) - το γήπεδο του ΜΠΑΣΚΕΤ.

Πριν αρχίσεις να αραδιάζεις το πόσα έχει πάρει ο Ολυμπιακός από το κράτος και μπούμε σε τέτοια συζήτηση (που τη βαριέμαι όταν έχω ήδη παραδεχθεί πως το κράτος ουσιαστικά στηρίζει το νοσηρό ποδόσφαιρο στη χώρα αυτή, οπότε ΚΑΙ τον Ολυμπιακό), κάνε ένα κόπο (τι ευγενικός που είμαι ώρες ώρες) και απάντησε σε ένα ένα από τα παραπάνω για να δω το πόσο κουτόχορτο έχεις όντως φάει και πόσο έχεις αποφύγει
ο κοκκαλης εχτισε το γηπεδο;;;;διαβασες το ρεπορταζ του συριγου,το πως πραγματικα εγινε το γηπεδο,και εγινε η αιτια να φαει ξυλο απο μπραβους;για διαβασε το.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.499
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
ο κοκκαλης εχτισε το γηπεδο;;;;διαβασες το ρεπορταζ του συριγου,το πως πραγματικα εγινε το γηπεδο,και εγινε η αιτια να φαει ξυλο απο μπραβους;για διαβασε το.

Aν έγραφε κάτι τέτοιο κάποιος άλλος δημοσιογράφος μπορεί και να το διάβαζα. Αλλά όταν το γράφει αυτός ο σιχαμένος τότε δεν μπαίνω καν στον κόπο να το διαβάσω. Ο τύπος είναι εμετικός, θα πουλούσε και την ίδια του την μάνα για να κάνει μια δημοσιογραφική επιτυχία, αν λέγεται δημοσιογράφος ο τύπος.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Aν έγραφε κάτι τέτοιο κάποιος άλλος δημοσιογράφος μπορεί και να το διάβαζα. Αλλά όταν το γράφει αυτός ο σιχαμένος τότε δεν μπαίνω καν στον κόπο να το διαβάσω. Ο τύπος είναι εμετικός, θα πουλούσε και την ίδια του την μάνα για να κάνει μια δημοσιογραφική επιτυχία, αν λέγεται δημοσιογράφος ο τύπος.
αυτο επειδη αποκαλυψε την αληθεια για το καραισκακη;για αυτο εγινε εμετικος;
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.499
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
αυτο επειδη αποκαλυψε την αληθεια για το καραισκακη;για αυτο εγινε εμετικος;
όχι...για άλλους πολλούς λόγους. Και όπως είπα δεν έχω διαβάσει αυτά που έχει γράψει και ούτε πρόκειται, ακόμα και αν αυτά που λέει είναι αλήθεια, επειδή τα γράφει αυτός. Αναξιόπιστος  είναι και απο τα χειρότερα είδη ανθρώπων που δεν κολλάνε στο να πατήσουν επί τπωμάτων για να αναδείξουν τον εαυτούλη τους.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
όχι...για άλλους πολλούς λόγους. Και όπως είπα δεν έχω διαβάσει αυτά που έχει γράψει και ούτε πρόκειται, ακόμα και αν αυτά που λέει είναι αλήθεια, επειδή τα γράφει αυτός. Αναξιόπιστος  είναι και απο τα χειρότερα είδη ανθρώπων που δεν κολλάνε στο να πατήσουν επί τπωμάτων για να αναδείξουν τον εαυτούλη τους.
τον ξερεις προσωπικα;η τα διαβασες αυτα σε καποια οπαδικη εφημεριδα;δωσε μας καποια παραδειγματα,να προσεχουμε και εμεις να μην τον διαβαζουμε.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.499
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
δεν λαμβάνω υπόψιν καμία οπαδική εφημερίδα για να διαμορφώσω άποψη για τον κάθε δημοσιογράφο. Έχω τύχει να διαβάσω παλιότερα άρθρα του σε εφημερίδες ή ακόμα και όταν έκανε περιγραφή σε αγώνες και αυτό μου φτάνει. Γεγονότα δεν πρόκειται να πω γιατί ούτε καν θυμάμαι, και αυτό δεν το λέω για να αποφύγω οτιδήποτε.Όπως είπα αυτή είναι δική μου άποψη, δεν αντιπροσωπεύει κανέναν άλλον εκτός από εμένα. Και εσύ μπορείς άνετα να πεις πως αυτά τα λέω επειδή είμαι Ολυμπιακός και έχει γράψει για το Καραϊσκάκη. Δικαίωμα σου είναι και δεν πρόκειται να στο σχολιάσω.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.499
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Τελείωσε το σίριαλ

Παίκτης του Ολυμπιακού είναι πλέον ο Κέβιν Μιραλάς, σύμφωνα με τους Βέλγους. Όπως αναφέρει το δημοσίευμα της «voetbalkrant» οι «ερυθρόλευκοι» κατέβαλαν το ποσό των 2,2 εκατομμυρίων ευρώ στη διοίκηση της Σεντ Ετιέν για την απόκτηση των δικαιωμάτων του Βέλγου επιθετικού, ενεργοποιώντας την οψιόν αγοράς που είχαν συμφωνήσει οι δυο πλευρές από το περασμένο καλοκαίρι. Η απόφαση αυτή είχε ληφθεί από τη διοίκηση του Ολυμπιακού την προηγούμενη εβδομάδα και το μόνο που απέμενε ήταν να τελειώσει και τυπικά το συγκεκριμένο θέμα.

Το δημοσίευμα των Βέλγων αναφέρει χαρακτηριστικά: «Ο Κέβιν Μιραλάς θα παραμείνει στον Ολυμπιακό. Ο ελληνικός σύλλογος, πλήρωσε την Δευτέρα τα 2,2 εκατομμύρια ευρώ στην Σεντ Ετιέν κάνοντας χρήσης της οψιόν για την απόκτησή του. Στην Σεντ Ετιέν ο Μιραλάς βρέθηκε σε αδιέξοδο στο σκοράρισμα, αλλά στην ελληνική λίγκα, οδηγεί τους «Κόκκινους Διαβόλους» με. κλειστά τα μάτια. Μετά από 19 παιχνίδια, έχει σκοράρει 9 φορές».

Τέλος, το δημοσίευμα συμπληρώνει: «Ο παίκτης πλέον ανήκει 100% στον Ολυμπιακό. Οι δύο πλευρές βρίσκονται σε διαπραγματεύσεις για νέο συμβόλαιο με καλύτερες απολαβές για τον Μιραλάς και τη ρήτρα για τις άλλες ομάδες».


novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.499
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Θετικά μηνύματα για Ουρτάδο

Σε καλό δρόμο βρίσκεται η πορεία αποθεραπείας του Μοϊσές Ουρτάδο, σύμφωνα με τα αποτελέσματα των ιατρικών εξετάσεων στις οποίες υποβλήθηκε. Ο Ισπανός μέσος βρίσκεται κοντά στην επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους και τις επόμενες ημέρες θα συνεχίσει με το ειδικό πρόγραμμα που ακολουθεί τις τελευταίες ημέρες. Τις προσεχείς ημέρες θα υποβληθεί σε νέες εξετάσεις προκειμένου να διαπιστωθεί ο ακριβής χρόνος επιστροφής του στους αγωνιστικούς χώρους.

Αντιθέτως, ο Γιάννης Ποτουρίδης έχει υποστεί θλάση πρώτου βαθμούς στον δεξιό τετρακέφαλο. Ο νεαρός Έλληνας αμυντικός θα μείνει δυο εβδομάδες εκτός αγωνιστικών χώρων και θα ακολουθήσει τις επόμενες ημέρες πρόγραμμα αποθεραπείας.

novasports.gr
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
μπαοκια ειστε για το πουτσο μονο αυτο εχω να πω
ακομα δε μπορειτε να ξεπερασετε το κομπλεξ που εχετε γενικα με την αθηνα
και σας φταιει το παραμικρο.ενας σοβαρος για συζητηση δεν υπαρχει
σας πειραξε που ζητησαμε τη σιγουρια της ασφαλειας απο τους προτογονους εκει γυρω
 

edwkaigw

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
115
Κριτικές
8
Like
1
Πόντοι
1
Θετικά μηνύματα για Ουρτάδο

Σε καλό δρόμο βρίσκεται η πορεία αποθεραπείας του Μοϊσές Ουρτάδο, σύμφωνα με τα αποτελέσματα των ιατρικών εξετάσεων στις οποίες υποβλήθηκε. Ο Ισπανός μέσος βρίσκεται κοντά στην επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους και τις επόμενες ημέρες θα συνεχίσει με το ειδικό πρόγραμμα που ακολουθεί τις τελευταίες ημέρες. Τις προσεχείς ημέρες θα υποβληθεί σε νέες εξετάσεις προκειμένου να διαπιστωθεί ο ακριβής χρόνος επιστροφής του στους αγωνιστικούς χώρους.

Αντιθέτως, ο Γιάννης Ποτουρίδης έχει υποστεί θλάση πρώτου βαθμούς στον δεξιό τετρακέφαλο. Ο νεαρός Έλληνας αμυντικός θα μείνει δυο εβδομάδες εκτός αγωνιστικών χώρων και θα ακολουθήσει τις επόμενες ημέρες πρόγραμμα αποθεραπείας.

novasports.gr

Το καλοκαιρακι τον βλεπω να την κανει σιγα σιγα...ανυπαρκος!
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
μπαοκια ειστε για το πουτσο μονο αυτο εχω να πω
ακομα δε μπορειτε να ξεπερασετε το κομπλεξ που εχετε γενικα με την αθηνα
και σας φταιει το παραμικρο.ενας σοβαρος για συζητηση δεν υπαρχει
σας πειραξε που ζητησαμε τη σιγουρια της ασφαλειας απο τους προτογονους εκει γυρω

καθόλου δεν μας πείραξε,απλά αποδείξατε πόσο αδερφές του ελέους είστε

χωρίς τα ροπαλάκια-είσαστε πουστράκια....όπως έλεγε ένα παλιό σύνθημα για τα ΜΑΤ!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom