Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
"Φυσικά πρέπει να παραμείνω προσγειωμένος και συνειδητοποιημένος ότι η "Χρυσή Μπάλα" είναι ακόμα
πολύ μακριά από μένα, αλλά σίγουρα είμαι ένα βήμα πιο κοντά στο να την κατακτήσω μια μέρα[size=20pt](γελάει)[/size]".


Εσείς που βιαστήκατε να γράψετε μαλακία, ασχοληθείτε με τους κακομοιραλάδες των καφενείων σας
και αφήστε τον παικταρά να κάνει τη δουλειά του.  :thefinge:

 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Α τον αλήτη που θέλει να έχει φιλοδοξίες για την καριέρα του. :jerking:
Κύριε Μαρινάκη, κόψτε του την μπάλα σας παρακαλώ.
 

Επισκέπτης
εγω λεω κατι αλλο...βαγγελα γινε προεδρος στην ουεφα για να σταματησουν τα εγληματα κατα της ελλαδα :2funny: :2funny:μονο εσυ!!!!! :rockon:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
σωστος ;)αλλωστε ο αμπτουν νομιζω οτι σιγουρα δεν θα ειναι χειροτερος του αορατου ριερα :grin:
ναι αλλά με ανάποδο πόδι....
ο Φετφατζίδης σήμερα έδειξε πως οι διακοπές του κάνανε κακό
το καλοκαίρι δεν τον βελτίωσε
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
ναι αλλά με ανάποδο πόδι....
ο Φετφατζίδης σήμερα έδειξε πως οι διακοπές του κάνανε κακό
το καλοκαίρι δεν τον βελτίωσε

ποιό ανάποδο ρε?αριστεροπόδαρος του κερατά είναι ο αμπντούν
 

Επισκέπτης
ναι αλλά με ανάποδο πόδι....
ο Φετφατζίδης σήμερα έδειξε πως οι διακοπές του κάνανε κακό
το καλοκαίρι δεν τον βελτίωσε
το φετφατζιδη απο οσο γνωριζω απο μεσα ο ισπανος δεν τον πολυγουσταρει.το γιατι ψαξε βρες το.απο τα μισα του περσινου πρωταθληματος τον ειχε μια εξεδρα μια 18αδα .
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
το φετφατζιδη απο οσο γνωριζω απο μεσα ο ισπανος δεν τον πολυγουσταρει.το γιατι ψαξε βρες το.απο τα μισα του περσινου πρωταθληματος τον ειχε μια εξεδρα μια 18αδα .
γιατί δεν δίνει μπάλα από το δεξί του στο αριστερό και παίζει για την πάρτη του
δεν παίζει για το σύστημα
δεν έχει άδικο ο Βαλβίδας σε αυτό
έχει καβαλήσει το καλάμι ο μικρός
 

Επισκέπτης
μήπως να πάρουμε το Λέτο που είναι καλύτερος του Ριέρα;
μη το γελας καθολου  :grin:ο ισπανος οσο επαιξε αν δεν λεγοταν ριερα θα ειχε την τυχη του ουταδο.ομως να ξερεις ολοι οι ισπανοι εχουν καλους μανατζερ ;)4 χρονια εχει να παιξει μπαλα επιπεδου και ομως βρηκε συμβολαιο απιστευτο!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ετσι ειναι αριστεροπαδαρος ειναι ;)
αν είναι αριστεροπόδαρος τότε δεν χρειαζόμαστε άλλον παίκτη τόσο επειγόντως - το πρόβλημα είναι πως είναι απροπόνητος και δεν ξέρει τα συστήματα και τον τρόπο παιχνιδιού και σε λίγο αρχίζουν τα επίσημα παλούκια
 

Επισκέπτης
εγώ γιατί τον έχω για δεξιοπόδαρο;
μπορεί να κάνω λάθος
σιγουρα κανεις λαθος.οσο για το φετφα τωρα το βλεπετε οτι παιζει για παρτυ του;περσι μεχρι μονο που δεν τον κανατε μεισι :grin:τες πα δεν ειναι αυτος ο λογος..ο μικρος λογο σωματοδομης δεν μπορει να μαρκαρει κανεναν.αν ηταν ετσι και ο μιραλας παιζει για παρτυ του ;)βαλε και οτι ο βαλβερδε δεν τα εχει καλα και με τους ελληνες ;)
 

Επισκέπτης
αν είναι αριστεροπόδαρος τότε δεν χρειαζόμαστε άλλον παίκτη τόσο επειγόντως - το πρόβλημα είναι πως είναι απροπόνητος και δεν ξέρει τα συστήματα και τον τρόπο παιχνιδιού και σε λίγο αρχίζουν τα επίσημα παλούκια
ενω οι υπολοιποι τα ξερουν και ειναι προπονημενοι.αν δεις οι μισες μεταγραφες που εχει κανει απο μακουν φεισα γιεστε ακομα δεν ειναι ετοιμοι.αυτος πιστεψε δεν εχει αναγκη.οπως και ο τζιμπουρι περσι δεν χρειαστηκε καθολου χρονο να μαθειο κανενα συστημα.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Από το "μόνο αν με διώξουν", στο "αφήστε με να φύγω"

Την πρόκληση του Τσάμπιονς Λιγκ είχε ...ευαγγέλιο ο Ριέρα, ο οποίος λίγες ώρες πριν την εξωπραγματική πρόταση της Γαλατά, έλεγε πως δεν φεύγει με τίποτα από τον Ολυμπιακό. Τώρα παρακαλάει να φύγει!

Ο Ισπανός χαφ έλεγε στους συμπαίκτες του πως θέλει να ζήσει τη γιορτή και γι’ αυτό δεν «καίγεται» να την κάνει για την Τουρκία. Πως προτιμά να μείνει, παρά το γεγονός ότι τα λεφτά που του έδιναν οι γείτονές μας με την προηγούμενη πρόταση ήταν πολύ καλά. Καλύτερα από το συμβόλαιό του με τον Ολυμπιακό.

«Δεν πάω στην Τουρκία. Εγώ θέλω να μείνω στον Ολυμπιακό και να παίξω στο Τσάμπιονς Λιγκ. Θα φύγω μόνο αν με πιάσουν και μου πούνε ότι δεν με θέλουν και πως πρέπει να πάω με το ζόρι στην Γαλατά», έλεγε τις προηγούμενες μέρες στους συμπαίκτες του ο Ισπανός. Με την επιθυμία του έμπειρου μέσου «ταυτίζεται» και ο Ερνέστο Βαλβέρδε, που ζήτησε να παραμείνει στη διάθεσή του ο συμπατριώτης του.

Ωστόσο, τα δεδομένα άλλαξαν άρδην το απόγευμα της Παρασκευής 2/9, με τους Τούρκους να προσφέρουν γη και ύδωρ στον Ολυμπιακό και 4ετές συμβόλαιο στον ίδιο τον Ριέρα με τρελά λεφτά (κοντά 13 εκ. Συνολικά), για να τον δελεάσουν. Όπως και έγινε. «Αφήστε με να πάω στη Γαλατά», είπε όταν πήγε στα γραφεία της ΠΑΕ ο Ισπανός, με ανθρώπους του περιβάλλοντός του να λένε πως «4ετές με τέτοια λεφτά ενώ διανύει τα 30, είναι η τελευταία μεγάλη οικονομική ευκαιρία της καριέρας του».

Αυτό που απομένει να δούμε είναι αν η διοίκηση των ερυθρολεύκων, θεωρήσει ιδανική την πρόταση της Γαλατά ή θα βάλει πάνω απ’ όλα την διατήρηση της δυναμικότητας της ομάδας σε υψηλά επίπεδα...


αυτο ταιριαζς στο thread που εξαφανισαν οι mods "Αθλητες-χρηματοδουλα πουτανακια"
ομως ειναι πολυ αστειο οπως το περιγραφει το sportdog , ακου παρακαλαγε με αλεπαλληλα τηλεφωνηματα τους διοικουντες να τον αφησουν να φυγει  :2funny: :2funny:

γελοιος εν τελει ο Ριερα , αλλα και αμπαλος οποτε με τις ευχες μας το deal  ;)
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Με προλαβε ο Μεγαλεφα, δεξιοποδαρος ειναι ο Αμπντουν απλως χρησιμοποιει και το αριστερο του, χωρις να ναι κουτσος οπως αλλοι δεξιοι χαφ εξτρεμ. Παιζει και αριστερα ευτυχως, δεν εχει ασχημο αριστερο (δειτε σε βιντεο πως δημιουργει και με αυτο το ποδι) αλλα σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις πλαγιοκοπησης ΣΥΓΚΛΙΝΕΙ προς τα μεσα και δεν παιζει στη γραμμη, οπως κανει φυσικα οταν παιζει δεξια. Το κακο ειναι οτι, για μενα, ειναι η μονη ουσιαστικα παικτικη λυση στα αριστερα πλεον, αφου εχω επιφυλαξεις για Γεστε-Φουστερ εκει και ο Φετφα ειναι ουσιαστικα επιτελικος χαφ κ οχι ακραιος. Οσο για Μιραλας που φωναζουν ΤΟΣΟ οι ερυθρολευκες εφημεριδες σκεφτειτε

α) Που τον εβαζε ο Λινεν και λιγες φορες φορες ο βαλβερδε
β) Απο ποια θεση τον ΧΑΝΕΙΣ για να παιξει πλεον αριστερα
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16

Επενδυτης Γλιξμπουργκ στον ΠΟΑ ..?
Οπως λεει και το σλογκαν της πρασσινης : '' ο ΠΟΑ ανηκει στο λαο του..'' :2funny: :2funny: :2funny:


Ψωμι ελια και Κωτσο βασιλια!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.571
Κριτικές
31
Like
13.155
Πόντοι
5.097
τελικα υπαρχει θεος
γλυτωσαμε απο το παλτο ριερα :grin:
αντε να βρουμε ενα καλο παιχτακι τωρα αλλα οποιον και αν βρουμε σιγουρα καλυτερος του αλβερτου θα ειναι :grin:
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Το "αντίο" του Ριέρα

Με μια λιτή του δήλωση στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ο Αλμπερτ Ριέρα αποχαιρέτησε το πρωί του Σαββάτου (3/9) τον Ολυμπιακό. Ο Ισπανός είναι και επισήμως παίκτης της Γαλατασαράι. Αναλυτικά το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ Ολυμπιακός, αναφέρει:

«Μετά την ολοκλήρωση της μετεγγραφής του στην Γαλατασαράι, ο Άλμπερτ Ριέρα έκανε στο olympiacos.org, την ακόλουθη δήλωση: «Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο και την Διοίκηση του Ολυμπιακού που αποδέχθηκαν τελικά την επιθυμία μου για την μετεγγραφή μου στην Γαλατάσαραϊ, η οποία έκανε μια εξαιρετική πρόταση για μένα και την οικογένειά μου.

Πιστεύω, ότι έδωσα τον καλύτερο εαυτό μου στον ένα χρόνο που αγωνίστηκα στην ομάδα και εύχομαι στον Ολυμπιακό, τους συμπαίκτες μου και τους φιλάθλους του κάθε επιτυχία».

novasports.gr
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom