Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
αδερφε δεν εχω τρελλες απαιτησεις...σε λιγους απευθυνομαι... ;)

Οκ, φίλε μου, εγώ σε συμπαθώ πάντως, να το ξέρεις...

Υποθέτω ότι απευθύνεσαι σε άτομα με διανοητικό επίπεδο αντίστοιχο του χιμπατζή που έχεις για άβαταρ.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Οκ, φίλε μου, εγώ σε συμπαθώ πάντως, να το ξέρεις...

Υποθέτω ότι απευθύνεσαι σε άτομα με διανοητικό επίπεδο αντίστοιχο του χιμπατζή που έχεις για άβαταρ.
σωστα υποθετεις....
να υποθεσω βεβαια οτι αν εβλεπες μπροστα σου τον χιμπατζη που εχω για αβαταρ θα εκανες τα κακακια σου;;;;
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
δενν ξερω αν καταλαβαινεις τι κανεις αλλα την ''προοδο'' την μετρας με τιτλους (και καλα κανεις γιατι ΕΤΣΙ ακριβως ειναι)
οσο για προπονητες και ποδοσφαιριστες ακριβως τι ιδιο θα πω...οι επιτυχιες τους καταξιωνου....
με τιτλους,αλλα ευρωπαικους οχι εγχωριους..ειναι προοδος του ποδοσφαιρου της χωρας,οχι καποιου κλαμπ συκεκριμενα..
καταλαβαινεις τη διαφορα....κοντρα σε ισπανους/αγγλους/γερμανους η πορτο καταφερε και σηκωσε κουπα...
η πορτογαλια σα χωρα εχει βγαλει παιχταραδες επιπεδου κριστιανο ροναλντο και προπονητες του βελινεκους του μουρινιο..
μεσα απο δουλεια/μεθοδικοτητα καταφερε να κατακτησει την ΕΥΡΩΠΗ..
και παμε στο ζουμι τωρα...
γιατι ο οσφπ ενω ειχε την ευκαιρια να γινει μακροπροθεσμα πορτο και λυων,καταντησε να αποκλειται αυγουστο μηνα;
γιατι οι οπαδοι του αρκεστηκαν την εποχη της παντοδυναμιας τους να κοροιδευουν τους βαζελους και τα χανουμια..
ετσι ο πρακτορας δεν εχτισε τον ολυμπιακο με βαση τα προτυπα ενος μεγαλου ευρωπαικου κλαμπ...απο ακαδημιες,μεχρι προπονητες,παιχτες και νοοτροπια φιλαθλων....
ο ολυμπιακος με την οικονομικη δυναμικη των 12 χρονων συνεχους παρουσιας στο τσ.λ ΕΙΧΕ την ευκαιρια να τραβηξει ολο το ποδοσφαιρο μας προς τα πανω...αν'αυτου αρκεστηκε να ειναι πρωτος στο χωριο,σπαταλοντας τη μοναδικη ευκαιρια να κοιταξει στα ματια ευρωπαικες ομαδες δευτερου ραφιου και να ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ το βαρδινογιαννη να τον ακολουθησει...ενα ντομινο που θα αλλαζε τη μοιρα του ποδοσφαιρου μας..

στο σεντονι που εγραψες παραπανω,κατεληξες σε ενα ολοσωστο συμπερασμα..εχουμε το ποδοσφαιρο που μας αξιζει σα λαος...
και ξερεις το γιατι;
γιατι ο ελληνας οπαδος βλεπει το ποδοσφαιρο σαν προεκταση της πουτσας του...οχι σαν ψυχαγωγια/τροπο ζωης....
νοιαζεται ΜΟΝΟ για την ομαδα του...στα αρχιδια του το αθλημα..
κακη παστα οπαδων,αθλια παστα αθληματος..
 

violi x.x.

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
411
Κριτικές
12
Like
2
Πόντοι
1.225
Θα ηθελα να πω δυο λογια για τον θρυλο με αφορμη και το τελυταιο ματς με Καβαλα..

1)Οι επιλογες του Βαλβερδε οσον αφορα 2 μεταγραφες θα τις ονομαζα το λιγοτερο αποτυχημενες.Αναφερομαι σε Φουστερ-Ουρταδο.Ο καλος ο παικτης φαινεται και χωρις προπονησεις..Ο Φουστερ καλος αλλα για Ηρακλη.Ο Ουρταδο ''εξολοθρευτης'';;;;ε οχι ρε παιδια....Πιο αργος και απο ριπλει.
2)εμμονες Βαλβερδε.Ελεος επιτελους να καθιερωσει Φουστερ στην 11αδα.Όλος ο καταρτισμος 11αδας(συστημα-ενας επιθετικος) αλλαζει για να χωρεσει στην εντεκαδα το παλτο.Βαζει Φετφα μια δεξια μια αριστερα και ποτε στη θεση του(πισω απο τον επιθετικο).Τι φοβαται;να μην χασει τη θεση του το κολληταρι στην εντεκαδα;
3)ποσο καιρο επιτελους ο Θρυλος θα αγωνιζεται ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΑ (περιφεριακο κιολας) επιθετικο;(Μιραλλας)
Ποσο καιρο ακομα θα σπαει τα νευρα σε Παντελιτς;Πανω που παει να βρει ρυθμο θα τον εχει παγκο;εχουν κι αλλες ομαδες Παντελιτς-Μητρογλου-Νεμεθ;Που ειναι το rotation κυριε Ερνεστο;
4)Ντουντου...Να αφησει τις μ@λ@κιες στο ιντερνετ και να παιξει μπαλα.Για αυτο πληρωνεται κι οχι να γραφει σε blogs.Παγκο για αυτον δεν εχει κυριε Ερνεστο;
5)Κυριε Μαρινακη σε παω με χιλια.Αλλα νομιζω οτι εχεις αφησει πολυ την ομαδα ''εν λευκω'' στον Ισπανο...Προσεχε γιατι για χαραμοφαη τον βλεπω.Ετσι δειχνει η μεχρι τωρα πορεια του σε Ισπανια και Ελλαδα.

Υ.Γ.  Ρε Αβρααμ γιατι τοσο πεσμενος...;τα τακλιν στο κεντρο τι τα θελεις;λιγα γκολ εχουμε φαει φετος απο τα αψυχολογητα σου τακλιν αφηνοντας τη θεση σου;;;
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.502
Κριτικές
20
Like
322
Πόντοι
3.275
Εγώ είμαι περίεργος να δω πότε θα δει πως ο Φουστέρ δεν τραβάει εδώ και αρκετά παιχνίδια και δεν τον βάζει πάγκο.
Εχθές ήταν χώμα και πάλι με εξαίρεση τον πέναλντι που έβαλε αν και πίστευα πως θα το έπνιγε και αυτός.
Δεν καταλαβάινει πως ο Μιραλλάς θα κλατάρει το παλικάρι απο την στιγμή που σχεδόν πάντα παίζει μόνος του μπροστά;
Θα καεί όπως πέρυσι ο Μήτρογλού που φέτος έχει μείνει στα περισσότερα παιχνίδια εκτός... για να μην πω για τον Νέμεθ που κωλοβαράει μεταξύ πάγκου-εξέδρας επειδή ο Βάσκος έχει εμμονές.
Δεν λέω, μου αρέσει ο Βαλβέρδε αλλά κάνει μαλακίες που φοβάμαι θα μας στοιχίσουν περισσότερο.
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Σωστή παρατήρηση, όποιος κι αν την είπε...

Ελληνικό πρωτάθλημα δεν πρόκειται να υπάρξει - δεν λέω ελληνικό ποδόσφαιρο γιατί υπάρχουν και Έλληνες που παίζουν στο εξωτερικό - όσο είναι αποκλεισμένες οι ομάδες της επαρχίας και της Θεσσαλονίκης.

Δεν επιτρέπεται, το λέω για πολλοστή φορά, ομάδες σαν τον ΠΑΟΚ και τον ΑΡΗ να είναι αποκλεισμένες από το πρωτάθλημα.

Τα σεντόνια του Χριστίδη είναι παραλήρημα γραφικότητας, πρέπει να είναι κανείς μεγάλη ρόμπα για να έχει παραμυθιαστεί έτσι.

Ρε μεγαλε οκ τι παει να πει δεν επιτρεπεται?Μακαρι να ανεβουν ολες οι επαρχιακες ομαδες αλλα θελει χρημα που δεν υπαρχει.
Εγω παντως θυμαμαι τον αρη κ τον παοκ στο μπασκετ που τους υποστηριζε ολη η ελλαδα (ειδικα τον αρη) και γω μεσα σ αυτους.
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Ρε μεγαλε οκ τι παει να πει δεν επιτρεπεται?Μακαρι να ανεβουν ολες οι επαρχιακες ομαδες αλλα θελει χρημα που δεν υπαρχει.
Εγω παντως θυμαμαι τον αρη κ τον παοκ στο μπασκετ που τους υποστηριζε ολη η ελλαδα (ειδικα τον αρη) και γω μεσα σ αυτους.

Δεν υπάρχει χρήμα, σωστό.

Αλλά και να υπήρχε, ας πούμε ότι πήγαινε κάποιος στον ΠΑΟΚ και έβαζε 20 εκατομμύρια για μεταγραφές. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει πρωτάθλημα - αυτό εννοώ όταν λέω ότι είναι αποκλεισμένοι - γιατί πολύ απλά το ελληνικό πρωτάθλημα παίζεται, σε σημαντικό βαθμό, στο παρασκήνιο, το οποίο ελέγχεται από τους "νονούς" της Αθήνας.

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος "νονός";

Ρητορική ερώτηση, την ξέρεις την απάντηση.

Για το μπάσκετ που λες, θυμάμαι που περίμενα πώς και πώς να έρθει η Πέμπτη για να δω τον Άρη στην Ευρώπη...

Γιατί πιστεύεις ότι δεν έγινε το ίδιο με τον Ολυμπιακό τη δεκαετία της απόλυτης κυριαρχίας του;

Είναι σκληρή ερώτηση, το ξέρω, αλλά πρέπει να κοιταχτείτε λίγο στον καθρέφτη.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Δεν υπάρχει χρήμα, σωστό.

Αλλά και να υπήρχε, ας πούμε ότι πήγαινε κάποιος στον ΠΑΟΚ και έβαζε 20 εκατομμύρια για μεταγραφές. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει πρωτάθλημα - αυτό εννοώ όταν λέω ότι είναι αποκλεισμένοι - γιατί πολύ απλά το ελληνικό πρωτάθλημα παίζεται, σε σημαντικό βαθμό, στο παρασκήνιο, το οποίο ελέγχεται από τους "νονούς" της Αθήνας.

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος "νονός";

Ρητορική ερώτηση, την ξέρεις την απάντηση.

Για το μπάσκετ που λες, θυμάμαι που περίμενα πώς και πώς να έρθει η Πέμπτη για να δω τον Άρη στην Ευρώπη...

Γιατί πιστεύεις ότι δεν έγινε το ίδιο με τον Ολυμπιακό τη δεκαετία της απόλυτης κυριαρχίας του;

Είναι σκληρή ερώτηση, το ξέρω, αλλά πρέπει να κοιταχτείτε λίγο στον καθρέφτη.
απλα και μονο γιατι κομπλαρεις να παραδεχτεις τον πρωτο ...διαχρονικα ...τον μεγαλυτερο...
οχι ενα φεγγαρι του αρη στο μπασκετ η του βαζελου....
τον μεγαλυτερο τον πιο δυνατο αυτον που ακομα και οι εχθροι του τον λενε ΘΡΥΛΟ...
τοσο απλα...τον καθρεφτη αλλοι τον σπανε για να μην ειναι αναγκη να τον δουν...ουτε κατα λαθος.....
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
γυριστε τωρα στο σπορ τιβι που δειχνει στιγμιοτυπα απο τον κοσμο στην καβαλα...χαμος...καηκε η καβαλα..
και ειδα το ματς απο την πουτανα την νοβα και εβλεπα κατι μακρυνα πλανα και σχεδον τα μικροφωνα κλειστα...
αν δεν εχουν κανει μονταζ απο αλλο παιχνιδι στο σπορτιβι τοτε......






















γαμω τη νοβα σας ρουφιανοι....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
γυριστε τωρα στο σπορ τιβι που δειχνει στιγμιοτυπα απο τον κοσμο στην καβαλα...χαμος...καηκε η καβαλα..
και ειδα το ματς απο την πουτανα την νοβα και εβλεπα κατι μακρυνα πλανα και σχεδον τα μικροφωνα κλειστα...
αν δεν εχουν κανει μονταζ απο αλλο παιχνιδι στο σπορτιβι τοτε......
γαμω τη νοβα σας ρουφιανοι....
σου εχω πει χιλιες φορες,δε φαινεσαι ηλιθιος,κι ομως συνεχως δειχνεις οτι εισαι.ακομα και η νοβα σας κατατρεχει ρε κλαψιαρηδες;αποφασιστε,ποιος σας κυνηγαει,η διαιτησια,η ουεφα,η επο,οι νεφελιμ,οι εξωγηινοι,η νοβα,ποιος ρε μαλακες;ακου να δεις μαλακια που πεταξες ρε τυπε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Δεν υπάρχει χρήμα, σωστό.

Αλλά και να υπήρχε, ας πούμε ότι πήγαινε κάποιος στον ΠΑΟΚ και έβαζε 20 εκατομμύρια για μεταγραφές. Δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει πρωτάθλημα - αυτό εννοώ όταν λέω ότι είναι αποκλεισμένοι - γιατί πολύ απλά το ελληνικό πρωτάθλημα παίζεται, σε σημαντικό βαθμό, στο παρασκήνιο, το οποίο ελέγχεται από τους "νονούς" της Αθήνας.

Ποιος είναι ο μεγαλύτερος "νονός";

Ρητορική ερώτηση, την ξέρεις την απάντηση.

Για το μπάσκετ που λες, θυμάμαι που περίμενα πώς και πώς να έρθει η Πέμπτη για να δω τον Άρη στην Ευρώπη...

Γιατί πιστεύεις ότι δεν έγινε το ίδιο με τον Ολυμπιακό τη δεκαετία της απόλυτης κυριαρχίας του;

Είναι σκληρή ερώτηση, το ξέρω, αλλά πρέπει να κοιταχτείτε λίγο στον καθρέφτη.
καλά, μιλάμε εκτός τόπου και χρόνου
πρώτα πρώτα τον Άρη και τον ΠΑΟΚ τους κοιτούσαμε τότε όλοι γιατί ακριβώς δεν τους κοιτούσαμε οπαδικά. Τότε ανέβαινε το μπάσκετ και τότε οι παίκτες του Άρη και του ΠΑΟΚ είχανε βγάλει την Ελλάδα από την αφάνεια.
Και με τον ΟΣΦΠ ακι με τον ΠΑΟ στο μπάσκετ ήρθαν οι επιτυχίες όταν πλέον ήταν ζητούμενο να έρθουνε, απαιτητό, μετά από τόσα χρόνια κυριαρχίας του ελληνικού μπάσκετ και μετά απότόσο χρήμα που έπεσε.
Και φυσικά από τη στιγμή που ήταν το αντίπαλο δέος ούτε οι παναθηναϊκοί υποστήριζαν εμάς ούτε εμείς τον ΠΑΟ.

όσο για τις ομάδες της Σαλλλλόνικας, ας βάλει κάποιος πρώτα ζεστό χρήμα και μετά ας μιλήσουμε για το αν παίρνουνε πρωτάθλημα ή όχι.
Εγώ ξέρω πως έχουνε και οι δύο ομάδες γήπεδο, ενώ οι ΑΕΚ και ΠΑΟ δεν έχουνε (βασικά ούτε ο ΟΣΦΠ)
και επίσης ξέρω πως ο ΠΑΟΚ είναι χωμένος μέχρι τον πυρήνα της γής στα χρέη, αλλά παίζει στην πρώτη κατηγορία ακόμα.

μην ακούω για αδικίες και μαλακίες.
όλο το σαπιο πρωτάθλημά μας είναι για κούρεμα
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
αχαχαχαχα οι αεκατζούδες ξεπεράσαν και το λιακόπουλο.
πέρυσι ρε δεν ήταν στο χέρι του πάοκ 3-4 αγωνιστικές πριν το τέλος να πάρει πρωτάθλημα;
ΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχαχαχαχΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑχΧΑχαχαχ
και μιλάνε για συνωμοσίες, άστρα και όραμα, τβ ζάπινγκ και κολοκύθια τούμπανα.
φανταστείτε να παίζανε και στην ίδια κατηγορία με την ηλιούπολη τι θα κάνανε. χαρακίρι με κουταλοπίρουνα ρε
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66

Την απόκτηση του Καμερουνέζου τερματοφύλακα, Σαρλ Ιτάνζ έως τον Ιούνιο του 2013, ανακοίνωσε επίσημα η ΠΑΕ Ατρόμητος ανοίγοντας τον χορό των μεταγραφών στην χειμερινή περίοδο.


Μετά τον Φερνάντεζ που πήγε στο βάζελο, ούτε ο Ιτάνζ μας έκανε... :jerking: :jerking: :jerking:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
αχαχαχαχα οι αεκατζούδες ξεπεράσαν και το λιακόπουλο.
πέρυσι ρε δεν ήταν στο χέρι του πάοκ 3-4 αγωνιστικές πριν το τέλος να πάρει πρωτάθλημα;
ΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχαχαχαχΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑχΧΑχαχαχ
και μιλάνε για συνωμοσίες, άστρα και όραμα, τβ ζάπινγκ και κολοκύθια τούμπανα.
φανταστείτε να παίζανε και στην ίδια κατηγορία με την ηλιούπολη τι θα κάνανε. χαρακίρι με κουταλοπίρουνα ρε
αφού και φέτος δηλώσανε πως πάνε για πρωτάθλημα...
βέβαια το καλύτερο το είπε ο Χαλκιάς:
εμείς - λέει- πέρσι που πήραμε μέρος στα πλέυ οφφ ήταν σαν να πήραμε πρωτάθλημα!!
το να πάρει λέει πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ είναι σαν να λέει ο Ολυμπιακός ή ο ΠΑΟ πως πάνε να πάρουνε το τσάμπιονς λιγκ!!

χαχαχαχαχα
το διάβασα στη Σπορντέι της Τρίτης στο ρεπορτάζ για τον ΠΑΟΚ. χαχαχαχαχαχα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166

Την απόκτηση του Καμερουνέζου τερματοφύλακα, Σαρλ Ιτάνζ έως τον Ιούνιο του 2013, ανακοίνωσε επίσημα η ΠΑΕ Ατρόμητος ανοίγοντας τον χορό των μεταγραφών στην χειμερινή περίοδο.


Μετά τον Φερνάντεζ που πήγε στο βάζελο, ούτε ο Ιτάνζ μας έκανε... :jerking: :jerking: :jerking:
εδώ δεν μας έκανε ο Παναγόπουλος....
μεταξύ μας...άλλο ξένο ΔΕΝ θέλω
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
εισαι θεος... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


 

Συνημμένα

  • mazarakos1.jpg
    mazarakos1.jpg
    88,3 KB · Εμφανίσεις: 43
  • kara-_mazarakos2.jpg
    kara-_mazarakos2.jpg
    16,5 KB · Εμφανίσεις: 17

jackass5

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
559
Like
0
Πόντοι
6
οταν καποιος ειναι υποτροπος , δεν διπλασιάζεται αυτόματα η ποινή του???? :think: :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom