Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.035
Πόντοι
17.085
Α όχι φιλε, εγω είμαι 43 ετων και εχω μαθει αλλιως.
Όταν ημουν μικρος, μαζευόμασταν ΟΛΟΙ, ολυμπιακοι, αεκτζηδες, παναθηναικοι, και βλέπαμε οποιαδήποτε ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη. Και πανηγυρίζαμε μαζι.
Τωρα αν εσεις οι καινούργιοι τα εχετε κανει σκατα, λυπάμαι...
Ναι και μετά όλοι μαζί βοηθούσατε κάποια ανήμπορη γιαγιάκα να περάσει απέναντι και μετά το δείλι τραγουδούσατε στο τσακίρ κέφι "Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια" με λίγη ρετσινούλα. Και μετά ήρθε ο Ολυμπιακός και έσβησε τ' όνειρο. Άσε μας ρε συ Άλεξ λέμε  :grin:

 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
Ναι και μετά όλοι μαζί βοηθούσατε κάποια ανήμπορη γιαγιάκα να περάσει απέναντι και μετά το δείλι τραγουδούσατε στο τσακίρ κέφι "Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια" με λίγη ρετσινούλα. Και μετά ήρθε ο Ολυμπιακός και έσβησε τ' όνειρο. Άσε μας ρε συ Άλεξ λέμε  :grin:

87971C00DE0FB66677CBA7D49D18315E.jpg
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Ο Ντιοπ δεν θα ερθει τελικα..


Παμει για χειροτερο παικτη τωρα,ο Ντιοπ ηταν μια χαρα λυση παντως
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ναι και μετά όλοι μαζί βοηθούσατε κάποια ανήμπορη γιαγιάκα να περάσει απέναντι και μετά το δείλι τραγουδούσατε στο τσακίρ κέφι "Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια" με λίγη ρετσινούλα. Και μετά ήρθε ο Ολυμπιακός και έσβησε τ' όνειρο. Άσε μας ρε συ Άλεξ λέμε  :grin:
Η υπεραπλουστευση είναι ο ευκολότερος δρομος για την αποδομηση του επιχειρήματος αλλά όχι και ο πιο αξιόπιστος.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Η παραγκα ηταν κατι υπαρκτο.
Ας μην υπηρχε και βλέπαμε τοτε.
Το επιχειρημα "και να μην υπηρχε παραγκα παλι πρωτοι θα ημασταν" είναι αστειο.
Στην Ιταλια, η Γιουβεντους με πολύ λιγοτερη παρεμβαση βρεθηκε Β Εθνικη με μειον 30 βαθμούς.
η παραγκα ηταν κατι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ...εισαι νιμικος και το ξερεις...αν ηταν υπαρκτο μετα απο 2 χρονια παρακολουθησης των τηλεφωνων των υποτιθεμενων ΄΄παραγκαρχων΄΄ θα ησουνα σε θεση να μου πεις 1 εστω ΕΝΑ ματς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΣ που στηθηκε υπερ του θρυλου...ενα μονο...με ποια ομαδα και με ποιο αντιτιμο...
περαν του ΄΄ο ολυμπιακος και το αιγαλεω΄΄ περιμενω να ακουσω εστω ενα ματς μετα απο δυο χρονια κατασκοπειας που στηθηκε υπερ μου...
αν δεν μου βρεις εστω ενα καταλαβαινεις οτι ηταν ανυπαρκτη...
αν μου βρεις ενα (συγκεκριμενοα ομως πχ.ολυμπιακος -απολλωνας) θα παραδεχτω δημοσια οτι και παραγκα υπηρχε και ολα οσα πηρα ηταν πετσινα...
περιμενω αλεξ...
δυο χρονια παρακολουθησης ΄΄παραγκαρχων΄΄ περιμενω ενα ματς...
αυτα...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
η παραγκα ηταν κατι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ...εισαι νιμικος και το ξερεις...αν ηταν υπαρκτο μετα απο 2 χρονια παρακολουθησης των τηλεφωνων των υποτιθεμενων ΄΄παραγκαρχων΄΄ θα ησουνα σε θεση να μου πεις 1 εστω ΕΝΑ ματς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΣ που στηθηκε υπερ του θρυλου...ενα μονο...με ποια ομαδα και με ποιο αντιτιμο...
περαν του ΄΄ο ολυμπιακος και το αιγαλεω΄΄ περιμενω να ακουσω εστω ενα ματς μετα απο δυο χρονια κατασκοπειας που στηθηκε υπερ μου...
αν δεν μου βρεις εστω ενα καταλαβαινεις οτι ηταν ανυπαρκτη...
αν μου βρεις ενα (συγκεκριμενοα ομως πχ.ολυμπιακος -απολλωνας) θα παραδεχτω δημοσια οτι και παραγκα υπηρχε και ολα οσα πηρα ηταν πετσινα...
περιμενω αλεξ...
δυο χρονια παρακολουθησης ΄΄παραγκαρχων΄΄ περιμενω ενα ματς...
αυτα...
Εθελοτυφλεις...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
και χωρις την καλαμαρια παλι η ΑΕΚ θα το 'παιρνε, αν νικουσε τον Αρη την 27η αγ. στο ΟΑΚΑ. Αλλα τους ισοφαρισε στο 90' η ομαδα του νυν τεχνικου διευθυτη τους.
Τι να γινει, εμεις δεν είχαμε 5-6 υποκαταστήματα να παιρνουμε 6Χ6=36 βαθμούς με το καλημέρα. Κάθε νικη την παιρναμε στο γηπεδο.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.035
Πόντοι
17.085
Η υπεραπλουστευση είναι ο ευκολότερος δρομος για την αποδομηση του επιχειρήματος αλλά όχι και ο πιο αξιόπιστος.
Ντάξει δεν ήταν τόσο απλά τα πράματα. Καμιά φορά κάποια γιαγιά δεν ήθελε να περάσει απέναντι και περιεπλέκετο το ζήτημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Βασικά για πες μας κάποια χτυπήματα της εγκληματικής οργάνωσης την τετραετία 1996-1999
Τωρα μου θυμιζεις τον Τζωνη, όταν με ρωτάει για τους διορισμούς του ΠΑΣΟΚ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ντάξει δεν ήταν τόσο απλά τα πράματα. Καμιά φορά κάποια γιαγιά δεν ήθελε να περάσει απέναντι και περιεπλέκετο το ζήτημα.
Ναι, την περναγαμε με το ζορι και μας βαραγε με την τσαντα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Koιτα οτι υπηρχε παραγκα δλδ ενα συστημα ευνοιας του γαβρου σε καποια πρωταθληματα υπηρξε. Οτι τωρα αυτο εγινε και καραμελα και μεγαλοποιηθηκε απο τους αλλους και αυτο εγινε.
Καθενας στην Ελλαδα υπερβαλλει απο τη μερια του.
Μη τα λες σε μενα οτι αποδιδω τα παντα σε παραγκες.
Αλλα εσυ ρε τυπε για σενα προσωπικα θα πω, κρατα μια γραμμη. Εχεις δυο μετρα και δυο σταθμα αναλογα με την περιπτωση. Οταν λενε οι αλλοι για διαιτησιες κλπ κλπ ειναι πουτανες κλαιγονται κλπ. Αμεσως μετα ΜΗ ΔΕΙΣ ενα σφυριγμα κατα του ολυμπιακου ( με προθεση η οχι δε το εξεταζω ) δε θα το αφησεις να πεσει κατω. Βεβαια θα προσθεσεις " ααα εγω δεν ασχολουμαι αλλα να για να μη λετε" . Οχι, αν θες να σαι σωστος και μαγκας και συνεπης δε θα ασχοληθεις καν. Αλλιως θα γινεις και εσυ σα τον αλλο που κοροιδευεις οταν στα λεει.
Για να μη πω τι γραφεις στο μπασκετ. Για αυτο διαλεξε. Η με τον αστυφυλαξ η με το χωροφυλαξ.
 Τωρα αν θες να πεις για μενα οτι κλαιγομαι, δε κλαιγομαι απλα λεω καποιες αντικειμενικες πραγματικοτητες. Και αυτο που θελω ειναι να εχουμε ενα γαμημενο σωστο πρωταθλημα να το χαρουμε ολοι. Εμεις ,εσεις τα χανουμακια, οι μπουγατσες, οι νιωνιοι, οι φενταγιν, οι παγουραδες, ολοι . Παιξε μπαλαρα και παρτο και 100 φορες. Αλλα να εχω πρωταθλημα να ειναι κυριακη να καθομαι να βλεπω το ματς και να το νοιωθω. Οχι τη μια διαιτησιες τη μια παραρτηματα.
Και αν θες να ξερεις αυτονοητο οτι ουτε εγω γουσταρω να με ευνοουν. Και θα θυμασαι στο 2-2 με την Ηρακλη τοτε που βριζαμε το Μαλεζανι και το Βαρδινογιαννη το μουφα πεναλτι που εδοσε φωναζαμε τσο Γκονζαλεζ να το στειλει εξω. Γιατι κυριως εμεις κοιταμε τη δικια μας ομαδα και τα λαθη τα δικα μας που μας εφεραν εδω. Δε σου λεω τι λενε οι καφενοβιοι πατατακηδες ή οι στημενοι δημοσιογραφοι που οι περισσοτεροι " δικοι μας" προβοκαρουν και ριχνουν πισωπλατες μαχαιριες. Τωρα μη με βαζεις να ψαχνω τα παραδειγματα που μου εφερες ενα ενα γιατι δε βγαζουμε ακρη. Αντε ας πουμε για την οικονομια της κουβεντας οτι εχεις δικιο. Τωρα το θεμα πρεπει να ναι περισσοτερο δικο σου. Αν εισαι οντως ευχαριστημενος με οτι γινοταν. Το τι γινοταν και εχει γινει το ξερουμε καλα και εμεις και εσεις και ολοι. Πιο πολυ ομως εσενα θα πρεπε να πειραζει οχι εμενα... Αν εισαι οντως μαγκας και ντομπρος θα συμφωνησεις μαζι μου εστω και απο μεσα σου ;)
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Αυτός για κανά Πλατανιά είναι,πέρσυ στην εξέδρα ήταν ποτέ δεν έπαιζε,ούτε στα μεταξύ μας παιχνίδια είχε αγωνιστεί! Ας φέρει τον Τιέλεμανς που είναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ή άντε τον Κλίεσταν,αυτόν με το μουστάκι που μας είχε βάλει και γκολ
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Στην Ευρωπη δεν είναι ανταγωνιστης σου. Εκτος αν εισαι μετοχος της ΠΑΕ.

Kαι πως βγηκε ευρωπη ρε μαστορα? θα μας τρελανεις ναουμε? Τον χριζει ιπποτη η βασιλισσα και βγαινει? Δεν βγαινει βαση ανταγωνισμου με σενα? Δεν ειναι η εσυ η αυτος? Ασε που οπως ειναι τα πραγματα και στην ευρωπη μπορει να σε ανταγωνιστει. Εσυ δηλαδη στο μπασκετ πχ που ειναι το συστημα τετοιο , εισαι θρυλαρα και πασης ελλαδος ε?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
Αυτός για κανά Πλατανιά είναι,πέρσυ στην εξέδρα ήταν ποτέ δεν έπαιζε,ούτε στα μεταξύ μας παιχνίδια είχε αγωνιστεί! Ας φέρει τον Τιέλεμανς που είναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ή άντε τον Κλίεσταν,αυτόν με το μουστάκι που μας είχε βάλει και γκολ

kljestan-rsca.jpg
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
η παραγκα ηταν κατι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ...εισαι νιμικος και το ξερεις...αν ηταν υπαρκτο μετα απο 2 χρονια παρακολουθησης των τηλεφωνων των υποτιθεμενων ΄΄παραγκαρχων΄΄ θα ησουνα σε θεση να μου πεις 1 εστω ΕΝΑ ματς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΣ που στηθηκε υπερ του θρυλου...ενα μονο...με ποια ομαδα και με ποιο αντιτιμο...
περαν του ΄΄ο ολυμπιακος και το αιγαλεω΄΄ περιμενω να ακουσω εστω ενα ματς μετα απο δυο χρονια κατασκοπειας που στηθηκε υπερ μου...
αν δεν μου βρεις εστω ενα καταλαβαινεις οτι ηταν ανυπαρκτη...
αν μου βρεις ενα (συγκεκριμενοα ομως πχ.ολυμπιακος -απολλωνας) θα παραδεχτω δημοσια οτι και παραγκα υπηρχε και ολα οσα πηρα ηταν πετσινα...
περιμενω αλεξ...
δυο χρονια παρακολουθησης ΄΄παραγκαρχων΄΄ περιμενω ενα ματς...
αυτα...
Δηλαδή δεν υπήρχε παράγκα στο ελληνικό ποδόσφαιρο επί πράκτορα... Τυχαίο ότι ο Θωμάς εξομολογήθηκε δημόσια ότι ως μέλος του ΔΣ του Γαύρου εξαγόρασε τους μισούς προέδρους ΕΠΣ στις εκλογές της Αλεξανδρούπολης για να βγει πρώτη φορά ο Γκαγκάτσης στην ΕΠΟ. Τυχαίο ότι έχουν βρεθεί συνομιλίες Θωμά - Σπάθα για επιλογή διαιτητών και βοηθών και ότι πρέπει να κανονιστεί "να κερδάει ο Ολυμπιακός". Τυχαίο ότι ο γαύρος όποτε δυσκολευόταν σε κάποιο ματς έπαιρνε πέναλτυ, ή αποβαλλόταν αντίπαλος ή το ματς έληγε στο 100 μέχρι να βάλει γκολ. Τυχαίο ότι ο Ανατολάκης, ο Αμανατίδης, ο Καραταίδης έπαιρναν κίτρινη κάθε πάσχα και χριστούγεννα ενώ έπαιζαν σαν τον Τζάκι Τσαν. Τυχαίο ότι ο γαύρος έπαιρνε σερί πρωταθλήματα εδώ αλλά ο ΠΑΟ για μια 10ετία πήγαινε καλύτερα στην Ευρώπη. Πολλή τύχη μαζεύεται. Πόσα θέλετε να μας τρελάνετε ρεεεεεεεεεεεε;
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.179
Like
13.252
Πόντοι
2.606
Η υπεραπλουστευση είναι ο ευκολότερος δρομος για την αποδομηση του επιχειρήματος αλλά όχι και ο πιο αξιόπιστος.
αποφθευγματα σοφιας   :rolleyes: για αυτο τα γυναικεία νικ του μπου ξεροχυνουν με τον μεγαλείοτατο  :grin:  :S  :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom