Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 39 άτομα (9 μέλη και 30 επισκέπτες)

tetrisa

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2010
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Πως φανταζεστε οτι νιωθει ενας επιχειρηματιας μετοχος τις καθε ομαδας καθισμενος  στους VIP να βλεπει 500000 ηλιθιους κολημενους να χειροκροτανε την ΕΤΑΙΡΕΑ του και να φευγει χαμογελοντας με τον προεδρο τις αλλης εταιρειας για αστακομακαρναδα στα κοτερα τους?

:2funny:
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
σε τι ομαδες τον επαιρνες?


Παντα λιβερπουλαρα φιλε. Αυτος, ο Sakho της παρι και ο srna της σακχταρ μου χτιζαν αμυνα για χρονια. Επαιζε και αμυντικος χαφ(οπως και ο sakho). Και ηταν και φτηνος.  :rockon:
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
Παντα λιβερπουλαρα φιλε. Αυτος, ο Sakho της παρι και ο srna της σακχταρ μου χτιζαν αμυνα για χρονια. Επαιζε και αμυντικος χαφ(οπως και ο sakho). Και ηταν και φτηνος.  :rockon:
τους ιδιους παιρνεις κ στο 12?
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
τους ιδιους παιρνεις κ στο 12?


Δεν παιζω πλεον φιλαρακο  ;)
Μεχρι και προπερσυ που ασχολιομουν ομως παντα επαιρνα συγκεκριμενους παικτες. Oχι αστερια. Οχι πολυδιαφημισμενους τοτε οι οποιοι εβγαιναν παντα και γινονταν πανακριβοι. Τους πουλαγα στην διπλασια και τριπλασια τιμη μετα  ;)

Τερμα handanovic, αμυνα srna, sakho, dodo(βραζιλιανος πιτσιρικας-ψαξτον, roberto carlos φαση),  verthongen, diakite, micah richards, κεντρο annan(ροζενμποργκ), dzagoev, dzudzsak(αιντχοφεν), hamsik, vargas(της φιορεντινα), lennon και επιθεση balotelli(θρησκεια), benitez(κολομβιανος), cabanas(χιλιανος). Μαζι με 6-7 που κραταγα απο την τοτε ομαδα της λιβερπουλ εφτιαχνα ομαδαρα στην 2ετια-3ετια. Mε Gerrard εννοειται αρχηγαρα.  :rockon:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ρε φίλε...
2 παίκτες ήταν μαστ να πάρεις πάντα και έφτιαχνες ομάδα 15ετίας
Roncatto και Helder Barbosa (ποιος να είναι άραγε αυτός....)
τον πρώτο τον έπαιρνες στα 17 και τον δεύτερο στα 15 ή 16 (δεν θυμάμαι)

και από Ολυμπιακό στανταράκι ο Μενδρινός. Ο οποίος αποτελεί και την τρανή απόδειξη πως τελικά το παιχνίδι είναι καλό αλλά είχε και κάποιες λάθος μαντεψιές.
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Μείναμε με τον Ντελ Πιέρο στο χέρι τελικά  :grin:
delpie11fl2.jpg

Στεναχωρέθηκες ατίθασο Λιοντάρι;  :2funny:
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Πως φανταζεστε οτι νιωθει ενας επιχειρηματιας μετοχος τις καθε ομαδας καθισμενος  στους VIP να βλεπει 500000 ηλιθιους κολημενους να χειροκροτανε την ΕΤΑΙΡΕΑ του και να φευγει χαμογελοντας με τον προεδρο τις αλλης εταιρειας για αστακομακαρναδα στα κοτερα τους?

:2funny:
εχει δωσει 220 πακετα ζεστα η ειναι τζαμπα μετοχος;;και τζαμπα μαγκας;;
γιατι αν εχει δωσει 220 μπορει να νοιωθει οπως θελει...αν ειναι τζαμπα προεδρος μπορει να τριβει τα χερια του με τους μαλακες...
γατε σε εχω καλυψει;;
ρε κατι γατονια που κυκλοφορανε ελευθερα...
220 ζεστα μυρια τυπε...λες να κοροιδευει τους μαλακες;; :2funny: :2funny: :2funny:
 

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.118
Like
567
Πόντοι
96
εχει δωσει 220 πακετα ζεστα η ειναι τζαμπα μετοχος;;και τζαμπα μαγκας;;
γιατι αν εχει δωσει 220 μπορει να νοιωθει οπως θελει...αν ειναι τζαμπα προεδρος μπορει να τριβει τα χερια του με τους μαλακες...
γατε σε εχω καλυψει;;
ρε κατι γατονια που κυκλοφορανε ελευθερα...
220 ζεστα μυρια τυπε...λες να κοροιδευει τους μαλακες;; :2funny: :2funny: :2funny:
ποιος εδωσε 220?
 

Επισκέπτης
Ο Ντιακιτε που πηρε ο γαβρος παντως ειναι πολυ καλη μεταγραφη. Και μεγαλο πουλεν στο manager 2008  :rockon:
εσυ να τα βλεπεις αυτα που ο φερειρα παιρνει σε σχεσει με αυτον παιχτες πρω της γραμμης σισοκο ,σο φορναρολι..  :grin: και ο ζαρντιμ σιοβα μανωλα ντιακιτε...και μετά λέω δεν πάει για πρωτάθλημα..ο παππούς με την ομαδα που κάνει το έχει στο τσεπάκι του..  :2funny:
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
ρε μαλακες θα τρελλαθουμε τελειως...οχι θρασος...αυτη η λεξη ειναι μικρη για να περιγραψει τους ''ιθυνοντες'' του βρωμερου συλλογου...το θρασος το εχουν ξεπερασει προ πολλου...
ακουστε τι θελει ο αλαφουζος...
να παρει ο δημος αθηναιων 60 μυρια δανειο να χτισει γηπεδο και να το ''νοικιαζει'' στον παο...
και δεν βγαινει ενας πουστης συριγος π.χ, να τον ρωτησει τα εξης:
1)λες οτι εχεις γηπεδο δικο σου (που δεν εχεις αλλα για την οικονομια της συζητησης λεμε πως εχεις)
γιατι δεν παιζεις σε αυτο;;γιατι θελεις αλλο;;και γιατι αν εσυ θελεις αλλο πρεπει να υποχρεωσεις (μεσω αυτου του σκανδαλου που βαφτισανε ''διπλη αναπλαση'' ) την πολιτεια να σου φτιαξει αλλο μεγαλυτερο και πιο συγχρονο;;δηλ.εχω εγω (λεμε τωρα) ενα σπιτι στα πατησια και λεω νταηλικι (χωρις να μου το ζητησει αυτη) στην πολιτεια οτι παρε το σπιτι στα πατησια να το κανεις παρκο (επαναλαμβανω χωρις να μου το ζητησει αυτη απο μονος μου ) και δωσε μου μια μαιζονετα στην κηφισια...
κυριε φιλιππα ειστε εδω;;;
2)αν θελεις μεσω του εκτρωματος της διπλης αναπλασης πηγαινε ΠΑΡΕ ΣΥ δανειο και χτισε γηπεδο σε χωρο (βοτανικο) που θα σου ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙ η πολιτεια...
3)αν προκειται (που δεν) καραφλε κλοουν να δινεις ενοικιοο γιατ δεν καθεσαι στο ΟΑΚΑ που ετσι και αλλοιως δεν πληρωνεις μιας και τους εχεις δαγκωμενους και χρωστας ενοικια δεκαδων μηνων;;;
κυριε φιλιππα ειπατε κατι και δεν σας ακουσα;;
αλλα μαλλον σκεφτεσαι αρχιλαμογιο λαμογιστικα...
κατσε να παρει ο δημος δανειο (δηλαδη στην ουσια οι δημοτες δηλ.εγω και ο ενας και αλλος) τα κοροιδα ,να κανω εγω ενα συμβολαιο ενοικιασης πεινας που ετσι και αλλοιως δεν προκειται να πληρωνω και ουτε γατα ουτε ζημια...
και γηπεδο τζαμπα θα εχω,και να κλαιω οτι δεν ειναι δικο μου θα μπορω ,και θα καβατζωσω και την λεωφορο για ωρα αναγκης να εχω να απειλω γαυρους και διαιτητες οτι θα τους βαζω εκει μεσα να παιζουν (που μακαρι να γινοτανε δηλαδη αλλα που;)
ομαδα της πουστιας της κλεψιας και του ψεμματος...μια ζωη μποχα βρωμα
φιλιπαααααα/....ουουου...δανει ο δημος ακους;;;



Ο επικεφαλής της Παναθηναϊκής Συμμαχίας δεν έχει διαγράψει το θέμα του γηπέδου στο Βοτανικό και για αυτό έχει επαφές με τον δήμαρχο Αθηναίων για το θέμα. Οπως φαίνεται από τη σύμβαση πώλησης των μετόχων από τον Τζίγγερ, ο Γιάννης Αλαφούζος κρατάει τη ΓΗΠΕΛ.

Σύμφωνα με τη Sportday, ο Αλαφούζος πιστεύει πως ο Παναθηναϊκός μπορεί να αποκτήσει το δικό του σπίτι, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει σύντομα. Για αυτό και η ΓΗΠΕΛ διατηρείται στην Παναθηναϊκή Συμμαχία, ενώ αν τελικά δεν προχωρήσει η υπόθεση κατασκευής γηπέδου, υπάρχει προφορική διαβεβαίωση του Γιάννη Βαρδινογιάννη ότι θα πληρώσει το κόστος της ρήτρας που φτάνει τα δύο εκατομμύρια ευρώ.

Βέβαια, αν προχωρήσει το γήπεδο στον Βοτανικό δεν θα υπάρξουν και οι οφειλές προς τον ΑΚΤΩΡΑ και τον Βωβό. Ομως, μέχρι να προχωρήσει η «Διπλή Ανάπλαση» στο πράσινο στρατόπεδο βλέπουν την επιστροφή στη Λεωφόρο.

[size=20pt]Ο Αλαφούζος στις ομιλίες που έχει με τον δήμαρχο Αθηναίων, Γιώργο Καμίνη, καλοβλέπει το σενάριο να καταφέρει ο Δήμος μέσω ξένων τραπεζών να βρει τα κεφάλαια που απαιτούνται για την κατασκευή του γηπέδου και να το νοικιάσει στον Παναθηναϊκό. Πρόκειται για ένα ποσό γύρω στα 50 με 60 εκατομμύρια και παρότι πρόκειται για πάρα πολλά λεφτά στις μέρες μας, υπάρχει αισιοδοξία από την πλευρά Καμίνη.[/size]



Υ,Γ.και σιγα να μην ειναι μονο 60 το δανειο που θα παρει ο δημος...πριν δεκα χρονια αυτα που πηρε ο κοκκαλης (καραισκακης αε) ηταν 70...αυτοι τωρα θελουν καλυτερο γηπεδο και θα στοιχισει μονο 60; :think:
 

Επισκέπτης
ρε μαλακες θα τρελλαθουμε τελειως...οχι θρασος...αυτη η λεξη ειναι μικρη για να περιγραψει τους ''ιθυνοντες'' του βρωμερου συλλογου...το θρασος το εχουν ξεπερασει προ πολλου...
ακουστε τι θελει ο αλαφουζος...
να παρει ο δημος αθηναιων 60 μυρια δανειο να χτισει γηπεδο και να το ''νοικιαζει'' στον παο...
και δεν βγαινει ενας πουστης συριγος π.χ, να τον ρωτησει τα εξης:
1)λες οτι εχεις γηπεδο δικο σου (που δεν εχεις αλλα για την οικονομια της συζητησης λεμε πως εχεις)
γιατι δεν παιζεις σε αυτο;;γιατι θελεις αλλο;;και γιατι αν εσυ θελεις αλλο πρεπει να υποχρεωσεις (μεσω αυτου του σκανδαλου που βαφτισανε ''διπλη αναπλαση'' ) την πολιτεια να σου φτιαξει αλλο μεγαλυτερο και πιο συγχρονο;;δηλ.εχω εγω (λεμε τωρα) ενα σπιτι στα πατησια και λεω νταηλικι (χωρις να μου το ζητησει αυτη) στην πολιτεια οτι παρε το σπιτι στα πατησια να το κανεις παρκο (επαναλαμβανω χωρις να μου το ζητησει αυτη απο μονος μου ) και δωσε μου μια μαιζονετα στην κηφισια...
κυριε φιλιππα ειστε εδω;;;
2)αν θελεις μεσω του εκτρωματος της διπλης αναπλασης πηγαινε ΠΑΡΕ ΣΥ δανειο και χτισε γηπεδο σε χωρο (βοτανικο) που θα σου ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙ η πολιτεια...
3)αν προκειται (που δεν) καραφλε κλοουν να δινεις ενοικιοο γιατ δεν καθεσαι στο ΟΑΚΑ που ετσι και αλλοιως δεν πληρωνεις μιας και τους εχεις δαγκωμενους και χρωστας ενοικια δεκαδων μηνων;;;
κυριε φιλιππα ειπατε κατι και δεν σας ακουσα;;
αλλα μαλλον σκεφτεσαι αρχιλαμογιο λαμογιστικα...
κατσε να παρει ο δημος δανειο (δηλαδη στην ουσια οι δημοτες δηλ.εγω και ο ενας και αλλος) τα κοροιδα ,να κανω εγω ενα συμβολαιο ενοικιασης πεινας που ετσι και αλλοιως δεν προκειται να πληρωνω και ουτε γατα ουτε ζημια...
και γηπεδο τζαμπα θα εχω,και να κλαιω οτι δεν ειναι δικο μου θα μπορω ,και θα καβατζωσω και την λεωφορο για ωρα αναγκης να εχω να απειλω γαυρους και διαιτητες οτι θα τους βαζω εκει μεσα να παιζουν (που μακαρι να γινοτανε δηλαδη αλλα που;)
ομαδα της πουστιας της κλεψιας και του ψεμματος...μια ζωη μποχα βρωμα
φιλιπαααααα/....ουουου...δανει ο δημος ακους;;;



Ο επικεφαλής της Παναθηναϊκής Συμμαχίας δεν έχει διαγράψει το θέμα του γηπέδου στο Βοτανικό και για αυτό έχει επαφές με τον δήμαρχο Αθηναίων για το θέμα. Οπως φαίνεται από τη σύμβαση πώλησης των μετόχων από τον Τζίγγερ, ο Γιάννης Αλαφούζος κρατάει τη ΓΗΠΕΛ.

Σύμφωνα με τη Sportday, ο Αλαφούζος πιστεύει πως ο Παναθηναϊκός μπορεί να αποκτήσει το δικό του σπίτι, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει σύντομα. Για αυτό και η ΓΗΠΕΛ διατηρείται στην Παναθηναϊκή Συμμαχία, ενώ αν τελικά δεν προχωρήσει η υπόθεση κατασκευής γηπέδου, υπάρχει προφορική διαβεβαίωση του Γιάννη Βαρδινογιάννη ότι θα πληρώσει το κόστος της ρήτρας που φτάνει τα δύο εκατομμύρια ευρώ.

Βέβαια, αν προχωρήσει το γήπεδο στον Βοτανικό δεν θα υπάρξουν και οι οφειλές προς τον ΑΚΤΩΡΑ και τον Βωβό. Ομως, μέχρι να προχωρήσει η «Διπλή Ανάπλαση» στο πράσινο στρατόπεδο βλέπουν την επιστροφή στη Λεωφόρο.

[size=20pt]Ο Αλαφούζος στις ομιλίες που έχει με τον δήμαρχο Αθηναίων, Γιώργο Καμίνη, καλοβλέπει το σενάριο να καταφέρει ο Δήμος μέσω ξένων τραπεζών να βρει τα κεφάλαια που απαιτούνται για την κατασκευή του γηπέδου και να το νοικιάσει στον Παναθηναϊκό. Πρόκειται για ένα ποσό γύρω στα 50 με 60 εκατομμύρια και παρότι πρόκειται για πάρα πολλά λεφτά στις μέρες μας, υπάρχει αισιοδοξία από την πλευρά Καμίνη.[/size]



Υ,Γ.και σιγα να μην ειναι μονο 60 το δανειο που θα παρει ο δημος...πριν δεκα χρονια αυτα που πηρε ο κοκκαλης (καραισκακης αε) ηταν 70...αυτοι τωρα θελουν καλυτερο γηπεδο και θα στοιχισει;  μονο 60
:think:
οι εποχές έχουν αλλαξει οσο για τον αλαφουζο μην ξεχνάς την παροιμία με όποιον δάσκαλο καθίσεις.....ο κοκαλης ηταν ο καλύτερος στο να κάνει καλά ντηλ και ο αλφουζος πάει να του μοιάσει. βέβαια υπάρχει μια μικρή διαφορά ο κοκαλης είχε οικονομική επιφάνεια ο αλαφουζος χρωστάει σε όποιον μιλάει ελληνικά.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Με Ντιακιτέ η προπόνηση του Ολυμπιακού

Με τον Ντρίσα Ντιακιτέ, να συμμετέχει για πρώτη φορά στο πρόγραμμα, διεξήχθει το πρωϊ η προπόνηση του Ολυμπιακού.
Ο νεαποκτηθείς μέσος των ερυθρόλευκων είχε έτσι την ευκαιρία να δουλέψει στις ασκήσεις που έκαναν οι συνεργάτες του Λεονάρντο Ζαρντίμ, μαζί με τους νέους συμπαίκτες του. Οι πρωταθλητές έκαναν τελειώματα φάσεων και ασκήσεις τεχνικής μαζί, ενώ ο ρυθμός ήταν έντονος, με αποτέλεσμα να δουλεύουν περισσότερο και στη φυσική τους κατάσταση.

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα και ο Γιάννης Ζαραδούκας έκαναν αποθεραπεία, λόγω μικρών προβλημάτων (από ελαφριά χτυπήματα), αφού κρίθηκε σκόπιμο να μην πιεστούν. Ο Πάμπλο Κοντρέρας έκανε κανονικά το πρόγραμμα αποκατάστασης που ακολουθεί, όπως και ο Αβραάμ Παπαδόπουλος.
Όπως είναι λογικό οι προπονήσεις του Ολυμπιακού αυτές τις ημέρες διεξάγονται χωρίς τη συμμετοχή των διεθνών ποδοσφαιριστών, οι οποίοι βρίσκονται με τα εθνικά συγκροτήματα των χωρών τους.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Φορτσάρει ο Κοντρέρας

Ο Πάμπλο Κοντρέρας, ο οποίος έχει θλάση και ακολουθεί θεραπεία, θέλησε να περάσει όλη τη μέρα στο Ρέντη, προκειμένου να κάνει πιο εντατικό πρόγραμμα. Ο Χιλιανός παίκτης έχει βάλει ως στόχο να είναι στην διάθεση του Λεονάρντο Ζαρντίμ για τον αγώνα της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Κι αυτό γιατί θέλει να γράψει λεπτά... αγωνιστικού χρόνου και να είναι πανέτοιμος για την αναμέτρηση του Τσάμπιονς Λιγκ με την Σάλκε που θα γίνει στις 18 Σεπτεμβρίου στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης". Ετσι πέρασε όλη την ημέρα στις εγκαταστάσεις της ομάδας, προκειμένου να κάνει συνεχώς θεραπεία με το ιατρικό επιτελείο και να μπορέσει να παρουσιαστεί πανέτοιμος.

novasports.gr
 

Terrace

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2012
Μηνύματα
630
Like
0
Πόντοι
6
Απαιτω αναλυση για την συγκριση μεταξυ ΤΣΣΚΑ και ολυμπιακου! :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom