Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (7 μέλη και 21 επισκέπτες)

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
   Φυσικα και οχι αφου ο Roy Race τον ζητάει απο τον κοκκαλη με  2,000,000€ για να προπονει την Melchester Rovers εχει ζητησει και τον καστιγιο με 17,000,000€ αλλα δεν τον δίνει ο Κοκκαλης περισσοτερες πληροφορίες εδώ
ΥΓ Η ιστορια με τον καστιγιο μου θυμιζει καποτε στη "Λαμψη" που ειχαν απαγαγει το Σεβο Δρακο και ζηταγανε 2 δισ δραχμες λυτρα  :headbang: :headbang: :headbang:
Τοτε με 2 δισ μπορει να αγοραζες και όλο τον ΟΤΕ :uglystupid:
Χαχαχαχαχα καταπληκτικο μεγαλε!!!!
πραγματικο χιουμορ...
Με ατομα σαν εσενα ασφαλως μπορω να κανω πλακα και δεχτω πλακα γιατι ξερεις να την κανεις με σωστο και κομψο τροπο...
δεν ξερω τι ομαδα εισαι αλλα φαινεσαι καλο ατομο
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
11.000 διαρκειας μεχρι τωρα σιγα και αθορυβα οχι σαν αλλους, και με τιμες 2007 οχι 1997 που τα πουλουν εκεινοι
εγω παρελαβα το δικο μου εχθες ...
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
την πρωτη φορα πηρα στην 23(φετος εχει 500) και τις επομενες στην 33
 

Επισκέπτης
Ακριβό ρε Αλέξαντρε.Θα δούμε τουλάχιστον μπαλίτσα;Ουσιαστικά με τέσσερα μόνο σημαντικά παιχνίδια(ΠΑΟ,ΑΕΚ,2 του cl)δεν ξέρω αν αξίζει να δόσουμε έστω και πολύ λιγότερα.Μόνο η τρέλα μας για την ομάδα μας οδηγεί να τα δόσουμε,αλλά αν το σκεφτεί κανείς αντικειμενικά θα δει ότι δεν αξίζει και τόσο.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ακριβό ρε Αλέξαντρε.Θα δούμε τουλάχιστον μπαλίτσα;Ουσιαστικά με τέσσερα μόνο σημαντικά παιχνίδια(ΠΑΟ,ΑΕΚ,2 του cl)δεν ξέρω αν αξίζει να δόσουμε έστω και πολύ λιγότερα.Μόνο η τρέλα μας για την ομάδα μας οδηγεί να τα δόσουμε,αλλά αν το σκεφτεί κανείς αντικειμενικά θα δει ότι δεν αξίζει και τόσο.
Καλα αυτο εννοειται ...οτι δεν αξιζουν τοσο και να σου πω και κατι εγω μονο για την καυλα μου παιρνω τοσο ακριβο ...
ολοι οι φιλοι μου ειναι στην 23 ...απλα κραταω κατι οικονομιες και καλοκαιρι το αγοραζω ...
επρεπε να ειναι χαμηλοτερες οι τιμες ...
Δεν αντεχω αλλο ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ μπαλα φετος !!!! οχι οπως περυσι (δεν θα το αντεξω) αλλα πιστευω οτι αργει πολυ να φερει παιχτες!!!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
καποια εφημεριδα γραφει οτι ο Ολυμπιακος εχει συμφωνια με Ρεαλ να παει του χρονου ο Νερι (Ιβιτς-Μιγιατοβιτς)
τι λες ειναι αληθεια?
 

Επισκέπτης
Η γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να τον δόσουμε από τώρα.Μπορεί και να αληθεύει.Άκουσα ότι είπε ο Καστίγιο ότι για να μείνει πρέπει να τον βάζει ο Λεμονής στη θέση που τον έβαζε ο Σάνσεζ στο Μεξικό.Πάντως χαίρομαι που ακούω ότι θα γίνουν 2-3 μετγραφές ακόμα.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Η γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να τον δόσουμε από τώρα.Μπορεί και να αληθεύει.Άκουσα ότι είπε ο Καστίγιο ότι για να μείνει πρέπει να τον βάζει ο Λεμονής στη θέση που τον έβαζε ο Σάνσεζ στο Μεξικό.Πάντως χαίρομαι που ακούω ότι θα γίνουν 2-3 μετγραφές ακόμα.
Παντως αν μεινει καλο ειναι να παιζει εκει που τον εβαζε ο Σαντσες ...
οσο για 2,3μεταγραφες να γινουν αλλα ποτε???? 20 εχει σημερα ο μηνας αργουν πολυ!!!
 

Επισκέπτης
Τουλάχιστον αργούν που αργούν,να είναι και καλές.Ο Τόρο θα παίζει αμυντικό χαφ φέτος και θα έχει δίπλα του τον κεντρικό χαφ που θα αποκτηθεί.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
O τορο ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ λαχειο!!!! και 22 ετων αν συνεχισει ετσι  και φετοςθα μας τρελανει παιζει παντου δεξι μπακ , δεξι χαφ, στοπερ, κεντρικο χαφ .ΠΑΝΤΟΥ!!! αν παιξει κεντρο με ενα παιχταρα διπλα του θα βγαλει ματια
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
θελετε να ασχοληθουμε λιγο με αεκακι44??? ναι???? ε τοτε παμε λοιπον

θα μιλησουμε για το αρθρο 44 (ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ)
Το γνωστό παραμύθι που κυκλοφορεί είναι ότι το άρθρο 44 βγήκε για να στηρίξει την ελληνική παραγωγή και οικονομία και κατ' επέκταση τις θέσεις εργασίας. Τίποτα από όλα αυτά δεν ισχύει και ορίστε οι αποδείξεις...
Καμία σοβαρή παραγωγική επιχείρηση δεν εντάσσεται στο 44 (και το ξέρουμε πάρα πολύ καλά, καθώς επιχειρήσεις κλείνουν κάθε μέρα και χιλιάδες εργαζόμενοι μένουν στο δρόμο). Οι βασικοί πιστωτές των επιχειρήσεων είναι οι τράπεζες οι οποίες, όπως γνωρίζετε, δεν χαρίζουν ούτε του αγγέλου τους νερό. Σιγά λοιπόν, μην συμφωνήσουν ποτέ στο να χαρίσουν χρέη. Στην καλύτερη περίπτωση (αν η επιχείρηση έχει τις δυνατότητες) μετοχοποιούν τα χρέη και αρπάζουν το μαγαζί ή αλλιώς το κλείνουν και προχωρούν σε κατασχέσεις.
Πώς όμως δούλεψε το θέμα στις ΠΑΕ και (παλαιότερα) στις ΚΑΕ;;; (για τις οποίες φωτογραφικά ψηφίστηκε το εν λόγω άρθρο, πάντως όχι για την ΚΑΕ Ολυμπιακός).
Αφού συσσωρευτεί ένα ικανοποιητικού μεγέθους χρέος (έστω Χ) ο βασικός μέτοχος, ο οποίος είναι και το λαμόγιο που τα έχει φάει, δηλώνει ότι έχει κάνει ταμειακή διευκόλυνση, δηλαδή έχει δανείσει την ΠΑΕ με ποσό τουλάχιστον 2Χ. Έτσι είναι ο πιστωτής με ποσοστό επί του χρέους πάνω από 67%. Μετά δηλώνει ότι άρει τις απαιτήσεις του επί του χρέους και η υπόθεση πάει στο δικαστήριο.
Εκεί λοιπόν, ξέρετε πώς… ο δικηγόρος του δημοσίου …χάνει το λεωφορείο και η ΠΑΕ εντάσσεται στο άρθρο 44.
Μέχρι εδώ καλά, ε; Έχασε βέβαια το κράτος, αλλά δεν τα παντελόνιασε κανένας, ε; Λάθος!
Τα χρέη στο κράτος και στο ΙΚΑ έχουν δημιουργηθεί από χρήματα που έχουν παρακρατηθεί και δεν έχουν αποδοθεί υπέρ των δικαιούχων, δηλαδή ΦΠΑ από εισιτήρια, μεταγραφές και άλλα, καθώς και παρακράτηση Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών και παρακράτηση εισφορών ΙΚΑ. Αυτά τα λεφτά έχουν βγει από τα ταμεία, άρα κάπου έχουν πάει.
Παρ' όλα αυτά, το κράτος επιβραβεύει τους φοροκλέφτες και τους απαλλάσσει με το 44 από τις ευθύνες τους!!!
Και δεν αναφέρομαι καν σε θέματα αθέμιτου ανταγωνισμού. Πώς μια εταιρεία (που μακροπρόθεσμα στοχεύει στην ένταξή της σε έναν τέτοιο μηχανισμό) μπορεί να οδηγήσει σοβαρές επιχειρήσεις σε οικονομικά προβλήματα ακόμη και σε λουκέτο.
Μην ξεχνάτε την δήλωση του Διοικητή της Εθνικής Τράπεζας για λουκέτο στις μη ανταγωνιστικές επιχειρήσεις και πώς η χρηματοδότησή τους καταστρέφει την Οικονομία.
Ανακεφαλαιώνω το τι πρέπει να κάνετε για να πλουτίσετε κλέβοντας φόρους και κανείς να μην σάς κυνηγήσει:
1. Ανοίγετε μια επιχείρηση και προσλαμβάνετε αβέρτα και με υψηλούς μισθούς. Έτσι κι αλλιώς ούτε μισθούς, ούτε τις παρακρατήσεις Φ.Μ.Υ. και ΙΚΑ θα πληρώσετε.
2. Οι ανταγωνιστές σας θα έχουν πρόβλημα να σάς συναγωνιστούν και να βρουν προσωπικό με τους μισθούς που πρέπει, αφού εσείς έχετε ανεβάσει τις τιμές ψηλά και ανεβάζετε το κόστος τους.
3. Αν οι εργαζόμενοι απαιτήσουν τα λεφτά τους, απειλείστε τους με πτώχευση και ανεργία και με τους μπράβους σας.
4. Πουλάτε το προϊόν σας και εισπράττετε ΦΠΑ τον οποίο και παντελονιάζετε.
5. Όταν έρθει ο καιρός και η κατάσταση πιέζει, εγγράφετε ταμειακή διευκόλυνση του μαγαζιού κατά το διπλάσιο του χρέους.
6. Μπαίνετε στο άρθρο 44.
7. Εισπράττετε ένα καλό ποσό για τη μεταβίβαση του μαγαζιού στο επόμενο λαμόγιο, το οποίο φροντίζει να πάρει κι αλλά λεφτά για την ανάπτυξη με τον νέο αναπτυξιακό νόμο.
8. Παράλληλα το κράτος δεν θα βάλει κανένα ελεγκτικό μηχανισμό-επιτήρηση, ώστε να μην συμβούν ξανά τα ίδια, και η πόρτα διαφυγής νο 44 θα παραμένει ανοιχτή.
Άρθρο 44. Mε ΚΙΤΡΙΝΟΥΣ και πράσινους κόκκους. Για όλους τους λεκέδες! (ή μήπως, καλύτερα, … ΛΑΚΕΔΕΣ)

 

Συνημμένα

  • psomiadis.jpg
    psomiadis.jpg
    5,4 KB · Εμφανίσεις: 14

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ετσι να καυλωσουμε και λιγο...
 

Συνημμένα

  • 20041107aek-osfp_lesbkiss.jpg
    20041107aek-osfp_lesbkiss.jpg
    5,8 KB · Εμφανίσεις: 12

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
Αλέξανδρε αγόρι μου σου δίνω μια φιλική συμβουλή.Πήγαινε μια βόλτα μέχρι το πασαλιμάνι να δεις αν κουνιούνται οι βάρκες.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Μια ερωτηση μονο τα λεφτα στο "ελπιδα" τα εδωσε ο κλαψοταληροφονιας η περιμενουν ακομα?
 

Επισκέπτης
Μια ερωτηση μονο τα λεφτα στο "ελπιδα" τα εδωσε ο κλαψοταληροφονιας η περιμενουν ακομα?
Τα πήρε τα λεφτά του μέχρι τελευταίας δεκάρας.Τώρα πού τα έδωσε,μάλλον θα τα επένδυσε σε καινούρια αυτοκίνητα,νέες καταθέσεις κτλ
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
1)Για το μόνο πράγμα που στεναχωριέμαι που θα πεθάνω είναι που δεν θα βλέπω τον Ολυμπιακό". Ν. Γουλανδρής
2)"Να μου ρίξετε με τη φανέλα του Ολυμπιακού και να μη μου δέσετε τα μάτια, για να βλέπω τα χρώματα της ομάδας μου, πριν από τη χαριστική βολή". Νίκος Γόδας
3)Τον συμβούλευαν να ξεχάσει τη σάλπιγγα, γιατί τα πνευμόνια του είχαν καταστραφεί. Πέθανε από οξύ πνευμονικό οίδημα στα 53 του. Βασίλης Δουρίδας (Αττίλιο)
4)Ο ΠΑΟ του πρόσφερε 500.000 για να έχει μειωμένη απόδοση. Εκείνος που ήταν παμφτωχος και έμενε σε μια παράγκα, τους τα πέταξε στα μούτρα . Αριστείδης Παπάζογλου
υπαρχει καποιος αλλος συλλογος με ΤΕΤΟΙΑ παραδειγματα????
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
και μην ξεχνάμε την κυριακή έχει φίλικό ο θρύλος στις 7 το δείχνει η ΝΕΤ...αντε να δούμε λίγο θρυλάρα :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom