Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ντιμη δεν ξερω αν λεει αυτο που εννοει ο ποιητης ,αλλα οτι ο μελαγιες ειναι γαυρος ειναι γνωστο...σημασια εχει αν τα λεει σωστα στο αρθρο...
και αν θες απαντα και στην ερωτηση...αν εισασταν πισω θα το εδιναν η οχι το φαουλ;;τι πιστευεις θα το αφηναν να παιχτει;;

r u talking to me?
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ρε φιλε αν δεν κανω λαθος εισαι ολυμπιακος και μου τσαμπουνας επιχειρηματα του κωλου λες και εισαι βαζελος...
ποιος παπαλουκας φταιε??????ο,τι και να εκανε θα χαναμε,ακομα να το καταλαβετε????
απλα αν δεν εκανε μαλακιες ο παπαλουκας θα εδιναν περισσοτερα σφυριγματα υπερ του λαγου οι γκρι...
μας γαμανε σε καθε παιχνιδι και μετα μας φταιει που δεν εκανε λει απ ο ακερ,αλλα πηγε να καρφωσει... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
δεν υπαρχει σωτηρια για αυτη την ομαδα...

στον άκερ ήταν κόψιμο...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Κακώς που δεν έχουν πάρει την ομάδα οι Αγγελόπουλοι να τη βάλουν σε καμιά Αδριατική Λίγκα. Ας έμενε εδώ ο Τράκης με τον κυρ-Γιώργη να δίνουν κάθε Σ/Κ ντέρμπυ με τον Ίκαρο και τον ΚΑΟΔ.
Ούτως ή άλλως η Α1 έχει καταντήσει της πλάκας με όλες τις ομάδες να φυτοζωούν και να περιμένουν με απλωμένο χέρι τα λεφτά της τηλεόρασης.

σωστός αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Ρε φιλε ελα τωρα..Ο Λασμε εκανε βηματα και αλλες φορες και δεν του τα σφυριξαν...Οι διαιτητες πεταξαν εξω τον καλυτερο περιφερειακο αμυντικο μας ενω εδωσαν 1ο φαουλ στο Διαμαντιδη στο τελος του αγωνα...Στο κατς που παιζει παντα ο παο στο λοου ποστ γιατι δεν δινεται φαουλ?Καταλαβαινεις τι σου λεω?Υπαρχουν δυο μετρα και δυο σταθμα παντα!Απο κει και περα το καρφωμα του Λασμε η το φαουλ στο Ματσιουλις ειναι καθαρα απλα προσπαθουν να ισοφαρισουν τις μαλακιες που εκαναν πριν.Ο κοσμος δεν τρωει κουτοχορτο αν γινονταν απλα δυο τρια λαθη σε καθε ματς δεν θα λεγαμε τιποτα και θα μιλουσαμε μονο για μπασκετ αλλα η γενικοτερη εικονα δειχνει σαφη προτιμηση και υπερβολικο σεβασμο στον παο...

αφού πάμε σε γενική εκτίμηση, γνώμη μου είναι ότι αν και υπάρχει σε κάποιες περιπτώσεις εύνοια προς τον ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια, εσείς όποτε χάνετε, το αποδίδετε στη διαιτησία. Και πότε επικαλείστε τη διαφορά στις βολές, πότε σφυρίγματα σε κρισιμες στιγμές, πότε το κατς της άμυνας του ΠΑΟ. Ότι και καλά του ΟΣΦΠ είναι καθαρές, ενώ του ΠΑΟ βρώμικες. Κι ενώ τα τελευταία χρόνια υπάρχει μια σχετική ισορροπία συνολικά στα φάουλ που έχουν σφυριχτεί εκατέρωθεν, εσείς επιμένετε να βαφτίζετε πεντακάθαρες τις δικές σας άμυνες και κατς αυτές του ΠΑΟ
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μια χαρά είναι η ομάδα, και με τα ευρωπαϊκά της και τους τίτλους της και όλοι την παραδέχονται για την υγεία της και τη μαγκιά της. Δε χρειάζεται να την κάνουμε σαν τον ποδοσφαρικό τμήμα
Πολυ σωστος.
 

kiras

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
185
Like
3
Πόντοι
1
Και οι 2 ομάδες είναι πολυ ανταγωνιστικές και γνωρίζονται πολυ καλά...σε όλη τη σειρά ο Ολυμπιακός ήταν κατα πολύ καλύτερος εκτός απο χθες που ο Παναθηναικός το ισορρόπησε κάπως...συνεχίζω να πιστεύω πως έχουμε το πάνω χέρι ακόμη...ο Σπανούλης χρωστάει ένα καλό ματς και θα το κάνει γιατί είναι μεγάλος παίκτης...τώρα όσον αφορά τη διαιτησία και την εύνοια...δεν θα μπω σε λεπτομέρειες απλά θα πω αυτό που βλέπουν τα μάτια μου απο το 2006 και μετά που παίζουμε σερί τελικούς...όταν το ματς είναι στον πόντο στην τελευταία φάση το σφύριγμα πάει πάντα υπερ του Παναθηναικού...λοιπόν επειδή αυτο το γνωρίζουμε ολοι λίγο πολύ για χθες εμένα δεν μου φταίει μόνο η διαιτησία...δεν είμασταν κι εμεις αυτοί που έπρεπε παρα μόνο στα τελευταία 3 λεπτά...ξυπνήσαμε κάπως αργά...
 

wilm

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2010
Μηνύματα
1.169
Κριτικές
1
Like
47
Πόντοι
16
αφού πάμε σε γενική εκτίμηση, γνώμη μου είναι ότι αν και υπάρχει σε κάποιες περιπτώσεις εύνοια προς τον ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια, εσείς όποτε χάνετε, το αποδίδετε στη διαιτησία. Και πότε επικαλείστε τη διαφορά στις βολές, πότε σφυρίγματα σε κρισιμες στιγμές, πότε το κατς της άμυνας του ΠΑΟ. Ότι και καλά του ΟΣΦΠ είναι καθαρές, ενώ του ΠΑΟ βρώμικες. Κι ενώ τα τελευταία χρόνια υπάρχει μια σχετική ισορροπία συνολικά στα φάουλ που έχουν σφυριχτεί εκατέρωθεν, εσείς επιμένετε να βαφτίζετε πεντακάθαρες τις δικές σας άμυνες και κατς αυτές του ΠΑΟ

Πολυ μπλα μπλα και απο ουσια 0...Εγω δεν βρισκω ποτε σαν δικαιολογια τη διαιτησια το αλλο παλι με τα φαουλ και την ισορροπια που τα ειδες..Κατσε δες παλι τα παιχνιδια νηφαλια και θα δεις αλλα σφυριγματα μπροστα και αλλα πισω..Εγω σαν φιλαθλος του Ολυμπιακου νιωθω τα τελευταια χρονια οπως ενιωσες εσυ στο φαιναλ φορ της Πολης στον ημιτελικο με την Τσσκα...Στα μεταξυ μας παιχνιδια ολο τετοια "λαθη" γινονται ειτε σου αρεσει ειτε οχι...Απο κει και περα χτες εχασα δικαια και ηταν το πρωτο πραγμα που ειπα ελπιζω μεθαυριο ολοι να αρθουν στο υψος των περιστασεων και να δουμε ενα νορμαλ παιχνιδι...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Πολυ μπλα μπλα και απο ουσια 0...Εγω δεν βρισκω ποτε σαν δικαιολογια τη διαιτησια το αλλο παλι με τα φαουλ και την ισορροπια που τα ειδες..Κατσε δες παλι τα παιχνιδια νηφαλια και θα δεις αλλα σφυριγματα μπροστα και αλλα πισω..Εγω σαν φιλαθλος του Ολυμπιακου νιωθω τα τελευταια χρονια οπως ενιωσες εσυ στο φαιναλ φορ της Πολης στον ημιτελικο με την Τσσκα...Στα μεταξυ μας παιχνιδια ολο τετοια "λαθη" γινονται ειτε σου αρεσει ειτε οχι...Απο κει και περα χτες εχασα δικαια και ηταν το πρωτο πραγμα που ειπα ελπιζω μεθαυριο ολοι να αρθουν στο υψος των περιστασεων και να δουμε ενα νορμαλ παιχνιδι...
Τωρα μιλησες σωστα,σιγουρα υπηρξε σε καποια παιχνιδια ευνοια προς το βαζελο,οχι ομως σε ολα οπως τα παρουσιαζουν οι γαυροφυλλαδες. αυτο το πραγμα κατανταει αηδια.Μεχρι και το ευρωπαικο ματς που σφυριξαν ευρωπαιοι διαιτητες το εβγαλαν οτι το πηρε ο βαζελος με διαιτησια.Μετα μιλατε σε ολους τους υπολοιπους για το ποδοσφαιρο,για κλαμα.
Επισης σου λεω μιας και το μνημονευσες,δες νηφαλιος τις φασεις του αγωνα γαυρος βαζελος 2-1 να φριξεις.
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
το ματς ειναι 50-50...

ο Ολυμπιακος με ο παραμικρο (και κονφετι να πεσει) θα την κοπανησει..αφορμη θα ψαχνει...βεβαια και ο Παναθηναικος ακριβως το ιδιο θα εκανε...

το μονο σιγουρο ειναι οτι το ματς δεν θα ειναι ηρεμο....κ δεν ξερω εαν θα τελειωσει...
το θεμα ειναι να μη χαθει το μετρο....γιατι καλη η τρελλα...αλλα υπαρχουν και ορια...για ολους....

παντως μεσα απο την τρελλα που πουλησαν οι προεδροι κ απο τις 2 πλευρες εριξαν σταχτη στα ματια των οπαδων και των 2 ωστε του χρονου να ριξουν ακοαμ περισσοτερο τα μπατζετ...κ το μονο που θα γινεται ειναι να τρωγομαστε μεταξυ μας,,,,,
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Πολυ μπλα μπλα και απο ουσια 0...Εγω δεν βρισκω ποτε σαν δικαιολογια τη διαιτησια το αλλο παλι με τα φαουλ και την ισορροπια που τα ειδες..Κατσε δες παλι τα παιχνιδια νηφαλια και θα δεις αλλα σφυριγματα μπροστα και αλλα πισω..Εγω σαν φιλαθλος του Ολυμπιακου νιωθω τα τελευταια χρονια οπως ενιωσες εσυ στο φαιναλ φορ της Πολης στον ημιτελικο με την Τσσκα...Στα μεταξυ μας παιχνιδια ολο τετοια "λαθη" γινονται ειτε σου αρεσει ειτε οχι...Απο κει και περα χτες εχασα δικαια και ηταν το πρωτο πραγμα που ειπα ελπιζω μεθαυριο ολοι να αρθουν στο υψος των περιστασεων και να δουμε ενα νορμαλ παιχνιδι...

ε όχι και να καθίσω να δω όλα τα παιχνίδια των τελευταίων ετών. Η ισορροπία στα φάουλ νομίζω ότι υπάρχει. Κάτσε και άθροισε τα συνολικά φάουλ που έχουν σφυριχτεί εκατέρωθεν. Νομίζω ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πλήθος τους.
 

wilm

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2010
Μηνύματα
1.169
Κριτικές
1
Like
47
Πόντοι
16
Τωρα μιλησες σωστα,σιγουρα υπηρξε σε καποια παιχνιδια ευνοια προς το βαζελο,οχι ομως σε ολα οπως τα παρουσιαζουν οι γαυροφυλλαδες. αυτο το πραγμα κατανταει αηδια.Μεχρι και το ευρωπαικο ματς που σφυριξαν ευρωπαιοι διαιτητες το εβγαλαν οτι το πηρε ο βαζελος με διαιτησια.Μετα μιλατε σε ολους τους υπολοιπους για το ποδοσφαιρο,για κλαμα.
Επισης σου λεω μιας και το μνημονευσες,δες νηφαλιος τις φασεις του αγωνα γαυρος βαζελος 2-1 να φριξεις.

Δεν εχω ορεξη να δω αυτο που λες ο παο δεν ειχε ομαδα να παρει πρταθλημα μετα το 2010...Στο ποδοσφαιρο ο διαιτητης δεν παιζει τετοιο ρολο οπως στο μπασκετ..Τα πραγματα ειναι απλα:Εχεις παικτες παιζεις μπαλα κερδιζεις..Οπως ηρθαν επαιξαν και κερδισαν 0-3 φετος..Τα υπολοιπα ειναι κουτοχορτο του τουιτυ που θελει να παρει τιτλους βαζοντας 50 ευρω μετοχικο κεφαλαιο στην παε..
 

wilm

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2010
Μηνύματα
1.169
Κριτικές
1
Like
47
Πόντοι
16
ε όχι και να καθίσω να δω όλα τα παιχνίδια των τελευταίων ετών. Η ισορροπία στα φάουλ νομίζω ότι υπάρχει. Κάτσε και άθροισε τα συνολικά φάουλ που έχουν σφυριχτεί εκατέρωθεν. Νομίζω ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πλήθος τους.

Αστο αλλο λεω...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Τωρα μιλησες σωστα,σιγουρα υπηρξε σε καποια παιχνιδια ευνοια προς το βαζελο,οχι ομως σε ολα οπως τα παρουσιαζουν οι γαυροφυλλαδες. αυτο το πραγμα κατανταει αηδια.Μεχρι και το ευρωπαικο ματς που σφυριξαν ευρωπαιοι διαιτητες το εβγαλαν οτι το πηρε ο βαζελος με διαιτησια.Μετα μιλατε σε ολους τους υπολοιπους για το ποδοσφαιρο,για κλαμα.
Επισης σου λεω μιας και το μνημονευσες,δες νηφαλιος τις φασεις του αγωνα γαυρος βαζελος 2-1 να φριξεις.
γαμω τα ολα σου μωρη συφηλιτικη πουτανα....σιχαμενε σκουπιδι βρωμιαρη...
γαμιεσαι ρε...στημενη στην ειχα ...μολις κερδισαμε εξαφανιστηκες πουτανα απο εδω...δεν ειχες αρχιδια να γραψεις πουτανα ....ξαφνικα κωλοτρυπιδα που χασαμε ξαναβρηκες την μιλια σου και ερχεσαι παλι εδω να πουλησεις σιχαμα αντικειμενικοτητα και ουδετεροτητα...
πες μωρη πουτανα οτι υποστηριζεις βαζελο...
πεστο ρε σιχαμα γαμω τα συκωτια σου που μας το παιζεις φερπλευ...
βαλε ενα ποστ μωρη πουτανα απο τοτε που κερδισαμε μεχρι χτες...ηδη εχεια γραψει καμμια δεκαρια πουλωντας αντικειμενικοτητα τυχαια βεβαια αφου χασαμε...
που ησουνα πορνη μεχρι χτες;
περιμενω ποστ δικο σου εδω απο την πεμπτη μεχρι χτες το απογευμα για να με διαψευσεις...
σιχαμα σκουπιδι...
και μετα με ρωταει ο χιτ γιατι σε λεω σκουπιδι,,,,μα γιατι βρωμας και ζεχνεις ανθρωπακι....
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
Και οι 2 ομάδες είναι πολυ ανταγωνιστικές και γνωρίζονται πολυ καλά...σε όλη τη σειρά ο Ολυμπιακός ήταν κατα πολύ καλύτερος εκτός απο χθες που ο Παναθηναικός το ισορρόπησε κάπως...συνεχίζω να πιστεύω πως έχουμε το πάνω χέρι ακόμη...ο Σπανούλης χρωστάει ένα καλό ματς και θα το κάνει γιατί είναι μεγάλος παίκτης...τώρα όσον αφορά τη διαιτησία και την εύνοια...δεν θα μπω σε λεπτομέρειες απλά θα πω αυτό που βλέπουν τα μάτια μου απο το 2006 και μετά που παίζουμε σερί τελικούς...όταν το ματς είναι στον πόντο στην τελευταία φάση το σφύριγμα πάει πάντα υπερ του Παναθηναικού...λοιπόν επειδή αυτο το γνωρίζουμε ολοι λίγο πολύ για χθες εμένα δεν μου φταίει μόνο η διαιτησία...δεν είμασταν κι εμεις αυτοί που έπρεπε παρα μόνο στα τελευταία 3 λεπτά...ξυπνήσαμε κάπως αργά...

φιλε εγω απλα νομιζω οτι χτες ο Ολυμπιακος υποτιμησε τον ΠΑΟ....μπηκε πολυ χαλαρος..θεωρωντας οτι το ματς ειναι δικο του κ οταν ξυπνησε ηταν αργα...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Δεν εχω ορεξη να δω αυτο που λες ο παο δεν ειχε ομαδα να παρει πρταθλημα μετα το 2010...Στο ποδοσφαιρο ο διαιτητης δεν παιζει τετοιο ρολο οπως στο μπασκετ..Τα πραγματα ειναι απλα:Εχεις παικτες παιζεις μπαλα κερδιζεις..Οπως ηρθαν επαιξαν και κερδισαν 0-3 φετος..Τα υπολοιπα ειναι κουτοχορτο του τουιτυ που θελει να παρει τιτλους βαζοντας 50 ευρω μετοχικο κεφαλαιο στην παε..
Στο ποδοσφαιρο ο διαιτητης δεν παιζει τετοιο ρολο;Πλακα κανεις τωρα ετσι;Και τι σημαινει ρε φιλε δεν ειχε ομαδα να παρει πρωταθλημα,οτι πρεπει να τον σφαξουν;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom