Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 27 άτομα (0 μέλη και 27 επισκέπτες)

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
sas ponaei twra pou efige kai milate e ? oso htan ekei oloi moko kanate.oti pei o proedros allwste to gnwsto sas tropario....paidia tou kokkalh
φίλε μου τον ρίμπο τον αγαπήσαμε θα τον χειροκροτήσουμε μέχρι εκαί όμως,άλλα πάνω απο όλα η ομάδα πάιχτες έρχονται και φεύγουν
 

aektzis

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2005
Μηνύματα
205
Like
17
Πόντοι
1
εκεινος του προσφερε(κοκκαλης) 500.000 για να στησει το παιχνιδι υπερ του ολυμπιακου και εκεινος δεχτηκε(ποντικης).......... :2funny: :2funny: :2funny: :cheesy:
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Μια ιστορία του ’45
"Μια θρησκεία χωρίς απίστους: ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Νίκος Μπογιόπουλος - Δημήτρης Μηλάκας"

13/10/1944 (...) στον Πειραιά, ο ΕΛΑΣ δίνει μια από τις σημαντικότερες μάχες εναντίον του κατακτητή. Στόχος των μαχητών του ΕΛΑΣ ήταν η σωτηρία των λιμενικών εγκαταστάσεων, της Ηλεκτρικής Εταιρίας (ΠΑΟΥΕΡ) και όλων των εργοστασίων (...). Ανάμεσα στους λόχους που έδωσαν τη μάχη της Ηλεκτρικής ήταν και ο επίλεκτος 5ος λόχος του ΕΛΑΣ. Επικεφαλής του ένας σπουδαίος ποδοσφαιριστής, ο επιθετικός του Ολυμπιακού, ο λοχαγός Νίκος Γόδας.
Ο Γόδας γεννήθηκε το 1921 (...) Η μεγάλη αγάπη του Νίκου είναι ο Ολυμπιακός. Μέσα στην Κατοχή το όνειρο του Γόδα γίνεται πραγματικότητα. Από τα τέλη του ‘42 είναι ο βασικός μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού. (...) Αλλά ο Γόδας είναι «βασικός» και στους αγώνες για τη λευτεριά. Το Δεκέμβρη του ‘44 ο λόχος του Νίκου Γόδα πολεμά τους ʼγγλους στον Πειραιά (...) Αρχές του 1945, αμέσως μετά την Συμφωνία της Βάρκιζας, ο Γόδας συλλαμβάνεται. Αρχίζει η «περιήγηση» στους τόπους της εξορίας. (...)
Είναι 19 Νοέμβρη. Ημέρα Κυριακή. Ξημέρωμα. Ο Γόδας οδηγείται στο απόσπασμα. Ο Σκούρτης θυμάται: «Ο Νίκος ζήτησε να τον εκτελέσουν με την ερυθρόλευκη φανέλα κατάσαρκα και το λευκό σορτ. Και αυτό γιατί ήταν αυθεντικός Ολυμπιακός όπως και κομμουνιστής. «Νενικήκαμεν. Ζήτω οι ολυμπιονίκες του σοσιαλισμού. Γεια σας συναθλητές μου», ήταν τα τελευταία λόγια του Νίκου (...) όταν ρωτήθηκε ποια ήταν η τελευταία του επιθυμία, ο Σκούρτης διηγείται: «Να μου ρίξετε και να με δολοφονήσετε με τη φανέλα του Ολυμπιακού και να μη μου δέσετε τα μάτια, για να βλέπω τα χρώματα της ομάδας μου, πριν από τη χαριστική βολή». Λίγο πριν την εκτέλεσή του, (...) αρνούμενος να υπογράψει «δήλωση μετανοίας», έγραφε στην οικογένειά του: «Θέλω να ζήσετε καλά. Πεθαίνω για την πατρίδα και τα ιδανικά μου».
(Εκδόσεις Λιβάνη)
αυτους αγαπαμε εμεις οι γαυροι ....οχι ταληροφονιαδες ....
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Που ειναι ρε παιδια ο dark μηπως επαθε κατι το παλικαρι.....?
 

Επισκέπτης
Πήραμε τον Λεντέσμα,αμυντικό χαφ της Σαν Λορέντσο.
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Aπο σπορ fm

''Αν και ο μεταγραφικός σχεδιασμός δεν ανέφερε την απόκτηση αμυντικού χαφ, τα πλάνα του Ίλια Ίβιτς μάλλον άλλαξαν, αφού ο 28χρονος Αργεντινός αμυντικός χαφ της Σαν Λορέντσο, Κριστιάν Λεντέσμα, όπως πρώτος μετέδωσε ο SuperΣΠΟΡFM 94,6 θα πρέπει ήδη να θεωρείται παίκτης του Ολυμπιακού. Ο «Λύκος» όπως είναι και το παρατσούκλι του Λεντέσμα, αναμένεται εντός των ημερών αναμένεται να έρθει στην Ελλάδα και να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο. ''
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Aπο σπορ fm

''Αν και ο μεταγραφικός σχεδιασμός δεν ανέφερε την απόκτηση αμυντικού χαφ, τα πλάνα του Ίλια Ίβιτς μάλλον άλλαξαν, αφού ο 28χρονος Αργεντινός αμυντικός χαφ της Σαν Λορέντσο, Κριστιάν Λεντέσμα, όπως πρώτος μετέδωσε ο SuperΣΠΟΡFM 94,6 θα πρέπει ήδη να θεωρείται παίκτης του Ολυμπιακού. Ο «Λύκος» όπως είναι και το παρατσούκλι του Λεντέσμα, αναμένεται εντός των ημερών αναμένεται να έρθει στην Ελλάδα και να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο. ''

και αλλον?εχουμε δηλαδη το εξης ροστερ μεχρι στιγμης.....

1)Νικοπολιδης(τερμα)
2)Μπουτινα(εφυγε αυτος?)
3)Αντζας(σεντερ μπακ)
4)Σεζαρ(σεντερ μπακ)
5)Ραουλ μπραβο(σεντερ μπακ-αριστερος μπακ)
6)ντομι(αριστερος μπακ)
7)ζεβλακοφ(δεξι μπακ)
8)παντος(δεξι μπακ)
9)στολτιδης(αμυντικος μεσος)
10)τοροσιδης(αμυντικος μεσος-δεξι μπακ-σεντερ μπακ)
11)πατσατζογλου(αμυντικος μεσος-δεξι μπακ)
12)μαρκο νε(ενας θεος ξερει τί ειναι αυτο το παιδι...)
13)γκαλετι(αμυντικος μεσος)
14)λεντεσμα(αμυντικος μεσος)
15)τζορτζεβιτς(αριστερος μεσοεπιθετικος)
16)νερι καστιγιο(αριστερος εξτρεμ)
17)νουνιεζ(μεσοεπιθετικος)
18)κωνσταντινου(βλ.λεξικο αμπαλοσυνη)
19)νταρκο κοβασεβιτς(σεντερ φορ)
20)μπορχα
21)μπαμπακιντα(αυτος εμεινε ελευθερος?)

δοθηκαν ή πουληθηκαν μεχρις στιγμης οι....

1)ριβαλντο  2)μαριτς  3)ανατολακης 4)παππας 5)ταραλιδης

.....οπως καταλαβατε ειμαστε παλι πληρεις σε ολες τις θεσεις και παμε για τελικο champions league παλι.....εχω ηδη εκλεισα εισητηρια για τον μαιο του 2008..ελπιζω και εσεις!
 

ta

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
761
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
6
Απόσπασμα από συνέντευξη του πρώην παίκτη του ολυμπιακου, Γιάννη Ταραλίδη στο Εθνοσπόρ.....

Ποια είναι η τελευταία ανάμνηση που κρατάς από τον Ολυμπιακό;

«Είναι πολύ άσχημη, αφού στη φιέστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος με κατάκλεψαν. Κάποιοι οπαδοί με σήκωσαν ψηλά αλλά μου πήραν από την τσέπη το κινητό και μια χρυσή καδένα που φορούσα στον λαιμό μου. Συγκράτησα με δυσκολία τη βέρα μου και περίπου 700 ευρώ που είχα στην τσέπη μου. Μου τα είχε δώσει ο Στολτίδης για να του τα φυλάξω».

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
[/quote  Μόνο στο γαύρο γίνονται αυτά...
Και το κορυφαίο....Μπαμπαγκίντα εκτός αποστολής σε αγώνα πρωταθλήματος πέρσι,τη Δευτέρα πάει στην προπόνηση και ρωτάει τον Λεμονή:Κόουτς πόσο ήρθαμε????
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Τον Καπουτζιδη εχετε ως προτυπο οι Παναθηναικοι και οι Αεκτζηδες?
Το περιστατικο κλοπης του πορτοφολιου ειναι απο καποιους κλεφτες καφρους-Ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του-Αλλα αμεσως να κανετε αντιπολιτευση και να σταξετε χολη για το Θρυλο...Στα φορουμ σας Ή στα ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΣΑΣ
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Σε λιγο μας βλεπω ολους τους γαυρους εδω μεσα ban...
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Δεν ειναι θεμα χιουμορ ρε μεγαλε ειναι οτι με το παραμικρο ψαχνεστε να πειτε την μαλακια σας για το ολυμπιακο ερχεστε στο thread μιας αλλης ομαδας γραφετε την μαλακια σας και τι περιμενετε να γελασουμε το γραφεις για να πικαρεις και μην μας πουλας ιστοριες για αγριους περι χιουμορ
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Το περιστατικο Γκουμα-Βυντρα με τον δευτερο να λεει¨''Γιαννακη ασε τις μαγκιες,γελαει μαζι σου ολη η Ελλαδα''σου λεει κατι?Κλεινω εδω το διαλογο με μη Ολυμπιακους και ειδικα τους αντι-Ολυμπιακους,εχουνε φορουμ να πανε εκει για μουρη-4 θα τρωτε και φετος ΠΕΛΑΤΑΡΕΣ
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Ενω ο λαος ο δικος σου ειναι ολοι καθηγητες και γιατροι...
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Την ειρωνια σου ομως στο προηγουμενο μηνυμα την πεταξες αμα το πιστευεις αυτο που λες που δεν νομιζω...μην ειρωνευεσε και μην αρχισεις παλι τα περι χιουμορ...
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Και εσενα ποιος σου ειπε οτι αρεσει σε ολους το χιουμορ σου ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΣ εσυ στο forum της ομαδας σου και να κανεις χιουμορ οσο γουσταρεις να γραφεις οπως θελεις για την ομαδα σου ξερεις πολυ καλα οτι αυτα ολα δεν ειναι για χιουμορ απλα για να πεις και καλα κατι
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Όπως είπε άλλωστε και ο μέγας Κλιντ Ίστγουντ ''οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες, ο καθένας έχει τη δική του''.

 
Δε χαλαρωνουμε οταν καποιοι ατιτλοι σαν εσενα προκαλουν και εχουν κομπλεξ με τον Ολυμπιακο-Και οπως ειπε ο Ιστγουντ παρε τις αποψεις σου και στο φορουμ της ομαδας σου
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Και εσενα ποιος σου ειπε οτι αρεσει σε ολους το χιουμορ σου ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΣ εσυ στο forum της ομαδας σου και να κανεις χιουμορ οσο γουσταρεις να γραφεις οπως θελεις για την ομαδα σου ξερεις πολυ καλα οτι αυτα ολα δεν ειναι για χιουμορ απλα για να πεις και καλα κατι
Φίλε δεν εχεις δίκιο ... ο καθένας έχει δικαίωμα να ποστάρει όπου θέλει και με όποιο τρόπο θέλει .... Εδω μέσα δεν μπορει να γίνεται Γκετοποίηση και ρατσισμός απόψεων ... Εγω είμαι Ολυμπιακός αλλά δεν δέχομαι να περιορίσω τις απόψεις μου και να ποσταρω μόνο σε συγκεκριμένα threads .... ο καθένας ας γραφει οπου θέλει και ότι θέλει ... Η μαγκιά μας είναι να απαντάμε ....
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Απόσπασμα από συνέντευξη του πρώην παίκτη του ολυμπιακου, Γιάννη Ταραλίδη στο Εθνοσπόρ.....

Ποια είναι η τελευταία ανάμνηση που κρατάς από τον Ολυμπιακό;

«Είναι πολύ άσχημη, αφού στη φιέστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος με κατάκλεψαν. Κάποιοι οπαδοί με σήκωσαν ψηλά αλλά μου πήραν από την τσέπη το κινητό και μια χρυσή καδένα που φορούσα στον λαιμό μου. Συγκράτησα με δυσκολία τη βέρα μου και περίπου 700 ευρώ που είχα στην τσέπη μου. Μου τα είχε δώσει ο Στολτίδης για να του τα φυλάξω».

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Και η απάντηση είναι η εξής : Τον Ταραλίδη σήκωσαν στα χέρια οπαδοί της ΑΕΚ ... 100% διασταυρωμένο
1. Είναι οι οπαδοί που πηγαίνουν στις Φιέστες άλλων ομάδων γιατι δεν έχουν κάνει Φιέστα εδω και 14 χρόνια
2. Ο Ταραλίδης ήταν διακαής πόθος της ΑΕΚ όπως και το 80% των περσινών παικτων του Ολυμπιακού...(Διασταυρωμένο...του χρόνου χτυπάει Τζόλε, Νικοπολίδη)
3. Ποιος οπαδός του Ολυμπιακού θα σήκωνε στα χέρια τον Ταραλίδη ? ....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
και αλλον?εχουμε δηλαδη το εξης ροστερ μεχρι στιγμης.....

1)Νικοπολιδης(τερμα)
2)Μπουτινα(τερμα)
3)Αντζας(σεντερ μπακ)
4)Σεζαρ(σεντερ μπακ)
5)Ραουλ μπραβο(σεντερ μπακ-αριστερος μπακ)
6)ντομι(αριστερος μπακ)
7)ζεβλακοφ(δεξι μπακ)
8)παντος(δεξι μπακ)
9)σικοφ(σεντερ μπακ)
10)στολτιδης(αμυντικος μεσος)
11)τοροσιδης(αμυντικος μεσος-δεξι μπακ-σεντερ μπακ)
12)πατσατζογλου(αμυντικος μεσος-δεξι μπακ)
13)μαρκο νε(ενας θεος ξερει τί ειναι αυτο το παιδι...)
14)γκαλετι(αμυντικος μεσος)
15)λεντεσμα(αμυντικος μεσος)

16)[color=blue]μενδρινος(μεσοεπιθετικος)[/color]
17)τζορτζεβιτς(αριστερος μεσοεπιθετικος)
18)νερι καστιγιο(αριστερος εξτρεμ)
19)νουνιεζ(μεσοεπιθετικος)
20)κωνσταντινου(βλ.λεξικο αμπαλοσυνη)
21)νταρκο κοβασεβιτς(σεντερ φορ)
22)μπορχα
23)μπαμπακιντα(αυτος εμεινε ελευθερος?)
24)μητρογλου
25)λατσκο(υπο δοκιμη ουγγρος...καλος μου φαινεται...ξερει απο τοπι...)
δοθηκαν ή πουληθηκαν μεχρις στιγμης οι....

1)ριβαλντο  2)μαριτς  3)ανατολακης 4)παππας 5)ταραλιδης

.....οπως καταλαβατε ειμαστε παλι πληρεις σε ολες τις θεσεις και παμε για τελικο champions league παλι.....εχω ηδη εκλεισα εισητηρια για τον μαιο του 2008..ελπιζω και εσεις!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Αν και ΑΕΚτζής, ψήφισα μόνο και μόνο για να δω τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, και τί βλέπω; 4 ψήφοι, λέει, "γιατί είναι άμπαλος"...ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ; :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom