Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.643
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.032
Πόντοι
17.085
επηρεάσει το παιχνίδι παίζοντας ή αγγίζοντας την μπάλα, η οποία
μεταβιβάσθηκε ή αγγίχθηκε από έναν συμπαίκτη του ή
• επηρεάσει έναν αντίπαλο με το να:
➢ εμποδίσει τον αντίπαλο να παίξει ή να είναι ικανός να παίξει την μπάλα,
παρεμποδίζοντας ξεκάθαρα το οπτικό πεδίο του αντιπάλου ή μαρκάρει έναν
αντίπαλο για την μπάλα ή
➢ κάνει μια προφανή ενέργεια η οποία επιδρά ξεκάθαρα στην ικανότητα του
αντιπάλου να παίξει την μπάλα ή
• Το πρώτο σημείο επαφής που «παίζεται» ή «αγγίζεται» η μπάλα
Πού λέει για οπτικό πεδίο τερματοφύλακα σε αυτά που παρέθεσες;

Ξαναβάζω τον κανόνα έτσι για να φαίνεται εύκολα...

Laws_of_the_game-93-95_page-0001.jpg
Laws_of_the_game-93-95_page-0002.jpg
Laws_of_the_game-93-95_page-0003.jpg
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.057
Like
706
Πόντοι
96
επηρεάσει το παιχνίδι παίζοντας ή αγγίζοντας την μπάλα, η οποία
μεταβιβάσθηκε ή αγγίχθηκε από έναν συμπαίκτη του ή
• επηρεάσει έναν αντίπαλο με το να:
➢ εμποδίσει τον αντίπαλο να παίξει ή να είναι ικανός να παίξει την μπάλα,
παρεμποδίζοντας ξεκάθαρα το οπτικό πεδίο του αντιπάλου ή μαρκάρει έναν
αντίπαλο για την μπάλα ή
➢ κάνει μια προφανή ενέργεια η οποία επιδρά ξεκάθαρα στην ικανότητα του
αντιπάλου να παίξει την μπάλα ή
• Το πρώτο σημείο επαφής που «παίζεται» ή «αγγίζεται» η μπάλα
Περιλαμβανει και τους τερματοφυλακες , ειδικη επισημανση στα σεμιναρια των διαιτητων των τοπικων Επσ το καλοκαιρι που μας περασε για τους τερματοφυλακες....εκει που λεει για οπτικο πεδιο...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.778
Like
24.617
Πόντοι
6.256
οι βαζελογαυροι ειναι περισσοτεροι...να φυγετε εσεις!!!
Τον σκατατζη λεω να τον κρατησουμε να μας ξεσκατισει το τσιρκο του Χοντρου με τοσες κουραδες που εχει μαζεψει....
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.057
Like
706
Πόντοι
96
Περιλαμβανει και τους τερματοφυλακες , ειδικη επισημανση στα σεμιναρια των διαιτητων των τοπικων Επσ το καλοκαιρι που μας περασε για τους τερματοφυλακες....εκει που λεει για οπτικο πεδιο..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.120
Like
18.199
Πόντοι
3.656

Ο κουραδας των 4 εκατομμυρίων δεν θα παίξει ούτε με την ΑΕΚ.
Παρε πούλο ρε μαλακισμενο, θες και C.L., με τέτοια σάπια φυσική κατάσταση

Τον ξεζούμισε η γυναίκα του Βερμπιτς
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.934
Like
11.644
Πόντοι
3.656
Τον σκατατζη λεω να τον κρατησουμε να μας ξεσκατισει το τσιρκο του Χοντρου με τοσες κουραδες που εχει μαζεψει....
θελει συνεργειο...ετσι και ξεκινησει να χεζει ο καραπαπαρας μαζι με τον βουδα δεν προλαβαινει με τιποτα
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.643
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.032
Πόντοι
17.085
Περιλαμβανει και τους τερματοφυλακες ,
Προφανώς περιλαμβάνει και τους τερματοφύλακες. Έναν αντίπαλο λέει. Εσύ είπες μόνο οπτικό πεδίο τερματοφύλακα (που ΔΕΝ υπάρχει στον κανονισμό), ή «η οταν εμποδιζεις τον αμυντικο να διωξει» [...] (που πάλι δεν υπάρχει).
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.778
Like
24.617
Πόντοι
6.256
θελει συνεργειο...ετσι και ξεκινησει να χεζει ο καραπαπαρας μαζι με τον βουδα δεν προλαβαινει με τιποτα
Δεν θελει συνεργειο σκατατζης εχει ρουφηξει ολα αυτα τα χρονια οτι σκατο υπαρχει στην Αττικη.....αχορταγος.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.618
Κριτικές
31
Like
13.190
Πόντοι
5.097
εχουμε και τσακωμο βαρουχα με κακο για τος κανονισμους,ολα τα εχει το νημα ΟΛΑ.
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.057
Like
706
Πόντοι
96
Προφανώς περιλαμβάνει και τους τερματοφύλακες. Έναν αντίπαλο λέει. Εσύ είπες μόνο οπτικό πεδίο τερματοφύλακα.
Νομιζω οτι εγραψα και για ανττιπαλο να εμποδιζεται να παιξει την μπαλα....για το τερματοφυλακα το εγραψα για εμφαση...επαναλαμβανω τα ιδια λεμε.... επιπλεον σου γραφω τι εγινε στα ερμηνευτιικα σεμηναρια τηςτων τοπικων επσ το καλοκαιρι στους διατητες....πιο πολλα επ αυτου δεν μπορω να γραψω ( οχι για τον κανονισμο που μιλαμε ) αλλα για τα σεμιναρια, ανοιχτα....απλα πιστεψε με οτι τα λεω με απολυτη γνωση των λογων μου ( δυο ΕΠΣ στην Αττικη μονο αυτο μπορω να πω)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.643
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.032
Πόντοι
17.085
Νομιζω οτι εγραψα και για ανττιπαλο να εμποδιζεται να παιξει την μπαλα
Φίλε μου θα μιλήσουμε σοβαρά; Έγραψες για οπτικό πεδίο τερματοφύλακα (που ΔΕΝ υπάρχει στον κανονισμό), και για «οταν εμποδιζεις τον αμυντικο να διωξει» [...] (που πάλι δεν υπάρχει). Ο κανονισμός γράφει άλλα. Στείλε μου link με αυτά που ισχυρίζεσαι (νεότερη τροποποίηση ή οτιδήποτε) να παραδεχθώ αμέσως ότι έχεις δίκιο.
 

PeteTell

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2023
Μηνύματα
73
Like
238
Πόντοι
20
Μιας και διάβασα για το οφσάιντ που γράφετε μερικοί, μια χαρά επηρεάζει την φάση και ειμαι ολυμπιακάρα για να προλάβω μερικούς, κάναμε τα αδύνατα δυνατά για να μην νικήσουμε ματς που ήταν για 2 η 3-0. Αντί να έχεις 6 βαθμούς απέναντι σε βαζελος και στα 2 ματς που ήσουν ανώτερος έχεις 2 και χάνεις έδαφος από την πρωτιά+ ότι θα έριχνες και τον βαζελος πιο χαμηλά
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.057
Like
706
Πόντοι
96
Φίλε μου θα μιλήσουμε σοβαρά; Έγραψες για οπτικό πεδίο τερματοφύλακα (που ΔΕΝ υπάρχει στον κανονισμό), και για «οταν εμποδιζεις τον αμυντικο να διωξει» [...] (που πάλι δεν υπάρχει). Ο κανονισμός γράφει άλλα. Στείλε μου link με αυτά που ισχυρίζεσαι (νεότερη τροποποίηση ή οτιδήποτε) να παραδεχθώ αμέσως ότι έχεις δίκιο.
Γιατι παιζεις με τις λεξεις μου δηλαδη το οπτικο πεδιο για τον τερματοφυλακα ( ο τερματοφυλακας δεν ειναι αντιπαλος και αμυνομενος εν προκειμενω) τι ειναι να βλεπει ή να μην βλεπει την μπαλα; και αμυντικος δηλαδη ως ιδιοτητα( αμυντικος δηλαδη ) τι αλλο να κανει απο το να διωξει ή να εμποδισει ή να μαρκαρει τον επιτιθεμενο... επαναλαμβανω τα ιδια γραφουμε .... συγνωμη αν δεν ξερω τον κανονισμο παπαγαλια
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.778
Like
24.617
Πόντοι
6.256
Μιας και διάβασα για το οφσάιντ που γράφετε μερικοί, μια χαρά επηρεάζει την φάση και ειμαι ολυμπιακάρα για να προλάβω μερικούς, κάναμε τα αδύνατα δυνατά για να μην νικήσουμε ματς που ήταν για 2 η 3-0. Αντί να έχεις 6 βαθμούς απέναντι σε βαζελος και στα 2 ματς που ήσουν ανώτερος έχεις 2 και χάνεις έδαφος από την πρωτιά+ ότι θα έριχνες και τον βαζελος πιο χαμηλά
Ελα μωρε τωρα αμα γινοταν αντιστροφα η φαση και δεν το εδινε οφσαιντ θα λυσαγαμε για μερες....πιπες τωρα θα λεμε;
 

PeteTell

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2023
Μηνύματα
73
Like
238
Πόντοι
20
Ελα μωρε τωρα αμα γινοταν αντιστροφα η φαση και δεν το εδινε οφσαιντ θα λυσαγαμε για μερες....πιπες τωρα θα λεμε;
Δεν ξέρω τι θα γινόταν άμα ήταν αντίστροφα η φάση και δεν έχει σημασία, λέω τα πράγματα όπως είναι. Και στα 2 ματς δεν υπήρχε ο Παναθηναϊκός στο γήπεδο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom