Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
reφιλε πητερ μια ερωτηση;;
κατι καλο αυτο ο γαμημενος ο συλ΄λογος εχει ρε παιδι μου;;
το ποδοσφαιρο ειναι χομπυ...
πολυ ψωυχοπλακωμα ρε αδερφακι μου...πολυ στεναχωρια...μου ηρθε να παω ταρατσα και να φουνταρω μετα απο τα δυο λογοτεχνικα ποσταρισματα που καταδεικνυουν την καταντια και την μιζερια αυτης της ομαδας...
ρε πατε καλα;;τοσο μαλακες πια σας πιανουν οι δημοσιογραφομαλακες θεματοφυλακες του πρασινου μπουρδελου;;
σιγα ρε να μην κλαψω κιολα γιατι εφυγε ο μελμπεργκ και ο μιραλας...
στα αρχιδια μου και η σαλκε και η ευρωπη σας και το τσου λου σας...
τον πουστη τον γαμαω ασαλιωτα;;;χυνω....αυτο θελω
γινατε ολοι αφυψηλου και μου θελετε και διακρισεις στας ευρωπας αλλοιοως δεν μας κανετε την τιμη να παρακολουθησετε ματς του γαυρου
τι λε ρε;;σοβαρα;;
ρε ουστ μαλακες θυματα...
οπαδοι της νεας εποχης
γραφετε δυο δακρυβρεχτα λογοτεχνικα ποστ και πατε να κανετε το ασπρο μαυρο
σιγα να μην βαλω και τα κλαματα που ειμαι γαυρος  :jerking: :jerking: :jerking:και σιγουρα θα καμαρωνετε με περηφανεια που εισαστε ανωτερο ειδος οπαδου που δεν ειστε προβατα που δεν τρωτε σανο που ξεμπροστιαζετε τους ιντριγκαδορους συμβουλους που επιβουλευονται τον συλλογο που ανακαλυπτετε τις συνωμοσιες κλπ κλπ  :jerking: :jerking: :jerking:
αιντε ρε τραβατε για υπνο θυματα οπαδοι της νεας εποχης καραμαλακες....
θρυλος και τα μυαλα παντου και οποιος γουσταρει
και ας χανω απο την σαλκε και ας φευγει και ο μιραλας και ο μιραλας και ας μην εχω και τερματοφυλακα και ας ...και ας....
αει στα διαλα πρωινιατικα...
ο ναπολεων λεει και τα αρχιδια μου κουνιουνται....
κανενας μαλακς απο αυτους που εσκιζε το διαρκεςιας προπερσι θα ηταν επειδη ειπε αδερφη τον καραγκιοζη ο μαρινακης ...και του ειπε να παρει τις φουστες και να παρει πουλο
καλα του εκανε...και τιποτα κλωτσες επρεπε να του ριξει...
αιντε πια οπαδοι ανωτεροι και υπερανω  :jerking: :jerking: :jerking:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Χρηστίδη
άλλο να αγαπάς την ομάδα σου κι άλλο να συμβιβάζεσαι με τη μετριότητα
Τον Ολυμπιακό τον αγαπάμε και γιαυτό δεν συμβιβαζόμαστε με το να βλέπουμε μετριότητες.

Για την Ευρώπη: προφανώς και μπορείς να χάσεις (όπως και στην Ελλάδα δηλαδή) αλλά το θέμα είναι να ανεβαίνεις σιγά σιγά και όχι διαρκώς να παλεύεις στα λασπόνερα.

αυτή τη στιγμή εγώ προσωπικά βλέπω να λείπει το μακρόπνοο σχέδιο.
Καμία επιχείρηση του κόσμου δεν μπορεί να λειτουργήσει μόνο με κοντινά πλάνα. Πάντα υπάρχει και ο μακρόπνοος στόχος. Ο Κόκκαλης όταν ξεκίνησε, τον είχε (εξού και οι δαπανηρές μεταγραφές).

Τώρα δεν μου φαίνεται να υπάρχει.
Αυτό και τίποτα άλλο. Προσωπικά έχω δηλώσει πολλάκις πως με ενδιαφέρει να αναδεικνύονται παίκτες Έλληνες στην ομάδα μου (εκτός από τα αποτελέσματα που φυσικά και με ευχαριστούν)

Προσωπικά θα προτιμούσα να έβλεπα Φέτφα-Βλαχοδήμο και να τους στηρίξουμε σε μια χρονιά που φαίνεται μεταβατική. Άλλωστε το πρωτάθλημα δεν χάνεται και το να πας καλά στην Ευρώπη επίσης φαίνεται όνειρο απατηλό παρά την καλή κλήρωση.

Όπως δηλαδή στηρίχτηκε παλιότερα ο Τοροσίδης και ο Αβράμης, έτσι θα ήθελα να στηριχθούν κι αυτοί και να αποτελέσουνε βασικά γρανάζια από δω και στο εξής.

τα υπόλοιπα που λες.... δεν με συγκινεί ιδιαίτερα το να νικάω διαρκώς μία συγκεκριμένη ομάδα. Δεν είμαι ΑΕΚ ή ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ να ζω ένα ολόκληρο πρωτάθλημα για να νικάω μόνο στα ματς μεταξύ μας.
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
reφιλε πητερ μια ερωτηση;;
κατι καλο αυτο ο γαμημενος ο συλ΄λογος εχει ρε παιδι μου;;
το ποδοσφαιρο ειναι χομπυ...
πολυ ψωυχοπλακωμα ρε αδερφακι μου...πολυ στεναχωρια...μου ηρθε να παω ταρατσα και να φουνταρω μετα απο τα δυο λογοτεχνικα ποσταρισματα που καταδεικνυουν την καταντια και την μιζερια αυτης της ομαδας...
ρε πατε καλα;;τοσο μαλακες πια σας πιανουν οι δημοσιογραφομαλακες θεματοφυλακες του πρασινου μπουρδελου;;
σιγα ρε να μην κλαψω κιολα γιατι εφυγε ο μελμπεργκ και ο μιραλας...
στα αρχιδια μου και η σαλκε και η ευρωπη σας και το τσου λου σας...
τον πουστη τον γαμαω ασαλιωτα;;;χυνω....αυτο θελω
γινατε ολοι αφυψηλου και μου θελετε και διακρισεις στας ευρωπας αλλοιοως δεν μας κανετε την τιμη να παρακολουθησετε ματς του γαυρου
τι λε ρε;;σοβαρα;;
ρε ουστ μαλακες θυματα...
οπαδοι της νεας εποχης
γραφετε δυο δακρυβρεχτα λογοτεχνικα ποστ και πατε να κανετε το ασπρο μαυρο
σιγα να μην βαλω και τα κλαματα που ειμαι γαυρος  :jerking: :jerking: :jerking:και σιγουρα θα καμαρωνετε με περηφανεια που εισαστε ανωτερο ειδος οπαδου που δεν ειστε προβατα που δεν τρωτε σανο που ξεμπροστιαζετε τους ιντριγκαδορους συμβουλους που επιβουλευονται τον συλλογο που ανακαλυπτετε τις συνωμοσιες κλπ κλπ  :jerking: :jerking: :jerking:
αιντε ρε τραβατε για υπνο θυματα οπαδοι της νεας εποχης καραμαλακες....
θρυλος και τα μυαλα παντου και οποιος γουσταρει
και ας χανω απο την σαλκε και ας φευγει και ο μιραλας και ο μιραλας και ας μην εχω και τερματοφυλακα και ας ...και ας....
αει στα διαλα πρωινιατικα...
ο ναπολεων λεει και τα αρχιδια μου κουνιουνται....
κανενας μαλακς απο αυτους που εσκιζε το διαρκεςιας προπερσι θα ηταν επειδη ειπε αδερφη τον καραγκιοζη ο μαρινακης ...και του ειπε να παρει τις φουστες και να παρει πουλο
καλα του εκανε...και τιποτα κλωτσες επρεπε να του ριξει...
αιντε πια οπαδοι ανωτεροι και υπερανω  :jerking: :jerking: :jerking:

  Χρηστίδη ψυχραιμία. Δεν είσαι ο μόνος που πονάει για τον Ολυμπιακό. Αν βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά πρέπει να το φωνάξεις και όχι να σιωπήσεις. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η σιωπή δεν είναι χρυσός. Μόνο κριτήριο το συμφέρον της ομάδας, μόνο κίνητρο η αγάπη για τον Ολυμπιακό και ότι αυτός αντιπροσωπεύει για τα εκατομμύρια οπαδών και φίλων παντού.
  Οπαδός νέας κοπής δεν είμαι, παρακολουθώ  την ομάδα από το δεύτερο μισό της δεκαετίας του 60, μικρό παιδάκι τότε, αλλά πήγαινα στο Καραϊσκάκη και έβλεπα και μάθαινα. Μετά το 68  η ομάδα σχεδόν διαλύθηκε και αυτό τότε είχε παρουσιαστεί σαν ανανέωση. Τέτοια χρόνια δεν θέλω να ξαναδώ. Μόνο το 71 όταν ανέλαβε ο αείμνηστος Γουλανδρής και αφού πέρασαν 2 χρόνια ξαναπήρε την πρωτιά, αφού είχε πάρει ότι καλύτερο υπήρχε στην Ελλάδα και κάποιους καλούς ξένους, κάνοντας ρεκόρ αξεπέραστα.
  Κριτήριο για το αν πάει καλά η ομάδα δεν είναι αν πηδάω τα πτώματα στην Ελλάδα αλλά αν κάνω ένα βήμα μπροστά, αν ανεβάζω επίπεδο, αυτό μετράει, αυτό δεν τραγουδάμε όταν λέμε «θα γίνουμε καλά θα βάλουμε μυαλό όταν πάρουμε και το ευρωπαϊκό» και αν δεν γίνει αυτό, εμείς πάντα θα είμαστε άρρωστοι με τον Ολυμπιακό και γιατί όταν κάτι βλέπω στραβό θα το φωνάζω, γιατί πονάει.  Καταλαβαίνεις τι λέω ρε Χρηστίδη;
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
να γινω πιο σαφης...
δεν υπαρχει ολυμπιακομετρο...
απλα υπαρχουν ανθρωποι που ψυχανεμιζονται και χανονται μεσα σε ενα πραγμα που θεωρητικα ειναι χομπυ και θεωρητικα επρεπε να φιλτραρουν και να αφηνουν τα αρνητικα στην ακρη και να βαζουν μπροστα τα θετικα...
ειναι θεμα νοοτροπιας και ευρυτερου τροπου προσεγγισης στην ιδια την ζωη...
εγω σαν ανθρωπος θεωρω τον εαυτο μου με θετικη αυρα και προττασω ΠΑΝΤΑ τα θετικα αφηνοντας στην ακρη (χωρις να τα κρυβω κατω απο το χαλι)τα αρνητικα ...ειναι θεμα προτεραιοτητων και θεμα προσεγγισης των πραγματων
σαφως υπαρχουν αρνητικα στον γαυρο ...εδω υπαρχουν στην ρεαλ και στην μπαρτσα...
η ενσταση μου ειναι στην ΕΜΜΝΟΗ καποιων να προβαλλουν και να ασχολουνται ΜΟΝΟ με τα αρνητικα προσπαθωντας με αυτον τον τροπο να αποδειξουν την αγαπη τους για τον συλλογο μιας και ''οποιος αγαπαει κατι πρεπει να βλεπει τα αρνητικα του για να το κανει να τα διορθωσει''
επαναλαμβανω την λεξη μιας και θελω να σιγουρευτω οτι γινομαι κατανοητος...
Ε Μ Μ Ο Ν Η ! ! !
ΝΤΑΞ...ολα καλα...ολοι τα βλεπουμε τα αρνητικα ...με τα θετικα ;;τι γινεται;για χομπυ μιλαμε και οχι για συμβολαιο ζωης...
διαβαζω τα δακρυβρεχτα σηριαλ - ποστ που με λυρικο τροπο καταδεικνυουν την καταντια του δαφνοστεφανομενου και την πορεια του προς την απαξιωση...
ε οχι ρε μαγκες...ετσι χανετε την δικη ,χανετε το ταξιδι...
ελεος πια...νησαφι...διασκεδαστε λιγο που ειστε γαυροι,φχαριστηθειτε το,προταξτε το...
αμαν με την μιζερια την κακομοιρια και την υψηλη κριτικη - ραπτικη
ενταξει γινανε και ξαναγινουν και θα γινονται αιωνια λαθη...και;
πρεπει να τα απαξιωνουμε ολα εις το ονομα αυτων των λαθων;πρεπει να ασχολουμαστε ΜΟΝΟ με τα λαθη;;
αυτο ειναι αρωστεια ...αφηστε να το κανουν αυτοι που πληρωνονται για αυτο (εκδοτες φυλλαδων ιδιοκτητες σαιτ κλπ)
αυτοι εχουν τον λογο τους..εσεις;;γιατι πιανοσαστε μαλακες και κοροιδα και εις το ονομα της ''αγαπης'' σας προς την ομαδα πρεπει να ειστε ΜΟΝΟ οι αυστηροι κριτικοι που σαν αλλοι καρδιναλιοι μονιμως δικαζουν και δικαζουν και δικαζουν...
φχαριστηθειτε λιγο ρε τα κατορθωματα της ομαδας σας...φχαριστηθειτε ρε που η καθημερινοτητα σας ειναι τα ονειρα ζωης των αλλων
προσγειωθειτε και γινετε ταπεινοι...εκτιμειστε ΚΑΙ ΛΙΓΟ αυτο που ΗΔΗ εχετε...
μην προσπαθειτε να γινετε βασιλικοτεροι απο τον βασιλια...
το κομματι που κυριως σας αναλογει ειναι αυτο του χειροκροτητη και του πανηγυρτζη των αποτελεσματων
μην γινοσαστε διοικηση, παιχτες, προπονητες ,δημοσιογραφοι και κριτικοι θεατρου...
η μαλλον γινετε και απο αυτο αλλα....με μετρο
παν μετρο αριστο...
γουσταρετε καθολου που ειστε γαυροι;;καβλωνετε;;αν ναι δειξτε το και λιγο...μην το αφηνετε μονιμως να εννοειται...
ουφφφφ...
αυτα....
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
   Χρηστίδη ψυχραιμία. Δεν είσαι ο μόνος που πονάει για τον Ολυμπιακό. Αν βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά πρέπει να το φωνάξεις και όχι να σιωπήσεις. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η σιωπή δεν είναι χρυσός. Μόνο κριτήριο το συμφέρον της ομάδας, μόνο κίνητρο η αγάπη για τον Ολυμπιακό και ότι αυτός αντιπροσωπεύει για τα εκατομμύρια οπαδών και φίλων παντού.
   Οπαδός νέας κοπής δεν είμαι, παρακολουθώ  την ομάδα από το δεύτερο μισό της δεκαετίας του 60, μικρό παιδάκι τότε, αλλά πήγαινα στο Καραϊσκάκη και έβλεπα και μάθαινα. Μετά το 68  η ομάδα σχεδόν διαλύθηκε και αυτό τότε είχε παρουσιαστεί σαν ανανέωση. Τέτοια χρόνια δεν θέλω να ξαναδώ. Μόνο το 71 όταν ανέλαβε ο αείμνηστος Γουλανδρής και αφού πέρασαν 2 χρόνια ξαναπήρε την πρωτιά, αφού είχε πάρει ότι καλύτερο υπήρχε στην Ελλάδα και κάποιους καλούς ξένους, κάνοντας ρεκόρ αξεπέραστα.
   Κριτήριο για το αν πάει καλά η ομάδα δεν είναι αν πηδάω τα πτώματα στην Ελλάδα αλλά αν κάνω ένα βήμα μπροστά, αν ανεβάζω επίπεδο, αυτό μετράει, αυτό δεν τραγουδάμε όταν λέμε «θα γίνουμε καλά θα βάλουμε μυαλό όταν πάρουμε και το ευρωπαϊκό» και αν δεν γίνει αυτό, εμείς πάντα θα είμαστε άρρωστοι με τον Ολυμπιακό και γιατί όταν κάτι βλέπω στραβό θα το φωνάζω, γιατί πονάει.  Καταλαβαίνεις τι λέω ρε Χρηστίδη;
τι θα πει να πηδας πτωματα στην ελλαδα;;και γιατι δεν ειναι επιτυχια το οτι εσυ ΔΕΝ εισαι πτωμα;;
ερωτηση...
θα μπορουσες πολυ πολυ ευκολα να εισαι;;
εκτιμας το οτι δεν εισαι;
περσι πηδηξες αρσεναλ ντορντμουντ και μαρσειγ...εχυσες;;το'δειξες;;
η σιωπησες γιατι δεν εισαι ''πανηγυρτζης'' και μιλησες οταν επρεπε να γκρινιαξεις σε μια στραβοτιμονια ;;
και τελικα πως εννοεις το φιλαθλος-οπαδος-υποστηρικτης;;
το βουλωνω στις επιτυχιες και μουρμουραω στις αποτυχιες;;
η πιστευεις και προσδοκας να εισαι φιλαθλος μιας ομαδας που θα εχει μονο επιτυχιες;;
τελικα εισαι φιλαθλος για να γουσταρεις και να χαιρεσαι με τις επιτυχιες της ομαδας σου (οπου αυτη συμμετεχει) η κακια πεθερα που μονιμως ψαχνει αιτια και αφορμη για μουρμουρα και γκρινια;;
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Να το πω απλά: Αφού μπορούσαμε να τους ρίξουμε στον τάφο μια και καλή, μιά καραμέλα τους έχει μείνει αυτή που θα τους κάτσει όταν γίνει πραγματικότητα ο εφιάλτης τους. Πέρυσι τους έσωσε το νεκρό 10λεπτο στο Καραϊσκάκης, παλιότερα η πουτάνα μπάλα και ο Κόντε. Αυτό που λέμε είναι να ακολουθήσει το ποδόσφαιρο τη φιλοσοφία του μπάσκετ. Κούπα σήκωσαν πέρυσι οι Αγγελόπουλοι και κράτησαν την ομάδα κατά 90%. Κράτα την ομάδα αφού δεν μπορείς το Βαλβέρδε. Αφού βλέπεις ότι το'χεις, λίγες λεπτομέρεις λείπουν κράτα την με νύχια και δόντια, και τράβα σήκω μια κούπα να φτιάχνονται μετά δονητές σε σχήμα Γουέμπλεϋ την πουτάνα μου μέσα! Αλλά δικά του λεφτά είναι στο τέλος τέλος. Κατά τα λοιπά peace όλοι το Θρύλο λατρεύουμε.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Να το πω απλά: Αφού μπορούσαμε να τους ρίξουμε στον τάφο μια και καλή, μιά καραμέλα τους έχει μείνει αυτή που θα τους κάτσει όταν γίνει πραγματικότητα ο εφιάλτης τους. Πέρυσι τους έσωσε το νεκρό 10λεπτο στο Καραϊσκάκης, παλιότερα η πουτάνα μπάλα και ο Κόντε. Αυτό που λέμε είναι να ακολουθήσει το ποδόσφαιρο τη φιλοσοφία του μπάσκετ. Κούπα σήκωσαν πέρυσι οι Αγγελόπουλοι και κράτησαν την ομάδα κατά 90%. Κράτα την ομάδα αφού δεν μπορείς το Βαλβέρδε. Αφού βλέπεις ότι το'χεις, λίγες λεπτομέρεις λείπουν κράτα την με νύχια και δόντια, και τράβα σήκω μια κούπα να φτιάχνονται μετά δονητές σε σχήμα Γουέμπλεϋ την πουτάνα μου μέσα! Αλλά δικά του λεφτά είναι στο τέλος τέλος. Κατά τα λοιπά peace όλοι το Θρύλο λατρεύουμε.
εσυ μιλας ομορφα...το θεμα ειναι οτι αυτοι που τους τα χωνω εχουν ως δια μαγειας διαγραψει την λεξη πρωταθλημα και εσωτερικες διοργανωσεις  και ασχολουνται μονο με το τσου λου...
αν ειναι ποτε δυνατον....εγω λεω οτι ο πρωτος και ισως μοναδικος στοχος ειναι το πρωταθλημα και φυσικα η αυτοματη συμμετοχη στους ομιλους (οσο γινεται και μετα οταν επειδη οι μαλακες οι αλλοι δεν μαζευουν ποντους ουτε με κομπρεσσες στα προκριματικα)
απο εκει και περα οτι αλλο ερθει καλως να ερθει και θα πανηγυριστει αναλογα αλλα θα ειναι υπερβαση
απο που και ως που γιναμε ξαφνικα μπαρτσα γραφουμε στα αρχιδια μας το πρωταθλημα (σχετικο αυτο γιατι αν γινει καμμια στραβη εδω η γκρινια θα πιασει κοκκινο) και ασχολουμαστε μονο με ευρωπας...
ρε κατω το κεφαλι σεμνα και ταπεινα...κουπα και πουτσα εδω και μετα βλεπουμε...
απλα και ομορφα...
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Χρηστίδη
άλλο να αγαπάς την ομάδα σου κι άλλο να συμβιβάζεσαι με τη μετριότητα
Τον Ολυμπιακό τον αγαπάμε και γιαυτό δεν συμβιβαζόμαστε με το να βλέπουμε μετριότητες.

Για την Ευρώπη: προφανώς και μπορείς να χάσεις (όπως και στην Ελλάδα δηλαδή) αλλά το θέμα είναι να ανεβαίνεις σιγά σιγά και όχι διαρκώς να παλεύεις στα λασπόνερα.

αυτή τη στιγμή εγώ προσωπικά βλέπω να λείπει το μακρόπνοο σχέδιο.
Καμία επιχείρηση του κόσμου δεν μπορεί να λειτουργήσει μόνο με κοντινά πλάνα. Πάντα υπάρχει και ο μακρόπνοος στόχος. Ο Κόκκαλης όταν ξεκίνησε, τον είχε (εξού και οι δαπανηρές μεταγραφές).

Τώρα δεν μου φαίνεται να υπάρχει.
Αυτό και τίποτα άλλο. Προσωπικά έχω δηλώσει πολλάκις πως με ενδιαφέρει να αναδεικνύονται παίκτες Έλληνες στην ομάδα μου (εκτός από τα αποτελέσματα που φυσικά και με ευχαριστούν)

Προσωπικά θα προτιμούσα να έβλεπα Φέτφα-Βλαχοδήμο και να τους στηρίξουμε σε μια χρονιά που φαίνεται μεταβατική. Άλλωστε το πρωτάθλημα δεν χάνεται και το να πας καλά στην Ευρώπη επίσης φαίνεται όνειρο απατηλό παρά την καλή κλήρωση.

Όπως δηλαδή στηρίχτηκε παλιότερα ο Τοροσίδης και ο Αβράμης, έτσι θα ήθελα να στηριχθούν κι αυτοί και να αποτελέσουνε βασικά γρανάζια από δω και στο εξής.

τα υπόλοιπα που λες.... δεν με συγκινεί ιδιαίτερα το να νικάω διαρκώς μία συγκεκριμένη ομάδα. Δεν είμαι ΑΕΚ ή ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ να ζω ένα ολόκληρο πρωτάθλημα για να νικάω μόνο στα ματς μεταξύ μας.

Ολοι κρίνονται στο σύστημα αναφοράς τους.

Ο Ολυμπιακός για την Ελλάδα είναι πλέον ότι η Μπαρτσελόνα για την Ισπανία.
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Κάπως έτσι Λιθουανέ μου. Και η υπομονή που συνιστά ο Χρηστίδης είναι κατανοητή, αλλά να υπάρει κάποιο ορατό πλάνο όχι καθε τρεις και κράτα φτου κι απ'την αρχή. Ποιός αντιλέγει στις Ελληνικές κούπες; Αλλά είναι καιρός να πάψουμε να είμαστε ο ΠΑΟΚ της Ευρώπης (με νοοτροπία ανάλογη του αείμνηστου "το γαύρο να νικάω στη ντούμπα και στ'αρχίδια μου τα υπόλοιπα") Νομίζω;
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
Μονο ι 7 κε ο λιοσπορος γνισιο ελιν
 

ΝΙΚΟΣ ΠΑΠ

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2012
Μηνύματα
391
Κριτικές
3
Like
11
Πόντοι
1
.... δεν με συγκινεί ιδιαίτερα το να νικάω διαρκώς μία συγκεκριμένη ομάδα. Δεν είμαι ΑΕΚ ή ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ να ζω ένα ολόκληρο πρωτάθλημα για να νικάω μόνο στα ματς μεταξύ μας.
Καλα κανεις...σε σωστο δρομο εισαι...Και οταν νικας να γελαει το πανελληνιο μαζι σου...αλλα θα πρεπει να καταλαβεις οτι ο ολυμπιακος ειναι δομημενος για βραχυπροθεσμους στοχους και μονο...οσο εισαι στα καγκελα και φωναζεις οεοεοεοεοε και εγω ειμαι στα αλλα καγκελα και απορω που δεν κανει καποιος κατι για τα πρωφανη,ο ΘΕΙΟΣ και ο ΨΑΞΟΥ μπορουν να κλεινουν μια χαρα συμφωνιες με γνωμονα το δημοσιο συμφερον βεβαια...με λιγα λογια,απο την στιγμη που εξυπηρετεις την διαπλοκη και τα λεφτα του champions ειναι πολλα το μονο που στοχευεις ειναι να νικας την ΑΕΚ,ΠΑΟΚ και ΠΑΟ με καθε κοστος...(την μετονομασια του thread σε ''ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΕΝΩΜΕΝΟ ΔΥΝΑΤΟ'' το εχετε σκεφτει?)...
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Κάπως έτσι Λιθουανέ μου. Και η υπομονή που συνιστά ο Χρηστίδης είναι κατανοητή, αλλά να υπάρει κάποιο ορατό πλάνο όχι καθε τρεις και κράτα φτου κι απ'την αρχή. Ποιός αντιλέγει στις Ελληνικές κούπες; Αλλά είναι καιρός να πάψουμε να είμαστε ο ΠΑΟΚ της Ευρώπης (με νοοτροπία ανάλογη του αείμνηστου "το γαύρο να νικάω στη ντούμπα και στ'αρχίδια μου τα υπόλοιπα") Νομίζω;

Δεν καταλάβατε το σκεπτικό μου.

Εστω ότι σε ένα σόου καλλιστείων υπάρχουν κοντές, χοντρές, άσκημες κ.λ.π.

Εάν εμφανιστεί η Μενεγάκη φερειπείν θα πάρει την πρώτη θέση χωρίς να απαντήσει σε καμμιά ερώτηση της διοργανώτριας αρχής.

Αυτό βεβαίως δε σημαίνει ότι εάν θα πάει σε καλλιστεία γραφείου μοντέλων ότι θα έχει τύχη.

 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Τι γίνεται με τους τραυματισμούς ρε
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ολοι κρίνονται στο σύστημα αναφοράς τους.

Ο Ολυμπιακός για την Ελλάδα είναι πλέον ότι η Μπαρτσελόνα για την Ισπανία.
άντε πάλι με τις συγκρίσεις...
κόψε κάτι

ντε και καλά να συγκριθούμε με κάτι.

ε, όχι...Μπαρτσελόνα της Ελλάδας δεν είμαστε.
θα ήμαστε αν βγάζαμε από τις ακαδημίες μας τους παίκτες μας
θα ήμαστε αν κάναμε κάθε χρόνο κάτι καλύτερα από τον προηγούμενο.

ρε γμτ... φιλοδοξίες γιοκ;
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
α καλα...αλλ'αντ'άλλων...
μονος μου τα λεω μονος μου τα ακουω...
καντε οτι θελετε δικο σας ειναι το μυαλο δικη σας η δυνατοτητα αντιληψης των πραγματων εσεις βλεπετε την ζωη οπως την γουσταρετε...
απλα επειδη αυτα που βλεπετε τα λετε σε εναδημοσιο φορουμ γι'αυτο και κρινονται γι'αυτο λεω και εγω την αποψη μου
ουτε να σας αλλαξω τα μυαλα μπορω ουτε ξερω και αν το θελω...
εγω τα εχω στο μυαλο μου απλα και ταξινομημενα...
το ποδοσφαιρο ειναι ενα χομπυ ειναι κατι με το οποιο ασχολουμαι για να νοιωθω ωραια ,δεν ειναι ουτε το πρωτο ουτε το δευτερο πραγμα στην ζωη μου ,το βλεπω με θετικη σκεψη ,αισθανομαι τυχερος που ο γερος μου δεν μου αφησε επιλογη και διαλεξα να υποστηριζω την μεγαλυτερη ομαδα της ελλαδας και σαν 6τετοια θα την αντιμετωπιζω...
ειμαι ο γαμιας και οι αλλοι οι πουτανες μου...νομος...το γραφει η ιστορια...
αυτο το γουσταρω με αυτο χυνω και αυτο φχαριστιεμαι...
δεν το αγηνω στην μπαντα για να προβληματιστω και καλα με τα πλανα με τους σχεδιασμους με με...αυτα ειναι δουλεια αλλονων...εγω πανηγυριζω και φυσικα ....χυνω  :rockon: :rockon:
τωρα εσεις θελετε να ''ξεφυγετε'' απο τα ελληνικα δεδομενα θελετε να σας ακουει η σαντος και ο πελε και να τρεμουν...
δικο σας το προβλημα....
εμενα στνμπουτσαμ......
εγω μια χαρα χυνω εδω στην ψωρωκωσταινα και περναω ομορφα και απολαμβανω το ταξιδακι...
εσεις...εσεις παλεψτε για τις ΄΄φιλοδοξιες'' σας πολεμηστε για την επιτευξη των μακροπνοων σχεδιων σας....
μεχρι τοτε καλη δυναμη και κουραγιο...
ευχομαι να καταφερετε καποια στιγμη να εκπληρωσετε τους ποθους σας και να κατακτησετε το εβερεστ!!!!
καλη σας συνεχεια....
ΥΓ. ειναι τοσο μικρη αλλα και τοσο απλη η ζωη που ουτε να το φαναταστειτε δεν μπορειτε  ;)
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Άμα παίρναμε όμως κι ένα champions league δε θα σε χάλαγε κιόλας  :grin:
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Με Τζιμπούρ στο Περιστέρι ο Ολυμπιακός

Κανονικά στη διάθεση του Λεονάρντο Ζαρντίμ για τον αγώνα με τον Ατρόμητο τέθηκε ο Ραφίκ Τζιμπούρ, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στην αποστολή του Ολυμπιακού. Ο Αλγερινός ποδοσφαιριστής ακολούθησε πρόγραμμα αποκατάστασης, όμως υπολογίζεται από τον Πορτογάλο τεχνικό για το σαββατιάτικο ματς στο Περιστέρι.

Για την συγκεκριμένη αναμέτρηση, εκτός αποστολής έμειναν οι Βασίλης Τοροσίδης, Τζαμέλ Αμπντούν, Λιούμπομιρ Φέισα και Γιάννης Φετφατζίδης. Οι τέσσερις παίκτες έκαναν την Παρασκευή θεραπεία και αερόβιο πρόγραμμα στο γυμναστήριο και στο γήπεδο. Επίσης, όσοι παίκτες έμειναν εκτός αποστολής θα προπονηθούν το Σάββατο στις 10:30 στις εγκαταστάσεις του Ρέντη. Το πρόγραμμα της προπόνησης του Ολυμπιακού αφιερώθηκε σε ασκήσεις στημένων φάσεων και τακτική, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν και δίτερμα.

Μετά το τέλος της προπόνησης ο Ζαρντίμ ανακοίνωσε την αποστολή για το ματς με τον Ατρόμητο. Σε αυτή συμπεριλήφθηκαν οι: Κάρολ, Μέγιερι, Σιόβας, Χολέβας, Μανωλάς, Παπάζογλου, Γκρέκο, Τάτος, Ιμπαγάσα, Φουστέρ, Μοδέστο, Μανιάτης, Ντιόγκο, Μήτρογλου, Πάντελιτς, Βλαχοδήμος, Τζιμπούρ, Μασάντο, Κοντρέρας.

novesports.gr
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom