Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
δεν θελω να ερχομαι σε αντιπαραθεση μαζι σου συνεχεια δεν γουσταρω αλλο αν και μου την δινουν πολλα απο αυτα που γραφεις παρ ΄ολα αυτα σε εχω συμπαθησει
θελω λοιπον να το αναλυσουμε λιγο αυτο που γραφεις ....
πες σε παρακαλω λοιπον αφου κατα την γνωμη σου δεν ειναι ιδεολογια ο Θρυλος ... τοτε γιατι επελεξες να εισαι Ολυμπιακος και οχι κατι αλλο?

καθαρα θεμα συγκυριας,πατερας πειραιωτης ψαραγοριτης κερατσινι-ιχθυοσκαλα,θρυλε θεε ολυμπιακε.....δεν ειναι και δυσκολο μετα να συμπαθησεις τον ολυμπιακο....στην πορεια ομως πρεπει να ειμαστε και λιγο λογικοι και σοβαροι!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
οποτε κατι βρηκες , κατι σου ειπε ο Ολυμπιακος
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
οποτε κατι βρηκες , κατι σου ειπε ο Ολυμπιακος

τί να βρω ρε παληκαρι?γιατι προσπαθειτε να ψαχνετε τοσο βαθια σε πραγματα που ειναι φως φαναρι?ψαχνετε να βρειτε νοηματα για το τι πρεσβευει η καθε ομαδα,το καθε γηπεδο κλπ....και αγνοουμε πολυ σοβαροτερα πραγματα οπως ειναι η ζωη μας....η δουλεια μας....οι σχεσεις μας και η κοινωνικη προσφορα μας!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
ελα ,ελα εκει που κατι παμε να κανουμε τα χαλας ολα
τι να πω ρε παιδι μου
 

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
Ο Ολυμπιακός είναι ΙΔΕΑ, είτε πιστεύετε σε αυτήν είτε όχι, άσχετα από παίκτες, προπονητές και προέδρους. Ειδικά όποιος είναι πειραιώτης από πάππου προς πάππου, όποιος έχει μεγαλώσει στο πασαλιμάνι, στην Καλλίπολη, στο Χατζηκυριάκειο, στην Καστέλα, στο λιμάνι ή στο κέντρο, στη Δραπετσώνα, στα Καμίνια κτλ κτλ κτλ  το καταλαβαίνει αυτό και το νιώθει μέσα του, ακόμα και ο πλέον αδιάφορος με τον αθλητισμό ακόμα και αυτός που έχει αλλάξει πόλη, χώρα, πλανήτη δεν το βγάζει αυτό από μέσα του.
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Σίγουρα θα είνἂι η κούπα στον Περαία ( με τα μπάζα των άλλων 2 ).
ʼσχετο,
αλλά αν ΄φτάσει και η Bayern στο τελικό στην Αθήνα θα τρελαθούμε εντελώς.........
:crazy: :uzi: :uzi:

 

Επισκέπτης
Δεν πιστεύω να ακριβύνει ο Σωκράτης κι άλλο τα διαρκείας!Η κοροϊδία σε αυτή την περίπτωση δε θα έχει όριο!Με ποιά λογική θα ακριβύνουν τα διαρκείας;Είδαμε καμιά μπαλάρα στο Καραϊσκάκι;Μήπως έπεσαν τίποτα χοντρά λεφτά να έρθουν παιχταράδες;Από το καλοκαίρι του 2001 έχουν να πέσουν χοντρά λεφτά για μεταγραφές.Ή μήπως είχαμε καμία πρόοδο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις με εξαίρεση τη χρονιά του Μπάγεβιτς;Θα συμφωνήσω με τον vasos για πρώτη φορά και θα είναι στο θέμα του Ρομπέρτο Κάρλος.Ειλικρινά σας μιλάω προτιμώ Σπυρόπουλο για τη θέση του αριστερού μπακ από Ρομπέρτο Κάρλος.Σκεφτείτε μόνο πώς θα μπάζουμε από αριστερά με Κάρλος.Για όσους ονειρεύονται ευρωπαϊκές διακρίσεις να τους πω ότι με Ρίμπο-Τζόλε-Στολτίδη στο κέντρο δεν έχουμε καμία τύχη στο  champions league.Και μη μας παραμυθιάζουν με μεγάλα ονόματα.Το μεγάλο όνομα δε θα έρθει σε ένα πρωτάθλημα που βασιλεύουν οι χουλιγκάνοι,ούτε θέλουν να αγωνίζονται κάτω από την αφόρητη πίση οπαδών και δημοσιογράφων.Το κυριότερο βέβαια,αμφιβάλω κατά πόσο είναι διατεθειμένος ο πρόεδρος να σκάσει λεφτά και αν σκάσει δεν ξέρω κατά πόσο θα γίνουν πετυχημένες μεταγραφές.
 

Επισκέπτης
Ο Ολυμπιακός είναι ΙΔΕΑ, είτε πιστεύετε σε αυτήν είτε όχι, άσχετα από παίκτες, προπονητές και προέδρους. Ειδικά όποιος είναι πειραιώτης από πάππου προς πάππου, όποιος έχει μεγαλώσει στο πασαλιμάνι, στην Καλλίπολη, στο Χατζηκυριάκειο, στην Καστέλα, στο λιμάνι ή στο κέντρο, στη Δραπετσώνα, στα Καμίνια κτλ κτλ κτλ  το καταλαβαίνει αυτό και το νιώθει μέσα του, ακόμα και ο πλέον αδιάφορος με τον αθλητισμό ακόμα και αυτός που έχει αλλάξει πόλη, χώρα, πλανήτη δεν το βγάζει αυτό από μέσα του.

Καλα ρε φιλαρακο δεν εχω καμια ορεξη να ασχολουμε με αλλες ομαδες, αλλα πλακα κανεις? Εγω Καμινιωτης ειμαι απο πάππου προς παππου οπως λες και εκτος οτι ειμαστε οικογενειακως ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ το μονο πραγμα που νοιωθω για τον γαυρο ειναι αναγουλα. Κα φυσικα δεν ειμαι μονο εγω ΑΕΚΤΖΗΣ στα μερη που αναφερεις (οχι οτι ειμαστε πλειοψηφεια) αλλα χαλαρωσε λιγο...
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλα ρε φιλαρακο δεν εχω καμια ορεξη να ασχολουμε με αλλες ομαδες, αλλα πλακα κανεις? Εγω Καμινιωτης ειμαι απο πάππου προς παππου οπως λες και εκτος οτι ειμαστε οικογενειακως ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ το μονο πραγμα που νοιωθω για τον γαυρο ειναι αναγουλα. Κα φυσικα δεν ειμαι μονο εγω ΑΕΚΤΖΗΣ στα μερη που αναφερεις (οχι οτι ειμαστε πλειοψηφεια) αλλα χαλαρωσε λιγο...

εντάξει ρε μεγάλε έτυχε και είσαι αεκτζης ε και? τι θέλεις να πεις ? αμφιβάλεις ότι ο Πειραιάς είναι συνυφασμένος με τον Ολυμπιακό? Προφανώς η καταγωγή σου είναι προσφυγική γι αυτό και είσαι αεκ μπράβο σου. Ο zoyzis είπε ότι ειδικά οι πειραιώτες Ολυμπιακοί( λόγω εντοπιοτητας και μόνο) είναι πιο κοντά στην ιδέα του Ολυμπιακού αυτό και τίποτα άλλο  . δεν χρειαζόταν να μας πεις ότι αισθάνεσαι αναγούλα για τον Ολυμπιακό είναι πολύ φυσικό όταν έχεις μεγαλώσει κάπου που το 95 %  είναι Ολυμπιακοί και σε έχουν μια ζωή από κάτω να αισθάνεσαι άσχημα γι αυτό το καταλαβαίνω .
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
αλεξ καλημερα!!ποια ειναι η ιδεα του οσφπ?
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
καλημερα παλικαρια
ακουστηκε κ αυτο...
οτι υπαρχει πιθανοτητα ο τακης να φοβαται τους παλιους γιαυτο κ τους εχει χαλαρους
μπορουν λεει μεχρι να κατσουν χασουν κ το πρωταθλημα...
λιγο ακραιο μου φαινεται αλλα συμφωνω με οσα λεγονατι περι φοβου..
α ρε σαπιλα που υπαρχει..κλασσικη νοοτροπια ελληνα..
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ρε γιγαντα απο ποιον να χασουν το πρωταθλημα?????????
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
καλα φιλε νικ ειναι πολυ δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο
δηλαδη μαλακιες λεμε τωρα ειναι πολυ δυσκολο
αλλα γινετε....ολα γινονται...
εδω εχασε ο βαζελος 2 σερι ματς στην εδρα του απο εργοτελη κ ατρομητο..κ υποτιθετε ηταν σημαντικα...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
φιλε μου αμα γινει αυτο............ειναι για να αλλαζεις ομαδα!!!
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.για να το χασετε πρεπει στα επομενα 4 ματς να κανετε δυο ητες και μια ισοπαλια.....και εμεις 4 νικες.....

αλεξ περιμενω...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΝΝΗΜΑ-ΘΡΕΜΑ & ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙ & ΕΙΜΑΙ ΑΕΚΤΖΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ & ΕΧΩ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΕ ΚΑΣΚΟΛ ΤΗΣ Α.Ε.Κ. ΕΝΑΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Το προηγούμενο το έγραψα γιατί κάποιος αφελής γαυράκος έγραψε ότι όλοι οι Πειραιώτες είναι γαύροι.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗΝ ΡΕΖΙΛΑ.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
τί εγινε ρε παλουκαρια?την πηραμε την ρομπερτα για να καλυψουμε το αριστερο ακρο της αμυναρας μας?αντε και δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την αγωνια μου μια βδομαδα τωρα!Γεια σου ρε λεμονη προπονηταρα μου εσυ.......ο ραφα μπενιτεθ μπροστα στην ομορφια σου και την λεβεντια σου ωχρια......
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΝΝΗΜΑ-ΘΡΕΜΑ & ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙ & ΕΙΜΑΙ ΑΕΚΤΖΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ & ΕΧΩ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΕ ΚΑΣΚΟΛ ΤΗΣ Α.Ε.Κ. ΕΝΑΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ.

και εγω πηγα μεσα στη νεα φιλαδελφεια σε συνδεσμο της αεκ,εριξα χειροβομβιδα,κ μετα εβαλα μια σημαια του ολυμπιακου στο συνδεσμο
αληθεια λεω ρε νταρκ πιστεψε με
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
τί εγινε ρε παλουκαρια?την πηραμε την ρομπερτα για να καλυψουμε το αριστερο ακρο της αμυναρας μας?αντε και δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την αγωνια μου μια βδομαδα τωρα!Γεια σου ρε λεμονη προπονηταρα μου εσυ.......ο ραφα μπενιτεθ μπροστα στην ομορφια σου και την λεβεντια σου ωχρια......
γεια σου ρε βασο καυστικε,ολυμπιακαρα,εγω λεω να γινεις προπονητης απο φοροτεχνικος τι λες?η μηπως τεχνικος διευθυντης?πες τα ρε μεγαλε γιατι εμεις κοιμομαστε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom