Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (1 μέλη και 13 επισκέπτες)

Επισκέπτης
άντε τον Μάιο καλή προετοιμασία για το Βαλκανικό κύπελλο.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Οι κωμικοί είναι εδώ!
Είναι γνωστό πως κάθε αποτυχία του Ολυμπιακού μετράει εις τριπλούν (και βάλε..) για τους αστείους του «κιτρινοπράσινου» Τύπου που δίνει τα ρέστα του σε τέτοιες περιπτώσεις.
Ο θυμόσοφος ελληνικός λαός έχει πολλά ρητά κατάλληλα για την περίπτωση όπως : «Εκανε η μύγα κ… κι έχεσε τον κόσμο όλο».
Βεβαίως, η ανίατη περίπτωση του εμετικού «κιτρινοπράσινου» παραληρήματος δεν μπορεί να αποδοθεί με ένα και μόνο ρητό, και δη χιλιοειπωμένο.

ΡΗΤΟ Νο 1)
« Ξεσπάθωσαν οι πεινασμένοι και θέλουν και γλυκό » !
Ενδείκνυται σε περιπτώσεις οπαδών που θυμούνται το πρωτάθλημα ως μία μακρινή ανάμνηση, κάτι σαν την προσεδάφιση στη Σελήνη ή τις ημέρες που τα αθλητικά παπούτσια λεγόντουσαν «Σπορτέξ»!Αγαπημένο τους χρώμα το κίτρινο, και ατάκα οτιδήποτε έχει να κάνει με «Βασίλισσες» και «Πρίγκηπες» αν και το τελευταίο ανήκει και στις μισητές εκφράσεις.
Τέλειο συμπλήρωμα πάντα στις εκφράσεις τους το «Ξανά». Όπως λέμε δηλαδή «Βασίλισσα Ξανά»!Τρέφονται με υποσχέσεις, ανά τακτά διαστήματα και όνειρα που μένουν απραγματοποίητα κάθε σεζόν. Ετσι, μένει χώρος στο στομάχι για ακόμα περισσότερες υποσχέσεις και πάει λέγοντας... Ενίοτε, λόγω πείνας, πέφτουν και κάτω.
Ασχολία τους, πέρα από τις εξελίξεις στις Βασιλικές οικογένειες, η διαιτησία που χρησιμοποιείται κατά το δοκούν. Αν είναι φυσιολογική, ουρλιάζουν ή τραβάνε τα σωβρακάκια τους σε σημείο επικίνδυνο. Αν τους ευνοεί, ανακαλύπτουν την αξία της σιωπής, ιδιότητα γνωστή και ως «μούγκα»!!!!!.
Τέλος, χαρακτηρίζουν ως «ανύπαρκτους» όλους τους άλλους, θεωρώντας ότι οι ίδιοι είναι «υπαρκτοί». Που υπάρχουν;;; Μην κάνετε δύσκολα ερωτήματα.
Μωρέ, άργησε πολύ αυτό το «Ξανά» να έρθει και η πείνα είναι τεράστια…
Προσέξτε μόνο μην παραμείνετε νηστικοί διότι το δούλεμα που θα πέσει θα είναι ακόμα μεγαλύτερο. Αν και ξέρετε το φάρμακο, θα δώσετε υποσχέσεις για τον επόμενο χρόνο, κάπου στα τέλη Μαϊου

ΡΗΤΟ Νο 2)
Σηκώθηκαν οι άρρωστοι απ’το κρεβάτι και θέλουν να τρέξουν και κατοστάρι !
Προτιμάται σε περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν τη θαμπωμένη λάμψη των περασμένων μεγαλείων στο μάτι τους, συνδυασμένη με μία πείνα.
Ταυτόχρονα συμπτώματα δηλαδή που αποφέρουν πάντα την έλλειψη συγχρονισμού με την πραγματικότητα….
Αγαπημένο τους χρώμα το πράσινο, χόμπι το ξεκάρφωμα και έκφραση το «ηγέτης». Θεωρούν ως εθνική εορτή την 2η ημέρα του Ιουνίου (xουντέμπλεϊ) και ισχυρίζονται ότι ο κάθε νεαρός ποδοσφαιριστής πρέπει να έχει σαν όνομα τη λέξη «νέος» ως συμπλήρωμα δίπλα στο «Δομάζος».
Κατοικούν συνήθως στα Β.Π. αλλά αν χρειαστεί να έχουν γραφεία στο αντιπαθές κέντρο της πόλης πρέπει να είναι στη διεύθυνση «Αρματωλών και Κλεφτών» … Τραγικαί συμπτώσεις κυρία μου…
Τρέφονται με συνεχή ψέματα και ..δηλώσεις, γεγονός που τους έχει φουσκώσει σε σημείο που κάθε χρονιά να σκάνε σαν ..φούσκες από ένα σημείο και μετά.
Αποτέλεσμα είναι να αποτελούν είδος προς εξαφάνιση και στις συναθροίσεις τους να θυμίζουν συγκέντρωση του ΕΔΗΚ επί ημερών του συμπαθή Ζίγδη. Τρεις και ο κανένας δηλαδή..
Λατρεμένα τους συνθήματα τα «Πάρε την ..ΑΕ», που προφέρονται σαν ΠΑΕ η ΚΑΕ αναλόγως περίστασης υποδηλώνοντας έναν μόνιμο διχασμό προσωπικότητας και μία τάση «κωλοτουμπίασης».
Τέλος, είναι οι μοναδικοί που θεωρούν τους ήρωές τους (βλέπε Βασσάρας), ως εχθρούς, ισορροπώντας μεταξύ παράνοιας και σχιζοφρένειας…
Βρε… ανόητοι, δεν κάνετε τον σταυρό σας που δεν ήρθε η ξεγυρισμένη τεσσάρα στην πρώτη αγωνιστική ή που δεν βρέθηκε σε μεγάλη μέρα ο Αστέρας Τρίπολης να σας κεράσει πιο καλά, θέλετε και να τρέξετε κατοστάρι;;;
Συνήθως οι κουτσοί (ίσως και ανάπηροι) δεν τα καταφέρνουν στο τρέξιμο. Εσείς που πάτε;

[move]γαμωτο εχει πεσει και ο Ιωνικος[/move]
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
ποια κασσετα αυτη που εδειχνε τον διαιτητη "παπιλια" να χρηματιζεται  απο τον μελισσανιδη-τιγρη???
γιατι εγω αυτη θυμαμαι....
α μπράβο! κοντεύει χρόνος απο τότε που έγραψα και για τις 3 κασέτες που έβγαλε ο ζούγκλας, 1 για κάθε ομάδα, αλλά γαμώ τις γαργάρες έριξαν.
ο ένας έδινε κάποια εκατ σε διαιτητή, ο άλλος έδινε εντολή να κιτρινίσει την μισή άμυνα του ΠΑΟΚ να παίξουν με αναπληρωματικούς, κατα τα άλλα το "ο ολυμπιακός και το αιγάλεω να νικάνε" είναι πιο σοβαρό παράπτωμα.

τόσο καιρό γράφετε "μας περιμένουν στην γωνία αδέλφια", κάθε βδομάδα γκρινιάζετε για το ποιος ΘΑ σας σφυρίξει (αλήθεια υπάρχει κάποιος που δεν έχετε πρόβλημα?), τώρα με +6 "υπήρχε παράγκα"
όσους σας λένε κωλοτούμπες μην τσιτώνετε! μερικά κλικ πιο πίσω είναι τα γραπτά σας!
συνεχίστε να εκτίθεστε και στα 2 thread
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Ομόθρησκοι .... τα "παίξατε" τελείως
Ρε παιδιά τρελαθήκατε και κάθεστε και απαντάτε στις μαλακισμένες προκλήσεις του καθ' ενός ?
1. Η ομάδα δείχνει πολύ καλύτερη υγεία από πέρυσι
2. Παίζει πολύ καλύτερη μπάλα από πέρυσι
3. Σίγουρα υπάρχουν προβλήματα ... έχει παίξει όμως και δύσκολα παιχνίδια, το μόνο θεωρητικά "εύκολο" παιχνίδι ήταν το προχτεσινό με τον Εργοτέλη ... αλλά για θυμηθείτε τι έγινε πέρυσι με το Αιγάλεω .... πέρσι έκατσε φέτος όχι .... ε και ?....
4. Κάποιοι μαλάκες λένε ότι δεν έχει "πάγκο" .... ναι φέτος δεν έχει ενώ 11 χρόνια τώρα είχε .....
5. Έμεινε 6 βαθμούς πίσω από την ΑΕΚ ..... αμα ήθελε 3-4 αγωνιστικές να τελειώσει το πρωτάθλημα να καταλάβω την γκρίνια .... αλλά απ' την 6η αγωνιστική και με την ΑΕΚ να παρουσιάζει αυτήν την εικόνα χωρις μάλιστα να έχει παίξει δύσκολα παιχνίδια .... πραγματικά δεν καταλαβαίνω
6. Το να βγάζουν γλώσσα οι δευτερότριτοι του πρωταθλήματος είναι απόλυτα φυσιολογικό .... Έλιωσε η Ευρωπαϊκή καραμέλα .... πήραν λίγους πόντους παραπάνω στο πρωτάθλημα ... να η γλωσσίτσα ... λογικό
7. Με το που θα πέσουν οι πρώτες σφαλιάρες στα ντέρμπι να είστε σίγουροι ότι πάλι θα βγάλουν το σκασμό .... και θα αρπάξουν το γλυφιτζούρι της διαιτησίας
8. Και να σας πω κάτι .... η διαιτησία στην Ελλάδα δεν διαφέρει σε τίποτα από την διαιτησία σε άλλα κράτη .... απλά προσπαθούν όλοι να κρύψουν την κακομοιριά τους πίσω απ' αυτή.
9. Εμένα δεν μου φταίει ο Βασάρας για όσα έγιναν στο Παγκρήτιο .... Όταν στο 2ο και 3ο γκολ που έφαγε η ομάδα μου έφταιγε καθαρά η άμυνα ....
10. Όλα είναι μέσα στο παιχνίδι και τα λάθη των ομάδων και τα λάθη της διαιτησίας.... δεν λεω ότι κατα καιρούς δεν υπήρξαν εντεταλμένες διαιτησίες στο ελληνικό ποδόσφαιρο ....αλλά αυτές έχουν ευνοήσει όλες τις μεγάλες ομάδες
11.Υπομονή μέχρι τον Μαη .... 
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Φέτος δεν έχει Μάη!!!!Την πατήσατε!Τον Απρίλιο βγαίνει ο πρωταθλητής!!!
Αλλά  τον Μάη Θα είναι ωραία στον Περαία...γιατί θα παίζετε στα πλει-οφ για την προνομιούχο δεύτερη θέση!
:2funny: :2funny: :2funny:
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.133
Κριτικές
4
Like
9.105
Πόντοι
2.306
Φέτος δεν έχει Μάη!!!!Την πατήσατε!Τον Απρίλιο βγαίνει ο πρωταθλητής!!!
Αλλά  τον Μάη Θα είναι ωραία στον Περαία...γιατί θα παίζετε στα πλει-οφ για την προνομιούχο δεύτερη θέση!
:2funny: :2funny: :2funny:
Μάλλον εννοείς πρωταπριλιά γιατί σαν ψέμα θα σας φαίνεται...
Κάτι καινούργιο έχετε να πείτε;;; Τα τελευτεία έντεκα χρόνια τα ίδια ακούμε αλλά, ώ , τι έκπληξη εμείς σηκώνουμε την κούπα πάλι!! (στα δέκα ένα δώρο ελέω Δούρου).
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Καλησπερα!Δεν ξερω τι εκανε ο Βασαρας κι ουτε με νοιαζει..κατι πηρε απλως το αφτι μου...Ενα εχω να πω...ΗΜΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΙΣ ΚΕΡΚΙΔΕΣ ΤΟΥ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ,κι αυτο που ειδα με γεμισε χαρα και περηφανια...Λιγοι το χουν δει μεσα σ αυτο το γηπεδο...Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια!!!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Καλησπερα!Δεν ξερω τι εκανε ο Βασαρας κι ουτε με νοιαζει..κατι πηρε απλως το αφτι μου...Ενα εχω να πω...ΗΜΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΙΣ ΚΕΡΚΙΔΕΣ ΤΟΥ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ,κι αυτο που ειδα με γεμισε χαρα και περηφανια...Λιγοι το χουν δει μεσα σ αυτο το γηπεδο...Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια!!!
γεια σου φιλαρακι!!!!!πραγματι ησουνα τυχερος εσυ και οι υπολοιποι που εισασταν μεσα!!!και φοβερη ατμοσφαιρα και ωραια μπαλα!!!
λοιπον στα "δικα" μας...παιζουμε οβερ το οσφπ ρεαλ και κονομαμε....(psaxnw..μου λοιπουν ακομα 450 απο το διχιλιαρο ;) )
εδω σε πετυχα εδω σου μιλαω....
σορρυ απο αυτους που δεν γουσταρουν να ποσταρω εδω...
 

chris_18

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
αν ειναι δυνατον ρε πουστη να διαμαρτυρονται και οι γαυροι για διαιτησιες και για σφαγες...
στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι ρε...
αντε μπατακια ολοι, αν ειναι δυνατον ρε...φρικαρω οταν ακουω γαυρο να μιλαει για διαιτησια...
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
αν ειναι δυνατον ρε πουστη να διαμαρτυρονται και οι γαυροι για διαιτησιες και για σφαγες...
στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι ρε...
αντε μπατακια ολοι, αν ειναι δυνατον ρε...φρικαρω οταν ακουω γαυρο να μιλαει για διαιτησια...
Μας αδικησε η διαιτησια
Μας αδικησε η διαιτησια
Μας αδικησε η διαιτησια
Μας αδικησε η διαιτησια
Μας αδικησε η διαιτησια
Γιατι ετσι γουσταρουμε.
Εσυ με ποιους εισαι με αυτους που εχουν παρει ενα  πρωταθλημα τα τελευταια 11 χρονια? με αυτους που εχουν να παρουν πρωταθλημα 14 χρονια η με αυτους που δεν εχουν παρει πρωταθλημα ποτε?
Αντε βγαλατε γλωσσα.
Και κατι αλλο ο πρωταθλητης βγαινει τον μαη οποτε μεχρι τοτε πρωταθλητης ειναι ο ολυμπιακος αν μετα τον μαη βγει η ομαδα σας μαγκια σας πανυγηριστε να φυγει και το κομπλεξ τοσον χρονων.
 

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
Φιλαράκι μου φέτος το πρωτάθλημα τελειώνει Απρίλιο :grin: :grin: ΄Ελα μωρή Αεκάρα :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
αν ειναι δυνατον ρε πουστη να διαμαρτυρονται και οι γαυροι για διαιτησιες και για σφαγες...
στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι ρε...
αντε μπατακια ολοι, αν ειναι δυνατον ρε...φρικαρω οταν ακουω γαυρο να μιλαει για διαιτησια...
Φίλε είσαι ολόσωστος εγκρίνω και επαυξάνω....
Η καραμέλα της διαιτησίας δεν ταιριάζει σε μας τους γάβρους
Αυτή την πιπιλάτε από το '96 εσείς οι δευτερότριτοι του Ελληνικού πρωταθλήματος
Ζητώ ταπεινά συγνώμη εκ μέρους όλων των ομοϊδεατών μου που μέσα στο σπίτι σας μιλήσανε για σκοινί ....το σωστό είναι να μιλάνε μόνο για σαπούνι (σκύψε χανουμοβάζελε να το πιάσεις)....
Κι εγω φρικάρω όταν ακούω γάβρο να μιλάει για την διαιτησία .... φτιάχνομαι όμως που ασχολείστε περισσότερο με τον γάβρο παρά με τους τσαντιρομαχαλάδες του Φερεροπαπαδάκη και του Πεσερεστατέσσερα.... :2funny:  :2funny:  :2funny: :2funny:  :2funny: :2funny:  :2funny: :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny: :2funny:
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Φιλαράκι μου φέτος το πρωτάθλημα τελειώνει Απρίλιο :grin: :grin: ΄Ελα μωρή Αεκάρα :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Η Φιέστα όμως θα γίνει τον Μάιο ...στο Καραϊσκάκη .... Έλα και συ μωρη ΑΕΚαρα ....για το φιλικό
 

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
Φέτος προβλέπω φιέστα-χέστα. :grin: :grin: Όσο για το φιλικό αν θες μπορούμε να παίξουμε τον Ιούνιο γιατί το Μάη θα παίζεις play off για την έξοδο στο Τσου-λου.
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Φιλε ερχεσαι εδω κανεις πλακιτσα και καλα κανεις αλλα στο δικο σας θεμα μιλας για γαυρους πουσταραδες κλπ.
Δεν εισαι σωστος.
 

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε Βρασίδα καλά κάνεις και μου τη λες.Στο δικό μας θέμα προκλήθηκα και απλώς απάντησα με ένα παλιό σύνθημα και όπως πιθανότατα θα ξέρεις τα συνθήματα δεν τα εννοούμε πάντα στην ουσία τους.Καλημέρα.
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Και εγω τα εχω παρει κατα καιρους με καποια ποστ απο αεκτζηδες η βαζελους αλλα προτιμο να μην απανταω γιατι αν απαντουσα στο ιδιο υφος θα χαναμε το μετρο.
Εδω ειμαστε για να κανουμε την πλακα μας.
Και μια συμβουλη ρε παιδια κρατατε καμια πισινη γιατι εχει δρομο το πρωταθλημα μην χρειαστη να αλλαξουμε τον τιτλο στο θρεντ απο μαη σε απριλη θα ειναι ωραια με την κουπα στον περαια. :grin:
 

pamtax21

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
402
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ με το λούζερ και αργοκίνητο καράβι Λύμπε κρατάω πολλές πισινές.Ελπίζω ο Ρίμπο να μας έχει φέρει τη νοοτροπία πρωταθλητή που το διέκρινε στην καριέρα του.όσο για σας ελπίζω πραγματικά να πάτε καλά στην ευρώπη.σίγουρα εχετε πιο ποιοτικούς παίκτες στη 1η σας ενδεκάδα από εμάς,αλλά επειδή το πρωτάθλημα είναι πολλά ματς και όχι μόνο τα δύο μεταξύ μας, μας βολεύει να πηγαίνετε καλά έξω γιατί οπως είδες με εργοτέλη είναι πολύ δύσκολο για μια ομάδα να επανέλθει μέσα σε τρείς μέρες και να αντέξει τη σωματική και κυρίως ψυχολογική κούραση και από το μπερναμπέου να πάει να παίξει στην ελληνική επαρχία ειδικά αν το ματς της στραβώσει στην αρχή.
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Σωστος και εγω πιστευω οτι μπορει φετος η Αεκ να κανει την ζημια αλλα μονο επειδη ο ολυμπιακος θα ριξει το βαρος στο τσαμπιονς λιγκ που για εμενα ειναι λαθος, θελω πρωτα το πρωταθλημα στην χωρα μου που ειναι και ενας τιτλος και μετα την οποια πορεια στην ευρωπη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom