Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Μάλιστα. Οπότε δε θέλεις να πούμε τα τελευταία 17 χρόνια. Βολεύεσαι αν πω τα τελευταία 12 χρόνια; Τα τελευταία 12 χρόνια το λοιπόν τ Ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΒΑΛΑ (έργο Γιαννακό). Επίσης επειδή έγραψες ότι επί πράκτορα δεν έχει κανένα νόημα το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (χοντρικά αυτό έγραψες) να σου θυμήσω το λοιπόν ότι το 2003 η ΑΕΚ το έχασε στο τελευταίο ματς με τον ΟΣΦΠ. Και τη πρώτη χρονιά του κοντού στην ΑΕΚ ο 3 πρώτοι ήταν αρκετά κοντά. Η ΑΕΚ τ έχασε επειδή έχασε από τον Ιωνικό και μάλιστα έχασε και τη δευτερη θέση από τον ΠΑΟ επειδή ο Βασάρας έπαθε στραβισμό. Οπότε να πούμε ν αλλάξεις και εσύ και να πεις τα τελευταία 10 χρόνια.
Αν είναι να τρολλάρουμε να το ξέρω να το κάνω και εγώ
Εκεινη την ημερα επρεπε να καθισουμε να χασουμε στο 90 για να χασει ο γαύρος το πρωταθλημα. Και τριτοι βγηκαμε, και ο γαύρος πηρε το πρωταθλημα με το 0-0.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Δε βγαζω ακρη ρε τυπε τι θες να πεις, κατι χανω μου φαινεται. Αστο τεσπα
Ότι όσο κακό ή καλό στο ποδόσφαιρο ο Κόκκαλης και ο Μαρινάκης άλλο τόσο έκανε και ο Γιανακο στο μπάσκετ.
Αν αρχίσουμε να ψυρίζουμε τη μαϊμου σκατά.
Και εγώ πιστεύω ότι το Ελληνικό ποδόσφαιρο γαμηθηκε επί κόκκαλη (η εθνική από το 2004 και μετά είχε σα βασικούς παίκτες που έπαιζαν στο εξωτερικό και άρα άλλη νοοτροπία) αλλά το ίδιο πιστεύω ότι το ελληνικό μπάσκετ γαμήθηκε ΕΞΙΣΟΥ το ίδιο επί Γιαννακό (και αν δεις φέτος η Εθνική βασίζεται σε παίκτες που πλέον παίζουν επί το πλήστον στο εξωτερικό άρα άλλη νοοτροπία).
Βεβαια κάποιος θα βγει και θα πει "εσύ είσαι ΑΕΚ και δε μετράς" που είναι και αυτό μια άποψη
 

kiras

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
185
Like
3
Πόντοι
1
ρε μια καραμελα που πιπιλανε τα σιχαμενοβαζελια.... οτι πηρε ο σιχαμενος το γιουρο 2004 με τους Καραγκουνηδες και γκουμοβυσιναδες (καλα το εγραψα) ΚΑι λενε μετα.... Εδω η ομάδα μας πηρε το Ευρωπαικο, πως ειναι δυνατον να ειμαστε τριτο τετταρτοι στην Ελλαδα; παραγκα... παραγκα....
Αυτοι που λες φίλε μου ας ανάψουν μια λαμπάδα στους 2 Στελλάρες της τοτε Εθνικής...αν δεν ήταν ο Βενετίδης να δώσει την ασιστ στον Γιαννακόπουλο και ο τελευταίος να εκτελέσει μέσα στο σπίτι των Ισπανών οχι euro δεν θα βλέπαμε θα σου έλεγα τι θα βλέπαμε...εχω κι εγω καραμέλα πες τους...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αυτοι που λες φίλε μου ας ανάψουν μια λαμπάδα στους 2 Στελλάρες της τοτε Εθνικής...αν δεν ήταν ο Βενετίδης να δώσει την ασιστ στον Γιαννακόπουλο και ο τελευταίος να εκτελέσει μέσα στο σπίτι των Ισπανών οχι euro δεν θα βλέπαμε θα σου έλεγα τι θα βλέπαμε...εχω κι εγω καραμέλα πες τους...
"Ασιστ" του Βενετιδη???
Την θυμασαι τη φαση καθολου?

Κι εγω θα σου πω λοιπον ότι αν δεν υπηρχε ο Τσαρτας να εκτελεσει το πεναλτυ με τους βορειοιρλανδους δεν πηγαινες πουθενα...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Ότι όσο κακό ή καλό στο ποδόσφαιρο ο Κόκκαλης και ο Μαρινάκης άλλο τόσο έκανε και ο Γιανακο στο μπάσκετ.
Αν αρχίσουμε να ψυρίζουμε τη μαϊμου σκατά.
Και εγώ πιστεύω ότι το Ελληνικό ποδόσφαιρο γαμηθηκε επί κόκκαλη (η εθνική από το 2004 και μετά είχε σα βασικούς παίκτες που έπαιζαν στο εξωτερικό και άρα άλλη νοοτροπία) αλλά το ίδιο πιστεύω ότι το ελληνικό μπάσκετ γαμήθηκε ΕΞΙΣΟΥ το ίδιο επί Γιαννακό (και αν δεις φέτος η Εθνική βασίζεται σε παίκτες που πλέον παίζουν επί το πλήστον στο εξωτερικό άρα άλλη νοοτροπία).
Βεβαια κάποιος θα βγει και θα πει "εσύ είσαι ΑΕΚ και δε μετράς" που είναι και αυτό μια άποψη

Εγω ειπα οτι επι Γιαννακοπουλου το μπασκετ εφτασε στα καλυτερα του επιπεδα στην Ελλαδα. Δεκαετια 90. Ο Γιαννακοπουλος δεν ηταν τοτε μεσα στα πραγματα? Αν γαμηθηκε απο τοτε γαμηθηκε σε σχεση με το επιπεδο που ειχε φτασει οταν παλι ηταν στα πραγματα ο Γιαννακοπουλος.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Εγω ειπα οτι επι Γιαννακοπουλου το μπασκετ εφτασε στα καλυτερα του επιπεδα στην Ελλαδα. Δεκαετια 90. Ο Γιαννακοπουλος δεν ηταν τοτε μεσα στα πραγματα? Αν γαμηθηκε απο τοτε γαμηθηκε σε σχεση με το επιπεδο που ειχε φτασει οταν παλι ηταν στα πραγματα ο Γιαννακοπουλος.
Μόνο που τη μισή δεκαετία του 90 ακόμα και που ο Γιαννακό ήταν στα πράγματα κουμάντο έκανε ο Κόκκαλης. Με το που τσίμπησε τον Ντούσαν στο ποδόσφαιρο εγκατέλειψε το μπάσκετ και τότε έγινε αφεντικό ο Γιαννακό. Άρα; ΚΑΙ ο Κόκκαλης ΚΑΙ ο Γιαννακό έφτασαν το μπάσκετ εκεί που τ έφτασαν. Το ότι ΓΑΜΗΘΗΚΕ απ εκεί και μετά (γιατί γαμήθηκε. Και γαμήθηκε γιατί μπορώ να σου πω από τώρα το ζευγάρι του τελικου στο πρωτάθλημα. Γιατί εισητήρια δε κόβονται και γιατί το θέαμα είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΒΑΛΑ) είναι έργο ΓΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.
 

kiras

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
185
Like
3
Πόντοι
1
"Ασιστ" του Βενετιδη???
Την θυμασαι τη φαση καθολου?

Κι εγω θα σου πω λοιπον ότι αν δεν υπηρχε ο Τσαρτας να εκτελεσει το πεναλτυ με τους βορειοιρλανδους δεν πηγαινες πουθενα...
Κανονικότατα την θυμάμαι φίλε...αλλα δεν πιάνεις το νόημα της συζήτησης...απαντάω έτσι γιατι καποιοι εχουν πολυ επιλεκτική μνήμη και προσπαθούν να εκμεταλλευτούν εδω και χρόνια την τοτε επιτυχια της εθνικης και να την συναρτήσουν με τα οπαδικά τους αισθήματα...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
"Ασιστ" του Βενετιδη???
Την θυμασαι τη φαση καθολου?

Κι εγω θα σου πω λοιπον ότι αν δεν υπηρχε ο Τσαρτας να εκτελεσει το πεναλτυ με τους βορειοιρλανδους δεν πηγαινες πουθενα...
Και εγώ μπορώ να πω πως ΑΝ δεν είχες το Γερμανο που ζούσε μακρία από την Ελλάδα και τις μαλακίες της καθημερινότητας του Ελληνικού ποδοσφαιρόκοσμου θα έχανες και από τα νησιά Φερόες και η Εθνική θα ήταν ένας απέραντος καφενες.
(συν του ότι αν δεν είχες Τσάρτα και Νικολαϊδη ο ένας να δημιουργεί και ο άλλος ν έκτελει θα ήσουν στον πάτο της βαθμολογίας  :grin: )
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Μόνο που τη μισή δεκαετία του 90 ακόμα και που ο Γιαννακό ήταν στα πράγματα κουμάντο έκανε ο Κόκκαλης. Με το που τσίμπησε τον Ντούσαν στο ποδόσφαιρο εγκατέλειψε το μπάσκετ και τότε έγινε αφεντικό ο Γιαννακό. Άρα; ΚΑΙ ο Κόκκαλης ΚΑΙ ο Γιαννακό έφτασαν το μπάσκετ εκεί που τ έφτασαν. Το ότι ΓΑΜΗΘΗΚΕ απ εκεί και μετά (γιατί γαμήθηκε. Και γαμήθηκε γιατί μπορώ να σου πω από τώρα το ζευγάρι του τελικου στο πρωτάθλημα. Γιατί εισητήρια δε κόβονται και γιατί το θέαμα είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΒΑΛΑ) είναι έργο ΓΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.

E και οι δυο ειπα εγω μονο ο γιανακο? Εγω ειπα απλα οτι οσο ηταν ο γιαννακο στα πραγματα το μπασκετ περασε και εποχη ανθισης. Ελληνικα μιλαμε να καταλαβαινομαστε
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Κανονικότατα την θυμάμαι φίλε...αλλα δεν πιάνεις το νόημα της συζήτησης...απαντάω έτσι γιατι καποιοι εχουν πολυ επιλεκτική μνήμη και προσπαθούν να εκμεταλλευτούν εδω και χρόνια την τοτε επιτυχια της εθνικης και να την συναρτήσουν με τα οπαδικά τους αισθήματα...

Εδω εχεις δικιο. η Εθνικη ειναι εθνικη και δε μπορει να την πιστωνεται κανενας συλλογος
 
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.145
Like
240
Πόντοι
36
βασικα και το Ζινταν να ειχαμε το 2004, χωρις Ρεχαγκελ δεν παιρναμε το γιουρο ουτε στις ονειρωξεις μας.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Κανονικότατα την θυμάμαι φίλε...αλλα δεν πιάνεις το νόημα της συζήτησης...απαντάω έτσι γιατι καποιοι εχουν πολυ επιλεκτική μνήμη και προσπαθούν να εκμεταλλευτούν εδω και χρόνια την τοτε επιτυχια της εθνικης και να την συναρτήσουν με τα οπαδικά τους αισθήματα...
Γιατί την φετινή επιτυχία της Εθνικής Ελλάδος δε τη θεωρειτε έργο ΟΣΦΠ από τη στιγμή που σχεδόν 6 παίκτες του ΟΣΦΠ ήταν ή στον κορμό ή σαν πρώτες αλλαγες; Ξέρεις πόσοι ΟΣΦΠούδες είπαν "αν δεν ήταν ο ΟΣΦΠ με τον Μανωλά, τον Χολέμπας, τον Μανιάτη, τον Τοροσίδη, τον Σάμαρη η Ελλάδα ούτε νίκη δε θα έκανε" ; Οπότε γιατί λες ΜΟΝΟ για τους άλλους και δε λες ΚΑΙ για σας;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Εγω ειπα οτι επι Γιαννακοπουλου το μπασκετ εφτασε στα καλυτερα του επιπεδα στην Ελλαδα. Δεκαετια 90. Ο Γιαννακοπουλος δεν ηταν τοτε μεσα στα πραγματα? Αν γαμηθηκε απο τοτε γαμηθηκε σε σχεση με το επιπεδο που ειχε φτασει οταν παλι ηταν στα πραγματα ο Γιαννακοπουλος.
E και οι δυο ειπα εγω μονο ο γιανακο? Εγω ειπα απλα οτι οσο ηταν ο γιαννακο στα πραγματα το μπασκετ περασε και εποχη ανθισης. Ελληνικα μιλαμε να καταλαβαινομαστε
Ρε πλάκα μου κάνεις; Που γράφεις ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. Αναφέρεις πουθενα τον Κόκκαλη και δε το βλέπω; Όλο Γιανακό και Γιανακό μου είσαι.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.848
Πόντοι
34.478
Ότι όσο κακό ή καλό στο ποδόσφαιρο ο Κόκκαλης και ο Μαρινάκης άλλο τόσο έκανε και ο Γιανακο στο μπάσκετ.
Αν αρχίσουμε να ψυρίζουμε τη μαϊμου σκατά.
Και εγώ πιστεύω ότι το Ελληνικό ποδόσφαιρο γαμηθηκε επί κόκκαλη (η εθνική από το 2004 και μετά είχε σα βασικούς παίκτες που έπαιζαν στο εξωτερικό και άρα άλλη νοοτροπία) αλλά το ίδιο πιστεύω ότι το ελληνικό μπάσκετ γαμήθηκε ΕΞΙΣΟΥ το ίδιο επί Γιαννακό (και αν δεις φέτος η Εθνική βασίζεται σε παίκτες που πλέον παίζουν επί το πλήστον στο εξωτερικό άρα άλλη νοοτροπία).
Βεβαια κάποιος θα βγει και θα πει "εσύ είσαι ΑΕΚ και δε μετράς" που είναι και αυτό μια άποψη

εσύ είσαι ΑΕΚ και δε μετράς    :2funny: :2funny: :2funny:
 

antigregory

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.062
Like
0
Πόντοι
16
Ρε πλάκα μου κάνεις; Που γράφεις ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. Αναφέρεις πουθενα τον Κόκκαλη και δε το βλέπω; Όλο Γιανακό και Γιανακό μου είσαι.
αντε γαμησου ρε μαλακα μηχανικε γ'
βρωμοκωλε
βγαλε τις καποτες απο τον κωλο σου
τις ξεχασαν οι σομαλοι οταν εδεσε το καραβι
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
αντε γαμησου ρε μαλακα μηχανικε γ'
βρωμοκωλε
βγαλε τις καποτες απο τον κωλο σου
τις ξεχασαν οι σομαλοι οταν εδεσε το καραβι
Πάλι δε σε γάμησε ο λοχας σου και μυρίστηκες ψωλές και μπήκες;
Λουκέτα και αλυσίδες πήρες; Έμαθα ότι γύρω από τη περιοχή του Χαριλάου τις πουλάνε 100% πιο ακριβά από πέρσι. Εγώ σου τ έλεγα εσύ δε με άκουγες. Κάτσε τώρα Γ εθνική και του χρόνου ξέρεις ε; Τοπικο ερασιτεχνικό
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
αντε γαμησου ρε μαλακα μηχανικε γ'
βρωμοκωλε
βγαλε τις καποτες απο τον κωλο σου
τις ξεχασαν οι σομαλοι οταν εδεσε το καραβι

Ο γ' μηχανικός παίρνει 5 φορές τα λεφτά σου ρε μπράβε της κακιάς ώρας!
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.848
Πόντοι
34.478
Γιατί την φετινή επιτυχία της Εθνικής Ελλάδος δε τη θεωρειτε έργο ΟΣΦΠ από τη στιγμή που σχεδόν 6 παίκτες του ΟΣΦΠ ήταν ή στον κορμό ή σαν πρώτες αλλαγες; Ξέρεις πόσοι ΟΣΦΠούδες είπαν "αν δεν ήταν ο ΟΣΦΠ με τον Μανωλά, τον Χολέμπας, τον Μανιάτη, τον Τοροσίδη, τον Σάμαρη η Ελλάδα ούτε νίκη δε θα έκανε" ; Οπότε γιατί λες ΜΟΝΟ για τους άλλους και δε λες ΚΑΙ για σας;

περαν τις πλακας
η εθνικη δεν εχει σχεση με συλλογικες μαλακιες
το οτι τωρα παιζουν <ολυμπιακοθρεμμενοι> απλα ειναι μια συγκυρια

και εκτος απο τον χαβαλε που ισως κανουμε κατα καιρους δεν παιζει νΑ μπερδευουμε εθνικη και ομαδες

και κατι τελευταιο

εγω χαιρομαι για το παθος του Αντετοκουμπο που παιζει σαν σκυλι για την Ελλαδα και τον προτιμω απο τον ελληνα την καταγωγη Κουφο που εκανε τον κουφο οταν τον φωναξαν στην εθνικη
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ο γ' μηχανικός παίρνει 5 φορές τα λεφτά σου ρε μπράβε της κακιάς ώρας!
Ποιος είναι μπράβος; Αυτός;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:. Και τι; Τους απειλεί πως αν δε κάτσουν φρόνημα τα παλικάρια θα κάτσει να τον γαμήσουν;  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αυτη...ε αυτός είναι αδερφή ρε μαλάκα (τ έχει δηλωσει ο ίδιος) και υπάρχει και βιντεάκι στο τιούμπι με τον γκόμενό του να βλέπουν παιχνίδι του Άρη.
Άκου μπράβος ο πουστάρας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom